Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Istnienie forum Kino Polska zagrożone?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tokio

PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
warto wiedzieć o Uni coś więcej. Może kolega coś o sobie napisze (narodowość, branża itp.), jeśli nie wkraczamy w jakąś tajemnicę?

No, właśnie! Zauważyłam, że uni poczynił na forum porządki i nawet przetestował, czy śmiga. Gdyby jeszcze zechciał być nieco mniej unigmatyczny i podał więcej szczegółów, byłoby super.

Daras napisał:
Założymy darmowe (własne) forum. (...) wcześniej miałem konto na zamkniętym forum związanym z moją branżą. Było ono nieodpłatne i śmigało jak przecinak. Nie będę potrafił założyć ani obsłużyć nowego forum.

Nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane, dalibyśmy radę. Myśl, że forum "śmigałoby jak przecinak" jest niesłychanie inspirująca.

Daras napisał:
Chyba powinniśmy co jakiś czas podnosić ten wątek.

To podnoszę.
Valdi napisał:
Strasznie lubię "Imię Rózy" i film i książkę, co rzadko się zdarza.

Ja również. Książkę przeczytałam dziesiątki razy, film obejrzałam pewnie tyle samo.
Daras napisał:
Proszę, może nie twórzmy w tym wątku OT.

Ależ Darasie! To taki maleńki offtop na strzemiennego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
uni

PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff, w końcu może uda się coś napisać. Jak pisałem do Karela:
Polska oczywiście. Branża? Kiedyś bywałem i pismakiem i urzędnikiem, prowadziłem różne blogi i fora (moderator, admin) - ze znanych np. forum darmowego programu Odkurzacz:
http://forum.odkurzacz.prohost.pl/index.php
Byłem też na forum searchengines, gdzie potem zacna Picasso przeniosła się na swoje: http://www.fixitpc.pl/ Coś tam kojarzę z bezpieczeństwa w sieci i rozmaitych skryptów Wink Zainteresowania: historia najnowsza, fantastyka, kryminały wszelakie, retro też, przedwojenne kino i...masa innych.
Moja aktywność w sieci jest już raczej bierna (z różnych względów, głównie czasowych) ale nadal czekam na wenę żeby napisać książkę. Chciałem wziąć na warsztat Grossównę ale już jest zajęta - w sumie nie wiem czy ta książka wyszła w końcu (miała coś koło 2013) - miał pisać kierownik FN.
---
Taki mały offtop: nie wiem jak obecnie bo trochę nie śledzę trendów ale zawsze lepiej być na swoim w sensie domena, hosting, miejsce. Darmowe forum niczego nie gwarantuje...Z backupem może być problem, z ewentualną migracją także. Szkoda, ze KP nie odstąpi pełnej kopii forum (jeżeli takową oczywiście dysponuje ale z pewnością mogłoby) - to rozwiązałoby problem utraty wielu ciekawych treści. Jeśli forum zostanie "zamrożone" zawsze można się do niego odwoływać, nawet w nowym miejscu. Najgorsza opcja to pstryk i nie ma nic. A zainteresowani mogą pisać na Berdyczów, czyli fejsbukować.
Powrót do góry
Tokio

PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysponujesz bardzo obiecującymi kwalifikacjami, uni. Ja, oczywiście, nie mam prawa głosu, poczekam na hasło ze strony tutejszych weteranów, ale to, co napisałeś, daje nadzieję!

A poza protokołem - witaj!
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Jak znam Karela, to takich kociaków, jak Pola Raksa nie pomija... Wink

Tak... Pola Raksa to rzeczywiście bardzo ładna aktorka...

chojrak napisał:

Hmmm. Żal emigrować, dopóki TO jeszcze działa. Ale nie przeczę , pomysł jest.
Można się umówić, jak to zaniemoże, a nowe M-forum jeszcze nie ruszy, spotykamy się tu:
http://unicorn.intercafe.org/forum/index.php

Mam podobne zdanie i to jest całkiem dobry pomysł według mnie. Ale - choć jego zniknięcie jest dla mnie co najmniej dziwne i średnio akceptuję takie działania - również czekam na to, czy Moviemaker faktycznie uruchomi forum z początkiem czerwca. Jeżeli to nie nastąpi, to wówczas jak najbardziej możemy spróbować się odnaleźć na stronie, którą zaproponował uni.

P.S. Od niedawna za każdym razem, gdy zamieszczam jakiś komentarz na forum zastanawiam się czy aby nie będzie to ten ostatni...

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby tylko wcześniej nie zamknieto tego forum, bo i taka opcja jest mozliwa zwłaszcza gdy administracja nie informuje o swoich działaniach. Zapobiegawczo można się zarejestrować na tym forum uni.
Daras

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poprzedniej stronie zasugerowałem kilka rozwiązań, a pośród nich wspomniałem o możliwości „teleportacji” do Filmożerców lub Uni (kolejność nie była przypadkowo). Dziś, (po wyjaśnieniach kolegi Uni) forum Filmożerców przestawiłbym na drugim miejscu.

Przypomnę, że przed północą ostatecznie czyszczę swoją prywatną skrzynkę. Zatem proszę od jutra nie pisać do mnie PW.
Wychodzi na to, że jako pierwszy przechodzę na skrzynkę kontaktową o pseudonimie Karel. Wink

Jeśli forum KP nie padnie zbyt szybko to spróbuję skreślić pytania do Uni. Jest kilka drobnych spraw, które warto zawczasu wyjaśnić.

Tak na marginesie. Zauważyłem, że sporo osób ma odczucia zbieżne z moimi w kwestii nagłego zniknięcia M. Postanowiłem obszernie tego nie komentować, choć o jednej sprawie wspomnę. Mniejszy lub większy spadek zaufania do kolegi Moviemakera skutkował podjęciem racjonalnych działań. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Cool

Jesteśmy uratowani! Wiwat My! Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=V0PsAPkkyHs

Polecam:
Powrót do góry
moviemaker

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzałem na forum, żeby zobaczyć czy jest już komunikat KP i... ręce mi opadły. W swoim ostatnim poście napisałem...

moviemaker napisał:
Jestem do Waszej dyspozycji w kontakcie mailowym przez formularz na blogu oraz adresy e-mail na moich stronach. Pozdrawiam Wszystkich! Trzymajcie się!

Czy to jest jakieś "nagłe zamilknięcie" lub "porzucenie"? Wyraźnie napisałem, że "pozostaję do Waszej dyspozycji" drogą mailową oraz przez blog. No Ludzie, czy to jest jakiś przekaz podprogowy czy też raczej czytelna wiadomość napisana wprost?Smile Jaśniej już chyba nie można ale "statystyczny Kowalski" zaraz zacznie szukać podstępu, sugerować brak zaufania i Bóg Jeden wie co jeszcze.

A tymczasem powód jest prozaiczny. Swój ograniczony przecież czas wolę przeznaczyć na wszystkie sprawy związane z tworzeniem Nowego Forum. Wszystko Wam opisałem i wyjaśniłem - również w prywatnych wiadomościach. Resztę będzie można przedyskutować już w nowym miejscu! A tu zaraz pojawia się ktoś z jakąś nową teorią bez poparcia w rzeczywistości. Tak jak mówię od początku - jestem praktykiem, jeśli coś proponuję, organizuję itp. zawsze doprowadzam to do końca. Niektóre osoby na tym forum nie są w stanie nawet skutecznie się pożegnać... i będąc znanymi teoretykami oraz "idolami własnych teorii" z tego co widzę, po "pożegnaniu" piszą więcej niż przed...

Od marca poświęciłem naprawdę masę czasu na wszelkie sprawy związane z kontynuacją Forum w nowym miejscu. Nigdy nie oczekiwałem oklasków a mimo tego spotkałem się z życzliwością i słowami uznania. Co z tego, skoro teraz Ci sami ludzie sugerują mi jakieś dziwne zachowania, mimo tego, że wszystko wyjaśniłem i zaprosiłem do kontaktu ze mną wszelkimi możliwymi sposobami (z czego jednak spora grupa forumowiczów skorzystała!)

Jakież to przewrotne, że sugerujecie "dziwne zachowanie" sobie, która poświęca dla tej sprawy już kilka ładnych miesięcy i nigdy nie dała Wam powodów do niepokoju a jednocześnie jesteście skłonni zaufać forumowiczowi, który zarejestrował się kilka dni temu i w pierwszym poście chce Was przenieść na jakieś swoje forum czy też forum swojego kolegi... Symptomatyczne...

Oczywiście ja robię nadal swoje - tak jak obiecałem! Zainwestowałem już w to wszystko bardzo dużo czasu i trochę pieniążków. Jestem już na finiszu prac związanych z Forum. Wszystkich, którzy zdecydują się na przenosiny do mnie proszę o zachowanie swoich nicków oraz avatarów, będzie nam łatwiej zidentyfikować się i odszukać.

Treść komunikatu, który pojawi się tutaj jest już uzgodniona z KP. Powinien zostać zamieszczony w najbliższym czasie ale oczywiście za to nie odpowiadam. Start Forum Przyjaciół Kino Polska przewidywany jest między 1.06 a 10.06. Dokładna data jest uzależniona od decyzji KP, dotyczącej dnia zamknięcia tego forum.

To tyle i w razie pytań jeszcze raz przypominam o preferowanych formach kontaktu ze mną. Chyba mam prawo poprosić o maila, prawda? Nie jest to dziś jakaś niedostępna technologia komunikacji...
Daras

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:

(...)
Jeśli jeszcze coś skrobnę, to najprawdopodobniej tylko w tym wątku. Założyłem tenże i czuję za niego jakąś odpowiedzialność.
(...)

Polecam:
Powrót do góry
Tokio

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kino Polska nie ma zamiaru udostępnić bazy danych (pewnie zabrania tego ustawa o ochronie danych osobowych) i zachowuje wyniosłe milczenie, co do dalszych losów forum. Jednocześnie to nowe, potencjalne, ponoć konstruowane przez kolegę M., miałoby nosić miano Przyjaciele Kino Polska - jeśli dobrze pamiętam. Jest w tym pewna niekonsekwencja. Niby dlaczego użytkownicy, traktowani w tej chwili jak kula u nogi i dinozaury nie mogące pojąć swymi zwapniałymi umysłami wyższości Facebooka i komentarzy "Lofciam ten serial. Więcej takich!" nad wymianą sensownych uwag i dzielenia się wiedzą, mieliby nadal firmować ten kanał? Mnie się to nie podoba, zdrowa zasada, to coś za coś. Użyczają bazy i swojego logo, a forum zmienia wyłącznie adres - choćby i na ten na płatnym serwerze - kontynuujemy współpracę na nieco innych, ale zgodnych z prawem zasadach. Znam taki przypadek - padło e-czasopismo, jego forum nie mogło funkcjonować jako firmowe, ale otrzymało całą bazę, przemianowało się, zachowało profil działalności i hulają nadal. Nie mam wiedzy na temat szczegółów prawnych, ale taki myk, jak widać, jest jednak możliwy, gdy są chęci z obu stron. Tymczasem my robimy zrzutę, pakujemy zabawki, zaczynamy wszystko od jaja. Nie widzę więc powodu, dla którego KP miałoby się podwieszać pod tę inicjatywę i to tak za damski frajer.
Nie zauważyłam, aby na stronie zamieszczono klauzulę zabraniającą kopiowania wpisów, więc może, póki czas, wyselekcjonowalibyśmy wątki, które najbardziej żal byłoby porzucić na głód i poniewierkę i "na piechotę" skopiowali je do uni ?
Powrót do góry
moviemaker

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Żegnam uczestników forum Kino Polska

Jakiś czas temu napisałem, że wrócę do tego działu w momencie wyjaśnienia statusu tego forum. Moment jest właściwy.

Jeszcze raz dziękuję za interesujące dyskusje, szczególnie te dotyczące rekonstrukcji cyfrowych. Jeśli mózg pozwoli, to nigdy o nich nie zapomnę. Wink O ile KP faktycznie nie skasuje „zamrożonych” tu treści, to z przyjemnością będę do nich wracał.

W swoich wypowiedziach dzieliłem się dość szczerze: przemyśleniami, wiedzą, odczuciami - moją intencją nie było robienie komuś przykrości. Owszem, niekiedy nasze polemiki cechowała pewna „ostrość”, jednak najczęściej wynikało to z chwilowego barku zrozumienia wzajemnego „przekazu”.

Życzę wszystkim dalszej realizacji swojego człowieczeństwa poprzez pasję do polskiego kina! Wiwat! Very Happy

Pozdrawiam,
Darek vel Daras.

No nie wszędzie o tym pisałeś... Poza tym "uderz w stół..." a nie o tym jest ten wątek jak i całe Forum. Nie o Tobie Daras czy o mnie - tylko o polskim kinie! Tego się trzymajmy!

Przy okazji... patrząc na pewien "zbieg okoliczności" zaczynam nabierać podejrzeń do użytkowników Tokio i Uni. Doświadczeni Forumowicze od razu zrozumieją o co chodzi...Wink

Co do pytania o nazwę (bo to pytanie przewijało się w kilku mailach do mnie). Jakaś nazwa musiała zostać ustalona (znowu odwołuję się do Waszej bystrości umysłów). Jak trafnie zauważyli m.in. Rafał Dajbor i Karel, taka nazwa wpisuje się w ideę kontynuacji. A o to nam właśnie chodzi! W nowym miejscu, zrobimy sobie ankietę - także w tej sprawie. KP całkowicie odcina się od nowego projektu!

Treści starego (obecnego) forum są zabezpieczone (przez kilka osób oraz KP). Dalsze "bicie piany" uważam za niestosowne. Użytkownicy, którzy za cel stawiają sobie wprowadzenie zamętu powinni założyć Forum Bicia Piany. W temacie oficjalnej kontynuacji tego forum wypowiadam się już od kilku miesięcy - najnowsze szczegóły są dwa posty wyżej.

Ostatnio zmieniony przez moviemaker dnia Sro Maj 25, 2016 3:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótkie wyjaśnienie, bo chyba jest konieczne. Oczywiście pożegnałem się z określonymi wątkami, tymi w których najczęściej pisałem. Założyłem, że forum może paść w każdej chwili, i tyle.

Czy są jakieś przeciwwskazania abym pisał właśnie w tym dziale?

Moviemaker, wiesz dobrze, że moje poczynania nakierowane są na zintegrowanie społeczności KP w takim czy innym miejscu (nawet jeśli mnie tam nie będzie). Nie „kłócimy” się. Szkoda czasu, choć otwarta polemika między nami mogłaby być dość interesująca. Wink

Gonię do roboty. Zajrzę tu przed północą.

Pozdrawiam i nie znikaj już.

Polecam:
Powrót do góry
Tokio

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:
Przy okazji... patrząc na pewien "zbieg okoliczności" zaczynam nabierać podejrzeń do użytkowników Tokio i Uni. Doświadczeni Forumowicze od razu zrozumieją o co chodzi...Wink

Coś podobnego! Jak w ogóle śmiesz rzucać jakimiś insynuacjami! Jakie masz podstawy? Bo po twoim nagłym zniknięciu z forum zapytałam dlaczego propozycja uni nie została skomentowana albo wzięta pod uwagę jako koło ratunkowe? To, co napisałeś jest zwykłym świństwem, co uświadamiam ci, na wypadek, gdybyś sam tego nie dostrzegł. Najzwyczajniej w świecie szlag mnie w tym momencie trafił. Sądzę jedynie, że, jak napisałeś, Doświadczeni Forumowicze, doskonale wiedzą, że z kroju czcionki na klawiaturze prawdę dość trudno wywróżyć. Mam nadzieję, że lepszy z ciebie informatyk niż Sherlock Holmes, bo jeśli nie to... Nie, nie pozdrawiam cię.
Powrót do góry
rafal dajbor

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tokio napisał:
moviemaker napisał:

Coś podobnego! Jak w ogóle śmiesz rzucać jakimiś insynuacjami! Jakie masz podstawy? Bo po twoim nagłym zniknięciu z forum zapytałam dlaczego propozycja uni nie została skomentowana albo wzięta pod uwagę jako koło ratunkowe? To, co napisałeś jest zwykłym świństwem, co uświadamiam ci, na wypadek, gdybyś sam tego nie dostrzegł. Najzwyczajniej w świecie szlag mnie w tym momencie trafił. Sądzę jedynie, że, jak napisałeś, Doświadczeni Forumowicze, doskonale wiedzą, że z kroju czcionki na klawiaturze prawdę dość trudno wywróżyć. Mam nadzieję, że lepszy z ciebie informatyk niż Sherlock Holmes, bo jeśli nie to... Nie, nie pozdrawiam cię.

Brawo. W sytuacji, w której forum ma być zamknięte najlepiej się pokłócić. Very Happy Żebyśmy wszyscy nie zapomnieli, że jesteśmy w Polsce. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moviemaker

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tokio napisał:
moviemaker napisał:

Wszystko jasne, bez komentarza...

Jednak miałem rację, że przestałem zaglądać w to miejsce i skupiłem się na pracy przy nowym forum. Zyskałem naprawdę masę czasu nie wdając się w przepychanki:-) Przy okazji dodam jeszcze, że właśnie otrzymałem wiadomość z KP. Cała sprawa zmierza ku końcowi, za kilka dni będzie komunikat z naszym nowym adresem Forum oraz datą startu. Pozdrawiam.
uni

PostWysłany: Sro Maj 25, 2016 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przy okazji... patrząc na pewien "zbieg okoliczności" zaczynam nabierać podejrzeń do użytkowników Tokio i Uni. Doświadczeni Forumowicze od razu zrozumieją o co chodzi...

Ci mniej doświadczeni stażem postowym ale bywający od lat i czytający dyskusje również rozumieją. Słaba zagrywka na kiepskim poziomie ale pozwolisz, że nie będę kontynuował tematu. W każdym razie dająca sporo do myślenia, jeśli inni forumowicze wiedzą co mam na myśli...Aby nie angażować się niepotrzebnie w personalne spory, napiszę jedynie, że tamto forum jest do zagospodarowania i jeżeli zaistnieje potrzeba, serdecznie zapraszam do współpracy w tworzeniu, moderowaniu, pisaniu itp. Smile
Dziękuję za powitanie na forum, Tokio!
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 19 z 23

Skocz do: