Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy wydane na BD (Blu-ray Discs)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daras

PostWysłany: Sro Cze 04, 2014 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Ten film to tragedia. Niezależnie od nośnika, upskalowany, czy też wręcz przeciwnie...

Twoja recenzja jest bezcenna. Dzięki. Zatem nie będę się śpieszył z obejrzeniem całości, poczekam na polskie wydanie BD.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Student

PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
.
Czy jest na tym forum osoba, która świadomie wyrzuciła jakąś płytę Question Shocked

jest ! ja kiedyś wyrzuciłem płytę DVD "Mocne uderzenie" z 1967 roku. Jakość filmu na płycie była tragiczna. Miałem kopie na VHS zgraną z telewizji i było o 100 lepsza.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:

jest ! ja kiedyś wyrzuciłem płytę DVD...

Uff – nie jestem sam w tych aktach desperacji (-;
Pewne krążki nie powinny ujrzeć światła dziennego. Wracając do „Quo Vadis”, hiszpańscy wydawcy legitymują się rzadko spotykanym tupetem. Język ludzki nie dość mocny w zawiasach aby opisać doznania podczas oglądania filmu. Wystarczy kilka minut i extasis gwarantowane. Zatem warto wymieniać tu określone tytuły, nagłaśniać problem trefnych edycji (ku przestrodze).

Polecam:
Powrót do góry
pik

PostWysłany: Sob Cze 07, 2014 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy ktoś wie czy te pozycje ukazały się u nas czy nie?

nigdy nie spotkałem ich w sklepach
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tematem niniejszej dyskusji są głównie filmy polskie. Dlatego pozwolę sobie jedynie na krótki wpis (przeniesiony z innego działu).
Na forum „kolekcjoner dvd” przeczytałem, iż jego użytkownicy nie są zadowoleni z jakości obrazu pewnego kultowego westernu wydanego w wersji blu ray. Chcąc się przekonać czy jest aż tak źle dokonałem analizy porównawczej filmu „Dobry, zły i brzydki” z dwu edycji. W mojej ocenie BD sprzed rekonstrukcji prezentuje się tylko nieznacznie lepiej od dvd (chodzi głównie o ujęcia plenerowe). Zatem, wbrew założeniom, nie zawsze niebieski laser wyciśnie z płyty tyle, ile oczekuje odbiorca. Niekiedy porządna edycja dvd, jak np. „Faraon” z serii Mistrzowie Polskiego Kina potrafi dać sporo satysfakcji. Przy niektórych scenach odniosłem wrażenie, że obcuję z krążkiem blu ray (nie dotyczy to ujęć plenerowych).

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Niebieski laser" to tylko nośnik na który można upchnąć wszystko i samo to że jakiś film ukazuje się na BD wcale nie oznacza super jakości. Wystarczy sobie przypomnieć komentarze po wydaniu Gladiatora.

Takich wtop jak nasze filmy typu Ogniem i mieczem na świecie jest mnóstwo i zwykle wynikają z tego że dystrybutor traktuje klienta jak idiotę któremu można wcisnąć wszystko. Na szczęście mamy internet i odpowiednie fora które demaskują taki proceder.
Daras

PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
"Na szczęście mamy internet i odpowiednie fora które demaskują taki proceder.

Zgoda. Jednak aby zdemaskować proceder ktoś musi dać sobie wcisnąć bubel. Głównie dzięki takim osobom poznajemy trefne tytuły.
Może utworzymy honorową listę zasłużonych? Wink
Mogę być na niej pierwszy Wink

Polecam:
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Sro Cze 11, 2014 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie cały czas zastanawia kupowanie starych Polskich filmów na BD, jeżeli film nie był kręcony w wysokiej rozdzielczości to chyba nie możliwe żeby kiedykolwiek ten film miał więcej szczegółów niż ma! rozmnożą się czy jak? może być większa ostrość itp ale nie będzie to nigdy HD w takim stopniu jak przy filmach obecnie kręconych! Mam przykład filmu Pociąg z 1959 roku, gdzie nie ma żadnej różnicy pomiędzy BD a DVD. Jak to wygląda, jaką macie zdanie na ten temat
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Cze 11, 2014 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszne herezje wypisujesz, ale od dyskusji na ten temat jest topic o rekonstrukcji cyfrowej. Smile

Zacznij choćby od tego artykułu http://www.spidersweb.pl/2012/07/tasma-filmowa-ma-sie-swietnie-stare-filmy-hd-wygladaja-rewelacyjnie.html
Film_Polski

PostWysłany: Sro Cze 11, 2014 1:29 pm    Temat postu: Teddy Bear Odpowiedz z cytatem

Z zainteresowaniem przeczytałem ten krótki artykuł z "Sieci Pająka".
Myślę, że kluczowe są w nim frazy: "Standardowa taśma filmowa o szerokości 35 mm odpowiada rozdzielczości przynajmniej 4K" oraz "nawet staroć w wysokiej rozdzielczości może wyglądać fenomenalnie". Zatem BD może jeszcze rzucać na kolana. Choć nie musi - jeśli została wytłoczona na przysłowiowe "odwal się". A wypalanie płyt nie zostało poprzedzone cyfrowym odświeżeniem.

Co prawda nie sprawdziła się, jak dotąd (mimo że artykuł pochodzi sprzed dwóch lat), zapowiedź dostępności kultowego "Misia" St. Barei na Blu-ray... Lecz projekcja tego filmu w TVP 1 HD została właśnie zapowiedziana na dzień Bożego Ciała b.r. Kto więc ma cyfrową nagrywarkę, niechaj sobie nastawi nagrywanie w rozdzielczości XP. Ja zaś osobiście z pewnością nagram film na twardym dysku zewnętrznym dołączonym do dekodera Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Potem za pomocą kabla HDMI połączę ów dekoder Ferguson z zestawem kina domowego w innym pokoju; już wiem z doświadczenia, iż obraz z projektora rzucony na wielki ekran nie będzie się różnił od obrazu z BD (logo TVP1HD oraz cyfry oznaczające dolną granicę wieku oglądania jakoś przecierpię). Niestety, dźwięk z TVP 1 HD - chyba nie będzie przestrzenny.

PS Przez pewien czas, od lat 50. do 70., uważano, że przyszłością kina widowiskowego na świecie jest taśma 70 mm (szeroki ekran bez konieczności stosowania soczewek anamorficznych plus stereofonia 4- bądź 6-ścieżkowa). Taka "staroć" - to dopiero ma rezerwę rozdzielczości!
No ale w kontekście kinematografii polskiej temat właściwie nie istnieje. W Polsce kin z projektorami 70 mm było raptem kilka zaś filmów na takiej taśmie nigdy u nas nie kręcono. Co najwyżej przekopiowano parę obrazów z taśmy standardowej na 70-milimetrową (m.in. "Westerplatte" oraz "Potop" - ten ostatni uprzednio sfilmowany na taśmie 35 mm, lecz z wykorzystaniem słynących z jakości, acz drogich w wypożyczeniu, obiektywów Panavision).
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Sro Cze 11, 2014 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Straszne herezje wypisujesz, ale od dyskusji na ten temat jest topic o rekonstrukcji cyfrowej. Smile

Zacznij choćby od tego artykułu http://www.spidersweb.pl/2012/07/tasma-filmowa-ma-sie-swietnie-stare-filmy-hd-wygladaja-rewelacyjnie.html

ale tu jest temat filmów na BD. poza tym nie piszę herezji tylko próbuje się dowiedzieć jak to wygląda.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Cze 11, 2014 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeżeli przeczytałeś ten artykuł to masz już świadomość że ze starej poczciwej taśmy filmowej można wyciągnąć na prawdę dobrą rozdzielczość. Oczywiście jakość końcowa z pewnością zależeć będzie m.in. od tego na czym kręcono dany film (jakości negatywu).

SANATORIUM POD KLEPSYDRĄ Blu-ray vs DVD

Film_Polski dzięki za informację o Misiu - mam nadzieję że faktycznie będzie to wersja hd. Smile

Ostatnio zmieniony przez MarianPaz dnia Sro Cze 11, 2014 3:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Sro Cze 11, 2014 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"jakość końcowa z pewnością zależeć będzie m.in. od tego na czym kręcono dany film (jakości negatywu)."

W epoce filmu barwnego, używana w PRL-u taśma negatywowa to prawie zawsze była potwornie deficytowa (nabywana z "Drugiego Obszaru Płatniczego" zatem za "Cenne dewizy") - taśma Kodak EastmanColor. Taśma dobrej jakości. Niestety, kopie pozytywowe wykonywano niemal zawsze na enerdowskiej ORWO. Ponieważ pomiędzy tymi dwoma rodzajami materiałów zachodziła istotna niezgodność "grup krwi" - często nasze laboratoria niewiele mogły zdziałać i jakość koloru w kinie była... taka sobie.
Ale od czasu do czasu współpraca w ramach tandemu: utalentowany operator filmu plus czyniący nadludzkie wysiłki pracownik wytwórni kopii filmowych - dawała efekt zaskakująco dobry.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sro Cze 11, 2014 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian Paz ma rację – cierpliwi znajdą sporo informacji w dziele o rekonstrukcji cyfrowej. Jednak należy się cieszyć, że coraz więcej osób przywiązuje wagę do jakości obrazu. Zatem praca restauratorów naszego kina nie idzie na marne.
Tak krótko.
Student! Niekiedy, choć naprawdę dość rzadko, DVD odnosi przewagę nad BD. Jaskrawym tego przykładem jest rzeczone wydanie „Quo Vadis”.
Kolego Film_Polski. Fajnie, że wkleiłeś cytaty. Osoby chcące eksplorować temat dalej mają jakiś punkt wyjścia.
Faktycznie, niewiele było w Polsce miejsc z możliwością wyświetlania taśm 70 mm. Moje „rodzime” kino, spośród kilkunastu w kraju spełniających to kryterium, zostało wymienione w broszurze załączonej do filmu BD „Sanatorium pod klepsydrą”. Hmm, dziś pozostał tylko sentyment...
Jedynym polskim filmem nakręconym na kliszy 70 mm był „Jarosław Dąbrowski” (1975).
Marian Paz ma rację: końcowy efekt na BD czy DVD jest mocno uzależniony od jakości negatywu (np. z nieostrego bardzo trudno cokolwiek wycisnąć). W grę wchodzi także rozdzielczość obiektywu, proces obróbki taśmy itd. (tego typu zagadnienia dyskutowano w topiku poświęconym rekonstrukcji).
Dodam jeszcze, że standard HD rozpoczyna się już od taśmy 16 mm. W przeszłości sporo takich klisz wywołałem.

Polecam:
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Sro Cze 11, 2014 9:37 pm    Temat postu: 16 v 35 mm Odpowiedz z cytatem

"standard HD rozpoczyna się już od taśmy 16 mm."

No tak, to nawet logiczne. Skoro w klatce z filmu 35 mm da się, teoretycznie, pomieścić tyle samo drobnych szczegółów co w standardzie 4K, to klatka z "szesnastki" - niższa "tylko" o nieco więcej niż połowę oraz węższa też "tylko" o nieco więcej, niż połowę - powinna pomieścić tych szczegółów w sam raz dla rozdzielczości HD.
Niestety, w praktyce było tak, że polskie seriale i filmy telewizyjne kręcone od początku na takiej wąskiej taśmie (ze szczególnie niechlubnym wyróżnieniem produkcji z wytwórni "Poltel") charakteryzowały się nieprzyjemną gruboziarnistością - dostrzegalną gołym okiem na ówczesnych, nie tak wielkich ekranach telewizorów. Widać taśma 16 mm od jednego producenta niekoniecznie równała się taśmie 16 mm od innego producenta.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 3 z 35

Skocz do: