Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

"Bogowie"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
westernową opowieść o dokonaniach prof. Zbigniewa Religi,

Nie dość, że rockendrollowiec, to jeszcze cowboy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Holt_

PostWysłany: Sro Paź 29, 2014 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Cytat:
westernową opowieść o dokonaniach prof. Zbigniewa Religi,

Nie dość, że rockendrollowiec, to jeszcze cowboy!

Ano widzisz...jedni widzą rewolwerowca, inni Indianę Jonesa, a znowu tylko Ty - fircyka Smile coś nie tak ostatnio z tym łapaniem niuansów Smile
Capitol-Dali

PostWysłany: Sro Paź 29, 2014 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Cytat:
...do dzisiaj "Bogów", westernową opowieść o dokonaniach prof. Zbigniewa Religi, zobaczyło 1 149 060 widzów w całej Polsce.

A to oznacza, że właśnie dziś, jutro "wyprzedzi" "Jack Stronga" w polskim box-office i znajdzie się na pozycji drugiej (po "Miasto 44")...Wink To już trzeci "milioner" tego sezonu - tylko pogratulować
Pozdrawiam Wink
karel

PostWysłany: Sro Paź 29, 2014 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, że dzisiejsza "Polityka" podaje następującą liczbę widzów na "Bogach": 745 696 tys. (za serwisem Stopklatka; brak daty zestawienia). "Polityka" to tygodnik, i pewne materiały są tam przygotowywane odpowiednio wcześniej, ale tu jest różnica blisko 500 tys. Według tego zestawienia "Miasto 44" obejrzało 1,5 mln widzów. "Bogów" wyprzedza w tym roku jeszcze kilka filmów (M.in. "Jack Strong", choć oczywiście obraz Palkowskiego wciąż jest w kinach.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Sro Paź 29, 2014 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczba Polityki to chyba liczba po tgodniu....przewinęła się juz gdzies w mediach.
karel

PostWysłany: Sro Paź 29, 2014 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tekście doczytałem, że to liczba widzów po 10 dniach. Wszystko się więc wyjaśniło. Niepotrzebnie zrobiłem zamieszanie. Smile

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Paź 31, 2014 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki nagrodzie Project London dla "filmu o największym potencjale zagranicznym" trafił do 21 kin w UK. Ciekawe jaki procent widowni to nasi rodacy. Smile

Brytyjski Box office
http://boxofficemojo.com/movies/intl/?id=_fBOGOWIE01&country=UK&wk=2014W43&id=_fBOGOWIE01&p=.htm
chojrak

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film niemal dochodzi pod względem widowni do "Miasta 44":
http://www.sfp.org.pl/box_office?b=170

i czyni to pomimo, że ma o 1/3 mniej kopii eksploatacyjnych (220v.330).

Dawid pokonuje Goliata!
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film po przerwie wrócił do naszego kina studyjnego. Smile

Polecam:
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Wyniki obu filmów są bardzo dobre, natomiast ten weekend należał do obrazu Dzień dobry, kocham cię! - 137 756 widzów w 3 dni. Jak widać rodacy dalej spragnieni są komedii romantycznych na dosyć niskim poziomie (tak przynajmniej wynika z recenzji). Rolling Eyes

Zwróciłbym jednak uwagę na inny fakt - jeżeli mowa o weekendowym box-office. W pierwszej dziesiątce jest aż 5 polskich filmów. Prawie 400 000 widzów. I to największy sukces.
Pozdrawiam Wink

Ostatnio zmieniony przez Capitol-Dali dnia Czw Lis 13, 2014 9:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małe podsumowanie:

chojrak - 6,5/10
Capitol-Dali - 8/10
Daras - 9/10
Holt_ - 8,5/10
Jaro - 9/10
MarianPaz - 7,5/10
Sebastian999 - 7,5/10
Student 8/10

Średnia - 8/10 Smile
Jaro

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Małe podsumowanie:

chojrak - 6,5/10
Capitol-Dali - 8/10
Daras - 9/10
Holt_ - 8,5/10
Jaro - 9/10
MarianPaz - 7,5/10
Sebastian999 - 7,5/10
Student 8/10

Średnia - 8/10 Smile

Hmm, chyba dawno nie było polskiego filmu, który zebrałby tak wysokie noty.
Capitol-Dali

PostWysłany: Sob Lis 15, 2014 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym powiedział - tak jednoznacznie wysokie noty i to prawda. Ale moim zdaniem ta nasza zgodność wynika i z faktu, że to film... najmniej kontrowersyjny spośród tych dobrych ostatnich lat. Bo wspomniane filmy często oceniane były bardzo, bardzo skrajnie i potwierdzają to też zdecydowanie dłuższe dyskusje w tematach ich dotyczących. I jeżeli chodzi o techniczno-artystyczną formę - jak, przede wszystkim, o prawdziwość wydarzeń, prawdy historyczne, moralitety itd. Co oczywiście wcale nie umniejsza wartości filmu "Bogowie"... nie stawiam tu zarzutu "bezbarwności".
Pozdrawiam Wink
SORGE

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że przeszkadzam w tak zaciętej dyskusji ale obiecałem odezwać się, a że wyjątkowo na temat, to czuję się usprawiedliwiony. Wink

Byłem na filmie i ja. Moim zdaniem film bardzo dobry. Najlepszy jaki widziałem od kilku lat.
Ze zdziwieniem ale i satysfakcją stwierdziłem, że mimo iż od premiery minął ponad miesiąc sala była prawie pełna (tylko boczne fotele wolne). Może to zasługa weekendu, a może ludzie doceniają dobry polski film.

chojrak napisał:

... Film lekki i jak się okazało bez jakichś większych filozoficznych aspiracji. Czy to dobrze? Może i tak...

Moim zdaniem bardzo dobrze, bo temat trudny, a filmów w stylu Smarzowskiego, gdzie widz przez 2 h jest wtłoczony w fotel kinowy i słabo mu się robi od tego co widzi na ekranie mam już przesyt.
Nie chciałem zostać dobity kolejnym ciężkim obrazem. Zgadzam się z jednym recenzentem: „Nagle okazuje się, że da się zrobić u nas bezpretensjonalne, lekkie kino gatunkowe, które trzyma w napięciu i "się ogląda"; które śmieszy, kiedy ma śmieszyć, i wzrusza, kiedy ma wzruszać. Serce rośnie.”
Poza tym nie mam pewności czy sam Religa miał jakieś głębsze filozoficzne refleksje nad tym co robił. Był chirurgiem. Fachowcem. Dywagacje filozoficzne i moralne mogłyby przeszkadzać mu w robocie. Całkiem możliwe, że podchodził do tego jak mechanik do wymiany gaźnika w samochodzie.

Kot jak to już chyba wszyscy stwierdzili genialny!

karel napisał:
Ja filmu jeszcze nie widziałem, ale osoba z mojej rodziny, która wizytę w kinie ma już sobą ma podobne odczucia do Twoich, Chojraku. Mówiła, że film dobry, ale czegoś jej w nim zabrakło; że Kot świetny, ale jakoś brakowało jej w nim człowieka...

Mnie w tym obrazie człowieka nie zabrakło. Był z krwi i kości. Kiedy pod wpływem emocji trzeba było "opieprzyć i zwolnić" - zwalniał. Kiedy złość minęła zatrudniał. Kiedy życie przygniatało odreagowywał w najbardziej ludzki i sposób.
Kiedy można było nie prowadzić trudnych rozmów z rodziną biorcy czy dawcy, to tego nie robił. Miał rodzinę i problemy z nią związane. Słowem… Żył!

chojrak napisał:

A co do "Bogów", to tytuł nieci mylny - powinien mieć tytuł : "Bóg". Bo w filmie nie masz Bogów poza Religą... Wink

Zgadza się ale w tym kraju taki tytuł to byłoby świętokradztwo! Kuria by protestowała… Wink
A i rodzina, która recenzowała scenariusz i zdaje się miała spory wpływ, by nie chciała.

Holt_ napisał:
...
Trochę powtarza się casus "Wałęsy" - przycięcie biografii do ram. I zastrzegam - nie chodzi mi tu o to, żeby pokazać cały życiorys Religi, a zwłaszcza jego ostatnie lata życia kiedy to kompletnie się pogubił w polityce. Ale...film jest urwany w momencie tego przełomowego, czwartego, w pełni udanego przeszczepu serca. A co było potem?...

Ramy czasowe pokazane w filmie wydają mi się idealnie dobrane. Że Religa odniósł sukces większość widzów wie . Nic nowego! Dobrze więc, że film zakończył się w momencie pierwszego sukcesu. Jednak o tym jak do tego doszedł i jakim kosztem wiedzieli przed seansem nieliczni.

Holt_ napisał:

Film może trochę zaa bardzo skupia się na kwestiach technicznych, a za mało na moralnych. Rozmowy z rodzianmi dawców i biorców są pokazane dwie, mogłoby być ciut więcej, bo to są chyba najważniejsze rzeczy w tym dziele....

Moim zdaniem scenarzyści celowo nie poszli w tą stronę i dobrze. Rozwijanie wątku „rozmów” automatycznie przeciążyło by film. Byłby mniej strawny, a bardziej "Smarzowski".
Co do strony medycznej filmu - nie wypowiadam się. Mnie laikowi wydawało się to dobrze pokazane i wierzę Holtowi na słowo, że wszystko było lege artis.

Jedyne zastrzeżenia jakie mam , które wzbudziły mój ironiczny uśmiech to sceny, gdy "panowie doktorzy, po zagranicznych stypendiach” zawijają rękawy, wywalają pijaną ekipę budowlańców i sami równiusieńko kleją glazurę, a panienki po szkole pielęgniarskiej im asystują zarówno na budowie jak i podczas zabiegów. Po takiej fizycznej harówce przez dłuższy czas nie byliby w stanie precyzyjnie operować narzędziami chirurgicznymi.

Mam lekarzy w rodzinie i (oględnie mówiąc) nie są tak wszechstronnie utalentowani technicznie. Wink

To taka drobna i chyba jedyna wtopa w tym filmie, którą raczej trzeba rozumieć jako przenośnię. Chodziło chyba bardziej o pokazanie startu od absolutnego zera, niż rzeczywistość.

Film polecam!

Ostatnio zmieniony przez SORGE dnia Pon Lis 17, 2014 12:10 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edycja. Powód: OT

Pozdrawiam
Administrator

Jako, że „Bogowie” wrócili do mojego kina studyjnego, to ja spróbuję wrócić do wątku przewodniego. W jednym ze swoich wpisów wspomniałem, że w filmie dość wyraźnie zarysowano profil osobowościowy / psychologiczny głównego bohatera. Mam pytanie do Holta. Czy tzw. empatia stanowi trwałą cechę u lekarza? Emocjonalność filmowego Religi wynikała z kilku przyczyn, jedną z nich była autentyczna troska o życie pacjenta. Jestem ciekawy czy medycy wrażliwi na ludzkie cierpienie nie tracą po latach pracy tej „wrodzonej” cechy? Bo może wraz z przyjściem rutyny „serce staje się tylko zwykłą pompką” (?).

Polecam:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

Skocz do: