Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

ĆMA Tomasz Zygadło

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haku32

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 8:39 pm    Temat postu: ĆMA Tomasz Zygadło Odpowiedz z cytatem

Tak na szybciutko, bo zaraz czekają nas duże emocje (oby Smile).
Właściwie wszystko mi się w tym filmie podoba. Jedynym słabym punktem, jak dla mnie, jest Iwona Bielska. Przyznam się jednak szczerze, że mogę być tutaj nieobiektywny - jakoś nie przepadam za tą panią i nawet świetna rola w Weselu nie jest w stanie tego zmienić. Po prostu drażni mnie samą obecnością na ekranie, chyba jestem uprzedzony (nie potrafię tego skojarzyć, ale to chyba jakaś serialowa rola ma wpływ na takie właśnie odczucia).
No i wciąż zastanawiam się nam zakończeniem filmu. Nie wiem za bardzo jak je zinterpretować, na wszystkie swoje pomysły zawsze znajdę jakiś kontrargument. Czasami przychodzi mi głowy taka myśl, że sam reżyser nie miał pomysłu jak to wszystko zakończyć, no ale być może jest to duże uproszczenie z mojej strony? Co Wy o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian999

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały film Zygadły ma specyficzny, trochę oniryczny klimat, świetne zdjęcia, muzyka Kanty-Pawluśkiewicza jeszcze to podkreślają, a końcowa scena filmu jest wyraźnie ordealniona, te uśmiechy, idylliczny nastrój, trochę jak sen wariata, zresztą bohater stopniowo w miarę upływania seansu, w takowego się przeistacza. Z drugiej strony można odebrać to zakończenie całkiem serio, każdy widz ma prawo do własnej interpretacji, to jest właśnie piękne w kinie i sztuce w ogóle. Może jest to marzenie Jana, być może niejeden z nas chciałby przy jednym stole uśiąść z wszystkimi ważnymi w naszym życiu osobami, a przecież często jest to niemożliwe.
Pod koniec filmu jest taka charakterystyczna scena w pociagu, gdy Jan nie podejmuje rozmowy z pasażerem granym przez Pawła Nowisza( mówiącym głosem Wiesława Drzewicza), czyli wydaje się wyleczony albo inaczej, wie czym to mu grozi, nie chce być,,wentylem" jak go nazwał Tomek fajnie zagrany przez Grzegorza Hieromińskiego,. jest spokojny, trochę za spokojny..
Co do Iwony Bielskiej to mam odwrotnie , tzn jej emploi, gra aktorska bardzo dobrze oddają rozchwianie postaci którą gra, ale oczywiście rozumiem, że ktoś może mieć inne odczucia co do tej roli..
Dżaro

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film specyficzny, ale jak dla mnie, kolejna wielka rola Wilhelmiego.
karel

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dżaro napisał:

I to on jest bezsprzecznie tego filmu wartością największą.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Dżaro

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Dżaro napisał:

I to on jest bezsprzecznie tego filmu wartością największą.

Fajna jest też w nim noc Wink
haku32

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I Wilhelmi, i noc, i klimat cały, i zdjęcia czarno-białe, i muzyka (zarówno Pawluśkiewicza, jak i te kawałki muzyki rozrywkowej puszczane przez stację) - wszystko to jest fajne Smile. Ogólnie sam pomysł, scenariusz uważam za bardzo ciekawy. Zabawa w psychologa, terapeutę, mimo szczerych chęci i intencji, może być jednak niebezpieczna, tym bardziej gdy własne życie w rozsypce, gdy problemy przerastają, nawarstwiają się i poprzez pomoc innym, chce się od nich uciec jak najdalej. Tak się niestety nie da. Aby zacząć pomagać innym, trzeba najpierw uporządkować swoje życie, i to nie tylko to, co tu i teraz, ale trzeba grzebać w przeszłości, w dzieciństwie. A to nie jest taka prosta sprawa - często, gęsto boli bardzo.
Co do Bielskiej, to tak jak napisałem, rzadko kiedy tak mi się zdarza, ale ja nawet nie jestem w stanie stwierdzić, czy ona dobrze zagrała. Ale czym mi tak podpadła - no naprawdę nie mogę sobie przypomnieć. Jako wilczyca tez koszmar, horror wręcz Smile.
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście masz rację, trzeba zacząć od siebie, ale jednak mimo tych problemów, w niektórych przypadkach Janowi udało się, tu komus pomóc, w innym przypadku przynieść ukojenie..Zauważmy że kiedy Jan do studia zaprasza profesjonalistę, który wydaje się, że w przeciwiestwie do Jana, swoje zycie ma pod kontrolą, słuchacze nie chcą rozmawiać, wycofują się..Jedynie nasz bohater wzbudza zaufanie, i być może po części spowodowane jest to tym, że ludzie dzwoniący do radia podświadomie czują swego, czyli osobę z problemami, potrzebujacą zrozumienia, autentyczną...
haku32

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest - ja te wolę współpracować z terapeutami, którzy podobnie jak i ja są uzależnieni. Wydają mi się bardziej wiarygodni, choć to tylko moja opinia i wcale tak być nie musi. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jakim jest się człowiekiem. Jan to ciepły, empatyczny, mądry facet, który potrafi słuchać, i w tym właśnie tkwi jego siła. Ale z drugiej strony, nie radzi sobie z emocjami, które w tego typu pracy towarzyszą. Jest niesamowicie wrażliwy i za bardzo to wszystko przeżywa. Tej umiejętności na pewno brakuje Janowi. Własne zmartwienia plus problemy innych - to musiało się tak skończyć. Choć tak jak wspomniałem, ja nie wiem do końca, jak to się skończyło Smile ale to chyba nie jest tak istotne.
Powrót do góry
haku32

PostWysłany: Sob Lis 01, 2014 2:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zapomniałem - bardzo, ale to bardzo podoba mi się epizod Stuhra - w tym krótkim monologu alkoholika jest po prostu genialny.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: