Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Debiut Bronisława Cieślaka

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rusel

PostWysłany: Pią Sie 07, 2015 11:58 am    Temat postu: Debiut Bronisława Cieślaka Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem zaznajomić się z serialem Znaki Szczególne z inz Zawadą w akcji w roli młody Bronisław Cieślak. Stoczniowe klimaty przypadly mi do gustu.

Jak odbieracie ten zapomniany serial?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chojrak

PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy, jako kronika PRL-u. Rzecz dzieje się w Gdańsku, więc dla mnie interesujący w dwójnasób. Serial utrzymuje się w dość typowym (ale i sztampowym) nurcie propagandowym tamtych czasów.
Dzieło sztuki to nie jest, ale moim zdaniem obejrzeć jednak warto. Będziecie mnie bili, ale Cieślak jest tu dla mnie bardziej wiarygodny niż w 07.
Kupa świetnych aktorów na dokładkę.
Powrót do góry
majkel

PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak w przypadku Chojraka, z racji miejsca zamieszkania, serial ten ma dla mnie szczególne znaczenie. Można zobaczyć, co zmieniło się po blisko 40 latach, a co nadal pozostaje takie samo. Wieżowiec z ostatniego odcinka, w którym miał w przyszłości zamieszkać Zawada, to budowany ówcześnie Hotel Hevelius (dziś Mercure Gdańsk).

Serial jak wiadomo obyczajowy, ale barwny, pogodny, co bardzo mi się podoba i pasuje do letnich Trójmiejskich klimatów Smile Pewnie i jest tam jakaś zawarta propaganda w fabule, ale zdarzenia i wypadki sprawiają, że nie wszystko jest takie krystalicznie piękne w tym socjalistycznym ustroju Smile

Jak wiadomo, Znaki szczególne to debiut Cieślaka przed kamerą, chociaż to "07 zgłoś się" doczekało się jako pierwsze emisji w TV. Dla mnie Bronek wypadł dobrze zarówno w jednym jak i w drugim serialu. Myślę, że Pan Cieślak obdarzony jest swego rodzaju intuicją, która pomaga mu w określeniu sposobu odgrywania danej postaci, tak aby ta była autentyczna na ekranie. Sądzę, że nieźle mu to wyszło/wychodzi.

Ogólnie, Znaki szczególne naprawdę miło się ogląda, jeśli lubi się polskie kino z lat PRL.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No miło się ogląda, to prawda. Oprócz Cieślaka nieźle grają też Borowski, Malawski, Żarnecki czy Jędryka. Taki przyjemny, sympatyczny serial obyczajowy, myślę, że bez większych ambicji, ale też nie oznacza to, że zrobiony "na odwal się". Nie, właśnie zrobiony jest przyzwoicie, dzięki czemu czasem chce się do niego wrócić.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: