Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Służby specjalne
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Holt_

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 6:49 pm    Temat postu: Służby specjalne Odpowiedz z cytatem

Dziwny trochę film, nakręcony z użyciem kilku chwytów formalnych, które są dla mnie niec o kontrowersyjne.
Fabuła nawet ciekawa, historia trójki agentów z róznych agencji, zaangazowanych do budowy "nowych" sluzb majacyc niezaleznie od politykow zastapić zlikwidowane WSI...wszystko oczywiscje okazuje się "inne".
Rezyser Patryk Vega starał się nakręcić film z pogłębionym rysunkiem psychologicznym bohaterów....i wyszło trochę zabawnie, bo pozwoliło to wykazać się w drugoplanowych rolach takim aktorom jak Eryk Lubos, Kamila Baar czy Agata Kulesza. Natomiast główni bohaterowie wypadli w tym dosc przecietnie - Zielińskiemu i Bołądź zwyczajnie zabrakło środków wyrazu, a znakomicie grającemu Chabiorowi zaszkodziła z kolei fabularna konstrukcja jego wątku - ten wątek znikania i pojaiwania się noowotworu wraz z nawracaniem byłegk SBka jest potwornie prymitywny.
W scenariuszu mamy sporo smaczków, nawiązania do autentycznych postaci (Macierewicz, Lepper, Blida, Walter). Wątek sensacyjny poprowadzony dosc sprawnie, acz mnie osobiscie pomysl podawania halotanu lekko rozbawiłSmile dialogi niestety okresowo lekko drewniane - nie dotyczy Chabiora.

Muzyki prawie nie ma, a w kazdym razie nie przykuwa uwagi.

Największą wadą filmu są pojawiające się przez caly czas w filmie napisy. Dwojakiego rodzaju. Jedne to swego rodzaju tytuły części filmu (coś jak "The Sting"), a drugie to tłumaczenia żargonu służb specjalnych, obficie lejącego się z ekranu. Szczerze mowiac czułem się traktowany jak półgłówek Smile tym bardziej ze tlumaczono nawet takie powszechnie znane sformułowania jak Abwera.

W sumie solidna robota, dobra sensacja, ale nie sądzę, zeby ktoś chciał wieszać Vegę za zdradę tajemnic:-)

6.5/10. W sali pustki (krakowski multipleks).
MarianPaz

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może na te pustki działa tak nazwisko reżysera a zwłaszcza jego ostatnie filmy. Przyznam szczerze że nawet Pitbull mi się nie podobał a co dopiero jego kolejne filmy, dlatego postanowiłem że nie wybiorę się do kina, tym bardziej że recenzje raczej nie są zbyt entuzjastyczne.
chojrak

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pustki? U mnie było pół sali (Multikino, Sopot). Więcej niż na M44…
Recenzje były owszem druzgocące. Widać coś ze mną jest nie tak, bo film mi się podobał! (Wybrałem się z większą grupą i wszyscy ukontentowani!)
Byłem mile rozczarowany: akcja wartka, pomysł "wyjaśnienia" największych afer całkiem zgrabny, realizacja sprawna (te helikoptery…), zdjęcia niezłe…
Wyjaśnijmy to sobie, mamy do czynienia z filmem klasy B, ale jest to oczywiste od początku, reżyser nie sili się na Oskara i to też jest fajne… Wink

Te podpisy, o których wspomniał Holt, są owszem nieco denerwujące, ale dla wielu osób byłby bez tego nieczytelny. W ogóle nieco przypominało to film telewizyjny, ale da się z tym żyć. Bo film ma (nareszcie!) z werwem narysowane postaci, świetne dialogi, b. dobre aktorstwo. Chabior, Grabowski, Kulesza! Bołądź bez szału, ale też niezła. Dostajemy fajny film sensacyjno-polityczny, nie pozbawiony humoru i akcentów społecznych (służba zdrowia Wink ).
Zero plastku, efekciarstwa nachalnych komputerów. Amator Vega dokładnie wie co i jak chce powiedzieć. Dodatkowo, zwolennicy teorii spiskowych dostają swoją "Ziemię obiecaną"...
Nie wytykam uproszczeń, bo w tym gatunku jest to norma.
Kino stricte rozrywkowe, zrobione lekko i bez zadęć.
Dla mnie:7/10

Reklamy przed filmem trwały dokłądnie 30 minut! Zakłądam PPR FR.
(Partia Przeciwników Reklam Frakcja Rewolucyjna). Oczekuję na powszechny akces forumowiczów…
Na Filmwebie, jak na razie, ma wyższe oceny niż megaprodukcja "Miasto 44".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Na Filmwebie, jak na razie, ma wyższe oceny niż megaprodukcja "Miasto 44".

Pewnie niektórzy dają "10" bez obejrzenia, za samą próbę pokazania Polski jako "wszechogarniającego układu"...

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten film nie pokazuje Polski jako układu, tylko jako swietnego pola do uprawiania ciemnych interesów. A pustki na moim seansie mogły wynikać z godziny (15:00).
mobillad

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za mały off-topic , ale chciałam słówko na temat reklam w kinie. Małe dzieci na bajce w kinie" Pszczółka Maja" też musiały znosić dosłownie z zegarkiem w ręku 30 minut reklam!!! Dorosły nie zdzierży 30 minut reklam siedząc w jednym miejscu , a co dopiero dziecko. W domu to mogę przełączyć na inny kanał ,iść do kuchni zrobić herbatę.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
Ten film nie pokazuje Polski jako układu, tylko jako swietnego pola do uprawiania ciemnych interesów.

Ty to wiesz, bo film oglądałeś, ale niektórym wystarczy, że jest Macierewicz i Lepper, któremu "pomagają" w popełnieniu samobójstwa. I już dają "10" na "dzień dobry". Są tacy, którzy oceniają film bez obejrzenia, za temat. Także u nas na forum. Wink

Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:

Pewnie niektórzy dają "10" bez obejrzenia, za samą próbę pokazania Polski jako "wszechogarniającego układu"...

Tego oczywiście wykluczyć nie można. Ale np. Macierewicz pokazany jest tam jako wyjątkowy bad guy, więc i noty jedynki mogą się tam znaleźć.
Wszak to zabawa, ale jakiś tam pogląd jednak daje.

Punktowanie za nieobejrzany film powinno być ścigane z urzędu. Wink

Absolutnie nie zrównuję obu filmów. Cieszy, że Polacy chętnie chodzą na polskie produkcje.

mobillad napisał:
Małe dzieci na bajce w kinie" Pszczółka Maja" też musiały znosić dosłownie z zegarkiem w ręku 30 minut reklam!!! Dorosły nie zdzierży 30 minut reklam siedząc w jednym miejscu , a co dopiero dziecko.

Zatem trzeba rozwinąć dziecięcą podsekcję PPR-FR.

Swoją drogą reklamy dla dzieci powinny być zabronione. Wypacza im to obraz rzeczywistości. Życie nigdy nie jest tak "wspaniałe " jak w reklamie. A i parcie na konsumpcję zwiększa. Ktoś się zgodzi?

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Nie Paź 05, 2014 4:46 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Swoją drogą reklamy dla dzieci powinny być zabronione. Wypacza im to obraz rzeczywistości. Życie nigdy nie jest tak "wspaniałe " jak w reklamie. A i parcie na konsumpcję zwiększa. Ktoś się zgodzi?

Ja. Smile Słyszałem kiedyś, że w niektórych krajach reklama skierowana do dzieci jest mocno ograniczona i podlega wielu restrykcjom, ale jakie to kraje to niestety nie pamiętam zupełnie...

Powrót do góry
Laguna

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
chojrak napisał:

Ja. Smile Słyszałem kiedyś, że w niektórych krajach reklama skierowana do dzieci jest mocno ograniczona i podlega wielu restrykcjom, ale jakie to kraje to niestety nie pamiętam zupełnie...

U nas niestety pewnie nigdy to nie nastąpi. Im wcześniej dziecko wpadnie w szpony konsumpcjonizmu, tym lepiej. Szczególnie widać to przed Dniem Dziecka, Mikołajkami, Wigilią i innymi świętami, gdzie w każdym domu po obejrzeniu takiego materiału słychać: "mamo/tato kup mi to...".
haku32

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

No ja, ja. Nic dodać, nie ująć. No ale tak naprawdę, niestety, grupą docelową większości reklam są właśnie dzieci.
Powrót do góry
Dżaro

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haku32 napisał:
chojrak napisał:

No ja, ja. Nic dodać, nie ująć. No ale tak naprawdę, niestety, grupą docelową większości reklam są właśnie dzieci.

Ta "grupą docelową" są jednak portfele rodziców...
Dżaro

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś wspomniał o przerywaniu seansu reklamami. Mam nadzieję, że to był tylko zły sen Wink
MarianPaz

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dżaro napisał:
Ktoś wspomniał o przerywaniu seansu reklamami. Mam nadzieję, że to był tylko zły sen Wink
Proszę pana siedzę sobie proszę pana w kinie... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... siedzę se w kinie proszę pana... Normalnie... Patrzę, patrzę na to... No i aż mi się chce wyjść z... kina proszę pana... I wychodzę...Smile
Dżaro

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Dżaro napisał:
Proszę pana siedzę sobie proszę pana w kinie... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... siedzę se w kinie proszę pana... Normalnie... Patrzę, patrzę na to... No i aż mi się chce wyjść z... kina proszę pana... I wychodzę...Smile

Smile lepiej bym tego nie ujął
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: