Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Cyfrowa rekonstrukcja filmów - proporcje obrazu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakie powinny być proporcje obrazu (aspect ratio) w filmach poddanych cyfrowej rekonstrukcji?
1. 16:9 - obraz kadrowany, dostosowany do współczesnego formatu tv
3%
 3%  [ 1 ]
2. OAR - obraz w oryginalnych proporcjach, najczęściej w formacie 4:3
93%
 93%  [ 27 ]
3. Bez różnicy, obie wersje są dobre
3%
 3%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 29

Autor Wiadomość
Daras

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:
Moim zdaniem problem leży gdzie indziej.
(...)

Ależ oczywiście! Na to samo próbowałem zwrócić uwagę w dziale o rekonstrukcjach cyfrowych:

Daras napisał:

(...)
Raczej trudno założyć sytuację, w której widzowie porównując kadry z OAR do tych przyciętych, wybiorą obraz zniszczony.
Dziś może to wyglądać w tak, że nie ma zainteresowania OAR. OK, ale dopóki nie wiemy o jakimś procederze, dopóty nie ma problemu. Sporo osób dzięki temu działowi dowiedziało się o kastracjach i nie zostawiło suchej nitki na emitentach bubli.

Nie ma problemu jeśli go nie zauważamy. Gdy pies X cierpi w zarodzie, a społeczeństwo nie jest tego świadome, to czym się przejmować... (?)
Powyższa sprawa odpowiednio nagłośniona w mediach wywołuje reakcję zmasowaną.
Całkowicie zgadzam się z Moviemakerem.

P.S.
Nie „zaśmiecam” już wątku, bo zgodnie z sugestią jago założyciela powinien on służyć do zamieszczania krótkich uwag i oddawania głosów.

Kilka zdań skreśliłem tu:

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=11569&start=4095

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:
Skoro 50 czy 100 osób, komentujących na facebookowym profilu Kino Polska nie poruszyło tego tematu, już powinniśmy tam być i go poruszać!
Problem raczej polega na tym że bez względu na to czy widzą że serial został skadrowany, czy też nie, nie robi im to kompletnie żadnej różnicy. To co dla nas może stanowić problem dla innych będzie to kwestia kompletnie nieistotna.

Kadrowanie na potrzeby TV jest bardzo starą praktyką i nie sądzę żebyśmy mieli jakiekolwiek szanse by ją w przyszłości wyeliminować, a co najwyżej apelować do TV o przynajmniej sporadyczne emisje w OAR.

Dla przykładu dzisiaj w TV na C+ widziałem Pana Tadeusza przyciętego do z 2.35:1 do 16:9, a kilka tygodni temu w TVP1 Dzień świra wyemitowano z przyciętej kopi 4:3 (tak dokładnie z takiej), podczas gdy oryginał jest w 16:9. Z tą plagą nigdy nie uda się wygrać.
karel

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
kilka tygodni temu w TVP1 Dzień świra wyemitowano z przyciętej kopi 4:3 (tak dokładnie z takiej), podczas gdy oryginał jest w 16:9. Z tą plagą nigdy nie uda się wygrać.

A myślałem, że od dnia, w którym natrafiłem na "Pianistę" (DVD) w formacie 4:3 nic mnie już nie zdziwi...

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Kinoman-USA

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widac to dokladnie na przykladzie Seksmisji .

https://www.youtube.com/watch?v=6YtcewZWaNk

w 14 sekundzie Stuhr stuka rogalikiem o stol !
- na pierwszym wideo slychac odglos ale nie widac o co stuka
- na drugim video widac wszystko dokladnie Smile

I takie przyklady powinnismy wylapywac we wszystkich spieprzonych rekonstrukcjach i pokazywac na tym forum i na blogu !

Marain Paz
Piszesz caly czas o telewizji ,a nam glownie chodzi o to zeby wydawali flmy
na nosnikach DVD/Blu-ray w OAR!
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kadrowanie dotyczy starych i nowych kopii filmu, poddanych rekonstrukcji lub nie, a także nowych i starych. Telewizje mają to do siebie że chętniej emitują wersje pełnoekranowe, bo tak chcą widzowie i tego nie zmienimy.

Co do nośników to nie ma problemu by pojawiły się 2 rożne wydania. Kłopot w tym że Blu-ray sprzedaje się u nas bardzo mizernie, to i dajmy na to TVP wydaje to co ma większy potencjał komercyjny, a nie koniecznie jest to oryginalny kształt serialu.

Na to w jakiej postaci Seksmisja emitowana jest w TV lub wydana na nośniku wpływ ma nie dystrybutor czy telewizja, a studio z którego pochodzi. W tym wypadku będzie to Zebra i to z nimi trzeba korespondować jakie są szanse na zobaczenie filmu w OAR. Bez ich woli nic się nie zmieni.

Na szczęście w wypadku filmów kadrowanie dotyczy tylko małej jej części. Za kilka lat, gdy DVD odejdzie do lamusa, pewnie będziemy mieć już po kilka różnych wydań na BD, o ile wcześniej nośniki nie odejdą w zapomnienie, a przecież z każdym rokiem sprzedaż ich spada. Może szybciej w internecie pojawią się obie wersje filmów.
moviemaker

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba najlepszy przykład... nomen omen "kastracji" Very Happy Laughing Shocked

Powrót do góry
Kinoman-USA

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietny przyklad - Bravo Moviemaker
I wlasnie o to chodzi Smile
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem jak do tych wszyskich skarg odniósłby się prezes studia Zebra i jednocześnie reżyser filmu. Smile
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Sob Mar 12, 2016 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinoman-USA napisał:
Swietny przyklad

Jak to bez "ptaszka" i rogalika? Seksmisja to ulubiony film mojej pani. Pokazałem jej oba powyższe przykłady i zapytałem - to jaką wersję ty wolisz oglądać? Odpowiedź była oczywista. Cool
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Mar 12, 2016 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko to nie jest statyczne ujecie i tego ptaszka potem jedak widać. Smile
Jak się usuwa ponad 20% obrazu to niestety mamy to co mamy, zresztą przyładów macie znacznie wiecej na blogu lub na forum w temacie o nowych wersjach filmów.
moviemaker

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Jak dobije do 30., to będzie mega sukces.

W tej chwili mamy 27 głosów - czyli mega sukces jest o krok:-))
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet o pół. Ja widzę 28 głosów. Będzie dobrze... Cool

P.S.
Forum ożyło. Wróciło nieco dawnych użytkowników (patrząc po datach rejestracji i odnośnych wpisów). Chyba lękają się o losy forum, bo moja ankieta też cieszy się jakąś popularnością. Wink

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=12676&postdays=0&postorder=asc&start=0

Polecam:
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moviemaker, tak bardziej serio. Może skopiuj niniejszy temat, bo jak padnie forum to zabraknie dowodu na preferencje miłośników kina. Wyniki będzie można opublikować na Twoim blogu.

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy jakimkolwiek sukcesem może być udział w ankietach 2% użytkowników forum, czyli mniej niż wynosi błąd statystyczny. Wink
karel

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym te procenty liczył jednak inaczej, bo zarejestrowani użytkownicy a faktyczni forumowicze to dwie kompletnie różne sprawy. Nawet w czasach największej świetności forum nigdy nie było tu więcej niż ok. 100 osób uczestniczących aktywnie w jego życiu.

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: