Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy wydane na BD (Blu-ray Discs)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 33, 34, 35  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haku32

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, że region A Sad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego cena pewnie też będzie odpowiednio wysoka, ale coraz smutniejsze robi się to że ilość polskich filmów po rekonstrukcji wydanych zagranicą zaczyna już przewyższać polskie wydawnictwa. Skandal.
djvaso

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Polecam Ci na blu ray „Człowieka z żelaza” Andrzeja Wajdy. Ten film nakręcono tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Opowiada on trudnych czasach walki o demokrację, a przybliżony w nim problem dotyczył (i dotyczy) innych narodów.

Akceptuję swoją rekomendację

DMMS, where are the promised releases, damn?!
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kolejne zagraniczne wydanie naszych filmów, tym razem 2 tytuły Hasa które wydał u nas DMMS. Ciekawe czy będą kolejne bo to chyba jakiś nowy dystrybutor.

http://www.blu-ray.com/news/?id=17005

Przegląd polskich filmów w USA i UK przynosi dobre rezultaty. Chwała za to Scorsese. Smile
MarianPaz

PostWysłany: Nie Cze 21, 2015 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

djvaso napisał:
Regarding DMMS I have already spoken with DMMS sales head officer and according to what he has said in this year only Popioły are going to be issued.

Kind Regards
Maciej Zalewski
http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=10948367&postcount=200
A miało być tak pięknie. Sad
Daras

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczpospolita sama jest wielka, a rodów w porównaniu do niej nie masz wielkich, jeno małe.

„Potop Redivivus” 1974 - 2014, Jerzy Hoffman.
DMMS 2015.
Obraz: 2,40:1 (oryginalny). Standard 1080p / 24 fps.
Dźwięk: DTS HD MA 3.1 mono „oryginalny” (nie jak w opisie z okładki 5.1).
Napisy: angielskie.
Region: A, B, C.

Długo zwlekałem z oceną techniczną filmu, bo pierwotnie chciałem trochę nakrzyczeć na rekonstruktorów. Już przed premierą TV / BD otrzymałem informację, iż odnowiony „Potop” nie wygląda dość profesjonalnie (?). Dałem sobie nieco czasu na analizy, co ostatecznie skutkowało kilkoma spostrzeżeniami. Oto one.

Dźwięk oceniam jako dobry, choć mono. Na moim zestawie 5.1 dialogi brzmiały czytelnie, a efekty specjalne nie odstawały od światowych (mam na myśli filmy z tamtego okresu). Uważam, iż w audio panuje niezła równowaga pomiędzy głosem a całą resztą. Czyli z poziomem decybeli jest raczej OK.
Proszę zauważyć, że w zdaniu: mono „oryginalny”, ten drugi wyraz ująłem w cudzysłów. Dlaczego? Patrząc na sprawę czysto technicznie należy przyznać, iż dźwięk zapisany na taśmie 35 mm nie był stereo! Jednakowoż taka ścieżka w latach 70 – tych istniała (potwierdził to J. Hoffman). Zatem można było po nią sięgnąć, tak jak miało to miejsce w przypadku „Ziemi obiecanej”. Patrząc na rzecz przez pryzmat moich „emocji”, za oryginalne audio uważam surround.

Najprawdopodobniej nie przeniesiemy się już nigdy do „magicznej sali surround” aby znaleźć się w centrum wydarzeń „Potopu”. Pozostanie tylko wspomnienie wspaniałych dla polskiej kinematografii lat 70 – tych. Dlaczego tylko wspomnienie? Bo należymy do pokolenia współczesnych odbiorców sztuki filmowej...

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=85793&sid=5cc514f0b2da4679de688822acfed978

Trudno mi jednoznacznie ocenić korekcję barwną. W tej materii zauważyłem momenty dobre, ale też słabe. W przypadku „Potopu” mogę wybronić się sloganem: kolory to sprawa gustu.
Dość długo myślałem o jakości obrazu. Kiedyś pisałem, że w procesie anamorficznym obraz podczas filmowania ulega zwężeniu, następnie przy projekcji rozciągnięciu. Nie pozostaje to oczywiście obojętne dla jego wyrazistości - mamy tu coś za coś. Dlaczego? Tracimy nieco jakość, lecz standard Cinema Scope pozwala cieszyć się autentyczną kinową panoramą! Nie ma tu robienia z ludzi jeleni, tak jak w przypadku przycinania klatki 4:3 do 16:9.
Hmm, rzuciłem na ekran kilka odnowionych cyfrowo filmów zagranicznych nakręconych w proporcjach 2,40:1 (lata 1960 / 70). Momentami było naprawdę nieciekawie, a „Potop” wyszedł w tych zestawieniach obronną ręką. Ba, nawet nie chodzi o to, że się obronił. Po prostu wygrał!

Daję „Potopowi” 8,0 / 10 za jakość obrazu.
Dźwiękowi przyznaję 9,0 / 10.

Ciekawy jestem innych komentarzy na temat tej rekonstrukcji.

P.S. 1
Po wystawieniu swojej noty zerknąłem na ocenę kolegi Kinomana USA:

Moja ocena:
obraz 8/10 w paru momentach obraz nie zgrywa sie z dzwekiem (doslownie sekundy )
dzwiek 8/10 DTS master audio 5.1,DD stereo

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=89114&sid=8e656bef8ca37dbb990ac15587f76760

P.S. 2
Niech tam. Podczas projekcji sporządzałem na kolanie krótkie notatki. Postanowiłem kilka zdań tu przepisać (bez cenzury):

...ziarno OK...
...niekiedy zielona dominanta...
…sporo scen w komnatach jest nieostrych...
…eksperymentowali z ziarnem...
(chodzi o to, że widziałem sceny z wyraźnym użyciem DNR*).
...nieusunięte bardzo widoczne zarysowanie (?) w scenie z wysadzaniem kolubryny...
...nota wstępna za obraz 7,5 / 10...

* Dynamic Noise Reduction (dynamiczna redukcja szumów - „odziarnianie”).

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Kinoman-USA

PostWysłany: Sob Cze 27, 2015 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje Daras,
zgadzam sie z toba w 100%

O dzwieku w Potopie pisalem juz na forum o rekonstrukcjach kilka razy!
Dzwiek jest mono i graja tylko 3 przednie glosniki i sub,
Obejrzalem film ponownie - bylem w domu zupelnie sam -bez rodziny ,wylaczone telefony i inne "przeszkadzajki".
Skupilem sie wylacznie na dzwieku - a nie jak w pierwszej projekcji - zwracalem uwage tylko na obraz ,co zostalo wyciete i jak to zmontowali w stosunku do oryginalu!
Dzwiek DD Stereo jest tylko w kiklu materialach dodatkowych!

Opisywanie i mastering plyty 5.1 - gdy dzwiek jest mono 3.1 uwazam za
totalne oszustwo - i u nas panowie wydawcy nie zarobili by nawet centa - bo cos takiego u nas sie odnosi do sklepu i oddaja pieniadze bez slowa sprzeciwu!

Powiem tak -lepszy taki Potop na blu-ray niz nic !
( nie mam na mysli dzwieku!)
Bo oyrginalu czy calej Trylogi na blu ray raczej sie nie spodziewam!
co uwazam za totalna glupote!

Filmy po rekonstrukcji ktore powinny sie ukazac na blu ray:
Krzyzacy,
Cala trylogia,
Faraon,
Pan Tadeusz (A Wajdy)
Popioly
Lalka
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 1:12 pm    Temat postu: AR Odpowiedz z cytatem

Dear Daras
"standard CiemnaScope pozwala cieszyć się autentyczną kinową panoramą! Nie ma tu robienia z ludzi jeleni, tak jak w przypadku przycinania klatki 4:3 do 16:9"

No cóż, przycięcie z 2,35:1 na 16:9 powodowałaby utratę co najmniej 30% treści zawartych w obrazie. Co prawda, w przeszłości amerykańskie wytwórnie filmowe autoryzowały mnóstwo kaset VHS w których szeroki ekran przycięty był jeszcze bardziej: do formatu 4:3, ale mam nadzieję, że "To už se nevrátí". To mogło być, być może, do tolerowania w epoce dominacji telewizorków 21-calowych…

A jednak mały żal we mnie pozostaje. W czasach mojego chłopięctwa elementem kinowej magii był wszak ten moment przejściowy, kiedy wybrzmiewał końcowy sygnał Polskiej Kroniki Filmowej zaś kinowa kurtyna rozszerzała się powoli. W moim kinie domowym ja już tego nie doświadczę. Obraz nie robi się większy (mierząc w centymetrach kwadratowych) ale wręcz przeciwnie – mniejszy, z racji czarnych pasów u góry i u dołu. Dla przykładu ja w moim Home Theater schodzę z przekątnej circa 135 cali - do circa 128 cali. Czy w Twoim kinie masz inaczej?

Powyższe nie zmienia faktu, że - jeśli chodzi o same proporcje ekranu 2,35:1 (czy nawet 2,39:1) - po prostu kocham ten szeroki ekran bezinteresownie, bowiem subiektywnie uważam iż jest przyjemniejszy dla oka. Tylko tyle i aż tyle.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film_Polski napisał:

A jednak mały żal we mnie pozostaje. W czasach mojego chłopięctwa elementem kinowej magii był wszak ten moment przejściowy, kiedy wybrzmiewał końcowy sygnał Polskiej Kroniki Filmowej zaś kinowa kurtyna rozszerzała się powoli. W moim kinie domowym ja już tego nie doświadczę. Obraz nie robi się większa (mierząc w centymetrach kwadratowych) ale wręcz przeciwnie – mniejszy, z racji czarnych pasów u góry i u dołu. Dla przykładu ja w moim Home Theater schodzę z przekątnej circa 135 cali - do circa 128 cali. Czy w Twoim kinie masz inaczej?

Fajny post kolego Film Polski.
Swojego czasu rozważałem możliwość kupienia ekranu panoramicznego 2,40:1. Ostatecznie uznałem, że format 16:9 dla moich potrzeb będzie optymalny.
Oczywiście masz rację, że płaszczyzna 1,78:1 wypełniona po brzegi jest większa niż 2,40:1 (stąd „wojenka” o to nieszczęsne kadrowanie z 4:3 do 16:9). Jednak specyfika obiektywów anamorficznych pozwala / pozwalała zobaczyć więcej świata „realnego” po bokach. O tę właśnie magię chodziło w kinach, bo klatka (pisząc w uproszczeniu) „stawała się dwa razy szersza”. Zatem był to postęp w relacji do koncepcji pierwotnej, zwanej Cinerama, w której klatki z odrębnych klisz były ze sobą łączone „niemal fizycznie”.

http://www.ldsfilm.com/films/ThisIsCinerama.html

Film_Polski napisał:

Powyższe nie zmienia faktu, że - jeśli chodzi o same proporcje ekranu 2,35:1 (czy nawet 2,39:1) - po prostu kocham ten szeroki ekran bezinteresownie, bowiem subiektywnie uważam iż jest przyjemniejszy dla oka. Tylko tyle i aż tyle.

Niekiedy podczas projekcji mam taki poziom czerni, że tych czarnych pasów jakby nie widzę. Pomaga w tym szary ekran.
Bardzo ładnie to wszystko spuentowałeś: Tylko tyle i aż tyle. Smile
Pozdrawiam.

P.S.
Kilku osobom wysłałem na priva fragmenty swojej dyskusji z fachowcem od rekonstrukcji cyfrowych. Chodzi o wyjaśnienie kwestii wyrazistości poruszonej w dziale o rekonstrukcjach. Jeśli chciałbyś ten tekst, to daj znać.

Polecam:
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 7:22 pm    Temat postu: 2,35:1 Odpowiedz z cytatem

"Swojego czasu rozważałem możliwość kupienia ekranu panoramicznego 2,40:1."

To by chyba nie było praktyczne.
1 Przy każdym przejściu z formatu 2,35:1 do formatu 16:9 i z powrotem - musiałbyś ręcznie regulować wielkość obrazu.
2 Byłby problem z napisami: mam w domu sporo płyt DVD z obrazem szerokoekranowym, gdzie polskie subtitles lądują właśnie na tym czarnym dolnym pasie. U Ciebie zatem lądowałyby poniżej ekranu i byłyby - przypuszczam - mało czytelne.
Z płytami Blu-ray jakoś nie mam tego kłopotu: tu napisy pojawiają się zawsze w dolnej części obrazu, nawet tego szerokiego.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 7:36 pm    Temat postu: Re: 2,35:1 Odpowiedz z cytatem

Film_Polski napisał:

2 Byłby problem z napisami: mam w domu sporo płyt DVD z obrazem szerokoekranowym, gdzie polskie subtitles lądują właśnie na tym czarnym dolnym pasie. U Ciebie zatem lądowałyby poniżej ekranu i byłyby - przypuszczam - mało czytelne.

Mój odtwarzacz BD ma funkcję przenoszenia napisów. Natomiast zgodzę się z Tobą, że ekran 2,40:1 byłby i tak mało praktyczny.
Przed zakupem sprzętów poświęcam dużo czasu na analizy. Wink

Polecam:
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 9:50 pm    Temat postu: Filmy wydane na BD (Blu-ray Discs) Odpowiedz z cytatem

Tak aby nie mieszać z nowym tematem zrobię wpis tutaj.

Czy zgodzi się ktoś ze mną, że film "Różyczka" /2010/ - reż. Jan Kidawa-Błoński powinien znaleźć się na BD? Choćby dlatego, że to świetny film a w dodatku o tematyce gdzie wciąż pozostaje jeszcze wiele tematów do nakręcenia?
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich filmów jest mnóstwo natomiast problem jest w tym że mało która nowość wydawnicza trafia na Blu-ray. Cała "nadzieja" w zagranicznych dystrybutorach, choć ci też potrafią odwalać niezłe cyrki.

Niemieckie Miasto 44
Kod:
Disc Size:      27,890,224,340 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        No
Extras:         50Hz Content
BDInfo:         0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name:                   01004.MPLS
Length:                 2:01:47.760 (h:m:s.ms)
Size:                   20,526,852,096 bytes
Total Bitrate:          22.47 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-4 AVC Video        20093 kbps          1080i / 25 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby Digital Audio             German          192 kbps        2.0 / 48 kHz / 192 kbps
Dolby Digital Audio             German          384 kbps        5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio             Polish          192 kbps        2.0 / 48 kHz / 192 kbps
Dolby Digital Audio             Polish          384 kbps        5.1 / 48 kHz / 384 kbps

Polskie

Kod:
Disc Size:      45 485 864 756 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        No
Extras:         50Hz Content
BDInfo:         0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00003.MPLS
Length:                 2:06:46.208 (h:m:s.ms)
Size:                   34 005 612 096 bytes
Total Bitrate:          35,77 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-4 AVC Video       29920 kbps          1080p / 24 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
DTS-HD Master Audio             Polish          3550 kbps       5.1 / 48 kHz / 3550 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             Polish          192 kbps        2.0 / 48 kHz / 192 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Polish          192 kbps        2.0 / 48 kHz / 192 kbps / DN -4dB

pik

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miasto 44 w Niemczech ma wyjść 7 sierpnia więc albo to nie jest bdinfo z Masta 44 albo znaczy że wycieki 5 min filmu nie wspominając o bitrate i dzwięku
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Takich filmów jest mnóstwo natomiast problem jest w tym że mało która nowość wydawnicza trafia na Blu-ray.

No to chyba zaczną jak już nie będą mieć wyboru. Ceny płyt DVD są już tak niskie, że mogę nimi wyklejac ściany za kasetony Shocked . tylko po co mi te płyty ogrzewanie ścian już mam. A za film na Bluray jestem gotów dać bez bólu od razu min. 50 zł. A jak znany tytuł to więcej bo tego jest to warte.

Ale jak się zorientują to będzie za późno bo ludzie przeniosą się gdzie indziej, tam gdzie sie ogląda co się chce i za darmo. Shocked Lub inna opcja, że płaci się komu innemu pomijając samego twórcę.

Ostatnio zmieniony przez Paj-Chi-Wo dnia Sro Lip 08, 2015 11:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 20 z 35

Skocz do: