Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Serial o Eugeniuszu Bodo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Laguna

PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że podzielacie moje porównanie Bodo przedstawionego w serialu do porucznika Borewicza. Mnie ten serial chyba już niczym nie zaskoczy. Spodziewam się po nim wszystkiego. Wygląda to trochę jak zekranizowanie kilku artykułów z prasy brukowej. Bodo to typowy celebryta. Nic nie zrobił, ale jest popularny. Kręci filmy i jest królem życia. Ostatnio zaczął mnie strasznie irytować sposób w jaki mówi Tomasz Schuchardt. Zawsze czekam na to zbliżenie na twarz i ten dziwny machinalny ton. To taka gadająca głowa i przypomina mi trochę Jim'a Carrey'a. Najpierw się zastanawia, potem lekko przekrzywia głowę i mówi takim sztucznym tonem.
Daras

PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
rafal dajbor napisał:
Moja żona ujęła to jeszcze dosadniej bo jak wczoraj najpierw Bodo wałęsał się z Norą Ney, a potem uganiał się za Reri to orzekła, że to powinno mieć tytuł "Dupne rozterki i przygody Eugeniusza Bodo".

Dobry tytuł. Pasuje. Very Happy

Very Happy

OK, pełna zgoda. Jednak w ostatnim odcinku chodzi o coś poważniejszego. Czyżby podświadoma zazdrość, Panowie? Wink

karel napisał:
Daras napisał:

„Tabu” z 1931 roku jest obrazem niemym. Główna bohaterka promowała w Warszawie tego typu kino podczas gdy Bodo zagrał w dźwiękowym „Pieśniarzu Warszawy” 1934.
Reri przyjechała do Polski w 1933 r. (?) i nie sądzę aby promować „Tabu”, a tak właśnie pokazano to w ostatnim odcinku serialu.

Wikipedia podaje, że Reri przyjechała do Polski właśnie w 1933 roku, co było elementem jej tournee po świecie. Ale faktycznie nie miało to chyba związku z filmem "Tabu". Z tekstu, który znalazłem tutaj: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,7851085,Bodo_i_Reri.html?disableRedirects=true wynika, że Tahitanka przyjechała do Polski na jeden występ, który nie był powiązany z promocją "Tabu", gdyż ta odbywała się odpowiednio wcześniej.

Karel, zaciekawił mnie ten artykuł i umocnił w chęci zakupu „Tabu” na blu ray (film z pewnością dostępny jest także w wersji dvd).* Dość smutna historia życia Reri trochę przypomina mi tę inną... Z Marilyn Monroe. No i ta szklaneczka...

* Mam w swojej kolekcji kilka niemych produkcji po rekonstrukcji cyfrowej i niekiedy można mówić o opadzie szczeny (np. „Metropolis” 1927).

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel

PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laguna napisał:
Bodo to typowy celebryta. Nic nie zrobił, ale jest popularny. Kręci filmy i jest królem życia. Ostatnio zaczął mnie strasznie irytować sposób w jaki mówi Tomasz Schuchardt. Zawsze czekam na to zbliżenie na twarz i ten dziwny machinalny ton. To taka gadająca głowa i przypomina mi trochę Jim'a Carrey'a. Najpierw się zastanawia, potem lekko przekrzywia głowę i mówi takim sztucznym tonem.

I lekką ręką wyłożył 50 tys. dolarów na pokrycie strat związanych z zerwaniem kontraktu przez Reri...
A co do Carreya, to uważam, że jest on zdecydowanie lepszym aktorem od Schuchardta. Sad

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Laguna

PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zawsze bawi w polskich filmach i serialach mieszanie języka polskiego z innymi. Tak samo jest w Bodo. Najpierw Bodo mówi do Reri po polsku, potem spokojnie nawija francuskim. Na spotkaniu przy kieliszku znów mówi do niej po polsku, a ona wszystko rozumie. A czego widz nie zrozumie to Schuchardt powtórzy po polsku. To jest dla mnie najśmieszniejsze. Wypowiadanie zdania po francusku, żeby zaraz powtórzyć je po polsku. Reri w zasadzie mówi jak chce. Trochę kojarzy mi się to z często wyśmiewanym tzw. polisz-inglisz. Wygląda to naprawdę komicznie i ten pretensjonalny ton Schuchardta to dopełnia Cool
wit69

PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie.Kiedyś pisaliśmy o finansach Bodo,że za tygodniową pensję kupił meble,za miesięczną mieszkanie.A teraz dał za Reri 50 tys.dolarów.Już nie chodzi nawet o przeliczanie i kurs dolara w tamtych czasach.Ale jeżeli dał te 50 tys.dolarów,a jego matka powiedziała że za tę sumę można by było kupić pół Warszawy,to pewnie miał majątek wart kilku Warszaw,bo zakładam że ostatnich pieniędzy na Reri nie wydał.Dalej przecież żyje na wysokim poziomie,tak jakby to była dla niego nic nie znacząca suma.
Ale zdążyliśmy się już przyzwyczaić do braku logiki i mieszania faktów.
Ciekawy jestem tylko,czy w scenariuszu przewidziano w późniejszych odcinkach rolę dla "Ćwikły",grali przecież razem.Na razie jest Dymsza i Smosarska z tych bardziej znanych nazwisk.
Nie wiem czy zwróciliście uwagę,ale chyba po raz pierwszy w 9-tym odcinku pokazano prawdziwego Bodo.Poprzednie filmy z jego udziałem nie przetrwały do dnia dzisiejszego,więc siłą rzeczy inscenizowali czarno-białe sceny z Schuchardtem,gdy publiczność oglądała premierę na kinowym ekranie.Ale był wyjątek-bo w "Człowieku o błękitnej duszy" nie pokazano prawdziwego Bodo,a film jest chyba dostępny.Przynajmniej tak podają na filmpolski.pl
Na koniec jeszcze jedna rzecz.Czy ktoś z Was czytał książki Arkadego Fiedlera,który w 1939 r.spotkał się na Tahiti z Reri?
Ciekaw jestem tych rozmów z nią przeprowadzonych przez podróżnika i jej wspomnień dotyczących czasu spędzonego z Bodo.
Franczak1963

PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie znać jak ten tasiemiec dobrnie w końcu do 1939 roku, może w 50 odcinku? Laughing
rafal dajbor

PostWysłany: Pon Maj 09, 2016 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bronię Schuchardta - uważam, że robi co może, a że niewiele może, to bardziej kwestia scenariusza. Poza tym to naprawdę młody jeszcze aktor, dopiero w tym roku trzydziestka będzie. Porównywanie go ze starym, doświadczonych Jimem Careyem moim zdaniem nie ma póki co specjalnego uzasadnienia.

wit69 napisał:

Na koniec jeszcze jedna rzecz.Czy ktoś z Was czytał książki Arkadego Fiedlera,który w 1939 r.spotkał się na Tahiti z Reri?
Ciekaw jestem tych rozmów z nią przeprowadzonych przez podróżnika i jej wspomnień dotyczących czasu spędzonego z Bodo.

Nie czytałem, ale wiem, że Fiedler, który gadał z Reri niedługo po jej przygodzie z Bodo, bo na początku 1939 roku nie był jedynym polskim dziennikarzem, który z nią rozmawiał. Jakoś w latach 60 dotarł też do niej Lucjan Wolanowski, a za swój wywiad z Reri dostał nawet jakąś nagrodę dziennikarską.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
chojrak

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 2:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Wto Maj 10, 2016 9:11 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 2:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
d
Nie czytałem, ale wiem, że Fiedler, który gadał z Reri niedługo po jej przygodzie z Bodo, bo na początku 1939 roku nie był jedynym polskim dziennikarzem, który z nią rozmawiał. Jakoś w latach 60 dotarł też do niej Lucjan Wolanowski, a za swój wywiad z Reri dostał nawet jakąś nagrodę dziennikarską.

Tu coś jest na ten temat:

http://www.lucjanwolanowski.com/index.php?id=294&id2=291

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53662,7851085,Bodo_i_Reri.html

Cytat:
Bodo obiecuje, że będzie mogła wyjechać z Polski, kiedy tylko zechce. Hollywoodzkim bossom takie zabezpieczenie wystarcza i zgadzają się na przerwę w występach. Reri dostaje od Bodo pięć tysięcy złotych.

Zatem nic nie płaci Hollywoodowi...jedynie 5 tys. dla Reri.
50 tys. dolarów to w Polsce był wtedy majątek.
A film "Tabu" nie był wyprodukowany przez żadną firmę Hollywoodzką, a jedynie ze środków własnych Murnaua. Potem dopiero sprzedał on Paramountowi prawa do dystrybucji za 75 000 USD. Film nie był hitem, więc i Reri nie była jakimś łakomym kąskiem dla nikogo z USA.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tabu_%281931_film%29
karel

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Dajcie znać jak ten tasiemiec dobrnie w końcu do 1939 roku, może w 50 odcinku? Laughing

29 maja będzie ostatni odcinek. Very Happy

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
statysci

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laguna napisał:
[...] W końcu coś się działo i nie było obowiązkowego papieroska po zabawach z dziewczynami Laughing

W "07 zgłoś się" ten papierosek był niemal zawsze obowiązkowy,ale za to sceny łóżkowe z udziałem głównego bohatera były pełne erotyzmu. Dziewczyny pokazywały piękne piersi i na tym się kończyło ,reszta należała do wyobraźni widza.
Natomiast sceny ordynarnego seksu ,których zazwyczaj świadkiem był młody Bodo były po prostu odpychające i niesmaczne... Do tego dwie ,co prawda,nieskonsumowane,ale obleśne motywy z gejem Hanuszem...

Sorry za mały off-top,ale tak gwoli przypomnienia w celach porównawczych scen z dozą seksu , tych dwóch seriali:

nie udało mi się trafić na fotki z tymi dwuznacznymi sytuacjami w "Bodo",jest tylko Hanusz z Bodo jeszcze przed sceną w szlafroczku Wink

motywu ze Żwirskim (Kasprzykowski) również nie znalazłem.

Zapraszam w Karkonosze:

http://www.szklarskaporeba.pl/o-szklarskiej-porebie/atrakcje-i-zabytki/194-karkonosze.html
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

statysci napisał:

.

Akurat w tej sytuacji do niczego nie doszło, bo porucznik zaniepokojony hałasem z korytarza, wyszedł z pokoiku i po chwili trafił na jednego podejrzanego...potem czynności operacyjne i z wyjazdu nici..
Przepraszam za mały off-top

Ostatnio zmieniony przez Sebastian999 dnia Wto Maj 10, 2016 2:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
statysci

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:
statysci napisał:

.

Akurat w tej sytuacji do niczego nie doszło [...]

Owszem,ale w "Bodo " w wielu scenach również do niczego nie doszło,ale same zachęcające spojrzenia Hanusza były ,hm...niezachęcające widza do zabawy wyobraźnią Rolling Eyes

Zapraszam w Karkonosze:

http://www.szklarskaporeba.pl/o-szklarskiej-porebie/atrakcje-i-zabytki/194-karkonosze.html
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

statysci napisał:

Owszem,ale w "Bodo " w wielu scenach również do niczego nie doszło,ale same zachęcające spojrzenia Hanusza były ,hm...niezachęcające widza do zabawy wyobraźnią :roll:

No tak, ale tutaj chyba wkraczamy w sferę indywidualnych preferencji poszczególnego odbiorcy.
statysci

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie w tym sęk,samo przedstawienie pewnych scen jest zwyczajnie lepiej ( "07...") lub gorzej pokazane ("Bodo" ).
Już po odcinku ze Żwirskim w garderobie było niesmacznie...Niemal zgodnie tutaj w temacie dyskutowaliśmy.

Zapraszam w Karkonosze:

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 15 z 17

Skocz do: