Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Co polecacie z aktualnego repertuaru kina światowego?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karel

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Pojedyncze tytuły zawsze się pojawiają (np Biały Bóg) ale szkoda że jest to zwykle wyjątek od reguły.

To prawda. Dobrze, że są choć takie wyjątki, czego za bardzo nie można powiedzieć o takich krajach jak Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Macedonia, Gruzja itp. Filmy z tych państw w zasadzie w polskiej TV nie istnieją. Oczywiście - nie kręci się tam filmów na pęczki i rzadko odnoszą one sukcesy międzynarodowe (choć gruzińskie "Mandarynki" akurat taki sukces osiągnęły), ale to nie oznacza, że jest to biała plama na mapie filmowej Europy.

MarianPaz napisał:
A to przecież chyba najbardziej znany ich reżyser, no cóż pozostaje internet.

W ogóle czy współcześnie? Bo wydaje mi się, że najlepiej znanym na świecie węgierskim twórcą filmowym jest Istvan Szabó (inna sprawa, że tworzy o wiele przystępniejsze kino niż Tarr, więc choćby z tego względu łatwiej mu się było przebić do powszechnej świadomości kinomanów).

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agata.aga

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy Tarantino godny polecenia Smile
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 3:57 pm    Temat postu: Big Short, The Odpowiedz z cytatem

Polecam "Big Short" ('The Big Short').
Nawet, jeśli ktoś jest uprzedzony do filmów o kryzysie bankowym AD2008 i obawia się, że oto przyszła kolejna wersja "Chciwości" ('Margin Call'), albo - co gorsza - sequela "Wall Street", to śpieszę uspokoić: tym razem rzecz nie jest ani trochę nudna.
Nie jest też niezrozumiała; skomplikowane operacje finansowe objaśnia się tu w sposób do pojęcia także dla niefinansistów.
No i aktorstwo Christiana Bale'a - istny cymesik!
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agata.aga napisał:
Nowy Tarantino godny polecenia Smile
Witamy na forum.
Ale jako, że walczymy o Złotą Patelnię, kilka własnych zdań "rozszerzających" recenzję jest u nas obowiązkowe.
Powrót do góry
wit69

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 12:30 am    Temat postu: Re: Big Short, The Odpowiedz z cytatem

Film_Polski napisał:
Polecam "Big Short" ('The Big Short').
No i aktorstwo Christiana Bale'a - istny cymesik!

Chyba skorzystam z rekomendacji,bo ostatnio widziałem Christiana Bale'a,wstyd przyznać,w filmie "Imperium słońca".
karel

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 8:34 am    Temat postu: Re: Big Short, The Odpowiedz z cytatem

wit69 napisał:

Chyba skorzystam z rekomendacji,bo ostatnio widziałem Christiana Bale'a,wstyd przyznać,w filmie "Imperium słońca".

No to rzeczywiście trochę wody w rzece upłynęło... Smile

Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
W ogóle czy współcześnie? Bo wydaje mi się, że najlepiej znanym na świecie węgierskim twórcą filmowym jest Istvan Szabó (inna sprawa, że tworzy o wiele przystępniejsze kino niż Tarr, więc choćby z tego względu łatwiej mu się było przebić do powszechnej świadomości kinomanów).
Myślę że mało kto byłby w stanie wymienić choćby jednego reżysera z Węgier. W moim wypadku pierwsze skojarzenie to Tarr.

Film_Polski napisał:
Polecam "Big Short" ('The Big Short'). (...) No i aktorstwo Christiana Bale'a - istny cymesik!
Zgoda, film na prawdę dobry, natomiast Bale dla mnie to akurat minus. Nie mogę się przekonać do jego drewnianego aktorstwa. Razz
karel

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Myślę że mało kto byłby w stanie wymienić choćby jednego reżysera z Węgier. W moim wypadku pierwsze skojarzenie to Tarr.

Jeżeli bierzemy pod uwagę ludzi, którzy interesują się kinem mało bądź trochę, to rzeczywiście tak będzie (wielu z nich miałoby pewnie nawet spory problem by wymienić reżyserów francuskich czy brytyjskich), ale jeśli jednak mówimy o osobach, które są prawdziwymi kinomanami , a nie przypadkowymi widzami, to one nie powinny być żadnych trudności by wymienić - poza tu wspomnianymi - takie nazwiska jak: Jancso, Meszaros, Makk, Gothar, Kamondi, Mundruczo, Antal, Gabor, Huszarik...

Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 1:18 pm    Temat postu: Tarantino + Bale Odpowiedz z cytatem

@agata.aga
Wiem naturalnie, że są na tym świecie zaprzysięgli zwolennicy Tarantino; takich nikt nigdy nie zniechęci. Jednak tym razem oceniam, iż rzecz jest wyłącznie dla najbardziej sfanatyzowanych. Film trwa 2H47M – i niejeden widz będzie co chwila ze zniecierpliwieniem zerkał na zegarek by sprawdzić ile jeszcze zostało do końca.
Gadulstwa jest – jak zwykle u tego reżysera – jeszcze więcej niż ketchupu, czyli na tony; w "Ósemce" jednak dochodzi do tego coś w rodzaju jedności miejsca (wnętrze!), co dodatkowo sprzyja znużeniu. A już scena, w której Samuel L. Jackson wsiada do dyliżansu i potrzeba mu na to… bitych 20 minut – mnie dosłownie rozwala.

@wit69
Jeśli celowo ominąłeś wszystkich Mrocznych Rycerzy, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. W końcu podziw dla ekranizowanych komiksów nie jest jeszcze w naszej kulturze rzeczą obowiązkową. Lecz jeśliś nigdy nie oglądał "Prestiżu" (gdzie znakomity był scenariusz i równie znakomita cała obsada, niejedynie Bale) to, moim skromnym zdaniem, Twoja ogromna strata.
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 2:58 pm    Temat postu: Re: Tarantino + Bale Odpowiedz z cytatem

Film_Polski napisał:
@agata.aga
Wiem naturalnie, że są na tym świecie zaprzysięgli zwolennicy Tarantino; takich nikt nigdy nie zniechęci.

Nie jestem...
Film_Polski napisał:

Jednak tym razem oceniam, iż rzecz jest wyłącznie dla najbardziej sfanatyzowanych.

a może jednak jestem !, bo mi się bardzo podobał...w przeciwieństwie do dwóch poprzednich tego reżysera, więc chyba jednak nie jestem

Film_Polski napisał:
Film trwa 2H47M – i niejeden widz będzie co chwila ze zniecierpliwieniem zerkał na zegarek by sprawdzić ile jeszcze zostało do końca.

Większość jego filmów jest dłuższa niż te standartowe 90-110 min, więc chyba nie powinno być zaskoczenia,..

Film_Polski napisał:
Gadulstwa jest – jak zwykle u tego reżysera – jeszcze więcej niż ketchupu, czyli na tony;

..to też norma, przy czym w przeciwieństwie do ,,Bękartów wojny" i np: ,,Django" gadki są mniej popisowe, i wymyślne,... na szczęście. Chociaż mamy odpowiednika krasomówczych postaci w typie półkownika Landy, czy doktora Schulza, a mianowicie Oswaldo Mobraya, w którego wcielił się Tim Roth.
Film_Polski napisał:
w "Ósemce" jednak dochodzi do tego coś w rodzaju jedności miejsca (wnętrze!), co dodatkowo sprzyja znużeniu.

mi ten pomysł bardzo sie podobał, reżyser razem z autorem zdjęć ciekawie opowiedzieli ten spektakl dziejący się na jednej scenie, świetna prezentacja postaci, a przede wszystkim różne perspektywy z których oglądamy dziejącą się historię

Film_Polski napisał:
A już scena, w której Samuel L. Jackson wsiada do dyliżansu i potrzeba mu na to… bitych 20 minut – mnie dosłownie rozwala.

Podróżujący z cenną zdobyczą John Ruth był po prostu nieufny i ostrożny, czego wynikiem były negocjacje z majorem Warrenem

Film wg mnie naprawde fajnie wymyślony, z super zdjęciami (ogląda się wybornie), fajną muzyką, i niezłym aktorstwem.
Oceniam 7,5/10

p.s Faktycznie jak sie zastanowić to widać inspirację, czy też podobieństwo pomysłu do debiutanckiego, i moim zdaniem najlepszego filmu reżysera, czyli,,Wściekłe psy".
Daras

PostWysłany: Pon Lut 08, 2016 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulubionego filmu Wita ani nie trzeba polecać, ani recenzować. Wink Zatem z jakiego powodu popełniam tego posta? Dziś mamy 40 rocznicę premiery kultowego obrazu! Jednak jeśli ktoś przegapił ten rarytas, to warto nadrobić zaległości.
Pochwalę się, że film obejrzałem bodajże w roku 1976 będąc we Wrocławiu lub w Katowicach (dziś dokładnie nie pamiętam które z tych miast wówczas odwiedziłem). A o jakie dzieło chodzi?

wit69 napisał:
Daras napisał:
wit69 napisał:
Dla mnie Janusz Gajos to taki Robert de Niro światowego kina.

Yes, of course. Wink

https://www.youtube.com/watch?v=YchmuiOyDN8

Dzięki Daras za wsparcie w tak trudnej dla mnie chwili Wink

Arrow http://www.youtube.com/watch?v=LpJOxbaC8YU

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=93298&sid=51dff91959487c2e26b13119d15c23fa

Polecam:
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Wto Lut 16, 2016 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam "Big Short" rewelacyjny film i fantastycznie zagrany, Bale mnie przyzwyczaił do znakomitych ról, ale Carrell.....

"Hatefull Eight" rozczarowuje, za mało Tarantino w Tarantino.

Warto obejrzeć Zjawę, choc wg mnie Di Caprio miewał juz jednak lepsze role.
karel

PostWysłany: Wto Lut 16, 2016 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:

"Hatefull Eight" rozczarowuje, za mało Tarantino w Tarantino.

O! Zachęciłeś mnie bym jednak kiedyś obejrzał... Wink

Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Lut 17, 2016 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się właśnie podobał, tym bardziej że rozgrywa się niemal wyłącznie w dwóch miejscach nie licząc niewielkiej ilości scen plenerowych. Nienawistna ósemka trwa prawie 3 godziny, a jednak nie czułem znużenia, co jak na film gadany jest na prawdę nie prostą sztuką. Z góry zaznaczę, że nie jestem wielkim fanem Tarantino.
rafal dajbor

PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dziś ja dotarłem na "Syna Szawła". Na pokaz specjalny w kinie Muranów w Warszawie. Przemyślenia i odczucia mam mieszane.
Treść nie przekonała mnie zupełnie. Fabuła jest wydumana i nieprawdopodobna. Jedyny sposób w jaki mogę tę fabułę obronić to to, że trup dziecka to symbol ludzkiej godności. Ale nawet jeśli - to jednak dobrze by było, by film - tak mocno realistyczny w obrazie - trzymał jakiekolwiek reguły prawdopodobieństwa. To nie był obóz jeniecki, tylko koncentracyjny, więc więźniowie w niektórych scenach chodzący sobie jak po parku, gdzie chcą, nie za bardzo trafiają mi do przekonania.
Forma jednak bardzo przypadła mi do gustu! Może dlatego, że z racji zawodowych widziałem masę filmów o tematyce holokaustowej i mam poczucie, że "wszystko już było". A tu niespodzianka - tak jeszcze nie było! Pomysł, by pokazywać całość wydarzeń do tego stopnia z perspektywy jednostki "kupiłem" od razu. Wielu widzów, także tu, na forum, ale i w prywatnych rozmowach mówiło, że film jest męczący. A mnie nie zmęczył w ogóle. Jak mówię - "kupiłem" pomysł, wciągnął mnie, nie zmęczył.
Mam jednak pewną wątpliwość, natury, powiedzmy sobie moralnej... Film sprawia wrażenie nie tyle filmu fabularnego, co rozdętego do czasu pełnometrażowego ćwiczenia z formy filmowej służącego poszukiwaniom czegoś nowego. Sam reżyser zresztą w wywiadach podkreśla ważność formy. I tu moja wątpliwość - czy aby na pewno temat Zagłady to odpowiedni temat, by ćwiczyć formę i prowadzić artystyczne poszukiwania...? Podkreślam słowo "wątpliwości". Nie mówię, że tak się nie powinno. Nie uważam, że "Syn Szawła" to przesada. Po prostu mam wątpliwości.
Recenzent z Wyborczej coś chrzanił, że my, Polacy, nie jesteśmy w tym filmie miło pokazani. No litości! To nie jest w ogóle ten poziom! Jedyną nacją pokazaną "niemiło" są Niemcy. Reszta to ludzie doprowadzeni do ostateczności, próbujący jakkolwiek przeżyć. Panie recenzencie....
Mój kolega Jurek Walczak z Teatru Żydowskiego jako rabin z sonderkommando doskonały w swej drugoplanowej roli. Poprzedni film z Jurkiem, "W ciemności", miał nominację do Oscara. Ten też ma. Mam nadzieję, że tym razem już Oscar będzie. Smile
6/10 temu filmowi dam, byłoby więcej, gdybym uwierzył w fabułę.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: