Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

KINO RADZIECKIE - co chcemy zobaczyć
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaśko

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 10:57 pm    Temat postu: KINO RADZIECKIE - co chcemy zobaczyć Odpowiedz z cytatem

Uporządkujmy to. Wpisujcie swoje propozycje: śWIAT SIę śMIEJE
dunczyk

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Trzej muszkieterowie".
Edith

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Lecą żurawie" "Gdzie jest czarny Kot? "Bracia Karamazow" "Anna Karenina" "Zosia" "Droga przez mękę" "Anna Pawłowa" "Czerwone i czarne" "Doktor żywago" cdn...
wit69

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 1:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moje propozycje:

1.Biurowy romans
2.Gorzki romans
3.Garaż
4.Raj na ziemi
5.Dworzec dla dwojga
6.Iwan Wasiliewicz zmienia zawód
7.Białe gołębie
8.Zbrodnia i kara
9.Idiota
10.Samobójca

Ostatnio zmieniony przez wit69 dnia Sob Lip 20, 2013 4:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to moje: Twój współczesny Hamlet Początek wielki przełom Musorgski Dziecko wojny Czyste niebo Dziewięć dni jednego roku Czterdziesty pierwszy Mam 20 lat
Jędruś

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od filmów rosyjskich i radzieckich mamy kanał Wojna i Pokój i sporo z tych wymienionych przez kolegów filmów już tam widziałem. Bardzo lubię kino rosyjskie i radzieckie i z przyjemnością obejrzałbym jeszcze raz takie filmy: Diabeł morski Syberiada Chodząc po Moskwie Wyzwolenie Dersu Uzała Lecą żurawie Białe słońce pustyni Solaris Wojna i Pokój
Powrót do góry
wit69

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie,zapomniałem o filmie"Chodząc po Moskwie",z nastoletnim wowczas Nikitą Michałkowem. Jeszcze dorzuce"Michał Strogow-kurier carski".
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam tak dla ścisłości. Nie przypominam sobie radzieckiej wersji Michała Strogowa. Ten znany u nas z kin film to produkcja Włosko-Bułgarska z 1970 roku, a serial z 1977 z popularnym motywem muzycznym V.Cosmy jest produkcji Francuskiej. Ekranizacji tej powieści J.Verne,a jest zresztą więcej w 1926 i 1935 Niemcy W 1936 roku ubiegłego wieku sfilmowali ją Francuzi. W 1910 i 1914 i 1937 amerykanie, W 1944 Meksyk W 1999 Niemcy do spółki z Francuzami ponadto ekranizowano ją także w latach 1955 (serial Brazylijski), w 1956 Francja. Za najlepsze uchodzą ten film włoski z 1970 i serial francuski. Jeśli masz jakieś dane o ekranizacji radzieckiej to podaj jakieś szczegóły.
Powrót do góry
wit69

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to,ze chodziło mi o ten bułgarsko-włoski z 1970/byłem wtedy dzieckiem,wiec rosjanie pomylili mi sie z bułgarami/ Smile To najlepsza ekranizacja obok tej francuskiej.
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poproszę: Swoi, Misterium.Okupacja, Smiersz, Półmgła, Ostatni bój, Ojczyzna albo śmierć, Całkiem sami, Las bogów, Przełom, Imiona w marmurze, Strażnicy Rygi, Snajper, broń odwetu, Admirał Kołczak To filmy raczej nowe, z różnych byłych republik sowieckich.
alex0

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IdĽ i patrz
Holt_

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do wielu z wymienionych powyżej dorzuciłbym: "Tak tu cicho o zmierzchu" "Koledzy" "Taczanka z południa" "Nie bój się - jestem z tobą" "Cichy Don" "Przygody Elektronika" "Prowierka pa darogam" (nie pamiętam dokładnie, ale ten film chyba w kinach szedł jako "Próba wierności") oraz telewizyjny serial "Odwieczny zew", sagę o życiu Sybiraków.
Linijka

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jędruś napisał:
Witam tak dla ścisłości. Nie przypominam sobie radzieckiej wersji Michała Strogowa. Ten znany u nas z kin film to produkcja Włosko-Bułgarska z 1970 roku, a serial z 1977 z popularnym motywem muzycznym V.Cosmy jest produkcji Francuskiej.
Byłabym gotowa toczyć krwawe boje, że film z 1970 był produkcji radzieckiej jednak Twoje info jest zgodne ze Ľródłem. Dzięki za uporządkowanie mojej wiedzy. Ciekawym jest fakt, że w tej wersji towarzyszka podróży Michała Strogowa jechała do zesłanego w głąb Rosji męża natomiast w przywołanym przez Ciebie serialu z niezapomnianą melodią W.Cosmy do Ojca. Zupełnie inny ciężar uczuciowy, prawda?
Allonsanfan

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietacie film "Nieuchwytni mściciele"? To pytanie do starych repów jak ja. Chyba dobrze pamietam tytuł. W latach 60-tych i 70-tych to leciało w telewizji dość często. To o wojnie domowej w ZSRR. Czworo nastolatków(w tym jedna dziewczyna) było niesłychanie sprawni fizycznie - w strzelaniu, walce wręcz. No i wspomniana czwórka gromiła białe bandy. Na koniec stali sie prawdziwymi czerwonoarmistami. Pamiętam też jakiegoś "białego" o wygladzie przygłupa który bez przerwy opowiadał że widział "trumnę lecącą nad grobami i wzdłuż drogi umrzyków z kosami". Zdaje się że coś takiego wspomniana wspaniała czwórka wykonała na początku filmu. Obejrzałbym to z przyjemnoscią po latach... Pamiętam że w kinach a póĽniej w telewizji były "Nowe przygody nieuchwytnych" - kontynuacja, juz nie tak dobra. Była też kiedyś w telewizji trzecia część. Był tam Paryż, białogwardziści, dwaj pretendenci do tronu carskiego itp. To już była głupota. Zwykle tak jest z sequelami. Inny film który mi się przypomniał to "Hełm Aleksandra Macedońskiego". To było o tym że pewien dyrektor przedszkola był podobny do pewnego szefa oprychów. Więc milicja namówiła go na wspólpracę, wsadzono go do więzienia by udawał tego szefa. PóĽniej była ucieczka z więzienia, różne zwariowane przygody. Bardzo to było głupie. Takie głupie że aż świetne. Też bym to chetnie obejrzał po latach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karel

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni walczyli za ojczyznę Nikt nie chciał umierać

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Skocz do: