Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Najładniejsze pałacyki, dworki, najciekawsze zamki :)
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Capitol-Dali

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:01 pm    Temat postu: Najładniejsze pałacyki, dworki, najciekawsze zamki :) Odpowiedz z cytatem

Zbliżony - choć i nieco odmienny temat z cyklu "w tle" Wink Filmów i seriali historycznych, przygodowych, obyczajowych - których akcja toczy się w takich budowlach nie brak w naszej filmotece. Proponuję więc ranking (np. "10" czy "15") obiektów, które uważacie za najciekawsze, najładniejsze - może nawet film był powodem Waszych odwiedzin w takich miejscach? Zapraszam do udziału i podaję poniżej swoje typowanie (moja "15"-tka we właściwej kolejności): 1. pałac w Walewicach - "Rodzina Połanieckich", "Marysia i Napoleon"; 2. zamek w Lidzbarku Warmińskim - "Pierścień księżnej Anny", "Królowa Bona"; 3. pałac w Nieborowie - "Akademia Pana Kleksa"; 4. zamek w Pieskowej Skale - dziesiątki filmów i seriali; 5. zamek w Gołuchowie - "Hrabina Cosel", "Królowa Bona"; 6. zamek Książ - długo by wymieniać... 7. zamek w Malborku - "Samochodzik i Templariusze" i kilkanaście innych filmów o czasach średniowiecza, rycerzach i ich niewiastach; 8. dworek w Tulowej Woli - "Pan Tadeusz"; 9. zamek Czocha - "Tajemnica twierdzy szyfrów"; 10. pałac Kazimierzowski - "Chopin. Pragnienie miłości"; 11. łazienki Królewskie w Warszawie - można zrobić dłuuuugą listę; 12. zamek w łańcucie - "Hrabina Cosel"; 13. pałac w Kozłówce - "Chopin. Pragnienie miłości"; 14. pałac Wilanowski - "Przedwiośnie"; 15. zamek w Baranowie - "Czarne chmury" Pozdrawiam Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SORGE

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pałac Goldstandów w Zaborowie - "Kariera Nikodema Dyzmy".
Powrót do góry
peteradam

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:22 pm    Temat postu: message Odpowiedz z cytatem

Byl tez bardzo wazny zamek w "Janosiku", bo duzo bieganiny po nim i na okolo niego bylo w wielu odcinkach. Moze to byl zamek w Czorsztynie, ale nie jestem pewny. No i tak udalo mi sie znalezc jeszcze jeden do tej listy!
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:
To ranking Sorge Wink Możesz więc "zdublować" i moje propozycje (chyba że Ci zdecydowanie się nie podobają Wink ) Pozdrawiam Wink
karampuk

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typować się nie podejmuję, bo nie wszędzie byłam, ale dorzucę: pałac w Pszczynie - "Biała wizytówka" zamek w Kórniku - "Gdzie jest trzeci król?"
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:26 pm    Temat postu: Re: message Odpowiedz z cytatem

peteradam napisał:
Byl tez bardzo wazny zamek w "Janosiku", bo duzo bieganiny po nim i na okolo niego bylo w wielu odcinkach. Moze to byl zamek w Czorsztynie, ale nie jestem pewny. No i tak udalo mi sie znalezc jeszcze jeden do tej listy!
To raczej w Pieskowej Skale.
Powrót do góry
SORGE

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
SORGE napisał:
To ranking Sorge Wink Możesz więc "zdublować" i moje propozycje (chyba że Ci zdecydowanie się nie podobają Wink ) Pozdrawiam Wink
Wiesz... biorąc pod uwagę , że mam słabość do tego typu budowli musiał bym zdublować wszystkie! Very Happy Wszystkie są piękne. Najbardziej podoba mi się zamek w Mosznej http://www.google.pl/images?hl=pl&safe=active&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&gbv=2&tbs=isch%3A1&sa=1&q=zamek+moszna&aq=9&aqi=g10&aql=&oq=zamek+&gs_rfai= ale nie wiem czy grał w filmie...
Powrót do góry
jaśko

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmiennicy - jacek i masztalerz w jednym spali domu Wink
Capitol-Dali

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:
...Wiesz... biorąc pod uwagę , że mam słabość do tego typu budowli musiał bym zdublować wszystkie! Very Happy Wszystkie są piękne...
jaśko napisał:
Zmiennicy - jacek i masztalerz w jednym spali domu Wink
...a tak liczyłem, że dowiem się więcej na temat Waszych gustów a propos zameczków i pałacyków, hehe Wink Pozdrawiam Wink
Krava

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspaniały jest również pałac w Rogalinie - ale nie wiem czy tam coś nakręcono... Poza tym bardziej w ruinie Smile, ale też robiący wrażenie jest zamek w Ogrodzieńcu "Zemsta" i w zamek Chęcinach - "Pan Wołodyjowski". Ponadto, jak dla mnie dużo uroku mają "zwykłe" dworki np. dworek Korczyńskich z Nad Niemnem (ale czy to był autentyk?)
Powrót do góry
annamaria

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pałac w Nieborowie - serial Lalka Pałac Poznańskich - Rodzina Połanieckich Czerwony Pałac - Amok Smile
Powrót do góry
Mila

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamek Czocha oprócz "Twierdzy szyfrów" "grał" także w "Gdzie jest generał" i w serialu dla młodzieży powstałym w koprodukcji bodaj australijskiej "Dwa światy" oraz w "WiedĽminie".
Bączyk

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Rozwodów nie będzie - oficyna Pałacu Kazimierzowskiego, czyli Uniwersytetu Warszawskiego (zewnętrzne ujęcie USC. - Wakacjach z duchami - Zamek w Niedzicy - Panny z Wilka - dworek w Radachówce k. Kołbieli - Potop - dwór w Lipkowie k. Kampinosu - życie Kamila Kuranta - w budynku szkoły dla paniczów dopatrzyłem się pałacu w Tarchominie - 07 zgłoś się - warszawski Pałac Mostowskich Wink
Krzysio

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:
Wszystkie są piękne. Najbardziej podoba mi się zamek w Mosznej http://www.google.pl/images?hl=pl&safe=active&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&gbv=2&tbs=isch%3A1&sa=1&q=zamek+moszna&aq=9&aqi=g10&aql=&oq=zamek+&gs_rfai= ale nie wiem czy grał w filmie...
Moszna rzeczywiście super. Zamek grał w filmie "Test pilota Pirxa"
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysio napisał:
Moszna rzeczywiście super.
W moim prywatnym rankingu nazw różnych miejsc, ów zamek znajduje się bardzo wysoko Wink

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: