Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Co polecacie z aktualnego repertuaru kina światowego?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 7:50 pm    Temat postu: Co polecacie z aktualnego repertuaru kina światowego? Odpowiedz z cytatem

Zawsze chciałem założyć taki wątek, ale nie wiedziałem czy można...
No ale skoro admin nadmienił, że interesować ma nas tutaj kino w ogóle...

Polecamy tutaj co sami widzieliśmy ostatnio w kinie i piszemy dla czego warto obejrzeć. (Lub czego za Chiny nie powinniśmy...)
To wątek dla tych co idą do kina, a nie do końca wiedzą na co kupić bilet.

Na start, polecam "Grand Budapest Hotel" Wesa Andersona.

Nietuzinkowy, pełen uroku film. Plejada aktorów: Ralph Fiennes(!!!), Adrien Brody, Willem Dafoe, Edward Norton, Jeff Goldblum, Tilda Swinton, Harvey Keitel, Bill Murray, Owen Wilson.
Surrealizm, groteska, pastisz, gra konwencjami wszystko tam jest... Dalekie echo "Delikatessen", szczypta Tarantino, muśnięcie wczesnego Polańskiego...

To nie obrazoburcze arcydzieło, jeno lekka bajeczka, etiuda na pewien temat. A właściwie to jaki ten temat sam nie wiem (nostalgia?), ale liczy się tu nastrój, a ten , Anderson lekką ręką umie zbudować i CZARUJE!
Za lekkość i humor daję 8/10.

Odradzam zaś stanowczo film "Tylko kochankowie przeżyją" Jarmuscha . Coś nieprawdopodobnie napuszonego i nudnego. Liczyłem każdą sekundę do końca...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bareizm

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm... może "Noe, wybrany przez Boga". Mnie się podobał, lubię Antoniego Hopkinsa i Russella Crowa. Obsada więc w porządku,sama fabuła ,oparta dość wiernie na Biblii.Ciekawie zrealizowano sceny ze zwierzętami,fajny pomysł ,jak je przetransportować.
wit69

PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla przeciwwagi coś lżejszego.
Dla rodziców z dziećmi lekka familijna komedia z Disneya-humor,show i musical w jednym-"Muppety-poza prawem".
chojrak

PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wit69 napisał:
Dla przeciwwagi coś lżejszego.
Dla rodziców z dziećmi lekka familijna komedia z Disneya-humor,show i musical w jednym-"Muppety-poza prawem".

Ale prosiłbym jakieś malutkie chociaż uzasadnienie napisać dlaczego warto obejrzeć... Co grają w kinach wiemy z gazety. Liczyłem na zachwalanie recenzjami w tym wątku! Wink
Mnie, te konkretne Muppety zanudziły niemiłosiernie... Gdzie mu do takiej "Krainy lodu"!

Animacja może i landrynkowa, ale jest tam kupa humoru (Bałwanek Olaf!!!), no i na prawdę kapitalnie śpiewają. W najnowszych Muppetach to wszystko leży.
Powrót do góry
wit69

PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz,dzieciom się podoba (oczywiście nie wszystkim) i to one powinny uzasadnić,ja nie byłem jakoś szczególnie zachwycony,ale i film nie jest kierowany do dorosłych.Muppety to kiedyś był wyznacznik jakości,swoją drogą trochę przez lata obniżyły loty,to prawda.
Wydaje mi się,że z tego typu filmów o wiele lepsze recenzje będzie miał wchodzący za parę dni na ekrany "Czarnoksiężnik z Oz-powrót Dorotki",ale to się dopiero niebawem okaże.
chojrak

PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem, czemu ten wątek umarł... ;(

Polecany przeze mnie Grand Budapest Hotel spodobał się również jurorom: zgarnął aż 4x więcej Oscarów niż "Ida"!

Sugeruje to, że :
a) Akademicy mają niezły smak,
b) potrafią docenić kompletnie nie hollywoodzką produkcję
c) autor recenzji na forum musi też się trochę zna... Wink

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Pią Lut 27, 2015 12:40 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Czw Lut 26, 2015 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie niezły film, sympatycznie się oglądało....przyjemne zaskoczenie po niby rewelacyjnych ,,Kochankowie z Księżyca" którzy mnie jednak rozczarowali..
,,Grand Budapest Hotel" ocenił bym 7/10

a co bym polecił.?...dwa filmy

,,Boyhood"- w kinach juz chyba ciężko, ale wyszedł na dvd...
O pomyśle na ten projekt napisano już sporo, wiec nie będę się powtarzał..
Co do samego filmu, to spotkałem się z opiniami że z ekranu wieje nudą..no cóż, ja nie nudziłem się nawet przez moment..Widac zamysł żeby nie było efektownie, i nie jest, dramaturgia też zredukowana do minimum, filmowe życie sobie wolno płynie, a my razem z nim i bohaterami...a mimo to gdzieś z wewnątrz, spod wierzchniej warstwy filmu, emocje się przebijają, czasami nawet bardzo silne...
Oceniam ten film na 8,5/10 a może nawet 9..

,,Birdman"- obejrzałem jeszcze przed galą w L.A
Film Innaritu ma moc,.. dosłownie.., hipnotyzuje zarówno pracą kamery, jak i świetnie zagranymi rolami, uwodzi podejściem do tematu, to jest szyderczym spojrzeniem na mniejsze i większe problemy, czy wręcz obnażeniem dylematów, dotyczących ludzi ze światka sceny i ekranu..no i ten pomysł na ilustrację muzyczną..palce lizac. Nie jestem przekonany czy ,,Birdman" to film szczególnie odkrywczy, niemniej dekonstrukcja głównego bohatera godna podziwu.
Inteligentne kino, które idzie w parze pod rękę z rozrywką..
Oceniam 9/10
MarianPaz

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o Boyhood i Birdman to dla mnie oba tytuły okazały się lekkim rozczarowaniem ponieważ spodziewałem się czegoś więcej i o ode mnie mają po 7/10. Zdecydowanie bardziej polecam 2 europejskie premiery tego miesiąca czyli: Dwa dni, jedna noc oraz Turystę. W obu filmach mamy świetne kreacje aktorskie (Marion Cotillard zdobyła nawet nominację do Oscara) a do tego proste acz wciągające scenariusze. Pierwszy o kobiecie która chce powrócić do pracy ale w zamian musi przekonać swoich kolegów by zrzekli się w zamian premii, a drugi o tym jak dramatyczne wydarzenie potrafią odsłonić skrywaną prawdę o związku. Polecam oba - 2 razy po 8/10.
karel

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

c) autor recenzji na forum musi też się trochę zna... Wink

Przy czym w założonym przez siebie temacie o "Idzie" napisał o oscarowych szansach filmu Pawlikowskiego:

Cytat:
Gdyby konkurencja byłą nie za silna, to kto wie? Byłoby pięknie, ale znaczyłoby to, że ja już się kompletnie nie rozeznaję na kinie... Sad
.
Very Happy

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdyby konkurencja byłą nie za silna, to kto wie? Byłoby pięknie, ale znaczyłoby to, że ja już się kompletnie nie rozeznaję na kinie... Sad
.

Smile
Faktycznie...
Ale sami twórcy nie spodziewali się, co dopiero ja... Zagadka ta nadal pozostaje dla mnie pewną zagadką.

Na usprawiedliwienie mam, że opisałem (już wtedy!) ten film, jako "typowo festiwalowy", co chyba sprawdziło się w 200%? Wink
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Whiplash. Fenomenalne aktorstwo.
chojrak

PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Snajper" - niestety dość nudnawy. Kompletnie nie rozumiem zachwytów części amerykańskiej krytyki. Eklektyczny i przewidywalny do bólu. Nie dziwi, że dostał jedynie dwa Oscary; dziwi, że dostał AŻ dwa...
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia dlaczego własnie ten film dostał nominację do Oscara w głównej kategorii a nie Nightcrawler czy Locke. Pewnie dystrybutor nie miał aż tyle pieniędzy na kampanię promocyjną.

Co do Snajpera to faktycznie moim zdaniem jest to slaby film, przy czym nie ma on bardzo dobrych not, na Rotten Tomatoes 6.9/10.

Jeśli miał bym coś polecić to argentyńską czarną komedię Dzikie historie która nominowana była razem z naszą Idą. Smile
nałka

PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z filmów obecnych jeszcze w kinach polecam znakomite argentyńskie "Dzikie historie".
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
"Snajper" - niestety dość nudnawy. Kompletnie nie rozumiem zachwytów części amerykańskiej krytyki. Eklektyczny i przewidywalny do bólu. Nie dziwi, że dostał jedynie dwa Oscary; dziwi, że dostał AŻ dwa...

Czyli...nie polecasz. A temat o filmach, które polecamy. Very Happy

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: