Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Serial o Eugeniuszu Bodo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
Mam duży zbiór starych gazet filmowych (zwłaszcza "Filmów" i "Ekranów") i dużo tam czytałem jak źle oceniano filmy i seriale, które my dziś uważamy za kultowe, więc zawsze staram się być ostrożny w ocenach typu czy coś będzie kultowe czy nie. Smile
W ww pismach za PRL-u pisano często pod oczekiwania władzy i cenzury, zwłaszcza jak film był nawet lekko polityczny.
Po drugie kultowość filmu/serialu to tak nieostre określenie, że trudno go nawet zdefiniować. Większośc filmów np. Wajdy była początkowo zrównana z ziemią i przez recenzentów i często także widzów. Kanał, Popioły, Wesele i inne. Dzieło sztuki musi się dobrze ucukrować zanim okaże się ile jest warte.

W przypadku serialu "Bodo" jest kilka cech dających duże pole do popisu:
- postać autentyczna
- przedwojenny amant nr 1
- tragiczna śmierć

i rzecz chyba najważniejsza
- postać właściwie nieznana

Tak mało wiemy o psychologicznym kośćcu tego aktora, że właściwie wszystko można tam wsadzić... Wink
Toż domysłów o jego np. życiu uczuciowym mamy bez liku: od geja do playboya. A jaka była prawda? Nikt nie wie. Scenarzyści mogą zatem poszaleć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal dajbor

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Dzieło sztuki musi się dobrze ucukrować zanim okaże się ile jest warte

Lepiej bym tego nie ujął. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krava

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem rozczarowana, ale daję jeszcze serialowi szansę. Może się rozkręci, np. po zmianie odtwórcy głównego bohatera… Bo w pierwszym odcinku aktorsko było moim zdaniem bardzo drętwo, za wyjątkiem rodziców Bodo: Agnieszki Wosińskiej i Mariusza Bonaszewskiego, ich postacie i relacja były najciekawiej przedstawione, były w tym jakieś emocje i chociaż próba wyjścia poza schemat, pokazania złożoności granej postaci. Niestety o Antonim Królikowskim już tego powiedzieć nie można, ciągle grał tak samo i jego próby pokazania np. rosnącej fascynacji sceną, kabaretem, wahań przed podjęciem decyzji o ucieczce z domu - były raczej nieporadne. Scenariusz też nie pomagał, bo niby dużo się działo, ale bardziej były to scenki z zarysem jakichś sytuacji, niż wciągająca, spójna historia. Najciekawsze były dla mnie sceny kabaretowe w Uranii, świetne piosenki i też występ Michała Ordy (D. Kordka), ale w tym wypadku tylko wizualnie, bo kiedy otworzył usta i zaczął śpiewać… Rolling Eyes było gorzej. Szkoda też, że nie udało się pokazać ówczesnej Łodzi, a wszystko rozgrywało się na jednej ulicy, świeżo spatynowanej na potrzeby filmu (czyli z daleka widać było że większość to dekoracja). Miałam też nieodparte wrażenie, że muzykę gdzieś już słyszałam i lepszym wyjściem byłoby stworzenie czegoś bardziej nawiązującego do epoki i fabuły serialu (rewia, kabaret, lata 20, 30…). Cóż. Kolejny odcinek jednak obejrzę; jeśli chodzi polskie seriale ostatnimi czasy, nie ma być co za bardzo wybrednym i tak fajnie, że ktoś pokusił się o taką tematykę i bohatera Smile.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dropi napisał:
oglądałem z ciekawości no i nie jest źle jak na produkcje polską
nie wiem jak będzie w kolejnym odcinku więc dokładną recenzję wydam po pierwszych 5 Wink

Mam przeczucie, że nie wydasz... Wink

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, pora na Telesfora... Wink
Podtrzymam swoją wcześniejszą ocenę:
Daras napisał:

(...)
Natychmiast wychwyciłem dość poprawne ukazanie klimatu epoki.
(...)

Ukłon dla operatora kamery. Poza nielicznymi wyjątkami (jakby uzasadnionymi) nie zauważyłem bezsensownego ucinania ozdobnych nakryć głowy.
Pod tym względem TVP nie popisała się kastrując dawne seriale, określając je mianem rekonstrukcji cyfrowych.

P.S. 1
Jest możliwe, że dłuższą recenzję „wydam” za jakiś czas...

P.S. 2
Hmm, zauważyłem kogoś, kto w przeszłości był w pewnym sensie moim podopiecznym. Pozdrawiam. Smile

Polecam:
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po obejrzeniu drugiego odcinka zadaję sobie jedno pytanie: co jest takiego w bohaterze granym przez Królikowskiego, że staje się obiektem uczuć czy żądz nie tylko niemal każdej napotkanej kobiety, ale nawet mężczyzny? Laughing
Ani on szczególnie przystojny, ani charyzmatyczny, ani w ogóle zwracający uwagę. Przyznam, że jest to dla mnie zagadka... Smile

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
ani w ogóle zwracający uwagę. Przyznam, że jest to dla mnie zagadka... Smile

Też mnie to zastanawia,..ciężko ,,zauważyć" Królikowskiego i uwierzyć w to co się mu przydarza
Smile
SORGE

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:
karel napisał:
ani w ogóle zwracający uwagę. Przyznam, że jest to dla mnie zagadka... Smile

Też mnie to zastanawia,..ciężko ,,zauważyć" Królikowskiego i uwierzyć w to co się mu przydarza
Smile

Zgadza się. Do tego scena z "sam na sam dyrektorową" dość dwuznaczna. Jeszcze (na szczęście) pamiętam jak silny jest popęd seksualny faceta przed 20 rokiem życia. Wink
A tu bezdomny, głodny kawaler odrzuca ofertę noclegu, pracy i względy ładnej kobiety. Gej? Chyba jednak tak.

Moja wnikliwa ocena serialu po 2 odcinkach (1/6): "bida z nędzą".
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:

A tu bezdomny, głodny kawaler odrzuca ofertę noclegu, pracy i względy ładnej kobiety. Gej? Chyba jednak tak.

Uniósł się honorem po prostu... Wink A tak na marginesie to krążyły plotki o skrywanym homoseksualizmie Bodo. Chociaż nie wiem czy wiele w nich prawdy.

Powrót do góry
rafal dajbor

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gej chyba też nie, bo względy Karola Hanusza także odrzucił. Smile
chojrak

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Po obejrzeniu drugiego odcinka zadaję sobie jedno pytanie: co jest takiego w bohaterze granym przez Królikowskiego, że staje się obiektem uczuć czy żądz nie tylko niemal każdej napotkanej kobiety, ale nawet mężczyzny? Laughing
JAk popatrzysz dzisiaj na filmy z Bodo, to też nie za bardzo widać jakąś szczególną przystojność, zjawiskową budowę ciała, czy nawet genialną grę aktorską. Gdzie mu do Aleksandra Żabczyńskiego... A jednak był uwielbiany i dla wielu współczesnych mu absolutny amant nr1. Były po prostu inne kanony piękna (dzisiaj byłby uznany za przysadzistego), inne zasady gry aktorskiej. Na 100% miał wielką charyzmę, czar, charm, vis comica (to w filmie już widać).
Na tle celebrytów epoki, był bytem osobnym. Tajemniczość byłą jego znakiem firmowym. Grał role i tragiczne, i super komediowe. Miał głośne romanse z różnymi kobietami, ale mieszkał z matką (i z psem Sambo) i wyszywał makatki. Czy był gejem? Nikt tego nie wie... Z moich obserwacji jeżeli już, to był biseksualny, ale żadnych dowodów nie ma!
Dziecko szczęścia, za którym jak cień podążało fatum: zabił w katastrofie swojego kolegę aktora, tragiczny koniec w łapach NKWD.
Świetny bohater na film biograficzny, ale i trudny zarazem. Aktor, który gra tę postać musi także mieć charyzmę i tajemniczość w sobie.
karel

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
JAk popatrzysz dzisiaj na filmy z Bodo, to też nie za bardzo widać jakąś szczególną przystojność, zjawiskową budowę ciała, czy nawet genialną grę aktorską. Gdzie mu do Aleksandra Żabczyńskiego... A jednak był uwielbiany i dla wielu współczesnych mu absolutny amant nr1. Były po prostu inne kanony piękna (dzisiaj byłby uznany za przysadzistego), inne zasady gry aktorskiej

To wszystko prawda. Ale ja nie mówię o prawdziwym (i dorosłym) Eugeniuszu Bodo, tylko o tym gułowatym chłopaczku, który się w niego wciela - po prostu nie mogę znaleźć powodu, dla którego wszyscy tak go sobie wyrywają. Smile

Ostatnio zmieniony przez karel dnia Pon Mar 14, 2016 12:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
rafal dajbor

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem przekonany, czy Bodo po 30 i ten wczesny Bodo szukający swojego miejsca w życiu to tacy sami pełni tajemniczości faceci.

Serial zaczyna się gdy Bodo ma 16 lat. A kończy, gdy ma lat 44, bo tyle miał aktor w chwili śmierci w łagrze. To raptem 28 lat. Czy taki rozstrzał czasowy wymuszał zmianę aktora? Wg mnie nie. Ergo - nie jest wg mnie przypadkiem, że gdy ten debiutujący, próbujący dopiero swoich sił Bodo zmieni się w przebojowego aktora, zmieni się też grający go aktor.

To w ogóle ciekawe, bo właśnie dostałem od Zofii Czerwińskiej autoryzację wywiadu który zrobiłem z nią dla jednej z warszawskich gazet. Poruszamy tam temat aktorów przedwojennych i Czerwińska twierdzi, że do grona dobrych należeli Dymsza, Sempoliński, Krukowski, Wysocka (Lidia), Ćwiklińska, Junosza-Stępowski i Żabczyński, a reszta to marni aktorzy i do tej grupy marnych zalicza także Bodo i twierdzi, że jedynie sentyment i idealizacja czasów przedwojennych sprawiają, że Bodo i jemu podobni uchodzą za świetnych aktorów po dziś dzień. Tak więc zdania do dziś są podzielone jak to z tym Bodo było. Smile
Laguna

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej rozbawiła scena, kiedy Bodo kończy swój spacer po podwórzach. Wychodzi przez bramę i jego oczom ukazuje się ta wielka Warszawa Smile Zabrakło mi jeszcze objazdu kamery dookoła i złotego pyłku rozsypanego wokół.

Co do Królikowskiego, to jest tak jak się spodziewałem. Kompletnie brakuje mu umiejętności. Mnie w ogóle nie przekonuje. Nie widzę w jego oczach ekscytacji. Zawsze wygląda tak samo. Widząc Polę Negri wyglądał jakby znał ją od dawna, a nie widział ją pierwszy raz. Błysk w oku by się przydał, ale widziałem Królikowskiego w kilku rolach i niestety jest identyczny.

Warszawskie podwórka też mnie nie przekonują. Witryny i szyldy przypominają mi westerny. Co do samego serialu to strasznie dłużą mi się odcinki. Nie wiem, może nie jestem dostatecznie zainteresowany postacią Bodo?
karel

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laguna napisał:
Zabrakło mi jeszcze objazdu kamery dookoła i złotego pyłku rozsypanego wokół.

To byłoby zbyt ryzykowne, bo jeszcze przez przypadek do kadru mógłby się załapać jakiś nam współczesny budynek czy szyld. Wink

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 3 z 17

Skocz do: