Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy wydane na BD (Blu-ray Discs)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Film_Polski

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 2:19 pm    Temat postu: Filmy wydane na BD (Blu-ray Discs) Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu funkcjonuje na forum KP temat "Filmy Wydane na DVD". Wszelako najnowsza technologia na potrzeby Home Theater - nazywa się jednak Blu-ray.
Ja sam przez minione kilkanaście lat dorobiłem się (absolutnie się nie chwalę) trzycyfrowej liczby profesjonalnie wydanych DVDs. Z których znacząca część to tytuły polskie. Natomiast pierwszą w życiu płytkę BD nabyłem dopiero rok temu. I dotąd zgromadziłem ich ledwie dwadzieścia kilka. W tym, niestety, ani jednej rzeczy polskiej.
Zapewne większości z Was powyższe wcale nie zdziwiło; wszak "wartość dodana" wnoszona przez technologię BD nie tak znów często uzasadnia ponowne nabycie filmu już posiadanego. Zaś spośród produkcji polskich całkiem nowych jakoś nie kojarzę takiej, którą naprawdę warto posiadać właśnie w wersji Blu-ray. Lecz być może kiepsko się orientuję.

Kieruję zatem pytania do Szanownych Forumowiczów: które spośród znanych Wam filmów polskich - nowych bądź starszych (zrekonstruowanych cyfrowo?) są dostępne na nowym nośniku? A nade wszystko: czy OSOBIŚCIE OGLĄDALIŚCIE tę wersję? Jeśli oglądaliście, to w jakich warunkach, na jak dużym ekranie, z jakim nagłośnieniem? I które spośród polskich filmów robią w wersji blu-rayowej na tyle silne pozytywne wrażenie, że szczerze polecacie odżałować te parę dyszek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ludor

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem Rękopis znaleziony w Saragossie, wydany przez DMMS. I co tu dużo pisać, obraz rewelacja.

Na plus można dodać, że zostały zochowane oryginalne proporcje ekranu.

Ostatnio w empiku nie był dostępny film Sanatorium pod Klepsydrą, ale znów pojawił się w obiegu, więc pewnie jutro skoczę zamówić.

Proponuję w pierwszym poście zrobić listę filmów, które wyszły na BD - tych zrekonstruowanych i tych "nowszych", która będzie uaktualniana w miarę pojawiania się nowych tytułów.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lista polskich filmów na Blu-ray.

Wydane w Polsce:
1920 BITWA WARSZAWSKA 2D I 3D
AUSTERIA
CIACHO
CZARNY CZWARTEK. JANEK WIŚNIEWSKI PADŁ
CZŁOWIEK Z MARMURU
CZŁOWIEK Z ŻELAZA
DOM ZŁY
DROGÓWKA
ENEN
ESSENTIAL KILLING
GALERIANKI
GENERAŁ NIL
ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI ?
IN DARKNESS - W CIEMNOŚCI
JAK SIĘ POZBYĆ CELLULITU
JESTEŚ BOGIEM
JEŻ JERZY
KATYŃ - (jest też WERSJA ANGIELSKA i NIEMIECKA)
KOCHAJ I TAŃCZ
KRET
LEJDIS
LISTY DO M.
MŁYN I KRZYŻ
MNIEJSZE ZŁO
MÓJ ROWER
NIE KŁAM KOCHANIE
OCH KAROL 2
OGNIEM I MIECZEM *
OPERACJA DUNAJ
OSTRA RANDKA 3D
PŁYNĄCE WIEŻOWCE
POCIĄG
PODWÓJNE ŻYCIE WERONIKI
POKŁOSIE
POPIÓŁ I DIAMENT
PORA MROKU
REWERS
RĘKOPIS ZNALEZIONY W SARAGOSSIE
RÓŻA
SALA SAMOBÓJCÓW
SANATORIUM POD KLEPSYDRĄ
SENNOŚĆ
SERCE NA DŁONI
SĘP
SKRZYDLATE ŚWINIE
STARA BAŚŃ - KIEDY SŁOŃCE BYŁO BOGIEM *
SZTOS 2
TAJEMNICA TWIERDZY SZYFRÓW
TESTOSTERON
TRICK
U PANA BOGA W OGRÓDKU
U PANA BOGA ZA MIEDZĄ
UKŁAD ZAMKNIĘTY
WEEKEND
WOJNA POLSKO-RUSKA
WOJNA ŻEŃSKO-MĘSKA
WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI
WSZYSTKO CO KOCHAM
ZAMIANA
ZERO
ZIEMIA OBIECANA

Wydane za granicą:
KORCZAK - USA
TRZY KOLORY - USA
TAJEMNICA WESTERPLATTE 3D - DE
WIEDŹMIN - DE *
NÓŻ W WODZIE - WŁOCHY
QUO VADIS- HISZPANIA *
AVALON - USA

JAPONIA:
EROICA
ZEZOWATE SZCZĘŚCIE
JAK BYĆ KOCHANĄ
CZŁOWIEK NA TORZE
DO WIDZENIA DO JUTRA
LUDZIE Z POCIĄGU
NIKT NIE WOŁA
CZTERY NOCE Z ANNĄ

Wydania oznaczone gwiazdką należy omijać szerokim łukiem ponieważ są to wersje upscalowane które z HD nie mają nic wspólnego. Do tego odradzam polskie wydanie filmu Katyń które ma skadrowany (obcięty) obraz z 2.35:1 do 1.85:1 i dźwiękiem Dolby Digital zamiast DTS-HD Master Audio. Oprócz tego Tajemnica twierdzy szyfrów ma nie za dobry obraz natomiast z tego co kojarzę do całej reszty nie ma większych zastrzeżeń.

Ostatnio zmieniony przez MarianPaz dnia Czw Wrz 25, 2014 7:22 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 9:14 pm    Temat postu: Dzięki za pierwsze dwa odzewy. Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ludorowi za konkretną rekomendację dla zrekonstruowanego "Rękopisu...". Ten film posiadam jedynie w wersji niezrekonstruowanej, zgranej z telewizji na dysk domowej nagrywarki. Obecnie nawet nie próbuję tego oglądać na wielkim ekranie. Kiedy tylko powstanie taka możliwość, na pewno zapoluję.

Nade wszystko zaś dziękuję MarianowiPaz za sporządzenie listy. Z tego co ja się orientuję - może ona być kompletna. Dear Marian, czy taką listę znalazłeś w jakimś jednym miejscu, czy też kompilowałeś ją stopniowo, własnymi siłami?

Jak chyba wszyscy tutaj, ja też mam nadzieję, że lista krajowych produkcji dostępnych na BD będzie się z każdym miesiącem poszerzała o tytuły nowe oraz zrekonstruowane. No i ponawiam prośbę do osób, które na własne oczy coś z tej listy widziały - o wystawianie kolejnych opinii. Albo choćby jakieś namiary na cudze opinie gdzieś indziej opublikowane.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dużej mierze oparłem się na tej ze strony http://poral.eu/filmy_polskie.php jednak wymagała ona trochę poprawek i być może coś mi jeszcze umknęło. Smile

Na wydanie czekają:
Pod Mocnym Aniołem - 25 maja
Biesy - listopad (we Francji)

Nie wykluczone że również wydadzą Idę np we Francji gdzie film obejrzało ponad 410 000 widzów. Smile
adi90a

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że dotychczas śledziłem tu jeden wątek ale na BD trafiają także filmy nowe, o których w temacie rekonstrukcji się nie wspomina, więc brakowało czegoś szerszego Wink

Osobiście uważam, że na liście przydałoby się oznaczyć filmy wydane w 1080i (czyli z przeplotem). Niestety parę filmów zostało tak wydanych, w tym "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" czy "U Pana Boga w ogródku". Jakość i tak będzie lepsza niż na DVD ale są to moim zdaniem cokolwiek wybrakowane wydania (nie posiadam ich, celowo omijałem). Może ktoś ma i powie, że jednak warto? Wszyscy jesteśmy Chrystusami ponoć dobry, a nie widziałem do tej pory, poza fragmentami...
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 3:04 pm    Temat postu: ALT Odpowiedz z cytatem

Alternatywą wobec nabywania dość drogich płyt Blu-ray może niekiedy być zgranie filmu z telewizji - na twardy dysk zewnętrzny (uprzednio podłączony do dekodera za pomocą łącza USB). Oczywiście, w grę mogą wchodzić tylko kanały HD (zatem w przypadku DVB-T: jedynie TVP1 HD oraz TVP2 HD). Minusem jest to, iż telewizje raczej nie będą łaskawie prezentowały filmów ściśle wedle naszych życzeń.
Na przykład z całej listy MarianaPaz, w marcu pokazano tylko jeden tytuł - "Och Karol 2". Onegdaj nawet zaprogramowałem jego nagranie. Parę dni później, w wolnej chwili podłączyłem dekoder do kina domowego (w innym pokoju) - kablem HDMI. I wyświetliłem na wielkim ekranie. Nie powiem: wizualnie jest to ewidentny sukces! Gdyby nie widoczne w rogach oznaczenia kanału telewizyjnego oraz ograniczenia wiekowego - to nikt nie zauważyłby różnicy jakościowej in minus w porównaniu do jakiejś bardzo fachowo wykonanej BD. I kolorki takie słodziusie, cukierkowe... W ogóle Polska współczesna w tym filmiku jest jakieś siedemdziesiąt siedem razy ładniejsza od tej Polski którą sam oglądam na własne oczy. Cuda, cuda, mówię Wam. Na temat walorów ściśle artystycznych "Karola", albo raczej ich braku - zamilknę. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość - a nóż-widelec w programie Publicznej coś tam jeszcze ciekawego się pojawi.

PS W przypadku zgrywania opisaną metodą filmów zagranicznych doskwierać może fakt, że TVP niezwykle rzadko daje możliwość wyboru wersji językowo-napisowej. Niby wciśnięcie przycisku [AUDIO] na dekoderze wywołuje wyświetlenie informacji o dwóch lub trzech opcjonalnych ścieżkach dźwiękowych, ale w praktyce okazuje się, że na wszystkich jest ten sam lektor. A projekcja z lektorem to już nie do końca kino.

PS #2 Dear adi90a
Odnośnie Twojego rozróżnienia pomiędzy rozdzielczościami 1080 z przeplotem i bez: odtwarzacz Blu-ray na ogół już tak ma, iż nawet jak się doń włoży zwykłą DVD, to rozdzielczość tej płytki zostanie sztucznie podniesiona - do wartości bliskich Full HD. Mam nawet osobną półeczkę na te DVDs, które na wielkim ekranie sprawdziły się do tego stopnia dobrze, iż gołym okiem są niemal nie do rozróżnienia od BD. No ale nie jest to półka zbyt szeroka. Bo odtwarzacz Blu-ray cudów nie dokona, jeśli film, przed zgraniem na płytkę nie został odświeżony.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje uwagi z innego wątku.
Na opakowaniach płyt BD z firmy DMMS widnieje informacja: dźwięk 5.1. Zapis ten nie do końca odzwierciedla stan faktyczny. Oczywiście ścieżka mono nie jest wadą filmu, tym bardziej jeśli stanowi oryginalną. Zwracam jedynie uwagę na pewną nieścisłość.

W poniższych filmach BD wydanych przez DMMS aktywne są następujące kanały:

1.„Człowiek z Marmuru” - dźwięk 3.0 mono (L, C, R). Głośniki L i R grają dyskretnie.
2.„Człowiek z Żelaza” - dźwięk 3.0 mono (L, C, R). Głośniki L i R grają dyskretnie.
3.„Sanatorium pod Klepsydrą” - dźwięk 2.0 mono (L ,R)
4.„Rękopis Znaleziony w Saragossie” - 3.0 mono (L, C, R)
5.„Ziemia Obiecana” - dźwięk 5.0 surround (L, C, R, S)

Nie odniosłem się do pracy subwoofera i w tym miejscu rozmyślnie wstawiłem wartość 0.

W mojej ocenie „Ziemia Obiecana” to drugi (po „Potopie”) polski film w wersji surround. Choć w innych miejscach zgłaszano problemy dotyczące synchronizacji dźwięku z obrazem, to audio w tym filmie jest naprawdę porządne.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:

1.„Człowiek z Marmuru” - dźwięk 3.0 mono (L, C, R). Głośniki L i R grają dyskretnie.

Ja w kwestii formalnej.
Co to znaczy dźwięk 3.0 mono?
Dyskretnie to znaczy cicho?
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że forma zapisu 3.0 mono jest do przyjęcia, podobnie jak 2.0 mono. Oczywiście chodziło mi o to, że w trzech głośnikach słychać jedną i tę samą ścieżkę monofoniczną. Nie jest to dźwięk przestrzenny we współczesnym rozumieniu tego słowa.
Tak, dyskretny znaczy w moim opisie cichy, „nie wpadający agresywnie w ucho”.
Podczas pierwszego oglądania filmów słyszałem tylko głośnik centralny. Dopiero MarianPaz podpowiedział mi, że jest inaczej.

Polecam:
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam wydanie na BD filmu Popiół i Diament. Mam ten film w takiej wersji oglądane na telewizorze Samsung 32 cale. Wygląda naprawdę pięknie wart go nabyć poza tym jest to kopia w rozdzielczości 1080p. Natomiast jeżeli ktoś posiada film Pociąg z 1959 roku w wersji na DVD po rekonstrukcji nie ma sensu kupować BD jest niewielka różnica jakości.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Pociąg" kosztuje zaledwie 20zl wiec już nie warto kupować DVD. Smile

http://www.mediamarkt.pl/filmsku-pociag,id-209173
Daras

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianiePaz
Jeśli masz możliwość edycji listy polskich filmów BD to może by rozbudować legendę? Mam na uwadze opatrywanie danych tytułów gwiazdkami zgodnie z jakimś kluczem, jak np: * film upscalowany z SD, ** nieoryginalny aspect ratio, *** 1080i.
Przy zaangażowaniu forumowiczów dość szybko zostaną wyeksponowane tytuły obarczone błędami. Idea

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę mi się nie chce z tym 1080i, zresztą wystarczy zajrzeć na stronę Poral.eu gdzie filmy są dokładnie opisane plus maja dodane screeny.

W Polsce szykuje się wydanie filmu Wkręceni planowanego na 5 lub 6 czerwca - troszkę rożne są informacje na ten temat. W Japonii zapowiedziano 3 premiery na BD: Krajobraz po bitwie, Wszystko na sprzedaż oraz Korczaka wydanego wcześniej w USA.
Daras

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Troszkę mi się nie chce z tym 1080i, zresztą wystarczy zajrzeć na stronę Poral.eu gdzie filmy są dokładnie opisane plus maja dodane screeny.

Może z tym 1080i masz rację. Ale rozważyłbym kwestię ratio. Ta sprawa interesuje wielu czytelników forum Kino Polska. Na Poral.eu brakuje wielu rodzimych tytułów wydanych za granicą. Zatem mamy okazję stworzyć kompletną listę polskich filmów w wersji BD, która będzie uzupełniana oraz weryfikowana przez internautów.
Proponuję skromną legendę: * film upscalowany z SD, ** nieoryginalny aspect ratio.

Polecam:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 1 z 35

Skocz do: