Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Istnienie forum Kino Polska zagrożone?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karel

PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:
Napiszę to już ostatni raz - wyraziłem tylko swoją wątpliwość i przemyślenie (w normalny i łagodny sposób) a spotkało się z gwałtowną i agresywną reakcją wspomnianej dwójki, która w kilku zdaniach zdążyła "mnie nie pozdrowić, uznać za niestabilnego, zarzucić świństwo, insynuacje oraz nagłe zniknięcie!!!!" Ciekawe prawda? Szczególnie to ostatnie, zwłaszcza że "znikając" pozostawiłem wszelkie możliwe namiary do siebie oraz zachęciłem wszystkich do kontaktu...! I to właśnie zarzut "zniknięcia" był wobec mnie krzywdzącym osądem Karel...

Proponuję zakończyć ten off top, bo na normalnym forum mielibyśmy już wszyscy co najmniej po ostrzeżeniu!Smile

W zasadzie masz rację i reakcję Tokio można rzeczywiście uznać za przesadzoną i zbyt agresywną. Z drugiej jednak strony te wątpliwości stawiają zainteresowanych od razu w niezbyt korzystnym świetle. Ja też często miewałem wątpliwości co do określonych użytkowników, ale starałem się ich nie artykułować publicznie, a najwyżej dzieliłem się nimi z niektórymi forumowiczami w wiadomościach prywatnych.
Z forum tak czy inaczej zniknąłeś, bo oficjalnie się pożegnałeś i zaznaczyłeś, że na to forum już zaglądać nie będziesz. A że było to zniknięcie zapowiedziane i połączone z pozostawieniem namiarów na siebie - to inna sprawa. Tego, że spaliłeś za sobą mosty faktycznie nie można i nie powinno się Ci zarzucać.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Laguna

PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pax, pax między chrześcijany!
moviemaker

PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
moviemaker napisał:
Napiszę to już ostatni raz - wyraziłem tylko swoją wątpliwość i przemyślenie (w normalny i łagodny sposób) a spotkało się z gwałtowną i agresywną reakcją wspomnianej dwójki, która w kilku zdaniach zdążyła "mnie nie pozdrowić, uznać za niestabilnego, zarzucić świństwo, insynuacje oraz nagłe zniknięcie!!!!" Ciekawe prawda? Szczególnie to ostatnie, zwłaszcza że "znikając" pozostawiłem wszelkie możliwe namiary do siebie oraz zachęciłem wszystkich do kontaktu...! I to właśnie zarzut "zniknięcia" był wobec mnie krzywdzącym osądem Karel...

Proponuję zakończyć ten off top, bo na normalnym forum mielibyśmy już wszyscy co najmniej po ostrzeżeniu!Smile

W zasadzie masz rację i reakcję Tokio można rzeczywiście uznać za przesadzoną i zbyt agresywną...

Tego, że spaliłeś za sobą mosty faktycznie nie można i nie powinno się Ci zarzucać.

Dziękuję Karel za obiektywną ocenę zaistniałej sytuacji.

Laguna napisał:

Przyłączam się!Smile

uni napisał:

przez lata na rozmaitych forach czytałem większe głupoty ale w lepszym stylu Wink

uni napisał:

I znowu cieniutka aluzyjka

uni napisał:

Naprawdę twoje złośliwostki są na marnym poziomie i nudne

"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa." Jane Austen - "Duma i uprzedzenie"

uni napisał:
Niemniej zastanawiam się nad wsparciem finansowym projektu

Jako jego pomysłodawca i twórca gorąco apeluję - nie zastanawiaj się tylko porzuć ten zamiar! Po prostu, nie dziękuję...
Powrót do góry
uni

PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za specyficzną zachętę a odpowiesz na moje pytania (sugestie) czy dalej będziesz robił z siebie błazna tudzież innego niespełnionego komika? Cool
Życzę miłego wieczoru wszystkim i owocnego oglądania!

Ostatnio zmieniony przez uni dnia Sob Maj 28, 2016 11:28 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:

Nie. Na normalnym forum nie byłoby ostrzeżeń w tego typu wątku (proszę spojrzeć na tytuł tematu). Smile

P.S.
Sorry szanowni forumowicze. Jestem nieco „skażony” walką o swobodę wypowiedzi. Na początku lat 80 – tych nieco w tych sprawach ryzykowałem. Ale o tym (nieskromnie) pisałem w kilku innych miejscach.

Polecam:
Powrót do góry
moviemaker

PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem byłyby ostrzeżenia, za tzw. "osobiste ataki na innego użytkownika i słownictwo". Wolność wypowiedzi akurat nie miałaby tutaj nic do rzeczy. Wolność jednych nie może ograniczać lub negatywnie wpływać na wolności innych!
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:

To oczywiście tylko jeden z powodów moich przemyśleń w kontekście ewentualnej „teleportacji”, a pisząc ściślej – niechęci do niej. Na poprzedniej stronie skreśliłem kilka (retorycznych) pytań o ewentualne predyspozycje przyszłego admina. Kto nim będzie?

Polecam:

Ostatnio zmieniony przez Daras dnia Nie Maj 29, 2016 9:47 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
moviemaker

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras, przed zapisaniem się na każde porządne Forum, zalecane jest zapoznanie się z jego Regulaminem. W nowym miejscu takowy również będzie. Znajdą się tam odpowiedzi na wszystkie pytania, które jednocześnie ułatwią i umożliwią podjęcie decyzji o wstąpieniu (bądź nie) w jego szeregi. Administratora nie wybiera się na drodze plebiscytu czy konkursu (co innego moderator). Zwykle jest to właściciel forum, lub jego reprezentant. Czy przystępując do tego forum znałeś Administratora i wiedziałeś coś na temat jego predyspozycji? Nie przesadzaj...
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:
Czy przystępując do tego forum znałeś Administratora i wiedziałeś coś na temat jego predyspozycji? Nie przesadzaj...

Nie, nie przesadzam...
Rejestrując się na tym forum jakby nie dostrzegałem admina. Byłem mocno skupiony na wątku o rekonstrukcjach cyfrowych, a strażnik obyczajów w tym dziale nie musiał nazbyt często ingerować. Bo i po co?. „Ściąłem” się z nim pisząc o „Idzie”, lub w temacie podobnym. O efektach rozłożonej w czasie polemiki wspomniałem na poprzedniej stronie.

Polecam:
Powrót do góry
moviemaker

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
moviemaker napisał:
Czy przystępując do tego forum znałeś Administratora i wiedziałeś coś na temat jego predyspozycji? Nie przesadzaj...

Nie, nie przesadzam...
Rejestrując się na tym forum jakby nie dostrzegałem admina. Byłem mocno skupiony na wątku o rekonstrukcjach cyfrowych, a strażnik obyczajów w tym dziale nie musiał nazbyt często ingerować. Bo i po co?. „Ściąłem” się z nim pisząc o „Idzie”, lub w temacie podobnym. O efektach rozłożonej w czasie polemiki wspomniałem na poprzedniej stronie.

No właśnie a więc nie znałeś jego predyspozycji! O to mi chodziło. Bo admin nie jest po to, żeby się z nim "ścinać"! Ta funkcja służy zupełnie innym celom, np. nadzorowi technicznemu. Nie wiem dlaczego niejako zakładasz, że w nowym miejscu możesz mieć "problem z adminem". To moim zdaniem błędna teza. Jeśli nie masz w planie notorycznego łamania regulaminu, który ma służyć nam wszystkim to Twoje obawy są bezpodstawne:-) A jeśli chodzi o udzielanie się admina w normalnych dyskusjach, to oczywiście ma on do tego pełne prawo, tylko po wykonaniu wszystkich obowiązków wynikających z tej funkcji może mieć na to mniej czasu od zwykłego użytkownika. No ale parafrazując: "ktoś musi administrować, żeby pisać mógł ktoś".

Ze swojego doświadczenia wiem, że problemy z administratorami i moderatorami mają tylko te osoby, które ignorują regulaminy forów, "wszystko wiedzą najlepiej" lub po prostu atakują innych użytkowników za pomocą niezbyt wyszukanego słownictwa.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do Twojej wypowiedzi odpowiem, że niejako nie założyłem, iż w nowym miejscu mogę mieć problem z adminem. Mnie tam po prostu nie będzie (najprawdopodobniej).
W zasadzie wszystko jest jasne. Wcześniejsze posty mogą stanowić podstawę do eksploracji ocen. Wnioski oczywiście pozostawiam użytkownikom.

Niemniej:

Laguna napisał:

Barnaba33 napisał:
O Potopie my tutaj, Panowie, o Potopie Redivididiviusie.

Lepiej napijcie się herbaty. Dobra, świeżo zaparzona, z cytrynką.
Usiądźcie, odprężcie się, porozmawiajmy.
"Widzę Was takimi, jakimi jesteście"

Polecam:
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:
No właśnie a więc nie znałeś jego predyspozycji! O to mi chodziło. Bo admin nie jest po to, żeby się z nim "ścinać"! Ta funkcja służy zupełnie innym celom, np. nadzorowi technicznemu. Nie wiem dlaczego niejako zakładasz, że w nowym miejscu możesz mieć "problem z adminem". To moim zdaniem błędna teza. Jeśli nie masz w planie notorycznego łamania regulaminu, który ma służyć nam wszystkim to Twoje obawy są bezpodstawne:-) A jeśli chodzi o udzielanie się admina w normalnych dyskusjach, to oczywiście ma on do tego pełne prawo, tylko po wykonaniu wszystkich obowiązków wynikających z tej funkcji może mieć na to mniej czasu od zwykłego użytkownika. No ale parafrazując: "ktoś musi administrować, żeby pisać mógł ktoś".

Ze swojego doświadczenia wiem, że problemy z administratorami i moderatorami mają tylko te osoby, które ignorują regulaminy forów, "wszystko wiedzą najlepiej" lub po prostu atakują innych użytkowników za pomocą niezbyt wyszukanego słownictwa.

Funkcje i zadania admina i moderatorów na każdym forum są jasno i konkretnie ustalone - i jestem nieco zaskoczony wątpliwościami Darasa. Na moim forum tematycznym admin - jako jedyny użytkownik ma dwa konta. Wynika to z faktu, że admin jest nie tylko właścicielem i pomysłodawcą forum- ale również szanowanym i dobrym specjalistą w temacie Smile ale korzysta z konta admina wypowiadając się tylko i wyłącznie w sprawach technicznych i organizacyjnych związanych z forum. Natomiast kiedy ma ochotę napisać post w temacie - loguje się na swoje konto z imienia i nazwiska Smile
PS. Przy okazji - serdeczne życzenia urodzinowe dla Karela - wszystkiego najlepszego!
Daras

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyrwałem kolejną kartkę z kalendarza. Wynikły z tego jakby dwie implikacje:

1. Przyłączam się do życzeń urodzinowych dla Karela. Sądząc po fotce, dość młodego jeszcze użytkownika. Wink

2. Być może to mój ostatni post. Podejmę próbę zamknięcia wątku, bo chyba nic rewolucyjnego się w nim już nie wydarzy.

Capitol, dziękuję z komentarz.

Capitol-Dali napisał:
Funkcje i zadania admina i moderatorów na każdym forum są jasno i konkretnie ustalone - i jestem nieco zaskoczony wątpliwościami Darasa.

Słówko nieco uwidacznia mi, że coś może być na rzeczy, a dodam, iż w swoich wątpliwościach nie jestem odosobniony.

Moje sugestie:

I. Administratorem nowego forum powinien być oczywiście Moviemaker. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak w mojej ocenie Administrator (właściciel portalu) nie musi być Adminem.

II. W nowym „domu” warto założyć temat „przyklejony” pt. „Wybory Admina”. Głosowanie odbywałoby się np. poprzez kliknięcie opcji w ankiecie. Jestem przekonany, iż raz w roku / co dwa lata zawsze ktoś zgłosi kandydaturę, choćby np. Franczak i Moviemaker.
Takie wybory już dziś postrzegam jako hit oraz przykład na upowszechnianie forumowej demokracji!

Nieskromnie napiszę, że niniejszy wątek stanowi fenomenalny przykład (bez precedensu) dla całej forumowej braci. Na co przykład? Na ukazanie wszystkim, że można bez awantur ratować upadający portal społecznościowy, że można „w tym samym miejscu” utworzyć nowy, nowocześniejszy.

Tradycyjnie napiszę, że jeśli nie zasypiecie mnie masowymi sprzeciwami, to propozycję z punktu II można uznać jako zaakceptowaną.

Wiwat!

Polecam:
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słówko nieco faktycznie popełniłem celowo - ponieważ doskonale rozumiem co masz na myśli i jak to widzisz -jednocześnie absolutnie się z tym nie zgadzając. Posłużę się sformułowaniem z Twojego powyższego postu... Nie ma prawa funkcjonować prawidłowo cos takiego jak demokratyczne forum. I piszę to z punktu widzenia moderatora z 10-letnim doświadczeniem. Forum musi być - oczywiście rozsądnie - ale kontrolowane, watki porządkowane a regulamin przestrzegany przez użytkowników BEZDYSKUSYJNIE. Na forum dyskusyjnym całkowita swoboda wypowiedzi i pelna demokracja to prędzej czy później coraz gorsza atmosfera między użytkownikami, w końcu upadek forum.
Pozdrawiam Wink
moviemaker

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karel, przyjmij życzenia także ode mnie!Smile

Capitol-Dali napisał:
Słówko nieco faktycznie popełniłem celowo - ponieważ doskonale rozumiem co masz na myśli i jak to widzisz -jednocześnie absolutnie się z tym nie zgadzając. Posłużę się sformułowaniem z Twojego powyższego postu... Nie ma prawa funkcjonować prawidłowo cos takiego jak demokratyczne forum. I piszę to z punktu widzenia moderatora z 10-letnim doświadczeniem. Forum musi być - oczywiście rozsądnie - ale kontrolowane, watki porządkowane a regulamin przestrzegany przez użytkowników BEZDYSKUSYJNIE. Na forum dyskusyjnym całkowita swoboda wypowiedzi i pelna demokracja to prędzej czy później coraz gorsza atmosfera między użytkownikami, w końcu upadek forum.
Pozdrawiam Wink

Uważam, że należy oprawić to w ramkę, nauczyć się na pamięć i stosować!!! To jest przykład wiedzy popartej doświadczeniem. Oczywiście nie muszę dodawać, że zgadzam się w 100%.

Daras najpierw deklaruje, że nie zapisze się na forum w nowym miejscu ale jednocześnie zaprząta sobie głowę problemami administracyjnymi... Po co, skoro nie planuje brać udziału w życiu forum?Smile

"Wybory Admina" to utopia. Administrator i Admin to to samo! Nie dorabiajmy tutaj filozofii... To o czym napisałeś Daras, dotyczy bardziej Moderatorów. Te osoby wybiera się wśród forumowiczów - w sposób odpowiedzialny. Kiedyś chyba Chojrak napisał, że "nie zawsze większość ma rację". Właśnie tutaj może mieć to zastosowanie. Wszystko na ten temat napisał już Capitol-Dali, to esencja i sedno sprawy. Ja dorzucę jeszcze tylko przykład ze swojego doświadczenia. Otóż w ramach takiej "forumowej demokracji" na pewnym forum było dwóch Adminów. Po jakimś czasie jeden zablokował dostęp drugiemu do Panelu Administracyjnego... co było dalej można się domyśleć. Już dawno tego forum nie ma.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 21 z 23

Skocz do: