Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 2:44 pm    Temat postu: Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy Odpowiedz z cytatem

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

Janusz Majewski znów w wielkiej formie. 5/6
Zdzisław Pietrasik

Z "Excentryków" Janusza Majewskiego wychodzi się w świetnym humorze. To muzyczno-sensacyjno-romansowa bajka o PRL-u. Kino gatunkowe wysokiej próby.
Jacek Szczerba

"Excentrycy" to apologia artystycznej wolności, z jaką kojarzył się w siermiężnej rzeczywistości PRL-u jazz i swing. Majewski opowiada o marzeniach i tęsknocie do kultury Zachodu poprzez muzyczne standardy, pokazując nieznane oblicze epoki. Reżyser udowadnia, że wciąż tli się w nim iskra autorskiej zawziętości. Wspaniały film.
Stopklatka

Kolejny film który obowiązkowo trzeba obejrzeć. Już w ten weekend w kinach. Smile
Student

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z trailerów zapowiada się ciekawie. Ruszam do kina w ten właśnie weekend.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jaro

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rok zaczął mi się bardzo, bardzo pracowicie i czasu mało. Ale ten film muszę obejrzeć jak najszybciej. Mam nadzieję, że po ostatnich nienajlepszych filmach tym razem Majewski pokaże klasę rasowego reżysera. Sam temat chyba bardzo mu bliski, znane jest jego zafascynowanie jazzem, a jego spojrzenie na lata 50. może być ciekawe.
MarianPaz

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Excentrycy to kolejny film po Moich córkach krowach na którym można się świetnie bawić. Główną zaletą tego filmu są aktorzy w rolach epizodycznych - Pszoniak, Dymna, Zborowski, Ferency, Opania, Zawadzka. Niestety mimo wszystko nieco kuleją role główne, a mianowicie Stuhra oraz Rybickiej. O ile aktorstwo Macieja jest na całkiem niezłym poziomie, to jego partnerka jest po prostu fatalna, przez co ewidentnie siada druga połowa filmu. Myślę że gdyby w tę rolę wcieliła się choćby Joanna Kulig Excentrycy sporo by zyskali. Mimo wszystko polecam obejrzeć film na dużym ekranie, przy scenie w toalecie mało nie pękłem ze śmiechu. Smile

7/10
Student

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film jest świetny, fakt że role drugoplanowe wypadają wspaniale, Wojciech Pszoniak, Anna Dymna to po prostu rewelacja. Nie zgodzę się co do Maćka Stuhra wg mnie zagrał świetną role . Słabo wypada natomiast Natalia Rybicka, chociaż ładnie wygląda w strojach "z epoki" Very Happy

Szczerze ten film polecam, świetna zabawa i naprawdę jest to perełka w Naszym Kinie.

8/10
Powrót do góry
nałka

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 3:57 pm    Temat postu: Excentrycy Odpowiedz z cytatem

Mimo ogólnych zachwytów film mnie nie porwał, wydaje mi się najwyżej poprawny. Świetna scenografia, niezłe aktorstwo drugiego planu i kilka bardzo dobrych scen (w WC z Dymną, epizodzik Zawadzkiej, postać Zborowskiego) nie ratują całości. Zresztą wszystkie błędy dramaturgiczne i w ogóle wady filmu są niczym wobec fatalnej Natalii Rybickiej, która sprawia, że cały wątek romansowy, który powinien "nieść" film, jest jego najsłabszym ogniwem. Ta dziewczyna jest tak drewniana, pozbawiona jakiejkolwiek zmysłowości, tak beznadziejne podaje dialogi, że nie rozumiem jak taki wytrawny reżyser jak Majewski nie był w stanie tego wyłapać i zrobić manewru, który uratowałby film. Stuhr spoko, ale nie porywa. Także Bohosiewicz mało wiarygodna jako zabiedzona prowincjonalna dentystka, która pod wpływem muzyki przemienia się w efektowną wokalistkę.

4/10
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 8:30 pm    Temat postu: Re: Excentrycy Odpowiedz z cytatem

nałka napisał:
...nie rozumiem jak taki wytrawny reżyser jak Majewski nie był w stanie tego wyłapać i zrobić manewru, który uratowałby film.
Wg tego co mówił reżyser, to do roli wytypowano Joannę Kulig, która dzień przed pierwszym klapsem złamała nogę i na gwałt szukano zastępstwa. Może stąd cały ambaras?

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Nie Sty 24, 2016 11:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pietia

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 10:48 pm    Temat postu: Re: Excentrycy Odpowiedz z cytatem

nałka napisał:
Mimo ogólnych zachwytów film mnie nie porwał, wydaje mi się najwyżej poprawny. Świetna scenografia, niezłe aktorstwo drugiego planu i kilka bardzo dobrych scen (w WC z Dymną, epizodzik Zawadzkiej, postać Zborowskiego) nie ratują całości. Zresztą wszystkie błędy dramaturgiczne i w ogóle wady filmu są niczym wobec fatalnej Natalii Rybickiej, która sprawia, że cały wątek romansowy, który powinien "nieść" film, jest jego najsłabszym ogniwem. Ta dziewczyna jest tak drewniana, pozbawiona jakiejkolwiek zmysłowości, tak beznadziejne podaje dialogi, że nie rozumiem jak taki wytrawny reżyser jak Majewski nie był w stanie tego wyłapać i zrobić manewru, który uratowałby film. Stuhr spoko, ale nie porywa. Także Bohosiewicz mało wiarygodna jako zabiedzona prowincjonalna dentystka, która pod wpływem muzyki przemienia się w efektowną wokalistkę.

4/10

Fakt, Rybicka to zdecydowanie najsłabszy punkt tego filmu, ale inni aktorzy (zwłaszcza Dymna, Zborowski i Pszoniak, ale także Stuhr) rekompensują to z nawiązką
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 12:29 pm    Temat postu: Re: Excentrycy Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Wg tego co mówił reżyser, to do roli wytypowano Joannę Kulig, która dzień przed pierwszym klapsem złamała nogę i na gwałt szukano zastępstwa. Może stąd cały ambaras?
Właśnie o niej myślałem jako o idealnej osobie do tej roli. Szkoda że wyszło inaczej.
Sebastian999

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,,Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy"
Faktycznie, jest słonecznie, pogodnie, wręcz bajkowo w ostatnim filmie Janusza Majewskiego.
Excentryków ogląda sie bardzo przyjemnie, bo film zrobiony ze smakiem i klasą, w czym nie ma zresztą nic dziwnego przypominając sobie wcześniejszy dorobek pana Janusza. Majewski jest estetą, i zarówno tematyka, czyli nostalgia dawnego świata, jak i elegancki styl to jego wizytówka. W filmie mamy dużo muzyki, i kilka smaczków, chociaż nie wiem czy zamierzonych, np: nazwisko doktora do którego chodzi siostra bohatera, a mianowicie Garfinkel, co przywodzi na myśl Arta Gurfunkela, czy ostatnia wokalistka filmowego bandu, żydówka Róża, (jeśli dobrze zapamiętałem imię) wyglądająca niczym Amy Winehouse...
Mamy w filmie plejadę świetnych aktorów, sporo humoru, momentami naprawdę niezłego, w kilku przypadkach troszkę mniej, ale ogólnie bez żenady...Mi najbardziej podobał się Wojciech Pszoniak w roli szalonego stroiciela fortepianów Zuppe. Gdzieś przeczytałem, bodajże w KINO, że rola trochę zbyt przeszarżowana. Faktycznie coś w tym jest, ale Pszoniak to geniusz aktorstwa, i finalnie i tak wygrywa... Szarż jest w filmie sporo, co zresztą wynika z mocno estradowej konwencji filmu,
choćby rola Anny Dymnej jako Bayerowej, chwilami w punkt, ale są też momenty zbyt mocno zagrane...
Na temat gry Natali Rybickiej i Macieja Stuhra, mam podobne zdanie jak wyżej, tzn Stuhr daje radę, aczkolwiek nie jest to chyba szczyt jego możliwości, a Rybicka...no cóż, nie jest najlepsza, żeby już się nie wyżywać na aktorce.
Czy ,,Excentrycy.." to film bardzo dobry, raczej nie...co najwyżej niezły. Jak pisałem na początku, jest bajkowo, reżyser tworzy umowny świat, siłą rzeczy sztuczny, i momentami ta umowność jest zbyt dosłowna. Gdyby te proporcje były trochę inaczej rozłożone na rzecz większej realności, może bardziej by to widza zaangażowało,... a tak jest miło i przyjemnie, ale trochę obojętnie.

Moja ocena 6/10
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: