Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Istnienie forum Kino Polska zagrożone?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Capitol-Dali

PostWysłany: Sob Mar 19, 2016 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno jest przykre - i zaskakujące - to fakt... ze telewizja Kino Polska nie dostrzega siły tego forum, reklamy jaka z niego płynie i co dla nas chyba ważniejsze - ogromu informacji i wiedzy zawartej na tych 53 stronach... Krótko mówiąc - nie docenia zupełnie narzędzia, jakie ma w rękach
Pozdrawiam Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daras

PostWysłany: Sob Mar 19, 2016 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol, zgoda – forum oczywiście działa i oby działało. Niemniej w ostatnim czasie kilka spraw mnie zaniepokoiło, zresztą nie tylko mnie. Mam przekonanie, że jak coś nawali to nikt tego nie naprawi. Zostaniemy na lodzie...

Dwie sprawy:

1. Ponawiam prośbę z poprzedniego posta do jakiegoś użytkownika mieszkającego w
stolicy.

2. Myślę, że niniejszy wątek przygotował nas na ewentualną ewakuację. Bez powyższej dyskusji prawdopodobnie byśmy się w necie nie odnaleźli (forum może paść w każdej chwili). Teraz mamy plan awaryjny, a ja trzymam za słowo Moviemakera. Proszę też użytkownika z sekcji nr 2 o dokonanie archiwizacji. Cool

OK, na dziś kończę. Życzę wszystkim udanego wypoczynku (najlepiej w „towarzystwie” jakiegoś filmu). Smile

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Sob Mar 19, 2016 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że wszelkie obawy okażą się płonne.
To forum tu unikat. Ma niepowtarzalny klimat i w ogóle...

Daras przepraszam, bo trochę to odbiega o tematu, ale...

statysci napisał:

Nie kończ i nie wycofuj się,a przede wszystkim nie daj się wyprowadzić z równowagi.Spróbuj powstrzymać emocje,nie daj się sprowokować .Ja na początku tutaj też wdawałem się w niepotrzebnie w dyskusje z prowokatorem ,ale teraz już to za mną

Bardzo słusznie, szkoda tylko, że zaraz potem..

statysci napisał:

Szkoda życia i czasu na takich .
Pamiętam takie mądre zdanie:

"nie ma na świecie takiego kozaka ,który nie trafiłby na jeszcze większego od siebie".

Czas pokaże

Zdanie mądre, ale w tym kontekście brzmi trochę jak groźba...
Sam nie wiem, co sądzić o wpisach kolegi, z jednej strony mądre rady, i próba wstawienia się za kimś, a z drugiej pisze kolega o nie wsadzaniu kija w mrowisko, a często mam wrażenie, że czasami robi kolega zupełnie odwrotnie,...Zresztą następny niezbyt ładny wpis doktora P-C-W, którego pozwolę sobie już nie przytaczać, jakby to potwierdza.
Nie wiem, o co chodzi, oko za oko, ząb za ząb, jak nie dziś to kiedyś...
Chciałbym się mylić...
Mam wrażenie, że nie wszyscy pamiętają o tym że:
PO PIERWSZE, JEŚLI SIĘ COŚ PISZE NA FORUM, TO TRZEBA BRAĆ POD UWAGĘ, ZE KTOŚ MOŻE Z NASZYM WPISEM SIĘ NIE ZGADZAĆ I SIĘ DO NIEGO ODNIEŚĆ *.
PO DRUGIE, JEŻELI SIĘ Z KIMŚ NIE ZGADZASZ, I NIE MA SZANS NA MERYTORYCZNE ROZWIĄZANIE SPORU, ALBO UWAŻASZ, ŻE KTOŚ CZEPIA SIĘ BEZ POWODU, PO PROSTU NIE ODPOWIADASZ I TYLE. NAPRAWDĘ NIE JEST AŻ TAK ISTOTNE DO KOGO BĘDZIE NALEŻAŁ OSTATNI WPIS. NA TYM FORUM 99% ** UŻYTKOWNIKÓW TO OSOBY INTELIGENTNE, WIĘC POTRAFIĄ ROZSĄDZIĆ I OCENIĆ KTO MA RACJE. NIE MA ZNACZENIA CZY KTOŚ NAPISZE DZIESIĘĆ RAZY, A DRUGA OSOBA TYLKO RAZ CZY DWA. WSZYSTKO MA SENS, DOPÓKI JEST MERYTORYCZNIE.
PO TRZECIE, KAŻDY POCZYNAJĄC ODE MNIE COŚ POMYLIŁ, WALNĄŁ GAFĘ, CZY PO PROSTU NIE MIAŁ RACJI. ZDARZA SIĘ.
Daras napisał:

W swojej pierwszej wypowiedzi chciałem poprosić o powstrzymanie się od wycieczek osobistych.

Dokładnie.
Mimo pewnych osobistych animozji starajmy się nie schodzić poniżej pewnego poziomu. To niezbędna podstawa do jakiegokolwiek porozumienia.

Wracamy do tematu

Daras napisał:

Dwie sprawy:

1. Ponawiam prośbę z poprzedniego posta do jakiegoś mieszkańca stolicy.

2. Myślę, że niniejszy wątek przygotował nas na ewentualną ewakuację. Bez powyższej dyskusji prawdopodobnie byśmy się w necie nie odnaleźli (forum może paść w każdej chwili). Teraz mamy plan awaryjny, a jam trzymam za słowo Moviemakera. Proszę też użytkownika z sekcji nr 2 o dokonanie archiwizacji. 8)

Super, czyli jest jakiś plan awaryjny. Swego czasu po jakiejś awarii o możliwości stworzenia czegoś własnego pisał także Kazimierz Jankowski.
Co do punktu pierwszego, to nie obiecuję, ale postaram się coś wymyślić.

* tym bardziej gdy wpis jest nastawiony na prowokację. Oczywiście każdy ma prawo do własnych poglądów, ale zdziwienie autora, że ktoś coś od niego chce, jest raczej nie na miejscu.

** żeby była jasność, w tym jednym procencie którego brak, nie mam na myśli nikogo konkretnego.
MarianPaz

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założenie forum to dziś żaden problem tym bardziej, że są darmowe strony oferujące tego typu usługi. Jedynym mankamentem jest to, że nie udałoby się przenieść naszego forum z całą zawartością na inny serwer bez dostepu do bazy danych ktorej z pewnością admin nikomu nie udostepni. To oznacza że trzeba startować od zera. Oczywiście można sobie spróbować zrobić kopię całego forum (wszystkie tematy i posty), niemniej raczej nie ma najmniejszej szansy by przy pomocy takich danych przywrocić go w innym miejscu z pełną funkcjonalnością.

Nie wiem tylko czy faktycznie jest potrzba tego typu działań. Pozostaje poczekać na oficjalne stanowisko kogoś z administracji. Przy okazji zobaczymy jak czesto ktoś tu zagląda. Smile
Daras

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:

Daras napisał:

Dwie sprawy:
(...)
jam trzymam za słowo Moviemakera.
(...)

Sebastian, gdybym był złośliwy to zapytałbym: skąd wytrzasnąłeś to jam?
Jednak nie będę uszczypliwy, a Ty nie pisz gdzie to znalazłeś.* Wink

Marian, wszystko się zgadza. Zdaję sobie sprawę, że start najprawdopodobniej musiałby nastąpić od zera (plus link do skopiowanego archiwum). Z tego powodu przenosiny należy traktować jako ostateczność. Przy okazji dziękuję Moviemakerowi za inicjatywę.
Coraz bardziej jestem przekonany, iż z wielu powodów mój wpis nie był „atakiem paniki”. Cool Kilka osób wyraziło zaniepokojenie przyszłością forum, a wiem o tym choćby z korespondencji prywatnej.

* Czas jest pojęciem względnym. Smile

Polecam:
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:
...To forum tu unikat. Ma niepowtarzalny klimat i w ogóle...

Daras napisał:
...Coraz bardziej jestem przekonany, iż z wielu powodów mój wpis nie był „atakiem paniki”. Cool

A ja jednak właśnie takie wrażenie - wybacz - odniosłem Wink jak najbardziej rozumiem obawy... to jest jak wspomina Sebastian - pewnego rodzaju unikat. Kiedy czytam inne fora tematyczne (pt. film0 odnoszę wrażenie, ze ich użytkownicy to w większości całkowici dyletanci, bez wiedzy w tym zakresie. I całkowicie racja - ze w godzinie "0' musi być alternatywa... ale istnienie samego forum trudno uznać za zagrożone. Chociażby dlatego, że sami właściciele się nim nie intersują Wink Wiec jak już coś - to tylko technika nam zagrozi
Pozdrawiam Wink
Daras

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:

(...)
A ja jednak właśnie takie wrażenie - wybacz - odniosłem Wink jak najbardziej rozumiem obawy...
(...)

Spoko, nie ma czego wybaczać, tym bardziej, że użyłem znaków interpunkcyjnych. Cool

Capitol-Dali napisał:

(...)
Wiec jak już coś - to tylko technika nam zagrozi

Dokładnie tak. Wielokrotnie o tym pisałem. Zatem powtórzę – dzięki powyższej dyskusji jesteśmy zabezpieczeni.
Mój pierwszy, „histeryczny” wpis od początku do końca był starannie przemyślany i miał po prostu zwrócić uwagę na potencjalny problem! Uważam, że zadanie zostało spełnione, także w tym aspekcie, że nie „sprowokowałem” admina. Dlaczego? Bo go nie ma.

Powtórzę:
W razie czego forum najprawdopodobniej nikt nie naprawi (?).

Pozdrawiam. Wink

Polecam:
Powrót do góry
moviemaker

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Założenie forum to dziś żaden problem tym bardziej, że są darmowe strony oferujące tego typu usługi.

Oczywiście, że nie problem ale rozwiązanie z "darmowymi stronami" to najgorsza droga z możliwych! Przy takiej ilości użytkowników i postów, w grę wchodzi wyłącznie dobre rozwiązanie z dedykowanym serwerem, domeną i samodzielnie administrowanym skryptem. Z "darmowymi" jest tak, że nigdy nie wiadomo na jakich serwerach stoją, czy ktoś się tym solidnie opiekuje itd. Miałem wiele doświadczeń z takim rozwiązaniem i powiedziałem sobie - nigdy więcej. Dopóki jest do 40, 50 użytkowników, wszystko gra. Później zaczynają się problemy i albo Admin milczy albo twierdzi, że "darmowe fora nie są przeznaczone do obsługi setek czy tysięcy użytkowników".

Jeśli będzie taka wola, zajmę się postawieniem tego wszystkiego.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po raz pierwszy pojawia się tu kwestia dotycząca finansów (w sensie postrzegania budżetu koleżanek i kolegów).
Moviemaker, czy to znaczy, że użytkownicy musieliby płacić za korzystanie z forum? Jeśli tak, to może wystąpić problem (?). Nie wiem jak inni, ale ja nie chciałbym uiszczać za publikowanie postów. Proszę o komentarz.

Polecam:
Powrót do góry
moviemaker

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Po raz pierwszy pojawia się tu kwestia dotycząca finansów (w sensie postrzegania budżetu koleżanek i kolegów).
Moviemaker, czy to znaczy, że użytkownicy musieliby płacić za korzystanie z forum? Jeśli tak, to może wystąpić problem (?). Nie wiem jak inni, ale ja nie chciałbym uiszczać za publikowanie postów. Proszę o komentarz.

Już odpowiadam. Zwykle wygląda to w ten sposób, że dane forum jest czyjąś własnością. Jak napisałem powyżej albo coś jest za darmo albo porządnie. W tym konkretnym przypadku, ze swojej strony mógłbym zapewnić serwer, instalację, administrację oraz bieżące utrzymaniem forum (aktualizacje itp.) - to wszystko jako mój wkład w całe przedsięwzięcie. Pozostaje tylko jedna kwestia - mianowicie domena, czyli adres, pod którym działałoby to forum. Mam już swoją propozycję. Wykupienie domeny na pierwszy rok działalności również byłoby moim wkładem. Pozostaje zatem wyłącznie kwestia odnawiania (raz na rok) wspomnianej domeny. To jednak można załatwić na kilka prostych sposobów a koszty już dla grupy 50 osób, nie przekraczają 1 zł na osobę więc... nie ma o czym mówić. Na forach, które miałem przyjemność współtworzyć załatwiane to było np. za pomocą kont "premium" ze specjalnymi uprawnieniami lub też możliwością zamieszczania reklam przez użytkowników. Pomysłów jest jednak więcej ale to są już szczegóły techniczne, niezbyt istotne na daną chwilę (kiedy nie wiadomo w ogóle czy takie przedsięwzięcie ma sens i czy będzie ono potrzebne). Bo przecież to forum może jeszcze tak "czołgać się" przez rok i jak znam życie, to "siłą przyzwyczajenia" 90% ludzi nie przeniesie się na nowe forum - choćby miało tutaj skonać przy wysyłaniu postówSmile)
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:
...Pomysłów jest jednak więcej ale to są już szczegóły techniczne, niezbyt istotne na daną chwilę (kiedy nie wiadomo w ogóle czy takie przedsięwzięcie ma sens i czy będzie ono potrzebne). Bo przecież to forum może jeszcze tak "czołgać się" przez rok i jak znam życie, to "siłą przyzwyczajenia" 90% ludzi nie przeniesie się na nowe forum - choćby miało tutaj skonać przy wysyłaniu postówSmile)

A tu bym polemizował Wink Co mnie osobiście tu "trzyma" i dlaczego chętnie biorę udział? Absolutnie nie chodzi o telewizję, program stacji itp. Tylko i wyłącznie o grupę ludzi, która tu spotkałem - o tych samych filmowych zainteresowaniach i chęci do dyskusji. Myślę tu oczywiście o tych aktywnych - 50 może 60 użytkownikach. Którzy - jak mniemam - zdecydowanie bardziej są związani z tym forum niż stacją.
Pozdrawiam Wink
MarianPaz

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:
Dopóki jest do 40, 50 użytkowników, wszystko gra. Później zaczynają się problemy i albo Admin milczy albo twierdzi, że "darmowe fora nie są przeznaczone do obsługi setek czy tysięcy użytkowników".
Problem w tym, że tu na zarejestrowanych 1,5 tysiąca użytkowników udziela się tylko mały procent. Wątpię by takie forum było w stanie przyciągnąć więcej jak 50-100 w miarę aktywnych użytkowników. Do tego będzie to już forum nieoficjalne jakich pełno w internecie. Generalnie uważam, że jeśli nasze forum padnie to te nowe i tak umrze śmiercią naturalną.

W zasadzie to bardzo możliwe, że cała ta dyskusja jest wyjątkowo mocno na wyrost i nikt nie ma w planie likwidacji naszego fora.
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Generalnie uważam, że jeśli nasze forum padnie to te nowe i tak umrze śmiercią naturalną.

To forum jest zbyt hermetyczne aby mogło przetrwać. Nie mam wątpliwości, że aby się tu znaleźć (czytaj odnaleźć) można być tylko miłośnikiem (czytaj wariatem) polskiego kina. Ale w praktyce chodzi tutaj o kino z zeszłej epoki. Bo takie dominuje tu umysły należnie zresztą do posiadanego wieku użytkowników i wytartego grafitu w ołówku . Co jeszcze bardziej zamyka drogę szczególnie dla młodych oczekujacych TYLKO rozrywki i zawsze kosztem KULTURY. Na próżno oczekiwać zmian na inne. Inne to niekoniecznie ani lepsze ani gorsze ale taka jakość, która dodałaby temu forum siłę i rozpęd. Los tego forum jest już przesądzony.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz muszę iść do roboty, ale jutro postaram się jakoś podsumować temat. Przypomnę, że ostatnio mam średnią motywację do pisania postów, bo forum może (chociaż nie musi) paść w każdym momencie. Sprawę należy jakoś zamknąć.

P.S.
Jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale powiedziała mi, że ktoś ma zamiar wybrać się do siedziby Kino Polska...

Polecam:
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj Chi Wo, mamy trochę młodych na forum. Niektórzy rozmyślnie przyznali się na privie do swojego wieku, zauważając, iż nie tylko pierniki pisują o klasyce. Smile Najprawdopodobniej takich osób jest garstka...

Polecam:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 3 z 23

Skocz do: