Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

"Bogowie"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zerknąłem na oficjalny profil filmu na Facebooku i osoba zajmująca się kontem na pytanie czy pojawi się Blu-ray stwierdziła że będzie, czyli jest szansa że wkrótce pojawi się w sklepach.
Daras

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super. Smile Miałem nosa aby wstrzymać się z kupnem dvd.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Student

PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:

Hmm trudno trza będzie tez zakupić na blu rayu
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
Daras napisał:

Hmm trudno trza będzie tez zakupić na blu rayu

A kto bogatemu zabroni... Wink

Polecam:
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Dane techniczne dzisiejszego wydania DVD "Bogów" dołączonego do "GW":

Obraz: 16:9 (bez uszczegółowienia)
Dżwięk: 5.1, 2.0 (audiodeskrypcja)

Brak niestety jakichkolwiek dodatków, a szkoda... Można było dołączyć jakiś choćby krótki dokument o Relidze albo coś innego atrakcyjnego.

Poprawka:
Wydawca nie zawarł tych informacji na okładce płyty, ale gdy włoży się ją do odtwarzacza okazuje się, że dodatki - skromne, ale jednak - są, tj. kilka zwiastunów oraz reportaż z planu.

Na marginesie: film Palkowskiego mi się podobał, ale na kolana mnie nie rzucił. Po tylu miesiącach od premiery nie będę już pisał wielkiej recenzji, więc tylko parę słów ode mnie. To świetne kino gatunkowe w amerykańskim stylu, bardzo dobrze i przekonująco zrealizowane, ze znakomitą rolą Kota, który dźwiga cały film na swoich barkach, ale moim zdaniem jednak niewiele więcej, choć to przecież i tak wiele. Na filmwebie wciąż średnia wyraźnie powyżej 8. Hmmm... Ja daję 7.
Z zamieszczonych tu wcześniej opinii na temat filmu najbliżej mi chyba do tej autorstwa Capitola, choć on ocenę przyznał o punkt wyższą.

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Nie Maj 03, 2015 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Daras napisał:
Trudno uwierzyć, ale mam takich którzy jeszcze tego obrazu nie widzieli... Confused

Pozdrów ich ode mnie. Wink

Daras napisał:
Karel, przyrzekam solennie. Nawet pokażę im Twojego posta. Very Happy

Z uwagi na długi weekend grono bywalców mojego kina domowego było nieco uszczuplone. Oczywiście przekazałem gościom Twoje serdeczności, Karel. W „odwecie” także zostałeś pozdrowiony. Smile
Hmm, niech usprawiedliwieniem poniższych not będą „sympatyczne drinki” serwowane znajomym. Przyznam jednak, że serwis gastronomiczny nie jest jedynym atutem własnego Home Cinema. Wink

Jola – 9 / 10.
Agata – 10 / 10.
Piotr – 11 / 10.
Daras – 9 / 10 (gwoli przypomnienia).

No cóż, jesteśmy umówieni na następną projekcję polskiego filmu...
Trzymam kciuki za kolejne rodzime produkcje oraz sukcesy na miarę „Bogów”.

Wiwat 3 Maja! Very Happy

Polecam:
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Nie Maj 03, 2015 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Oczywiście przekazałem gościom Twoje serdeczności, Karel. W „odwecie” także zostałeś pozdrowiony. Smile

Dziękuję serdecznie. Wink

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Na filmwebie wciąż średnia wyraźnie powyżej 8. Hmmm... Ja daję 7.

Ja dałem 6,5/10, więc niemal identycznie. Goście Darasa dali nawet 11/10 (sic!) ... Biedny Palkowski. Wink
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:

Hmm, niech usprawiedliwieniem poniższych not będą „sympatyczne drinki” serwowane znajomym.
Wink

Po drugim podejściu podtrzymuję swoje 9 / 10, zero znudzenia. Myślę, że Palkowski odwalił kawał dobrej roboty. Potrafił z trudnym tematem dotrzeć do szerszej publiczności. Brawo!
Jola, moja sympatyczna znajoma, miała spore opory – za cholerę nie chciała tych „Bogów” obejrzeć. Jako, iż dziewczyna ma do Darasa jakieś zaufanie to przekonało ją zdanie: Obiecuję, że film Ci się spodoba. No i dała dziewiąteczkę. Smile
Piotr na przykład w ogóle nie lubi polskich produkcji, zatem bardzo cieszę się z tych 11 / 10. Pamiętam, że kolega wyrecytował punktację nieco żartując, jakby się „przekomarzając”. Swoją notą dał jednak coś do zrozumienia.
Jeśli ktoś nie zaliczył „Bogów” w kinie to film można kupić na dvd i BD. Na tym drugim nośniku obraz prezentuje się dość przyzwoicie, choć mam do niego pewne zastrzeżenia. Już w kinie wydał mi się niezbyt „brzytewny” (?).

P.S.
Oczywiście przychodzą do mnie goście, którzy potrafią bardzo nisko ocenić taki czy inny film (u nas funkcjonuje skala od 1 do 5). Niekiedy mocno różnimy się w opiniach, długo wymieniamy myśli. Ale co tam – najważniejsze, że mam z kim o swoim hobby dyskutować. Cool

Polecam:
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 11:09 am    Temat postu: 8/10 Odpowiedz z cytatem

"Bogowie" nie są oczywiście arcydziełem. Za to są filmem bardzo rzetelnie zrobionym, tak na hollywoodzką modłę (w pozytywnym znaczeniu tego słowa).
Jakże niewiele potrzeba, aby kinomana uszczęśliwić: wystarczy sprawnie opowiedziana historia przepisana z nieudawanego (!), przemyślanego scenariusza, z interesującym bohaterem. Tak mało i tak wiele zarazem!

No to po …kiego grzyba filmowcy polscy serwują nam raz po raz: - a to film na "ważki temat", dajmy na to o (A) macierzyństwie w młodym wieku albo o (B) handlu ciałem... Który to film jednak nieuchronnie okazuje się serią luźnych scen, impresji wręcz. Po …kiego grzyba raz po raz PISF wspiera kręcenie filmu, w którym scena numer trzy równie dobrze mogłaby być sceną numer dwadzieścia cztery. I jedynie z łaski "utalentowanego inaczej" scenarzysty-reżysera wynika to, że film się kiedyś kończy, nie trwa w nieskończoność.
W "Bogach" mamy po prostu powrót do korzeni: interesującą opowieść z sensownymi: początkiem, rozwinięciem, kulminacją i zakończeniem. Czasami naprawdę nie trzeba więcej!

BD kosztował mnie 59,99 PLN. Nie żałuję ani jednego wydanego grosza.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film_Polski napisał:
...wystarczy sprawnie opowiedziana historia przepisana z nieudawanego (!), przemyślanego scenariusza, z interesującym bohaterem. Tak mało i tak wiele zarazem!

Smile

A jak kolega punktuje?

Polecam:
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 12:29 pm    Temat postu: 8/10 Odpowiedz z cytatem

Osiem na dziesięć. Albo nawet coś z Felliniego: osiem i pół.
Powrót do góry
Bekon

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny film - polecam.
kendo

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post pisany na gorąco.
Hmm...
Myślałem, że najlepszy film ubiegłego roku będzie przynajmniej jednym z najlepszych filmów ubiegłego roku. Smile A nie jest.
Myślałem też, że kinem superbohaterskim zajmują Marvel i DC Comics. A tu niespodzianka, Polacy stworzyli film o Supermanie. I to miejscami komiczny. I nie mam tutaj na myśli superbohaterskości w sprawach medycznych. W tym aspekcie twórcy filmu raczej nie przesadzili. Rozumiem, że Zbigniew Religa faktycznie był takim prawdziwym doktorem Housem i był w stanie rozciąć pacjenta na podwórku szpitala. Komiczne wydały mi się inne sytuacje. Np. kiedy podchodzi to panów z czarnym samochodzie i każe im...sami wiecie co, lub kiedy każe wysiąść kierowcy karetki, wsiada i we własnej osobie kontynuuje jazdę. No Kozak nad Kozaki, Luca Brasi w białym kitlu. Trochę śmiałem się w tych momentach, ale być może to prawdziwe wydarzenia. Tego nie kwestionuję, bo nie znam biografii Religii. W każdym razie film jest bardziej amerykański, niż filmy amerykańskie. Do tego stopnia, że nawet piosenki nie mogły być polskie (w latach 80. nie było dobrej polskiej muzyki?), tylko właśnie angielskie. I wydaje mi się, że nie z tej najwyższej półki. Trochę ponad rok temu widziałem film pt. American Hustle. Tam również było sporo amerykańskich piosenek. Wszystkie niesamowite i znakomicie dobrane do danego momentu. Od razu po seansie wgrałem je do odtwarzacza mp3 i do dziś słucham. Tymczasem film Bogowie skończyłem oglądać jakieś 30 minut temu i nie jestem w stanie zanucić ani jednego utworu, kompletna pustka. Oryginalna muzyka napisana przez Bartosza Chajdeckiego ma swoje momenty. Nie jest to najlepszy soundtrack na świecie, ale myślę, że jest przyzwoity.
Dziwią mnie niektóre nagrody. Najbardziej ten Orzeł dla Głowackiego. Nie miał nic specjalnego do zagrania. To znakomity aktor, co pokazał w 80 milionach, gdzie przyćmił całą resztę aktorów, ale tutaj? Nic specjalnego. To Kot grał pierwsze, drugie, trzecie skrzypce i kontrabas.

Film jest bardzo prosty. Od początku wiadomo jak to się skończy. Jest zbudowany na ogranym schemacie. Na początku ginie ulubiony pacjent naszego bohatera (czyli mamy dramat), co przyspiesza jego myślenie o przeszczepie serca (czyli jest katalizatorem dalszych wydarzeń). Później jest dążenie do sukcesu, jego brak i załamanie się bohatera (czyli zwrot akcji przed samym końcem filmu) i na końcu wielkie zwycięstwo. Film idzie z punktu A do punktu D i po drodze napotyka oczywiste punkty B i C. Bardzo ładna laurka.
Widziałem w ostatnim czasie dwa lepsze filmy zrobione po amerykańsku, czyli Pokłosie i Jacka Stronga. Bogowie za bardzo chcą być amerykańscy (z tymi piosenkami, to prawdziwa komedia) i wychodzi trochę patetycznie.
Plus jest taki, że film naprawdę fajnie się ogląda. Nie trzeba się nad niczym zastanawiać, akcja idzie do przodu, nim zaparzymy drugą kawę pojawiają się napisy końcowe. Może to i dobrze, dzięki temu film miał znakomitą frekwencję w kinach. Nie trzeba się specjalnie nad nim zastanawiać. Niby pokazano różne dylematy i przeciwności, ale na zasadzie "przecież Superman i tak da radę".

Przejdźmy do arcyplusa tego filmu, aktora, który niesie go na swoich plecach. Tomasz Kot jest fenomenalny. Lekko przygarbiony, z charakterystycznym sposobem mówienia i tymi brwiami, które ustawiają się dokładnie tak jak chce tego aktor. On nie gra Religi, tylko jest Religą. Myślę, że dałbym filmowi ocenę z przedziału 5-6/10, czyli średni-niezły, ale Kot sam zarobił 2 punkty, więc przyznam wysoka notę 7/10. Rzadko spotyka się takie kreacje. To rola na miarę Marcina Dorocińskiego w Pitbullu, czy Rudolfa Hrusinskiego w Palaczu zwłok. Przypuszczam, że w jednym z tych dwóch punktów zarobionych przez Tomasza Kota kryje się pół punkcika samego Religi, który zapewne był znakomitym - że tak to ujmę - materiałem wyjściowym (co ułatwiło robotę aktorowi), wielkim człowiekiem i trochę wariatem (a czasem trzeba tego wariactwa, żeby coś stworzyć).
Zdecydowanie nie będę się zastanawiał nad tym filmem tak jak nad Fotografem, nie będę miał po nim dylematów natury moralnej. Nie wiem czy mam ochotę zobaczyć go drugi raz (chyba, że dla grających brwi Kota). Bogowie to bardzo lekki film o bardzo poważanych sprawach. Sporo patetyzmu, szczypta humoru, garść wzruszenia i dwie przyczepy kozactwa. Przyznałbym dwa Orły: Tomasz Kot za główną rolę męską i brwi Tomasz Kota za drugoplanową. 7/10 (głównie za fenomenalną kreację Kota).
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kendo napisał:

Komiczne wydały mi się inne sytuacje. Np. kiedy podchodzi to panów z czarnym samochodzie i każe im...sami wiecie co, lub kiedy każe wysiąść kierowcy karetki, wsiada i we własnej osobie kontynuuje jazdę. No Kozak nad Kozaki, Luca Brasi w białym kitlu.

Pomijając fakt, że nie wiem co tu robi Luca Brasi, to....zwyczajnie nie znasz mentalności chirurgow i w ogóle wielu lekarzy.

O moim pierwszym szefie opowiadano mi, że w latach 80-ych potrafił odebrać telefon i słysząc w słuchawce "Komitet Wojewódzki" pytał "Bardzo mi miło, ale portier czy pierwszy sekretarz?" Smile

Czołowi chirurdzy bardzo czesto mają duże ego, ktore bardzo często objawia się takimi zachowaniami.

kendo napisał:

Trochę ponad rok temu widziałem film pt. American Hustle. Tam również było sporo amerykańskich piosenek. Wszystkie niesamowite

eeee........

kendo napisał:

Film jest bardzo prosty. Od początku wiadomo jak to się skończy.

No a jak ma się skończyć?

Oglądając "Na Zachodzie bez zmian" liczysz po cichu na zwycięstwo Niemców?

kendo napisał:

Zdecydowanie nie będę się zastanawiał nad tym filmem tak jak nad Fotografem, nie będę miał po nim dylematów natury moralnej.

I słusznie. Bo "Bogowie" są mocnym akcentem w dyskusji o transplantologii, akcentem racjonalizmu. Pokazują, że tu nie ma co dzielić włosa na czworo, tak jak to dziś probuje robić mnóstwo pseudofilozofów. Serce to pompka, mówi Głowacki w jednej ze scen. I kropka.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Skocz do: