Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Serial DOM
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adi

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 10:35 pm    Temat postu: Serial DOM Odpowiedz z cytatem

Spróbuję być oryginalny i nie poproszę Naszego Przemka, o emisję (chociaż chętnie bym zobaczył, bo nie mam go w swoich zbiorach), ale proszę wszystkich forumowiczów o ocenę największego polskiego serialu wszech czasów "DOM". Moim skromnym zdaniem nigdy nie powstał i chyba nie powstanie lepszy serial niż ten mówiący o losach mieszkańców ze Złotej 25 w Warszawie. Może macie jakieś osobiste wspomnienia związane z kręceniem scen, albo po prostu chcielibyście przypomnieć swoje ulubione fragmenty. Zachęcam, bo myślę, że jest o czym pisać !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Walentyna

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam ten serial!!! Naprawdę świetny. Zdecydowanie, na podium pośród polskich seriali wszechczasów
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja ulubiona i, myślę, jedna z najlepszych scen tego serialu, to scena procesu doktora Kazanowicza. Zresztą według mnie postać Kazanowicza jest trochę zapomniana. Mówi się o Popiołku, Andrzeju Talarze, Baśce Lawinównie, Heniu Lermaszewskim, Wrotku. A o Kazanowiczu się trochę zapomina. A według mnie to była jedna z najlepiej zagranych postaci w tym serialu. I, o czym też trzeba pamiętać, ostatnia rola Tadeusza Janczara. Sceny z procesu, rozmowy o obozie, albo scena zabijania psa - bardzo wzruszające i przede wszystkim bardzo pięknie zagrane. Poza tym bardzo utkwił mi w pamięci ślub Talara i pogrzeb Popiołka. Ta ostatnia scena głównie ze względu na to, że oprócz prawie wszystkich aktorów grających główne role, można było tam zobaczyć Jerzego Janickiego, Andrzeja Mularczyka i Jana łomnickiego, czyli ojców "Domu". Scena mająca charakter symbolu - wraz ze śmiercią Popiołka coś się kończyło. Kończyła się pierwsza seria serialu "DOM". Kolejne już nie były takie dobre.
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walentyna, zgadzam się z Tobą, serial jest boski!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adi

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro napisał:
Poza tym bardzo utkwił mi w pamięci pogrzeb Popiołka... głównie ze względu na to, że oprócz prawie wszystkich aktorów grających główne role, można było tam zobaczyć Jerzego Janickiego, Andrzeja Mularczyka i Jana łomnickiego, czyli ojców "Domu". Scena mająca charakter symbolu - wraz ze śmiercią Popiołka coś się kończyło. Kończyła się pierwsza seria serialu "DOM". Kolejne już nie były takie dobre.
To prawda, jest to scena, podczas której zawsze kręci mi się łezka w oku (dosłownie). Na żadnym filmie nie płakałem, jedynie właśnie wtedy Crying or Very sad
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adi, gdybym miał 3 ręce, to bym się podpisał trzema rękoma pod Twymi słowami...
Powrót do góry
Walentyna

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogrzeb Popiołka rzeczywiście niesamowity - też płakałam...
Powrót do góry
adi

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę jakoś entuzjazmu, co nie lubicie DOMU ? Zachęcam ponownie !!
Powrót do góry
daro74

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serial "DOM"jest moim ulubionym serialem na którym się wychowałem i w dużej części przez niego chyba pokochałem polskie filmy i seriale bo przecież w tym serialu zagrało wielu wybitnych aktorów i był kręcony na przestrzeni kilkunastu lat.obsolutna czołówka polskich seriali i wogóle!!!

Ostatnio zmieniony przez daro74 dnia Czw Maj 31, 2007 7:47 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
adi

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki daro74, dla mnie to kultowa rzecz,myślę że w obecnych czasach nie do powtórzenia. Jedyny w swoim rodzaju fenomen. Takich filmów nie będzie już nigdy, tylko komercha i M..jak Magda M.
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda.
Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z ostatnich polskich seriali do których jest sens usiąść i pooglądać...prawdziwi aktorzy a nie drewniaki robiące miny jak w ekstazie, scenariusz jest prawdziwym scenariuszem a nie na kolanie napisanym dialogiem z akcją w studiu a tym wszystkim dyryguje prawdziwy reżyser a nie niedorozwinięty szaleniec z wizjami...
Cytat:
Takich filmów nie będzie już nigdy, tylko komercha i M..jak Magda M.
chodząca na wspólną na dobre i na złe... Adi muszę przyznać Ci rację...niestety Confused Sad
Franczak1963

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście bardzo lubię "Dom" Very Happy. Piękny serial bo to nasz polski Dom, nie jakiś amerykański, albo jakiś inny. Nasza historia po prostu. Najbardziej podobnie jak Jaro utkwiła w pamięci scena z doktorem Kazanowiczem oraz pogrzebu, ale towarzysza Jasińskiego i co wspomniałem wcześniej wypadek Syrenki. Niezapomniany Popiołek. Po za tym zawsze miło oglądało się role Zbigniewa Buczkowskiego, Jana Englerta. W ogóle rewelacyjna obsada: Wirgiliusz Gryń, Bożena Dykiel, Tomasz Borkowy (życiowa jego rola, znany też z "Wysokich lotów"). Rewelacyjna muzyka Waldemara Kazaneckiego Dom
Jaro

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wirgiliusz Gryń w tym serialu zagrał chyba swoją najlepszą rolę. Oczywiście zagrał też wiele innych świetnych ról np. w serialu "Kolumbowie" (to była rola drugoplanowa, ale zapadła mi w pamięć), w "Zerwanych cumach", gdzie grał emerytowanego marynarza, w "Annie i wampirze" jako kapitan MO ścigający "wamipra z Zagłębia", albo w zapomnianym filmie reż. Bielskiego "Pastorale heroica". Ale w "Domu", według mnie, pokazał się z jak najlepszej strony. Ze scen z jego udziałem najbardziej zapamiętałem sceny z 1. odcinka, gdy odgruzowywał przedwojenną fabrykę, oraz sceny z odcinka 4, gdy do kamienicy wrócił Karol Lang, a przecież Jasiński mieszkał w jego mieszkaniu. A z całego serialu pamiętam jeszcze świetną, cudną wprost, rolę Jerzego Michotka, jako Tolka Pocięgłę. Piękne sceny, gdy grał w "Zakazanych piosenkach" i w ten sposób zdobył wózek. I kolejna wstrząsająca scena, gdy okazuje się, że zginął przy wyburzaniu kolejnych kamienic. "A jeszcze wczoraj było wesele".
Powrót do góry
adi

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pamiętacie wątek miłosny Mietka Pocięgły i Gosi Lejczer ? Czy jesteście gotowi dać się zamrozić razem z półtuszami dla Magdaleny Wójcik ?
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Skocz do: