Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Cyfrowa rekonstrukcja filmów - proporcje obrazu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakie powinny być proporcje obrazu (aspect ratio) w filmach poddanych cyfrowej rekonstrukcji?
1. 16:9 - obraz kadrowany, dostosowany do współczesnego formatu tv
3%
 3%  [ 1 ]
2. OAR - obraz w oryginalnych proporcjach, najczęściej w formacie 4:3
93%
 93%  [ 27 ]
3. Bez różnicy, obie wersje są dobre
3%
 3%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 29

Autor Wiadomość
Daras

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Nie wiem czy jakimkolwiek sukcesem może być udział w ankietach 2% użytkowników forum, czyli mniej niż wynosi błąd statystyczny. Wink

A jaki jest udział procentowy rodaków w ankietach np. OBOP? Wink W tym wszystkim chodzi o zaobserwowanie jakiejś tendencji, a często wyniki cząstkowe odzwierciedlają te finalne (patrz różnej maści wybory itp.).

P.S.
To miłe Marian, że w różnych miejscach na forum zasiewasz tyle optymizmu. To krzepi.

Niech żyje wiosna!

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale to tylko dowodzi dramatycznie małemu zainteresowaniu tematyką polskiego kina na tutejszym forum, które zresztą chyba jako jedyne podejmuje te zagadnienie. Podejrzewam że glosują i tak te same osoby które udzielają się tu w miarę regularnie. Jednak wyciąganie jakichkolwiek wniosków przy tak małej grupie "badanych" jest bez sensu.

Daras napisał:
A jaki jest udział procentowy rodaków w ankietach np. OBOP? Wink W tym wszystkim chodzi o zaobserwowanie jakiejś tendencji, a często wyniki cząstkowe odzwierciedlają te finalne (patrz różnej maści wybory itp.).
A to chcesz mi powiedzieć, że użytkownicy KP to reprezentatywna próba polskiego społeczeństwa? Rolling Eyes

Daras napisał:
To miłe Marian, że w różnych miejscach na forum zasiewasz tyle optymizmu. To krzepi.
To realizm.
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta ilość aktywnych głosujących użytkowników może odpowiadać ilości forum osiedlowego albo jakieś jednej szkoły, albo jakieś lokalnej grupy miłośników
jakiś zainteresowań.
Nie ma co się z tym spierać trafiają tu nieliczni i to może należałoby starać się zmienić?
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

(...)
Daras napisał:
A to chcesz mi powiedzieć, że użytkownicy KP to reprezentatywna próba polskiego społeczeństwa? Rolling Eyes

Nie, nie chcę Ci tego napisać - nawet powiedzieć. Skąd ten wniosek? Przykłady są przykładami i najczęściej służą do zilustrowania problemu.
Każde ankiety przeprowadzane są na niewielkiej (w ujęciu procentowym) części danej społeczności, takiej jak np. sympatycy polskich rekonstrukcji, czy miłośnicy świnek morskich. Wink Oczywiście wszystko zależy od zdefiniowania celów, a te najczęściej są (wyznaczają sens danemu przedsięwzięciu). Czy przeprowadzałeś kiedyś jakieś badania?

Może jeszcze to....

Moviemaker napisał:
Oj Marian, Marian. A jeszcze kilka dni temu twierdziłeś, że bardziej miarodajne byłoby zrobienie ankiety w miejscu nie związanym z filmem... Od razu wykluczyłem taką możliwość ponieważ mielibyśmy najwyżej kilka głosów.

MarianPaz napisał:
Daras napisał:
To realizm.

To żart (patrz moja wypowiedź). Z Twojej strony także? Wink

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Każde ankiety przeprowadzane są na niewielkiej (w ujęciu procentowym) części danej społeczności, takiej jak np. sympatycy polskich rekonstrukcji, czy miłośnicy świnek morskich.
Oczywiście że na niewielkim procencie, niemniej dobra ankieta to taka gdzie sprawdza się cały przekrój społeczeństwa a nie wybraną grupę. Przeprowadzenie jej na niewielkim i kameralnym forum, w dodatku na ludziach o dosyć podobnych poglądach w danej kwestii nic Ci nie zobrazuje, bo jak pisałem wcześniej wynik był od razu do przewidzenia.

Inaczej jest w przypadku prób niereprezentatywnych. Przykładem prób niereprezentatywnych są w szczególności sondy internetowe, sondy uliczne, czy głosowania w trakcie trwania programów telewizyjnych. W ich przypadku oczywiste jest, że wyniki nie odzwierciedlają poglądów Polaków, lecz najwyżej użytkowników pewnej strony, osób spacerujących daną ulicą lub widzów pewnego programu

http://nastrazysondazy.uw.edu.pl/metodologia-badan/metodologia/reprezentatywnosc-proby/
Daras

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgoda, przecież o tym właśnie napisałem. W czym kłopot???

Sądziłem, że intencje Moviemakera są oczywiste. Pojawiło się w tym dziale sporo postów i one cokolwiek wyjaśniają. Jednak spróbuję napisać jak ja to rozumiem, a autor ankiety ewentualnie poniższe skoryguje:

1. Niniejsza ankieta została rozmyślnie skierowana do uczestników forum Kino Polska.

2. Jeśli uznać, że dobrą ankietą jest ta skierowana do całego społeczeństwa, to niniejsza nie spełnia takich przesłanek. Niemniej jak wspomniałem w punkcie pierwszym - sondaż miał objąć uczestników tego forum (bo taki był zamysł autora)! Z tego powodu ankieta jest dobra, a ja uważam, że nawet bardzo dobra.

3. Nie chce mi się czytać wątku od początku, ale nigdzie nie wspomniano, iż ankieta ma zbadać nastroje całego społeczeństwa (patrz punty pierwszy i drugi).

4. Pisanie o braku sensu tej ankiety jest zwyczajnie mało eleganckie, Marian.*

Daras napisał:

Oczywiście wszystko zależy od zdefiniowania celów, a te najczęściej są (wyznaczają sens danemu przedsięwzięciu). Czy przeprowadzałeś kiedyś jakieś badania?

Moviemaker - co jest dla mnie oczywiste - zdefiniował jakieś cele. Zatem ta ankieta ma sens.

Tak jak wspomniał Moviemaker, to dopiero początek działań. Jednak gwoli uczciwości przyznam, że moje cele są obecnie mniej dalekosiężne niż kolegi. O tym wielokrotnie wspominałem w różnych miejscach.

Karel i ja napiszemy coś na blogu (obecnie jeszcze jestem zarobiony i mam jedynie czas na posty, które zajmują mi kilka minut). Można też w tamtym miejscu utworzyć forum dyskusyjne na temat rekonstrukcji / kastracji, a cały portal szeroko zareklamować.
Niech każdy działa na miarę własnych możliwości, i gdy ma na to czas.

* Na tej samej zasadzie mógłbym napisać, że analiza zrzutów zamieszczanych w dziale o rekonstrukcjach nie ma sensu.
Jak w miarę poprawnie ocenić rekonstrukcje?

1. Oglądając klatki w ruchu, czyli cały film, i nie z sygnału HDTV - lecz BD.

2. Kwestia dźwięku też podlega ocenie, zatem audio należy odsłuchać na sprzęcie w miarę porządnym .

3. Czynników jest oczywiście więcej...

Ocena zrzutów to trochę zabawa. Ale nietaktem byłoby wmawianie kolegom poczynań bezsensu...

P.S.

W jednym z działań ktoś mnie wyprzedził. Chciałem zarejestrować się tu:

http://hdtvpolska.com/topic/22297-problematyczne-wydania-pl-na-nosniku-blu-ray/

Są już tam informacje o zniszczonych polskich rekonstrukcjach. Very Happy

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
W czym kłopot???
To że w zasadzie nic z niej nie wynika, no może poza opinią grupki dwudziestu kilku osób, przy czym to nie jest zarzut do jej twórcy.

Co do tego tematu na hdtvpolska to tylko mnie rozbawiłeś. Widocznie cieżko było znaleźć Ci kwadrans potrzebny na rejestracjęi napisanie posta. Dobrze że przynajmniej moviemaker nie rzuca słów na wiatr. Smile

Jeśli chodzi o jakość filmu to dla wielu same screeny doskonale obrazują jakość całego filmu. Nie bez powodu w internecie jest cała masa stron na których moza obejrzeć screeny i porównania konkretnych wydań. Tak jak jednych zniechęci kadrowanie widoczne na zrzutach tak innych odepchnie wyjatkowe odziarnienie (patrz na opinie o Salcie i Faraonie).
Daras

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

(...)
Co do tego tematu na hdtvpolska to tylko mnie rozbawiłeś. Widocznie cieżko było znaleźć Ci kwadrans potrzebny na rejestracjęi napisanie posta. Dobrze że przynajmniej moviemaker nie rzuca słów na wiatr. Smile
(...)

Rozbawiłem? Analizując Twoje posty zauważyłem, że bywasz złośliwy, a przy tym mało zabawny. Niezmiennie coś krytykujesz (w tym fajną inicjatywę Moviemakera), doszukujesz się bezsensu w czymś czego nie rozumiesz...

Powtórzę coś co wielokrotnie Ci pisałem. Niech każdy dysponuje swoim czasem wedle uznania, Paz! Nieustanne przypominanie, że ktoś czegoś nie zrobił (a powinien zrobić) oceniam jako niegrzeczność, a niekiedy chamstwo. Czy w końcu dotarło???

Na marginesie dodam, że pracując do późnych godzin wieczornych poza miejscem zamieszkania, każdą chwilę w domu poświęcam na: opracowywanie programów, w tym dla osób niepełnosprawnych (dziś odnotowaliśmy kolejny sukces), pisanie dłuższych tekstów na serwisy specjalistyczne, prowadzenie rozciągniętej w czasie korespondencji z ludźmi po fachu, przygotowywanie spotkań warsztatowych (także z udziałem ekspertów zagranicznych) itp.
Siedzę w pewnych tematach kilkadziesiąt lat i stało się tak, że ostatnio właśnie moją osobę „przymuszają” do określonych działań.

Niekiedy w ciągu dnia brakuje mi czasu aby posiedzieć i o niczym nie myśleć... Jeśli znajdę kilka minut aby wysmażyć posta na forum KINO POLKSA, to sprawia mi to frajdę - odpoczywam. Natomiast Ty nie jesteś osobą, która będzie mi sugerować co i kiedy mam robić. Zrozum to w końcu człowieku! Za impertynencją nie przepadam. Daj spokój chłopie...

MarianPaz napisał:

(...)
Jeśli chodzi o jakość filmu to dla wielu same screeny doskonale obrazują jakość całego filmu. Nie bez powodu w internecie jest cała masa stron na których moza obejrzeć screeny i porównania konkretnych wydań...

Ocena fotki, to ocena fotki. Aby zrecenzować rekonstrukcję trzeba obejrzeć cały film! W tej sprawie nie mam nic do dodania.

Polecam:
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwękanie pt.:

„Jak nie zostać katem…”

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=11569&start=4200

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://hdtvpolska.com/topic/22297-problematyczne-wydania-pl-na-nosniku-blu-ray/?p=381691

Ciekawy post pokazujący kadrowanie kilku zagranicznych filmów dla emisji telewizyjnych oraz nośników. Takich przykładów pewnie byłoby mnóstwo, zwłaszcza dla emisji TV.

BTW Jednak najlepszym sposobem zainteresowania ludzi daną tematyką, w tym wypadku kadrowaniem, jest zaprezentowanie im naocznie z czym faktycznie mają do czynienia. To bardziej przemawia niż nawet najbardziej fachowy artykuł, którego zresztą ciągle nie ma. Very Happy

http://hdtvpolska.com/topic/27031-polskie-seriale-filmy-na-blu-ray/?p=382643
http://hdtvpolska.com/topic/27031-polskie-seriale-filmy-na-blu-ray/?p=382648
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: