Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Co polecacie z aktualnego repertuaru kina światowego?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nałka napisał:
Z filmów obecnych jeszcze w kinach polecam znakomite argentyńskie "Dzikie historie".
Czyli jest nas dwoje co polecamy powyższy film. Very Happy

Na zachętę zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=5dNIsrrf_rw
chojrak

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:

Czyli...nie polecasz. A temat o filmach, które polecamy. Very Happy

Polecam nie iść do kina...

Przestrogi są tu także mile widziane. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś polecam Wam coś tym razem z najnowszych blockbusterów, a mianowicie Mad Maxa. O ile nie mogę napisać żebym był fanem poprzednich części, to jak najbardziej uważam że najnowszy film Georga Millera to produkt z najwyższej półki rozrywki. Już od samego początku poraża niesamowitą scenografią, a przede wszystkim charakteryzacją bohaterów. Dawno nie widziałem na ekranie takiej gamy różnorodnych, bardzo ciekawych i specyficznych postaci. Fabuła w filmie w zasadzie jest dziecinnie prosta i polega na pościgu za głównymi bohaterami w tym tytułowym Mad Maxem. Ponieważ jest to film akcji to przez zdecydowaną większość czasu obserwujemy bardzo efektowne sceny walki pomiędzy obiema stronami. Co ciekawe reżyser w większości scen rezygnował z efektów komputerowych na rzecz popisów kaskaderskich, prawdziwych plenerów czy scenografii. Dzięki temu otrzymaliśmy bardzo klasyczny a jednak nowoczesny film o postapokaliptycznej wizji świata. Na Blu-ray Miller zamierza umieścić film w wersji oryginalnej ale również czarno białej oraz niemej. Przyznam szczerze że z niezwykłą satysfakcją obserwowałem kolejne niesamowite sceny pojedynków które dzięki temu że reżyser nie poszedł na łatwiznę z blue screenami czy motion capture film prezentuje się wyjątkowo realistycznie a akcja wciska w fotel. Nie dziwi więc mnie to że ludzie w tym i krytycy oszaleli na jego punkcie a w Cannes robił furorę. Na taką rozrywkę nie tylko warto czekać kilak lat ale przede wszystkim pomaszerować do kina.

9/10

Jako zachęta fragment opinii Tadeusza Sobolewskiego który stwierdził że Mad Max to jego kino.

Kiedyś Kurosawa chciał nakręcić film dziejący się w całości w pędzącym bez kontroli pociągu (nakręcił go w końcu w Ameryce, bez wielkiego powodzenia, Konczałowski). Nowy "Mad Max" spełnia z nawiązką marzenie o pędzie towarzyszące kinu od stu lat. Dziś jest ono coraz trudniejsze do spełnienia, ponieważ wszystko wokół nas pędzi - jak to przeskoczyć? Udało się Tarantino w "Grindhouse: Death Proof". Ale "Mad Max", poza tym, że daje widzowi nasycenie akcją, ma w sobie coś jeszcze: cyrkowy urok, lekkość i fantastyczny dizajn.
Daras

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe...
Zastanawiałem się nad zakupem dawnych „odcinków” tego filmu na BD (bywam sentymentalny). Swoim komentarzem zachęciłeś mnie do obejrzenia nowego "Mad Maxa", co przy pomyślnych wiatrach może skutkować nabyciem całości.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
rusel

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Lewiatana
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Ciekawe...
Zastanawiałem się nad zakupem dawnych „odcinków” tego filmu na BD (bywam sentymentalny). Swoim komentarzem zachęciłeś mnie do obejrzenia nowego "Mad Maxa", co przy pomyślnych wiatrach może skutkować nabyciem całości.

Do mnie stara trylogia na BD właśnie jedzie.
chojrak

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem i polecam:"Młodość" Sorentino.

Wielki talent reżyserski. Poruszający film.Rzadko się zdarza, żeby w kinie NIKT nie drgnął nawet przez całe napisy końcowe, a po ostatniej klatce zapadła absolutna cisza. (Sala mała, ale nabita w 80%)

O starości, o życiu, o miłości, o muzyce.
Można co prawda się czepiać, że niektóre prawdy są banalne, że reżyser za wszelką cenę chce nas zachwycić, że idzie czasem na zbytnią łatwiznę, (że zbyt dużo tu Felliniego, czy Antonioniego, ale jest to zrobione tak lekko, że dałem się, z całą premedytacją, pociągnąć filmowi bez oglądania na boki.
Zjawiskowe zdjęcia. Kapitalna muzyka (Jest nawet mój ukochany w młodości Yes!). Montaż!
No i do tego kapitalna gra aktorska: Caine(!), Keitel, Weisz, Dano.

Warto to obejrzeć, choćby dla jednej krótkiej sceny z Jane Fondą!

Blisko osiemdziesięcioletnia aktorka ma nadal siłę i moc Niagary i potrafi miażdżyć aktorskim kunsztem.

Dla mnie 9/10.

Nawet sam Diego Maradona był tym filmem wzruszony:

Powrót do góry
pinto

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

Dziś polecam Wam coś tym razem z najnowszych blockbusterów, a mianowicie Mad Maxa.

Nie można filmowi odmówić efektowności i nawet zabawnych momentów, ale jest przede wszystkim głupkowaty. Efekty specjalne i scenografia stoją na wysokim poziomie, ale bardzo często razi widoczny efekt przyśpieszonego filmu. Największą wadą jest jednak główny bohater - gdyby usunąć Mad Maxa, nikt by tego nawet nie zauważył. Przez cały seans miałem wrażenie, że tytułowy bohater plącze się gdzieś na uboczu, wciśnięty jakby na siłę do tego całego cyrku. Poza tym gra Toma Hardy'ego dorównuje kunsztowi aktorskiemu największych drewniaków pokroju Stevena Seagala, a może nawet ich przebija. Podsumowując, jeśli nie ma nic lepszego pod ręką, wtedy można obejrzeć, ale oczywiście trzeba najpierw wyłączyć mózg. 5/10
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 12:51 pm    Temat postu: To się chyba nazywa: Odpowiedz z cytatem

KINO W STANIE CZYSTYM!

Dostrzegam pewne podobieństwo do... "Grawitacji". I tam i tu fabuła - gdyby ją próbować streścić - okazuje się wątła i prosta jak drut. Za to gołym okiem widać, iż długie miesiące (jeśli nie lata) solidnej pracy zostały włożone w to, aby każdy najmniejszy ruch w kadrze - niemal zawsze plastycznie pięknym - precyzyjnie zaplanować i rozrysować: jaka postać i jaki obiekt w którym miejscu się pokaże oraz jak przesunie, jak dokładnie przebiegnie następna walka: kto kogo jak i czym uderzy, kto na kogo pod jakim kątem skoczy oraz kto w jaki sposób się uchroni przed ciosem, etc.
Autentycznie w a r t o , ale koniecznie w topowych parametrach technicznych!

Kiedy kilka miesięcy temu w EuroNews zobaczyłem pierwsze anonse 'Fury Road', myślałem błędnie, że będzie to po prostu remake Mad Maxa Drugiego - Wojownika Szos. Do dziś zresztą właśnie dwójkę uważam za najciekawszą dramaturgicznie w całym cyklu, mimo, że reprezentuje ona właściwie epokę przedkomputerową, że mam ją tylko na DVD a obraz ewidentnie nie został zremasteryzowany cyfrowo przed przeniesieniem na płytę. No i zgadzam się z krytyczną opinią o Tomie Hardym: jemu jednak dużo brakuje do aktorskiej charyzmy młodego Mela Gibsona. Toż już dawny Markus z "Był sobie chłopiec" stworzył w tym filmie postać charakterologicznie ciekawszą. A Charlize Theron jest bardziej męska.
Jednakowoż powtarzam: ze wszech miar warto!
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 12:21 pm    Temat postu: Re: To się chyba nazywa: Odpowiedz z cytatem

Film_Polski napisał:
Dostrzegam pewne podobieństwo do... "Grawitacji". I tam i tu fabuła - gdyby ją próbować streścić - okazuje się wątła i prosta jak drut.
To akurat żaden minus bo przecież taki Terminator czy Obcy to też bardzo proste filmy od strony fabularnej, zresztą to w żaden sposób nie oznacza czegoś złego. Kino rozrywkowe nie zawsze potrzebuje rozbudowanego scenariusza.
Film_Polski napisał:
No i zgadzam się z krytyczną opinią o Tomie Hardym: jemu jednak dużo brakuje do aktorskiej charyzmy młodego Mela Gibsona.
Ja bym polemizował nad charyzmą Gibsona w Mad Maxie, a i nie zgadzam się z pinto że Hardy to drewno, ale ile osób tyle zdań. Smile
Holt_

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

Fabuła w filmie w zasadzie jest dziecinnie prosta

Ten film nie ma fabuły.

Stawiam zdecydowany kontrapunkt i uważam, że ten film dołącza się do szeregu totalnie szajsowych remake`ów filmów z dawnych lat. I jest równie fatalny jak remake Robocopa, Supermana czy Pamięci Absolutnej.

Wg mnie 2/10. z czego jeden punkt za umiarkowane używanie efektów komputerowych.
MarianPaz

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co za fabułę miałeś w starych Mad Maxach, zwłaszcza w drugiej części. Very Happy
Dla mnie to akurat film który bije na głowę stary niskobudżetowy i dosyć kiczowaty oryginał i z pewnością jest to jeden z najlepszych reamków w historii kina i nie jest to tylko moje zdanie.
Holt_

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Nie wiem co za fabułę miałeś w starych Mad Maxach, zwłaszcza w drugiej części. Very Happy

No własnie miałem. Precyzyjnie zarysowaną. A tu jest tylko bezmyślna rabanina i jazda w kółko nie wiadomo dokąd i po co.

MarianPaz napisał:

Dla mnie to akurat film który bije na głowę stary niskobudżetowy i dosyć kiczowaty oryginał i z pewnością jest to jeden z najlepszych reamków w historii kina i nie jest to tylko moje zdanie.

Na rozmaitych forach zdania sa dokladnie podzielone.
Holt_

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś lubi Grę o Tron, polecam film "Saga Wikingów". A miłosników czarnego kryminału zachęcam do obejrzenia filmu "Child 44".
MarianPaz

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale do starych Mad Maxów raczej nigdy sie nie przekonam. Pierwsza część byla dla mnie koszmarna, druga tylko niezła.

Co do tych opini to przecież norma. Nie znajdziesz filmu który wszyscy jednakowo by uwielbiali. Podobnie Grawitacja wywołuje skrajne opinie, choć na świecie oba filmy zostały świetnie przyjęte, zwłaszcza w Cannes i Wenecji gdzie miały premiery. Ja doskonale rozumiem fenomen ich obu, na których znakomicie bawiłem się w kinie. Ale jako że każdy z nas jest inny, to i mamy różne opinie. Smile
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: