Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Zmarła Małgorzata Braunek
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
e_kran

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 11:34 am    Temat postu: Zmarła Małgorzata Braunek Odpowiedz z cytatem

"Małgosia odeszła przed chwilą" - taka informacja pojawiła się na oficjalnym profilu aktorki na Facebooku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian999

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna smutna wiadomośc...
Jak dobrze pamiętam wpisy na różnych forach, to chyba role pani Małgorzaty wzbudzały różne emocje, od uwielbienia do totalnego ,,nie"...
Ja osobiście co najmniej parę ról, uważam za niezapomniane ..Polowanie na muchy, Potop, Lalka, ale także mniejsze, np rola jednej z dziewczyn które spotyka tytułowy bohater z Żywot Mateusza..
Student

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, wielka szkoda. Lubiłem Małgorzatę Braunek przede wszystkim za Lalkę, Potop Crying or Very sad
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutno mi. Tym bardziej, że w innym wątku często powołuję się na film „Potop”.
W moim rodzimym kinie, w którym się „wychowywałem”, fotografia ją portretująca była eksponowana przez kilkadziesiąt lat. Obok wisiało zdjęcie z Danielem Olbrychskim.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
mobillad

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutna informacja , jakoś po cichu wierzyłam ,że Pani Małgorzata wygra tę walkę, , szkoda że nie zdążyła skorzystać z terapii w Niemczech. Niezapomniana Oleńka i Izabella Łęcka. Spoczywaj w pokoju.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mnie bardzo zasmuciła ta informacja, chociaż niestety się jej spodziewałem po linku, który tu jakiś czas temu Chojrak zamieścił na forum.
Role w "Potopie" i "Lalce" faktycznie były przez nas dość szeroko dyskutowane - jak wiadomo obu zawsze broniłem, uważam je za dobre i wyraziste. Cenię je i lubię nie mniej niż samą "Lalkę" czy "Potop". A Oleńka to też jakby towarzyszka mojego dzieciństwa, bo "Potop" był jednym z pierwszych filmów, który zrobił na mnie jako na dziecku ogromne wrażenie.
Ale pamiętam Braunek także z innych ról: "Trzeciej części nocy" i "Diabła" Żuławskiego, "Skoku" Kutza, "Ruchomych piasków" (w tych dwóch filmach była głównie uosobieniem męskich fascynacji młodością i kobiecością, ale nie mozna powiedzieć, że były to złe role; ja je bardzo lubię), "Wniebowstąpienia" czy epizodu w "Krajobrazie po bitwie". Ważną kreacje stworzyła w niezbyt cenionym przeze mnie "Polowaniu na muchy". W jej urodzie - ale i grze - było coś eterycznego, lecz jednocześnie podszytego tajemniczością. I takie są też postaci, które stworzyła w kinie: z jednej strony kruche i delikatne, ale w środku stanowcze, silne, zdecydowane. Bardzo mi jej szkoda...

http://forum.polskiekino.com.pl/

Ostatnio zmieniony przez karel dnia Wto Cze 24, 2014 12:37 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:

Ale pamiętam Braunek także z innych ról: "Trzeciej części nocy" i "Diabła" Żuławskiego, "Skoku" Kutza, "Ruchomych piasków" (w tych dwóch filmach była głównie uosobieniem męskich fascynacji młodością i kobiecością, ale nie mozna powiedzieć, że były to złe role; ja je bardzo lubię), "Wniebowstąpienia" czy epizodu w "Krajobrazie po bitwie". .

Racja, ciężko zapomniec role pani Braunek z filmów Żuławskiego, role odważne ,tak jak i same filmy..chociaż tak na marginesie, do dzisiaj nie potrafię tych obrazów jednoznacznie ocenic, ...a filmu Wniebowstąpienie nie widziałem, ale chyba warto, bo już nie pierwszy raz o nim słyszę..
mobillad

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karel nakreślił piękny obraz Pani Małgorzaty Braunek , nic dodać nic ująć.
Powrót do góry
mateo

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Równo tydzień temu byłem na spotkaniu z cyklu "Heroina polskiego kina" które poświęcone było Małgorzacie Braunek. Bardzo dużo aktorów, w tym koledzy z grupy ze szkoły teatralnej. Bohaterka wieczoru niestety nie mogła pojawić się osobiście, natomiast wysłała maila.
Wszyscy trzymali za nią kciuki do ostatniego momentu...
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mobillad napisał:
Karel nakreślił piękny obraz Pani Małgorzaty Braunek , nic dodać nic ująć.

Dziękuję...

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
rusel

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj wracam myślami do różnie ocenianego „Polowania na muchy”. Film obejrzałem trochę przypadkowo wiele lat temu. Dzięki temu, że wcześniej niewiele o nim wiedziałem dałem się ponieść emocji zaskoczenia. Pani Małgorzata Braunek, w relacji do roli np. Oleńki, ukazała się jako aktorka z interesującym i wyrazistym potencjałem. Zgodzę się, iż „Polowanie” to utwór – jeśli mogę tak napisać – nieco surrealistyczny, a przynajmniej nie realistyczny w sposobie portretowania ówczesnego społeczeństwa. Jednak jeśli kogoś nie „męczą” obrazy w stylu „Sanatorium pod Klepsydrą” to film z Panią Małgosią przypadnie mu do gustu. Być może ktoś wyrazi zdziwienie, iż miałem odwagę zestawić tytuły niezbyt do siebie przystające. Ale od momentu śmierci aktorki także wspominam „Sanatorium”, w którym twórcy wymalowali świat dziwny, świat przemijania...
Ilekroć odchodzi aktor darzony przeze mnie szczególną sympatią, mam wrażenie utraty kogoś bliskiego.
Gdy w swoim rodzimym kinie przez lata zerkałem na wyeksponowany portret Oleńki, miałem świadomość magii powiedzenia: „Fotografia zatrzymuje czas”. Zatem Pani Małgorzata nadal jest z nami w swoich wspaniałych filmach.

Polecam:
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:

Ilekroć odchodzi aktor darzony przeze mnie szczególną sympatią, mam wrażenie utraty kogoś bliskiego.

Daras, myślę że emocje podobne do Twoich, związane z tak smutnymi wydarzeniach, często są udziałem wielu tutejszych forumowiczów..a wpisy takie jak Twój, Karela, czy Mobilad w temacie Barbara Modelska ,a także innych.. świadczą o tym...Forum to szczególne, i mam wrażenie, że dla wielu forumowiczów filmy, jakimi się tutaj fascynujemy, i o które czasami zażarcie spieramy Smile, to coś więcej niż tylko film, ..
Student

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:
Daras napisał:

Daras, myślę że emocje podobne do Twoich, związane z tak smutnymi wydarzeniach, często są udziałem wielu tutejszych forumowiczów..a wpisy takie jak Twój, Karela, czy Mobilad w temacie Barbara Modelska ,a także innych.. świadczą o tym...Forum to szczególne, i mam wrażenie, że dla wielu forumowiczów filmy, jakimi się tutaj fascynujemy, i o które czasami zażarcie spieramy Smile, to coś więcej niż tylko film, ..

czasami to kawałek życia forumowiczów, filmy, które wywarły potężne wrażenie, zmieniły czyjeś życie, związane są z ważnymi chwilami w życiu.........tak mi się wydaje.......i czasami jak ktoś umiera (aktor reżyser, kompozytor ) z ważnego dla Nas filmu wracają wspomnienia .....
Powrót do góry
rusel

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękna dziewczyna z Ruchomych Piasków, taką zawsze będę mieć przed oczami.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: