Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

"Bogowie"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kendo

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
Pomijając fakt, że nie wiem co tu robi Luca Brasi, to....zwyczajnie nie znasz mentalności chirurgow i w ogóle wielu lekarzy.

O moim pierwszym szefie opowiadano mi, że w latach 80-ych potrafił odebrać telefon i słysząc w słuchawce "Komitet Wojewódzki" pytał "Bardzo mi miło, ale portier czy pierwszy sekretarz?" Smile

Czołowi chirurdzy bardzo czesto mają duże ego, ktore bardzo często objawia się takimi zachowaniami.
Brasi czyli twardziel.
Co do tych lekarzy, to faktycznie trochę jak bogowie. Bo skoro możesz kogoś otworzyć, podziałać w środku jak w komputerze i mu uratować życie, to faktycznie niestraszna czarna wołga, czy prowadzenie karetki.

Holt_ napisał:
eeee........
Dlaczego "eee"? Przecież piosenki wykorzystane w American Hustle są znakomite.

Holt_ napisał:
No a jak ma się skończyć?

Oglądając "Na Zachodzie bez zmian" liczysz po cichu na zwycięstwo Niemców?
To, że jest prosty akurat nie było zarzutem. Stwierdzenie faktu.

Holt_ napisał:
I słusznie. Bo "Bogowie" są mocnym akcentem w dyskusji o transplantologii, akcentem racjonalizmu. Pokazują, że tu nie ma co dzielić włosa na czworo, tak jak to dziś probuje robić mnóstwo pseudofilozofów. Serce to pompka, mówi Głowacki w jednej ze scen. I kropka.
Zgadzam się. To też było zwykłe stwierdzenie faktu, a nie zarzut. Choć tak, to czyni Fotografa ciekawszym, że nie ma oczywistej odpowiedzi na pytanie jak bym postąpił na miejscu głównej bohaterki.

Chciałem jeszcze napisać, że Bogowie to dla mnie tacy polscy Nietykalni. Film, który fajnie się ogląda, ale za cholerę nie mogę pojąć dlaczego wszyscy zachwycają się nim ponad ocenę "niezły/dobry". Na szczęście film Palkowskiego na razie nie przeskoczył Ojca chrzestnego na Filmwebie (tak jak Nietykalni). Wink

Ostatnio zmieniony przez kendo dnia Pon Cze 01, 2015 11:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daras

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej pisałem wprost lub dawałem do zrozumienia, że ten film „musiał” być tak zrobiony. Biorąc pod uwagę poruszoną tematykę, ale też sposób opowiedzenia całej historii – jestem pod sporym wrażeniem.
Przypomnę, że widziałem przed kinem niemieszczące się w pomieszczeniu z kasami tłumy ludzi, kolejka po bilety wyszła poza budynek. Reakcje moich znajomych po premierze domowej także o czymś świadczyły, bo akurat ci ludzie polskich filmów raczej nie oglądają.
„Bogowie” to dobry film o dobrym człowieku. Religa przyznawał się do ateizmu / agnostycyzmu (?), natomiast swoimi działaniami sprawiał wrażenie osoby „naznaczonej przez postaci z tytułu...”. Sposób ukazania tegoż szerokiemu odbiorcy uważam za profesjonalny.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kendo, fajna recenzja. Zgadzam się z większością tego co napisałeś, zresztą - film oceniliśmy identycznie. Smile

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kendo napisał:
film jest bardziej amerykański, niż filmy amerykańskie. Do tego stopnia, że nawet piosenki nie mogły być polskie (w latach 80. nie było dobrej polskiej muzyki?).

Chyba już o tym dyskutowaliśmy, reżyser użył po prostu w soundtracku ulubionych piosenek prof. Religi.
Czy dobry to był pomysł? Nie wiem.
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Sob Cze 13, 2015 4:38 pm    Temat postu: W zasadzie Odpowiedz z cytatem

tylko jedna scena w filmie mnie raziła: ta, w której personel medyczny, po tygodniach przymusowego leniuchowania, bierze się za fachową robotę murarską. Bumelujący i alkoholizujący się mistrzowie kielni - okazują się całkowicie zbędni. I po chwili nowa klinika jest już ładniutko wykończona od wewnątrz. A całe skomplikowane wyposażenie - zainstalowane i popodłączane. To chyba zbyt piękne aby było prawdziwe.

Jednak ta jedna scena nie burzy we mnie obrazu całości - całość nadal oceniam bardzo wysoko.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DVD sprzedało się już w ponad 200 tysiącach egzemplarzy.

http://www.forbes.pl/piotr-wozniak-starak-robie-filmy-z-pasji,artykuly,197541,1,1.html

Polecam:
Powrót do góry
pinto

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film prawie doskonały - 9/10
chojrak napisał:
Film jest dobry, nawet bardzo, ale jedynie przy założeniu, że to jednak ciekawe dla nas Polaków, toż takich Religów za przeproszeniem musiało być na świecie setki.

Jesteś w dużym błędzie. Założenie leży w gruzach, gdy spojrzymy na opinie cudzoziemców np. na IMDB:
"Zdumiewający!"
"Fantastyczny film (...) Mam nadzieję, że będzie pretendował do Oscara"
"Najlepszy film na festiwalu w Mińsku"
"Doskonały"
http://www.imdb.com/title/tt3745620/reviews?ref_=tt_ov_rt
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pinto napisał:

chojrak napisał:
Film jest dobry, nawet bardzo, ale jedynie przy założeniu, że to jednak ciekawe dla nas Polaków, toż takich Religów za przeproszeniem musiało być na świecie setki.

Jesteś w dużym błędzie. Założenie leży w gruzach, gdy spojrzymy na opinie cudzoziemców np. na IMDB:

Oj tam od razu w gruzach... Wink
Mówisz opinie cudzoziemców? No to popatrzmy.
Mamy tam siedem opinii, z czego co najmniej trzy są na pewno napisane przez Polaków (uuziaa, darek4488, wojwys).
Pozostali trzej (surjoshina, biscophoto, gazgas) są bądź Polakami, bądź bliskimi sąsiadami (Znają dobrze realia PRL-u).
Zostaje jeden głos, z pewnością zagraniczny, od osoby, która nie słyszała o Relidze wcześniej (chris-34721).

Żaden z nich nie ma jakiegokolwiek dorobku recenzenckiego (z jednym wyjątkiem (wojwys- 4 recenzje samych polskich filmów)). "Jednorazowi strzelcy' nie są zbyt wiarygodnym źródłem wiedzy o percepcji tego filmu za granicą.

To miałoby wstrząsnąć moją tezą? Zupełnie spokojnie NADAL ją podtrzymuję. Chciałbym się pomylić, ale na razie nic na to nie wskazuje.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał „Bogów” w kinie, to będzie miał okazję. Film wchodzi do dystrybucji hiszpańskiej. Korepetycja językowa gratis, gdyż „Bogów” puszczą z dubbingiem. Wink

Polecam:
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 5:18 pm    Temat postu: ES Odpowiedz z cytatem

Caro Daras
Trailer do tego hiszpańskiego dubbingu "Bogów" (Dioses):
https://www.youtube.com/watch?v=kCunm42MmnY
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

Skocz do: