Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy wydane na BD (Blu-ray Discs)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 33, 34, 35  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
djvaso

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema Vol.1 <-Link
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Student

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:

Nadeszła odpowiedź z PISF.

Szanowny Panie,

Dziękuję za wiadomość. Pańskie uwagi prześlę do wydawcy, którego mogą one zainteresować w kontekście planowania strategii sprzedażowych.
Pozdrawiam,
Katarzyna Sosnowska

Asystentka Dział Upowszechniania Kultury Filmowej

czyli nic nie zrobią .......ech .............lipa
Powrót do góry
Domell1

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
"Niezła" cena jak za ten box, zwłaszcza iż u dystrybutora cena 399.
Więc albo to jest zagraniczne wydanie (import) albo koleś robi sobie rezerwację + marża Very Happy

Przypomnę wiadmości z mojej korespondencji z Di Factory (mam nadzieję iż się nie obrażą)

Cytat:
Zakup boxu będzie przez stronę i u nas w DI Factory, na Dominikanskiej
w Warszawie, sieci typu EMPIK nie planujemy. Cena 399 PLN brutto.

Cytat:
Nie, nie będdzie sprzedaży pojedynczych tytułów.

Cytat:
Nie będzie mniejszych boxów.

Cytat:
Długo się zastanawialiśmy jak wydać 24 tytuły jako kolekcję.
Myślę, że boxy będą dostępne długo i możemy przyjmować na nie rezerwację

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nieładnie, że nie odpisano mi z Di Factory. Wysłałem do nich maila w tym samym czasie co do PISF. Po doświadczeniach z TVP już mnie nic nie zdziwi. Wygląda na to, że Di Factory odpowiada tylko wówczas gdy kogoś interesują zakupy. W przypadkach problemowych kalkowana jest „strategia” telewizji publicznej.

I wszystko jasne. Confused

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domell1 napisał:
Witam
Więc albo to jest zagraniczne wydanie (import) albo koleś robi sobie rezerwację + marża Very Happy
Bankowo to marża, bo skoro oficjalna cena to 399zł bez pośredników, to coś sobie musza doliczyć. Swoja drogą niezły paradoks, filmy które otrzymują dotację są droższe niż te wydawane komercyjnie. Rolling Eyes
Daras

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc właśnie. Czyżbym miał rację pisząc coś zaraz po rozpoczęciu się tej dyskusji?

Daras napisał:
Mam mocne przypuszczenie, że jesteśmy świadkami narodzin intratnego biznesu. Od dawna wiemy, że na polskich filmach można zarobić, choć niekoniecznie na rodzimym gruncie.

No nic. Tak jak przypuszczałem PISF nie pozostał głuchy na mojego maila (w przeciwieństwie do Di Factory). Być może jutro napiszę pani Katarzynie Sosnowskiej o kilku swoich przemyśleniach, zadam pytania. Zacytuję też wypowiedzi z naszego forum. Coś tu naprawdę nie jest halo, a przecież w grę wchodzi dofinansowanie.
Wiem, że mleko się rozlało i zapewne niekorzystne dla polskich konsumentów decyzje zostały już przyklepane, niemniej coś trzeba robić.

Chodzi mi po głowie wysmażenie pisma do dyrektora PISF. Szkoda, że ostatnio mam tak mało czasu...

P.S.
Marian, tylko spróbuj napisać tu, że biadolę. Evil or Very Mad

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątpię byś coś zdziałał bo te boxy są po to by mieć mniej pracy przy dystrybucji. Pozostaje czekać na pojedyncze oferty na Allegro w mocno wyśrubowanych cenach. Na więcej bym nie liczył, tym bardziej jeśli DI Factory milczy.
Daras

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszło...

Dzień dobry
Dziękuję za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę z faktu, iż moje działania są obecnie „walką z wiatrakami”, niemniej trudno mi się pogodzić z brakiem profesjonalizmu polskich wydawców. Poniżej kilka cytatów z forum Kino Polska, które dziennie odwiedzają tysiące osób.

Daras:
To lipa. Przecież wiadomo, że kolekcjonerzy rekonstrukcji na BD mają już określone płyty i raczej nie będą zainteresowani ich dublowaniem. Kto kupi box jeśli blisko połowę tytułów widzi już na swojej półce?
Dominik, skoro z nimi korespondujesz to może porusz ten problem. Ja bym to wszystko przetasował bardziej sensownie.

Student:
dokładnie, trochę to bez sensu wygląda, część filmów mam na BD, ale np Salto z chęcią bym nabył. Cenowo to chyba tez będzie zabójstwo

MarianPaz:
Na stronie PISFu podaja ze cale wydawnictwo to koszt 580 000 zlotych czyli ponad 20 000 za film. Domyslam sie ze bedzie sprzedawany poza granicami i to z duzo lepszym skutkiem jak u nas.

Daras:
Jednak powtórzę - chodzi mi o to, że udziałowcy (jak zwał, tak zwał) mogliby jednak uwzględnić Polski rynek i wrzucić do jednego boxa to co już w kraju wydano. Może jest jeszcze na to szansa?

MarianPaz:
Prawda jest ze wypuszczenie filmow w boxach sprawi ze wiele osob bedzie musialo obejsc sie smakiem, choc chcieliby nabyc kilka tytulow, bo wydac 3 razy po 400 zl to jest spore wyzwanie dla domowego budzetu.

BD:
OK, wiem że rzadko się wypowiadam, częściej czytam ale tym razem po prostu muszę to skomentować a mianowicie nie rozumiem tego CHOREGO KRAJU.
W skrócie Polska dała 150 tys. a w zamian ma 3 boxy w angielskich pudełkach i pewnie okładki są po angielsku ale pewnie wszystko prawnie jest ok, tylko podpowiedzcie mi gdzie ja mieszkam w Polsce czy w Anglii a może w Ameryce?

MarianPaz:
Swoja drogą niezły paradoks, filmy które otrzymują dotację są droższe niż te wydawane komercyjnie.

Domell1:
...tak naprawdę cud musiałby się zdarzyć bym kupił BOX-a od DI Factory (jak dla mnie cena z kosmosu)

Nadmienię, że bardziej emocjonalna dyskusja odbyła się na innym forum.

Polskimi rekonstrukcjami cyfrowymi interesują się autentyczni miłośnicy polskiego filmu. Stosowny wątek portalu Kino Polska liczy sobie blisko 250 stron. Odwiedzają go setki, może tysiące osób dziennie! Jest nam niezmiernie przykro, iż wspaniały projekt nie uwzględnił potrzeb rodzimych kolekcjonerów (pomimo dofinansowania przez PISF). Druga szansa się nie powtórzy.
Proszę o odpowiedzi na poniższe pytania. W razie barku sprzeciwu umieszczę je na forum Kino Polska.
1. Czy PISF ma jakikolwiek wpływ na decyzje Di Factory?
2. Gdzie należy skierować pismo aby osiągnąć korzystny dla polskiego konsumenta efekt (Di Factory milczy)?
3. Czy dofinansowanie zostało zrealizowane z funduszy unijnych, czy może z podatków krajowych?
4. Może zasadne będzie wystosowanie pisma do dyrektora PISF, ewentualnie odnośnego ministerstwa?

Z poważaniem,

Polecam:
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2015 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie otrzymałem obszerne wyjaśnienia. Wkleję je na forum wieczorem gdyż obecnie muszę zająć się obowiązkami zawodowymi.
Pobieżna lektura maila z Di Factory dała nadzieję na korzystniejsze rozwiązanie problemu (?). Jednak tę kwestię muszę jeszcze wyjaśnić.
Nasz głos został potraktowany poważnie! Do czasu zamieszczenia tu oficjalnego maila uprzejmie proszę o powstrzymanie się od komentarzy na temat kontrowersyjnej kolekcji blu ray.

Polecam:
Powrót do góry
mofo

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2015 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Domell1 napisał:
Witam
Bankowo to marża, bo skoro oficjalna cena to 399zł bez pośredników, to coś sobie musza doliczyć. Swoja drogą niezły paradoks, filmy które otrzymują dotację są droższe niż te wydawane komercyjnie. Rolling Eyes

Dodam jeszcze, że "MS Group Media" (dawniej DMMS) nie jest dystrybutorem tego wydawnictwa i nie wiem skąd weźmie płyty do relizacji zamówień przez bluedvd.

edit: zniknęła już informacja o dystrybutorze i cenie 499zł.
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2015 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mofo napisał:
edit: zniknęła już informacja o dystrybutorze i cenie 499zł.

Ale ten sam typ wystawił juzna aukcji za 499 + przesyłka:

http://www.ebay.pl/itm/Martin-Scorsese-Presents-Masterpieces-of-Poland-Cinema-Vol-1-8-Blu-Ray-/262060983185?hash=item3d040d4391
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2015 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za zwłokę.
Po moim drugim mailu sprawa nabrała rumieńców. Poniżej list od przedstawiciela Di Factory. Podkreśliłem dwa fragmenty, do których odniosę się w swoim komentarzu.

Witam,

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi na Pana maila, ale oprócz codziennych obowiązków postprodukcyjnych, chciałem się zapoznać z innymi opiniami na FORUM.

Jak najbardziej rozumiemy kolekcjonerskie potrzeby i chęć posiadania pojedynczych tytułów na Blu-rayu, jednak jesteśmy zobligowani do prezentacji całej serii  i podział 24 filmów na 3 boxy jest ukłonem w stronę potencjalnych kupujących.
To cały projekt  Martin Scoresese Presents (MSP) odniósł sukces w USA, Kanadzie, Chinach, Australii i Wielkiej Brytanii i jedynie w całości może się ukazać pod nazwiskiem reżysera. Proszę zrozumieć, że wielki reżyser nie bez powodu udziela swojego poparcia naszej kinematografii. On również dba o sposób  prezentacji dzieł. 

Rzeczywiście, z powodu ukazania się jakiś czas temu kilku tytułów wydanych pojedynczo, pierwszy box nie dla wszystkich będzie atrakcyjny. Uważam jednak, że niedobrze się stało, że nikt wcześniej nie zdecydował sie na wydanie tych wszystkich filmów  na Blu-rayu. I teraz, kiedy udział  Martina Scorsese w projekcie zapewnił jego powodzenie, chcę wraz z partnerami naprawić ten błąd i wydać wszystkie filmy z projektu MSP.

Jestem przekonany  i już mam tego pierwsze oznaki, że znajdzie się wiele osób , którym wydawnictwo 3 boxów  będzie się podobało i uznają je za ważną pozycję wydawniczą w historii polskiej kinematografii.
Jeśli przeszkodę stanowi cena, to nakład jest duży i pewnie długo będzie dostępny, będzie czas na uzbieranie potrzebnej kwoty. Poza tym jest jest podzielony na 3 boxy, które będą wydawane co kilka miesięcy. Wiemy też , że poprzednie wydania klasyki na Blu-rayu  sprzedają się dobrze w drugim obiegu.
Wybraliśmy taki, a nie inny model dystrybucji (bez marży pośredników) żeby zminimalizować cenę za box.
Nie wiem , skąd się pojawiła cena 499 PLN na stronie bludvd.pl i nie jest ona z nami uzgodniona. Dzisiaj ta strona nie działa, chciałem sprawdzić kto za tym stoi.

Uważam, że mimo dotacji PISF, poziom naszego zaangażowania finansowego jest ogromny i naszym ryzykiem finansowym jest sprzedaż tego wydawnictwa. Nikt nie zagwarantuje nam, że wydanie sprzeda się w całości - w boxach, czy też pojedyńczo. 
Gdyby nie nasza decyzja o wydaniu kolekcji, myślę, że wszyscy jeszcze długo czekaliby na kolejne tytuły z "górnej" półki polskiej klasyki. Wielokrotnie odradzano mi takiego przedsięwzięcia, ja jednak się uparłem, żeby wydać te filmy w najlepszej jakości.
Teraz pozostaje czytać mi niezbyt miłe komentarze. Ale cóż, tak już my Polacy mamy.

Pozdrawiam,
Jędrzej Sabliński

1. Powyższy list został zaadresowany do większej liczby odbiorców, między innymi do PISF.

2. Pierwszy podkreślony fragment korespondencji dał mi nadzieję na korzystniejsze rozwiązanie problemu. Po dynamicznej wymianie maili dowiedziałem się, że jednak jest już za późno. „Mleko się rozlało”, ale o tym oczywiście pisałem. Niemniej doceniłem wagę i siłę portali społecznościowych. Każdy news jest na wagę złota, a „akacja” rozpoczęta w porę może przynieść (w przyszłości) dobre rezultaty.

3. Postanowiłem więcej nie oceniać strategii sprzedażowej Di Factory. Zrobiłem to wcześniej.

4. Mofo jakby wyjaśnił sprawę dystrybucji boxów przez bluedvd, lecz dla pewności podkreśliłem stosowny fragment w mailu pana J. Sablińskiego. Interwencja Di Factory okazała się skuteczna.

4.Poniżej tytuły, które znajdą się w drugim boxie:

Austeria
Pociąg
Iluminacja
Krzyżacy
Niewinni Czarodzieje
Rękopis znaleziony w Saragossie
Ostatni dzień lata
Walkower

Zestaw jest problematyczny z uwagi na trzy tytuły, które najprawdopodobniej znajdują się już na półce wytrawnych kolekcjonerów polskich rekonstrukcji cyfrowych.

4. Tu jest dużo lepiej:

Box 3 :
Popiół i Diament
Wesele
Przypadek
Krótki film o zabijaniu
Nóż w Wodzie
Matka Joanna od Aniołów
Eroica
Trzeba zabić tę miłość

Jeśli ktoś posiada pierwszy tytuł i zapłacił za płytę np. 20 zł., to może traktować „Popiół i Diament” jako kopię zapasową (ewentualnie sprezentować ten krążek).

5. Kwestia ceny.
Owszem, boxy są drogie, szczególnie z perspektywy portfela polskiego odbiorcy. Niemniej pamiętam, że podczas premiery w „Popiołu i Diamentu” oraz „Pociągu”, BD kosztowały blisko (ponad?) 60 zł. Natomiast kilka dni temu zapłaciłem 69,99 zł. za „Papuszę”. Jednak nie jest to usprawiedliwianie cenowych decyzji podjętych przez Di Factory.

Luźna uwaga do dystrybutorów płyt dvd / blu ray (bo nas czytają). Proszę częściej zaglądać do portali społecznościowych i zapoznawać się z głosami dyskutantów. Przecież to my jesteśmy Waszymi klientami.
Nieco uszczypliwie przyznam, że gdy podejmuję jakiekolwiek działania zawodowe, to godzinami analizuję wpisy potencjalnych odbiorców, gdyż to oni są najważniejsi.

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2015 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poziom naszego zaangażowania finansowego jest ogromny i naszym ryzykiem finansowym jest sprzedaż tego wydawnictwa. Nikt nie zagwarantuje nam, że wydanie sprzeda się w całości - w boxach, czy też pojedyńczo.
Ten fragment sporo zmienia. Jeśli ich udział to dosyć istotna kwota z tych 580 tysięcy to w sumie te boxy, a nawet ceny już mnie nie dziwią. Faktycznie 3 zestaw wygląda najbardziej atrakcyjnie.
Daras

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2015 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się.

Cytat:
Jak najbardziej rozumiemy kolekcjonerskie potrzeby i chęć posiadania pojedynczych tytułów na Blu-rayu, jednak jesteśmy zobligowani do prezentacji całej serii i podział 24 filmów na 3 boxy jest ukłonem w stronę potencjalnych kupujących.

Krótki komentarz.

Biorąc pod uwagę, że w założeniu programu “Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema” miały się ukazać 24 tytułu naraz, to podział na 3 boxy nazwałbym sukcesem.

Polecam:
Powrót do góry
haku32

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy pierwsze box pojawi się w sprzedaży?
Odp DiFactory z dzisiaj: "Jeszcze moment, płyty jadą z tłoczni. Przepraszali za opóźnienie i my też".
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 25 z 35

Skocz do: