Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aleksander Fogiel - co sądzicie?
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtek b'ham

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 6:40 pm    Temat postu: Aleksander Fogiel - co sądzicie? Odpowiedz z cytatem

Mnóstwo filmów, ról drugoplanowych. Czasem mozna odniesc wrazenie tak jak w przypadku Klosinskiego zagrał w polowie filmow z lat 50-tych i 60-tych, a kompletnie zapomniany. W kazdym razie ja bardzo lubię go oglądać na ekranie bo kojarzy się z dobrymi tytułami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaśko

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 9:12 pm    Temat postu: Re: Aleksander Fogiel - co sądzicie? Odpowiedz z cytatem

wojtek b'ham napisał:
Mnóstwo filmów, ról drugoplanowych. Czasem mozna odniesc wrazenie tak jak w przypadku Klosinskiego zagrał w polowie filmow z lat 50-tych i 60-tych, a kompletnie zapomniany. W kazdym razie ja bardzo lubię go oglądać na ekranie bo kojarzy się z dobrymi tytułami.
święte słowa! Nie wyobrażam sobie innego Maćka z Bogdańca. No i sołtysa z SAMYCH SWOICH. Prawdziwe perełki polskiego kina.
Bączyk

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic dodać, nic ująć. Może tylko to, że nie jest bynajmniej zapomniany. Bardzo sympatyczna postać, aktor o stuprocentowej wiarygodności. Jeden z najważniejszych w kinie tamtych lat a także jeden z moich najbardziej ulubionych.
karel

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi sie wydaje, że trudno rozpatrywać go w kontekście zapomnianych aktorów, chociaż faktem jest, że nie raczej rzadko wymienia się go w czołówce najlepszych polskich aktorów. Bardzo go cenie na ekranie, zwłaszcza za role w "Krzyżakach", "Bazie ludzi umarłych" i "Nikt nie woła". A tak na marginesie: dopiero niedawno dotarło do mnie, że to brat Mieczysława Fogga.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
...A tak na marginesie: dopiero niedawno dotarło do mnie, że to brat Mieczysława Fogga.
Ja się zorientowałem dużo wcześniej - właściwie kiedy szukałem danych o samym Mieczysławie Foggu (trudno mi było uwierzyć - choć przecież patrzyłem w ekran - że ten wspaniały, przedwojenny piosenkarz gra w serialu "Dom" w 1980 roku... mając 79 lat Smile )... Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
jaśko

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
karel napisał:
...A tak na marginesie: dopiero niedawno dotarło do mnie, że to brat Mieczysława Fogga.
Ja się zorientowałem dużo wcześniej - właściwie kiedy szukałem danych o samym Mieczysławie Foggu (trudno mi było uwierzyć - choć przecież patrzyłem w ekran - że ten wspaniały, przedwojenny piosenkarz gra w serialu "Dom" w 1980 roku... mając 79 lat Smile )... Pozdrawiam Wink
A cały czas pokazywali go z daleka - w końcu akcja rozgrywała sie w 45 roku Wink
Bączyk

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
A tak na marginesie: dopiero niedawno dotarło do mnie, że to brat Mieczysława Fogga.
A dla mnie to nowina. Dzięki!
wojtek b'ham

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bączyk napisał:
karel napisał:
A tak na marginesie: dopiero niedawno dotarło do mnie, że to brat Mieczysława Fogga.
A dla mnie to nowina. Dzięki!
- Dobra nowina - Pewno, że dobra. A ty skąd wiesz? Kargul powiedział?
Powrót do góry
gregor75

PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baza ludzi umarłych-rola Apostoła,najbardziej utkwila mi w pamieci..zagral wspaniale,tym bardziej ze to byl jego debiut filmowy.
ryszard ochódzki

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj sołtys był udany Laughing Laughing Głos miał człowiek nader charakterystyczny.
Jędruś

PostWysłany: Sob Sty 16, 2010 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktor dużego formatu a w kinie jakby mało wykorzystany i ten póżny debiut. Wspaniały w Krzyżakach i Bazie ludzi umarłych ale i w mniejszych rolach w Samych Swoich i Wyspie złoczyńców zawsze jakoś sympatycznie się prezentujący.
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie podstawa zwłaszcza ze względu na rolę w Bazie ludzi umarłych. Zresztą tam wszyscy byli wspaniali oczywiście wyłączając Kęstowicza i Iżewską
karel

PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
Zresztą tam wszyscy byli wspaniali oczywiście wyłączając Kęstowicza i Iżewską
To filmu by nie było, gdyby ich "odstrzelić" Laughing

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie też przede wszystkim wspaniała rola w "Bazie..." i zgodzę się z Jędrusiem że to "Aktor dużego formatu a w kinie jakby mało wykorzystany" Co do Kęstowicza i Iżewskiej to ten pierwszy faktycznie nie na miejscu a Iżewska to miała raczej "wyglądać" niż grać...co zresztą jej wyszło.
Cfeter

PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę widziałem go w "Cyrografie dojrzałości",gdzie grał postać ojca młodego Jana Englerta.świetna rola,z tekstem pike in jelly Very Happy
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: