Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

„Forum Przyjaciół Kino Polska” – wesprzyj Projekt!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moviemaker

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chojrak, ciekawie to ująłeśWink Tu jednak nie chodzi o wstyd przede mną czy przed kimś innym. Ten Projekt po prostu sprawdza jakie jest realne zapotrzebowanie na takie Forum, kto działa a kto tylko deklaruje lub obiecuje, że "będzie działał" a tak naprawdę wyłącznie spogląda na innych. Suma 10, 20 czy 40 zł nie jest żadną sumą - wiele osób przeznacza na swoje nałogi oraz przyjemności wielokrotność tych sum. Kwestia w tym czy jest ten pozytywny duch Forum, to nasze zjednoczenie i potrzeba kontynuacji. Jeśli projekt się nie powiedzie, to również będzie ważny sygnał.

Wystarczy, żeby 80 osób wpłaciło po 20 zł (teraz już nawet mniej) i jesteśmy wygrani! Na to chyba mamy prawo liczyć po kilkunastu latach nieprzerwanej działalności? Kiedyś padały na tym Forum pomysły zakładania stowarzyszenia, walczącego o różne "filmowe" cele. Tam trzeba byłoby płacić roczne składki więc obciążenie znacznie większe.

Reasumując, ja wolę zawalczyć i spróbować - niektórzy wolą pozostać bierni i tylko raz po raz wieszczyć różne niepowodzenia. Wolny wybór, moją rolą (do której się zobowiązałem) jest teraz zachęcić, poprosić i cały czas starać się dla dobra Forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chojrak

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:

Wystarczy, żeby 80 osób wpłaciło po 20 zł (teraz już nawet mniej) i jesteśmy wygrani!
Optymista! Skąd Ty tu weźmiesz 80 osób?

moviemaker napisał:

Reasumując, ja wolę zawalczyć i spróbować - niektórzy wolą pozostać bierni i tylko raz po raz wieszczyć różne niepowodzenia. Wolny wybór, moją rolą (do której się zobowiązałem) jest teraz zachęcić, poprosić i cały czas starać się dla dobra Forum.
Nie no czapki z głów, fajnie że komuś się chce i coś próbuje zrobić. Ale jestem realistą...

A nie da się skaperować jakiegoś inwestora, ewentualnie uciąć nieco koszta?
moviemaker

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
moviemaker napisał:

Wystarczy, żeby 80 osób wpłaciło po 20 zł (teraz już nawet mniej) i jesteśmy wygrani!
Optymista! Skąd Ty tu weźmiesz 80 osób??

No z 1600 zarejestrowanych chyba można liczyć na aktywność 5%? Poza tym wspierać może każdy, również ktoś komu bliska jest idea takiego Forum, kto będzie chciał dopiero wstąpić itd. Staram się dotrzeć do różnych środowisk, nie siedzę i nie czekam na gwiazdkę z nieba:-)

chojrak napisał:

Pierwsze możesz spróbować zrobić tak samo jak ja a drugie, uwierz mi zostało już zrobione.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:

No z 1600 zarejestrowanych chyba można liczyć na aktywność 5%?
1600 to liczba zarejestrowanych, ale faktycznie udziela sie ty, ja wiem, 10-25 osób.
moviemaker napisał:

chojrak napisał:

Pierwsze możesz spróbować zrobić tak samo jak ja a drugie, uwierz mi zostało już zrobione.
[/quote]W branży filmowej niestety nie siedzę, raczej inwestora nie znajdę...

A co wchodzi w skład tych 1500 zł, jeżeli to nie tajemnica?
Daras

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Wcale mnie nie zdziwi jak cała zawartość forum za kilka miesięcy zniknie / zostanie skasowana ponieważ najwyraźniej tną maksymalnie koszty i lepiej dla nich mieć darmowy profil na Facebooku jak utrzymywać owe forum.

A widzisz, Marian - w tej kwestii myślimy podobnie. W dziale o zagrożeniu forum napisałem aby kopiować co się da (za co dostałem delikatną „reprymendę”). Dziś daję 50 % szans na przetrwanie zawartości forum.

Kilka słów na temat wsparcia forum...
Inicjatywa Moviemakera jest jak najbardziej OK, jednak napisze z jakiego powodu do niej się nie przyłączę. Zilustruję to pewnym przykładem, który mam nadzieję przybliży moje stanowisko.

Co jakiś czas otrzymuję propozycje wdrażania swoich projektów dotyczących pracy z osobami niepełnosprawnymi. Ostatnio odezwał się szpital wojewódzki i wstępnie przedyskutowano ze mną warunki współpracy. Choć pani dość szybko przeszła do kwestii finansowych to ja zapewniłem ją, że na początku tych działań za wynagrodzenie wystarczy mi mała kawa. Oczywiście w perspektywie najprawdopodobniej dojdzie do podpisania jakiejś umowy, ale obecnie nie jest to kwestia paląca. Teraz pozwolę sobie na małą konfabulację. Wink Jeśli szpital zechciałby skorzystać z moich wielomiesięcznych usług wyłącznie za filiżankę gorącego naparu – najprawdopodobniej bym odmówił. Jeśli do tego usłyszałbym jeszcze propozycję zachęcającą do wsparcia działań szpitala jakimś datkiem, to zrobiłbym tak: Shocked

Oczywiście z naszym forum jest inaczej, niemniej pozwoliłem sobie na asertywność i podanie właśnie takiego przykładu.
Dla jasności dodam, że nie oczekuję najmniejszego wynagrodzenia za pisanie recenzji dvd / blu ray od np. Kino Świat. To oczywiste! Ba, nawet obejdzie się bez dziękuję. Wink Natomiast nie będę chciał sięgać do portfela aby móc dzielić się opiniami / wiedzą.

Uważam, że każdy ma prawo dysponować swym czasem oraz finansami wedle uznania. Z całą pewnością nie widzę nic zdrożnego w wspieraniu datkami inicjatywy Moviemakera.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Natomiast nie będę chciał sięgać do portfela aby móc dzielić się opiniami / wiedzą.

Kurde może by tak uruchomić bezpłatne forum na darmowym hostingu?

typu:

http://www.fora.pl
http://www.pun.pl
http://www.phorum.pl/
http://www.darmowefora.pl/

Może być niezależnie razem ze zbiórką moviemakera.
Tak na próbę bysmy wiedzieli ile osób chce?
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już było dyskutowane w dziale poświęconym zagrożeniu forum (bodajże Marian rzucił propozycję). Stanęło na tym, że na darmowym hostingu pojawią się problemy techniczne takie, jakie mamy tu.
Niemniej popieram ideę forum darmowego, kurde.

P.S.
A co, teleportujesz się z nami? Wink

Polecam:
Powrót do góry
moviemaker

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek, oczywiście masz pełne prawo do dysponowania swoimi zasobami oraz wyrażania swojego poglądu na tę sprawę. Szanuję to. Jednak powiem Ci, że... nie zaskoczyłeś mnie. Jesteś tutaj najbardziej znanym TEORETYKIEM:-) Nie zaskoczyłeś ale... zawiodłeś.

Paj - możesz zakładać co chcesz i gdzie chcesz, to (jeszcze) wolny Kraj. Dla mnie jest to tylko dalsze rozdrabnianie i tak już rozdrobnionej i podzielonej społeczności Forum. Jeśli tego nie rozumiesz to przykro mi.

Chojrak, napiszę tak: gdybyś zadał sobie trochę trudu i przeczytał w całości projekt, znalazłbyś odpowiedź na nurtujące Cię pytanie...

Niniejszym chciałbym się z Wami oficjalnie pożegnać. Postanowiłem wyłączyć się ze wszystkich dyskusji na tym Forum. Było mi bardzo miło wymieniać poglądy z Kolegami. Moją inicjatywę dobrze znacie, dalsze "wałkowanie" tego nie ma sensu. Przekonują mnie o tym m.in. takie "inicjatywy" jak Kolegi Paj oraz kilka innych rzeczy. Mam nadzieję "do zobaczenia" na nowej odsłonie Forum - szczegóły pojawią się w komunikatach KP tutaj oraz na ich profilu facebookowym. Na to Forum nie będę już zaglądał. Jestem do Waszej dyspozycji w kontakcie mailowym przez formularz na blogu oraz adresy e-mail na moich stronach. Pozdrawiam Wszystkich! Trzymajcie się!
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jeszcze nikt nie powiedział ostatniego słowa więc spokojnie.
W najbliższych dniach wszystko się wyjaśni, co nie jest równe z tym że
rozwiąże się samo. Brakuje mi tutaj jeszcze odzewu ze strony jeszcze
kilku zasłużonych starzem osób.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwestia finansowania forum jest zawsze problematyczna zwłaszcza gdy liczba aktywnych użytkowników jest niewielka. Te 1600 zł być może i uda się uzbierać, ale raczej w perspektywie kilku miesięcy. Jak się forum będzie nazywać, to w zasadzie sprawa drugorzędna zwłaszcza w takiej sytuacji. Mam nadzieję, że jakoś przetrwamy choć łatwo nie będzie. Dla mnie największym powodem do narzekania jest brak alternatywnego działającego już od dawna serwisu gdzie można by się przenieść bez ponoszenia całkowitych kosztów utrzymania serwisu. To jest po prostu dramat.
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
P.S. A co, teleportujesz się z nami? Wink

Nie przestaję się interesować polskim filmem, moje zasoby multimedialne rosną,
nie mam czasu na czytanie książek z działu filmu. Wolę się o tym dowiadywać od ludzi. Potrzebuję takiego miejsca jak to aby wiedzieć co wiedzieć o kinie należy. Zrobię teleport właśnie w takie miejsce. Czy z Wami? No a z kim? Idea
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
N
A propos, gdzie jest Holt, jak my tu o życie walczymy? Wink

Ba! A Brunner?

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moviemaker napisał:
Niniejszym chciałbym się z Wami oficjalnie pożegnać. Postanowiłem wyłączyć się ze wszystkich dyskusji na tym Forum.
...
Na to Forum nie będę już zaglądał.
No masz, obraził się... Sad
Dawid sorry jeżeli czegoś gdzieś nie doczytałem, ale przecież staram się jakoś pomóc. Myślałem, że skoro nie jest łatwo ściągnąć pożądaną sumę (bo nie jest), to można będzie wspólnie pogadać o możliwości jakichś redukcji w kosztach. Może ktoś udostępni za free miejsce na serwerze itp.
Podejdź do tego biznesowo, bez emocji. Trzymam kciuki za powodzenie!

moviemaker napisał:

Chojrak, napiszę tak: gdybyś zadał sobie trochę trudu i przeczytał w całości projekt, znalazłbyś odpowiedź na nurtujące Cię pytanie...
Chyba źle zadałem pytanie. Wiem na co pójdą te pieniądze, ale chciałem się dowiedzieć jakie konkretne kwoty na co.

Serwer można wykupić już za ok. 100 zł/rok i to z domeną w cenie.

https://www.hekko.pl/hosting_www.html

Skryptu forum można (na początek) użyć darmowego:

http://www.sochacki.biz/jakie-darmowe-forum-recenzja-phpbb-mybb-smf-phpbb-by-przemo/
Nasze obecne forum też jest osadzone na darmowym skrypcie phpBB!!!

Logotyp ktoś może zrobić za free (w ostateczności mogę się tego podjąć-choć wielki grafik ze mnie nie jest).

Może to i dziatostwo, ale jakoś można by projekt zastartować, a dopiero potem, jak chwyci, tuningować i ulepszać do woli, nawet za grube tysiące.

Ludzie, jak widać, bardzo niechętnie dadzą choćby złotówkę na coś, czego nie mogą zobaczyć i dotknąć. Smile
Do tego dochodzi przyzwyczajenie, że wszystko z internetu winno być za darmo...

Jest to jakiś pomysł? Wiem, że łatwo dawać innym rady, ale w tym wypadku są to rady chyba jednak merytoryczne? W każdym razie płynące z chęci pomocy.

Patrząc jak idzie zbiórka zaczynam rozumieć KP... Tyle lat działania, tyle wpisów, tylu forumowiczów zarejestrowanych, a jak trzeba wybulić 10 zł, to nagle okazuje się, że jest takowych... czterech.
Potęga!
Cool
Kos

PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

Ciekaw jestem czy instytucja taka jak PiSF nie byłaby w stanie wesprzeć naszej działalności, bądź też zainicjwać powstanie oficjalnego forum, z zagwarantowanym wsparciem technicznym oraz finansowaniem. Obawiam się tylko, że nie powinniśmy wystepować pod szyldem KP, bo to jest stacja czysto komercyjna a nowe forum powinno być neutralne i nawiązywać wyłacznie do tematyki polskiego kina.

Ze wszystkich propozycji Kolegów ta wydaje mi się najrozsądniejsza. Dla PISF-u to żadne pieniądze i spokojnie można wystąpić o dużo większe niż te o których tu mowa. I założyć poważne profesjonalne forum. Jeśli jest ktoś kto ma czas się tym zająć, są szanse powodzenia.
Na pewno wniosek trzeba bardzo dobrze przygotować, radząc się ludzi z PISF-u. Położyć nacisk na to, że nie chodzi o nową inicjatywę, tylko posiadającą duże tradycje. Mają tam specjalny priorytet "Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej".
Wszystko pewnie potrwa, więc może należałoby też poprosić KP o przedłużenie działalności tego forum jeszcze o parę miesięcy.
Być może delikatnie przypominając, że to forumowicze przyczynili się kiedyś do rozwoju i rozreklamowania stacji.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Serwer można wykupić już za ok. 100 zł/rok i to z domeną w cenie.

https://www.hekko.pl/hosting_www.html
Obawiam się, że taki serwer mogłby być za słaby jak na forum, choć z drugiej strony z pewnością nie bedzie tam tłumów. Zważywszy że przez cały czas aktywności KP zarejestrowało się tu nieco ponad 1500 osob, to na nowej stronie w ciagu roku bedzie nie wiecej jak 200-300 duszyczek, przy czym nie uważam to za wielką wadę. Duża ilość uzytkowników nie zawsze idzie w parze z jakością, aczkolwiek ma jedną przewagę - łatwiej o uzbieranie pieniedzy na utrzymanie serwisu. Zresztą to nie istotne na ten moment, ważne by forum miało kontynuację w nowym miejscu.

Co do PISFu, to warto nawiazać kontakt z kimś od nich. Z tego co patrzyłem, to nabór wniosów na ten rok został już zakończony. Jak już wystartuje nowe forum to z czasem mozna spróbować coś podziałać w tej sprawie choć pewnie łatwo nie bedzie. Może prosciej byłoby "wyprosić" o załozenie forum pod ich patronatem/finansowaniem podpietego pod istniejacy serwis. Jednak najpierw musimy mieć alternatywne miejsce bo inaczej za kilka tygodni podyskutować bedziemy mogli ale jedynie poprzez prywatny kontakty.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: