Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Zmarła Małgorzata Braunek
Idź do strony Poprzedni  1, 2

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żal po śmierci aktorki tu wyrażany jest tym dziwniejszy, że właściwie ostatnio większą rolę w kinie zagrała ... 37 lat temu! ("Lalka-1977")
Nawet dyplomu aktorskiego nie miała, wzbudzała wiele kontrowersji, niewiele zagrała- a mimo to w sercach kinomanów, jak widać pozostała.
Niezbadane są wyroki losu...

Farawell, miss Iza, farewell!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daras

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie tylko o warsztat aktorski chodzi.
Ta kobieta legitymowała się cechami, które sporo osób mogło podziwiać. Żyła pod znakiem dość obcej Polakom filozofii, określano ją dobrym i mądrym człowiekiem. Wspierała ruch na rzecz praw człowieka w Chinach. Dnia 11 kwietnia 2014 aktorkę odznaczono złotym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Postanowieniem prezydenta Bronisława Komorowskiego 22 kwietnia 2014r. Małgorzatę Braunek uhonorowano Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej oraz społecznej, także za wkład na rzecz przemian demokratycznych w kraju.
Pani Małgorzata – jeśli mogę tak napisać – umierała w sposób bohaterski. Nie wiem czy miałbym odwagę na taką postawę wobec cierpienia. Niezależnie od oceny innych budzi to mój największy szacunek.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
nalogowiec

PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życie ludzkie jest cholernie krótkie. Nikt jak kinoman tego nie dostrzeże.
Daras

PostWysłany: Sob Lis 01, 2014 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nuta „metafizyki”. Wink
Wczoraj jedna ze stacji radiowych nadała audycję wspominkową o Małgorzacie Braunek. Jako, że ostatnio dość często myślę o zmarłej aktorce to po raz kolejny przywołałem z pamięci długotrwałej sceny „Potopu”.
Tego dnia, nieco z obowiązku, „zaliczyłem” z rodziną „Noc Horrorów”. Po północy, czyli już 1 listopada, postanowiłem obejrzeć w ciszy i spokoju „Krajobraz po bitwie” A. Wajdy. Chciałem sobie ten film przypomnieć, ale też ocenić jego rewitalizację cyfrową w wersji blu ray (o tej porządnej rekonstrukcji napiszę w innym miejscu).
Jako, że w „harmonogram” inflacji / rozwoju wszechświata wpisany jest przypadek to nie powinna mnie była zaskoczyć pewna scena kościelna. Epizodyczna, „milcząca” oraz krótka jak błysk światła drugoplanowa rola Pani Małgorzaty zapada w pamięć. Powiadam Wam koleżanki i koledzy – dla mnie czad. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować przypadkowi za ten niespodziewany błysk światła.
Życzę wszystkim spokojnego dnia. Smile

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: