Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy wydane na BD (Blu-ray Discs)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daras

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba coś wykrakałem. Osoby cierpliwe w internetowych poszukiwaniach proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń.
Kiedyś pisałem, że warto pospieszyć się z kupowaniem płyt od DMMS. Dziś nie mogę namierzyć określonych tytułów w sklepach, bądź też ich ceny osiągają astronomiczne wysokości. Mam na uwadze choćby „Rękopis znaleziony w Saragossie” BD, czy „Misia” dvd.
Jajca. Wygląda na to, że jesteśmy posiadaczami unikatów (?).

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Student

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Chyba coś wykrakałem. Osoby cierpliwe w internetowych poszukiwaniach proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń.
Kiedyś pisałem, że warto pospieszyć się z kupowaniem płyt od DMMS. Dziś nie mogę namierzyć określonych tytułów w sklepach, bądź też ich ceny osiągają astronomiczne wysokości. Mam na uwadze choćby „Rękopis znaleziony w Saragossie” BD, czy „Misia” dvd.
Jajca. Wygląda na to, że jesteśmy posiadaczami unikatów (?).

Dokładnie tak jest. Nakład najprawdopodobniej się wyczerpał i dlatego ceny poszczególnych tytułów są obecnie absurdalne. "Rękopis znaleziony w Saragossie" na BD już w połowie roku był ciężko uchwytny , ja go znalazłem przypadkowo w jakiejś księgarni za 35 złoty nóweczka. Szukałem Ziemi Obiecanej na BD i cena obecnie oscyluje chyba ok 100 złotych.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejmy nadzieję że wznowią te wydanie, bo przykro byłoby gdyby kolejne filmy miały podzielić losy innego dystrybutora, a mianowicie Pro-Motion.
Daras

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Miejmy nadzieję że wznowią te wydanie...

Student napisał:

Dokładnie tak jest. Nakład najprawdopodobniej się wyczerpał i dlatego ceny poszczególnych tytułów są obecnie absurdalne....

W sumie to nie jest zła wiadomość. Okazuje się, że trochę błędnie ocenialiśmy potencjał rynku krajowego.
To co ostatnio zauważyliśmy daje jakąś nadzieję na przyszłość. Powoli zaczynam wierzyć (w końcu), iż na dvd / blu ray zostaną wydane kolejne rekonstrukcje. Najprawdopodobniej rynek jest monitorowany, co potwierdził pan Jędrzej Sabliński, a ten nie lubi próżni.

Rany, jak bardzo chciałbym mieć na BD „Noce i dnie”. Idea

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo ja wiem czy źle. Ziemi obiecanej nie ma już w oryginalnej cenie zdaje się że już od kilku miesięcy. Gdyby to miał być dobry prognostyk to w sklepach powinno być już dostępne wznowienie nakładu, a nie pojedyncze oferty z wyśrubowanymi cenami. Myślę że gdyby kondycja DMMSu była dobra, to wydano by kolejne filmy, a przecież zapowiadano najpierw 12, potem 5 nowych tytułów, po czym zmniejszono plany do jednego, a i to nie jest pewne. Dlatego byłbym daleki od optymizmu choć to co robi Di Factory zasługuje na pochwalę.
Student

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:

Rany, jak bardzo chciałbym mieć na BD „Noce i dnie”. Idea

widziałem w wersji HD w telewizorni, pięknie film wygląda. Też bym chciał go mieć na BD Very Happy
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem tylko zwiastun i fragmenty w TVP w HD. Przyznam że dziwi mnie że nikt nie ma w planach wydania tak epickiego filmu, zwłaszcza przy 40 rocznicy premiery kinowej. Mogliby go przynajmniej wyemitować w jakimś innym kanale HD niż Stopklatka HD której nie ma na satelicie. Sad
Daras

PostWysłany: Sro Wrz 30, 2015 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po cichu liczę na Japończyków. Jednak akurat ten film wydaje się nazbyt POLSKI aby mógł zainteresować Kinokuniya Company (?). O cenach nie wspomnę... Confused
A może z uwagi na to 40 lecie premiery kinowej oraz nagrodę w Gdyni sprawy w swoje ręce weźmie DMMS? Skoro możliwe było wydanie „Potopu Redivivus”...

Polecam:
Powrót do góry
haku32

PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nadal cisza, jednak we Francji można już kupić - aktualnie trzeci post od góry:
https://www.facebook.com/InstytutFilmowy
"Stoisko prezentuje ofertę polskich studiów filmowych i promuje/sprzedaje zestw polskich filmow wyselekcjonownych przez Martina Scorseese!"
Powrót do góry
haku32

PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to mniej więcej wygląda:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/31ce9f462bcd7b1b
Od poniedziałku będzie można zamawiać.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno napisałem, że wydania dvd i blu ray od DMMS stają się białymi krukami. Najprawdopodobniej wkrótce do tego zbioru zaliczymy „Potop Redivivus” (płytę namierzyłem tylko w dwu sklepach).
Szanowny DMMS (doradco marketingowy Mariuszu Szpunar), może faktycznie warto pomyśleć o „Nocach i dniach”? Wink

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro stają się białymi krukami to chyba oznacza że zainteresowanie tymi filmami jest już na tyle minimalne, że nie opłaca się wznawiać nakładu.

Co do kolekcji to nie ma co się dziwić że data premiery uległa zmianie. To dosyć częste zjawisko. Swoją drogą ciekawe czy w przyszłym tygodniu w sklepie TVP pojawi się Dekalog.
Daras

PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Skoro stają się białymi krukami to chyba oznacza że zainteresowanie tymi filmami jest już na tyle minimalne, że nie opłaca się wznawiać nakładu.

Pojęcie biały kruk chyba rozumiem inaczej. Pisząc o tych ptakach miałem oczywiście na myśli unikaty (coś co znika / znikło z rynku i osiąga coraz wyższą cenę). Będąc właścicielem danego wydawnictwa rozważyłbym możliwość dodatkowego wypustu, aby firma zarobiła.

Na marginesie.
Dystrybuując w odległej przeszłości określone tytuły (ale nie płyty), po wyczerpaniu się nakładu podejmowałem takie decyzje, które w moim przypadku okazywały się intratne.

Mam nadzieję, że teraz lepiej wyraziłem swój punkt widzenia.

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem co znaczy biały kruk tylko że jest to zjawisko niekorzystne. Ale skoro dystrybutor woli żeby jego wydania były białymi krukami a nie ciągle dostępnymi płytami to już jego sprawa.
Daras

PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście w tym wszystkim chodziło mi o rozważenie możliwości wydania przez DMMS „Nocy i dni”.

Daras napisał:
Szanowny DMMS (doradco marketingowy Mariuszu Szpunar), może faktycznie warto pomyśleć o „Nocach i dniach”?

Skoro zeszły / schodzą z rynku wcześniejsze krążki tej firmy, to jest coś na rzeczy (?).
Jednakowoż każdy ma prawo do podejmowania decyzji we własnych przedsięwzięciach, tak jak Ty masz swoje sprawy, a ja swoje. Nie ma tu najmniejszego problemu, ani przyczynku do dłuższej polemiki.

Mam nadzieję, że teraz jeszcze lepiej przedstawiłem swój punkt widzenia.

P.S.
O! Nawet znalazłem jednego białego... Smile

https://www.youtube.com/watch?v=8eXBqWzTnKQ

Polecam:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 26 z 35

Skocz do: