Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

TEATR TELEWIZJI
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75, 76  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karampuk



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 348

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawalerowicz, Rybkowski, Passendorfer, pewnie Polański też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 6471
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dom kobiet" zapowiada się bardzo interesująco, choćby ze względu na doborową obsadę. Z pewnością obejrzę.
_________________
My żyjemy!

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cfeter



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1074
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Mar 05, 2016 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
"Dom kobiet" zapowiada się bardzo interesująco, choćby ze względu na doborową obsadę. Z pewnością obejrzę.


"Dom kobiet" w wersji filmowej nakręcił w RFN Krzysztof Zanussi.Kiedyś chyba TVP Polonia emitowała.Ale chyba mi wtedy VHS nawalił Confused
_________________
"Okrutne i smutne jest życie gdy świadomość odgadnie tendencyjną działalność duszy i ciała twego" Helmut Nadolski,"Requiem dla van Gogha"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karel



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 6471
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dom kobiet" oceniam dosyć wysoko. Głównie ze względu na wspaniałą rolę Anny Polony. Moim zdanie przyćmiła wszystkie pozostałe aktorki, choć przecież też nie można im odmówić umiejętności i tego, że w spektaklu Saniewskiego również dobrze zagrały (zwłaszcza Pakulnis czy Ostaszewska). Wyróżniłbym niewielka rolę Potockiej: mało słów, głównie spojrzenia, ale jakże wiele mówiące!
Saniewski trochę uwspółcześnił sztukę Nałkowskiej, ale i bez tego pozostaje ona wciąż bardzo aktualna i dość gorzka.

P.S. Czy ktoś zwrócił uwagę, że w jednej z końcowych scen, w której Ewa odbiera telefon, grająca ją aktorka mówi "OK", ale w ogóle nie porusza ustami? Very Happy
_________________
My żyjemy!

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gumik



Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Sanok

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom kobiet to świetna produkcja, jedna z lepszych gier aktorskich Anny

ps. zauważyłem jak oglądałem to samo może źle sklejona scena z tym telefonem ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gopik



Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oglądałem kilka razy i tego nie zauważyłem ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Geo Dutour



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon Mar 28, 2016 2:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ja, Feuerbach" - bardzo podobne do "Skarpetek, opus 124". Też z Fronczewskim, też w związku z powrotem starej daty aktora na scenę.
_________________
Co ty myślisz, że u nas w Polsce nie ma takich kotłów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 6471
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 28, 2016 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po "Ja, Feuerbach" i mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest to dobry spektakl: oparty na znanej i uznanej sztuce, ze znakomitym aktorem w roli tytułowej. Z drugiej strony jednak odczuwam pewien niedosyt właśnie ze względu na odtwórcę głównej roli, czyli Fronczewskiego. Momentami nieco mnie drażnił: swoją przesadną emfazą, manierą podawaniem niektórych kwestii w sposób, który przywodzi a myśl deklamację, a nie pierwszorzędną grę aktorską. To cechy dość charakterystyczne dla Fronczewskiego z ostatnich kilku, kilkunastu lat. Jest świetnym aktorem i nie zapomniał jak się gra, ale nabrał nawyków, które powodują, że bywa dość irytujący. Sądzę, że Fronczewski z lat 70. czy 80. zagrałby tę postać znacznie lepiej, choć teoretycznie właśnie teraz jest do niej stworzony, jako że mówimy o roli, którą przynajmniej w teorii powinie zagrać doświadczony i dojrzały aktor.
Ale żeby nie było, że mam wyłącznie negatywne odczucia po tym spektaklu: były w nim sceny, w których Fronczewski był wielki, tak jak bywać wielki potrafi. Obejrzałem z zainteresowaniem i - mimo krytycznych uwag, które zawarłem w swojej wypowiedzi - także z satysfakcją.
_________________
My żyjemy!

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wit69



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 1440
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2016 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro premiera w Teatrze TV. "na żywo":
http://www.teatrtelewizji.tvp.pl/24848968/ludzie-i-anioly
_________________
"W try miga cię przeflancuję do Tworek..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 6471
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od Teatru TV "na żywo" wolę "normalny" Teatr TV, ale i tak obejrzę. Dwójka dobrych aktorów i - jak mniemam - zabawny i inteligentny tekst powinny sprawić, że nie będzie to czas stracony.
_________________
My żyjemy!

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 6471
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ludzie i anioły" to całkiem udany spektakl. Tak jak się spodziewałem: zabawny i dobrze zagrany (świetny Orzechowski!). Można się uśmiechnąć nie raz, a przy okazji trochę pomyśleć, bo sztuka jest komediowa, ale przy tym niegłupia. Sporo w niej delikatnych w formie, ale w sumie dość ostrych żartów na temat współczesnej Rosji i w ogóle refleksji na temat współczesności, czytelnych nie tylko nad Moskwą, ale i nad Wisłą.
_________________
My żyjemy!

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że tu będzie bardziej odpowiednie miejsce do zamieszczenia listy emisji teatrów tv różnych odmian m.in.Kobry...

Jeszcze raz rok 1962 poniżej 1963

TEATR TV

1962

1.1. „Szkoła żon” - Moliera,
3.1. „Samey” - melodramat w wykonaniu Z.Cybulskiego;
8.1. Teatr tv: „Wygnańcy” Jamesa Joycea ( powtórzenie ),
10.1. „Widowisko o Rudolfie Joessie” w roli głównej W.Siemion;
11.1. Teatr Kobra „Dom na jeziorze”'
15.1. Teatr tv: „dom pod Oświęcimiem”;
18.1. Teatr Kobra „Reportaż sensacyjny”;
22.1. Telewizyjne studio literackie „Cicha noc” Edwarda Rollinsa,
25.1. Teatr Kobra „Zbrodnia na konkurs”;
29.1. Teatr tv: „Domino” komedia Marcela Acharda;
1.2. Teatr Kobra „Imieniny sędziego Bersza”;
2.2. „Złote czasy zacnego króla Karola” komedia GB Shawa;
5.2. Teatr tv „Dramatu akt pierwszy” S.Żeromskiego;
8.2. Teatr Kobra „Bez świadków” wg A.Armstronga i H.Simpsona;
11.2. Teatr tv „Powrót” wg powieści U.Bechera „Kobieta i śmierć”;
14.2. Telewizyjne Studio Literackie: „Legenda Auera” J.Tuwima;
18.2. Teatr tv „Domino” Marcela Acharda;
22.2. Teatr Kobra „Diagnoza” Nashura Gath Singha;
26.2. Teatr tv „Diabeł domowego ogniska” adaptacja opowiadania Henryka Pontoppidana;
28.2. Estrada literacka „Na postopu” J.Londona;
2.3. Teatr tv katowickiej „Etiuda” Andrzeja Wydrzyńskiego;
7.3. Młodzieżowy teatr tv „Czitra” R.Tagore;
8.3. Teatr Kobra „Zamknięte koło” J.B.Priestleya (reż.Gruza);
12.3. Teatr tv: „Stranitzky i bohater” F.Durenmatta;
19.3. Teatr kt „Historia od początku: J.Wittina;
22.3 Teatr Kobra „Tajemnica trzech dębów” E.Wallacea;
25.3 Estrada literacka „Krzyżówka” monolog M.Choromańskiego;
26.3. Teatr tv „Pamiętnik matki” Marcianny Fornalskiej;
28.3. Tv Studio Literackie „Trójka, Siódemka, As” W.Tandriakowa;
30.3. Tv teatr popularny: „Ojciec Goriot” H.Balzaca;
1.4. Estrada literacka „Zawodowa sumienność” A.Picota;
2.4. 1-aktowa sztuka „Sammy” Hughes Ken ( telerecording );
5.4. Teatr Kobra „Hyx i Pindico” M.Turkeya;
6.4. „Eurydyka” J.Anouilha;
9.4. Teatr tv: „Przerwa obiadowa” J.Mortimera;
11.4. Estrada literacka „Idy marcowe” T.Wildera;
13.4. „Kowal, pieniądze i gwiazdy” J.Szaniawskiego;
15.4. Estrada literacka „Odyseja” Homera;
16.4. Tv Studio Literackie „Jestem dorosły” S.Wygodzkiego;
21.4. Teatr tv „Krosienka” I.Krasickiego;
23.4. Teatr tv „Przerwa obiadowa” jednoaktowa komedia J.Mortimera;
26.4. Teatr Kobra „Znowu łut szczęścia” Janusza Jaxy;
27.4. Teatr tv „Ścieżki chwały” H.Cobba;
30.4. Teatr tv: „Wujaszek Wania” A.Czechowa;
4.5. „Szkoła obmowy” W.Bogusławskiego;
10.5. Teatr Kobra „Drobne spięcia rodzinne” A.Sochnackiej i J.Mikołajskiego;
16.5. Estrada literacka „Idy marcowe” T.Wildera;
19.5. „Pozwólcie mi zmartwychwstać” komedia W.Dychawicznego i M.Słobodkaja;
24.5. Teatr Kobra „Piąta ofiara” J.Bolanda;
25.5. Tv Teatr Popularny: „Kongers we Florencji” J.Iwaszkiewicza;
7.5. Teatr tv „Homer i Orchidea” T.Gajcego;
14.5. Teatr tv „Środek nieba” A.Wydrzyńskiego;
21.5. Teatr tv „Świętoszek” Moliera;
28.5. Teatr tv „Intruz” M.Maeterlincka;
30.5. Katowicki Teatr tv: „Elektra” Sofoklesa;
11.6. Teatr tv „Wywiad z Ballmeyerem” K.Brandysa.
13.6. Estrada literacka „Jeszcze pożyjesz” B.Okudżawy;
14.6. Teatr Kobra „Żegnaj pryncypale” A.Kaczanowskiego;
18.6. Teatr tv „Wilki w nocy” T.Rittnera;
19.6. Operetka „Dobranoc Bettino”G.Kramera;
21.6. Estrada literacka „Jeszcze pożyjesz” B.Okudżawy;
22.6. Bez tytułu - pokaz dyplomowy Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie - widowisko muzyczne pod kierownictwem A.Bardiniego;
24.6. Miedzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Die Klappe”;
25.6. Teatr tv „Zaloty wiejskie” G.b.Shawa;
28.6. Teatr Kobra „Sensacje w Chicago-Times” S.Braya;
29.6. Tv Teatr Popularny „List” A.Fredry;
2.7. Teatr tv „Konsekwentna żona” S.Maughama;
5.7. Teatr Kobra „Za kurtyną” E.D.Riggersa;
9.7. Teatr tv „Pierwsze kroki” L.Pasternaka;
12.7. Teatr Kobra „Kawalerka” P.jarzewskiego;
14.7. „Transakcja z miłości” E.Dziewońskiego;
16.7. Teatr tv „Amfitrion 38” J.Giraudeuxa;
20.7. Tv Teatr Popularny „Sprytna wdówka” C.Goldoniego;
23.7. Teatr tv „Krosienka” ( powtórka z 21.4.);
30.7 Teatr tv „Spazmy modne” W.Bogusławskiego;
1.8. Teatr Kobra „Od szóstej do szóstej” M.Donalda;
23.8. Teatr Kobra „Żółty zeszyt” Z.Zajdler-Zborowskiego;
24.8. Teatr „Grube ryby” M.Bałuckiego;
27.8. Teatr tv „Szkoła żon” Moliera;
31.8. Tv teatr Popularny „Jesienna nuda” A.N.Niekarasowa;
6.9. Teatr tv: „Paryżanka” H.Becque;
10.9. Teatr tv „Komedia o cżłowieku który zaślubił niemowę” A.Francea;
13.9. Teatr Kobra „Gasnący płomień” P.Hamiltona;
15.9. „Jajko” F.Marceau;
17.9. Teatr tv „Amfitrion 38” J.Giraudouxa;
19.9. Tv studio Literackie „Meksykanin” J.Londona;
20.9. Teatr Kobra „Rendez-vous z mordercą” L.Leguta;
21.9. Teatr tv „Wyprawa profesora Tarantogi” S.Lema;
24.9. Teatr tv „Dzien jego powrotu” Z.Nałkowskiej;
28.9. Tv teatr Popularny „Maskarada” M.Lermontowa;
30.9. Mały teatr tv „Podwórko” A.Jareckiego;
1.10. Teatr tv „Powrót taty” L.Proroka;
4.10. Teatr Kobra „Pan inspektor przyszedł” J.Porodzkiego;
5.10. „Sześć postaci scenicznych w poszukiwaniu autora” L.Pirandella.
6.10. wodewil „Słomkowy kapelusz” E.Labiche;
8.10. Teatr tv „Dwa teatry” J.Szaniawski;
12.10 Tv teatr Katowicki „Wizyta w Breves” R.Rallanda - fragmenty „Colas Breugnon”.
15.10 Teatr tv: „Stranitzky i bohater” F.Durenmatta; - powtórka z 12.3;
17.10. Mały teatr tv „Noc w oberży” lorda Dunsany;
18.10 Teatr Kobra „Nad pięknym modrym Dunajem” - nie podano autora;
22.10. Teatr tv „Pamiętnik Szalonego” M.Gogola;
24.10 tv Studio Literackie „Obca krew” M.Szołochowa;
26.10. Tv teatr Popularny „Nadzieja” H.Heijermansa;
29.10. Teatr tv „Pies ogrodnika” Lope de Vega;
30.10. „Zmartwychwstanie” L.Tołstoja;
5.11 Teatr Kobra „Lokatorzy domu z kart” O.Stukałowa;
8.11. Teatr Kobra „Pensjonat na wzgórzu” F.Vostera;
11.11 Estrada literacka „Córki zmarłego pułkownika” K.Mansfield;
12.11. Teatr tv „Męczeństwo Piotr Oheya” S.Mrożka;
15.11 Teatr Kobra „Skarb Wujaszków” N.Randena;
19.11 Teatr tv „Pan Topaz” M.Pagnola;
22.11 Teatr Kobra „Załóż się i zgiń” J.T.Joykillera;
26.11 Teatr tv „Cudza żona i mąż po łóżkiem” F.Dostojewskiego (reżyser A.Wajda !);
29.11 Teatr Kobra „Białe na białym”;
3.12 Teatr tv „Pierwsza koniugacja” B.Witek-Swinarskiej;
6.12. Opera „Lo frate inamorato” G.B.Pergolesiego;
10.12. Teatr tv „Hedda Gabler” H.Ibsena;
13.12. Teatr Kobra „Morderstwo przed południem” C.Robertsona;
14.12 Tv Teatr Popularny z Łodzi „Spadek” G.de Maupassanta;
17.12. Teatr tv „Aktor” C.K.Norwida;
21.12. Teatr tv „Szachy” S.Grochowiaka;
24.12. Teatr tv „Romantyczni” E.Rostanda;
26.12. Teatr tv „Szkoła żon” Moliera;
30.12. Tv Teatr Popularny „Rozbitki” J.Blizińskiego.
31.12. Teatr tv „Szklanka wody” E.Scribea;


rok 1963

1.1. Teatr tv „Szkoda wąsów” T.Aleksandrowicza;
2.1. Estrada Literacka „Łasiczka” II fragment „Colas Breugnon” R.Rollanda;
3.1. Balet „Szatkusowa nocka”,
4.1. Krakowski Teatr tv „Sprawiedliwość w Kioto” W.Orłowskiego;
6.1. Estrada Literacka „Zapis” P.Marivaux;
7.1. Teatr tv „Podróż poślubna” N.Coward;
10.1. Teatr Kobra „Debiut inspektora Evensa” W.Bieńko;
13.1. Estrada Literacka „Fantasmagorie” T.Kubiaka;
14.1. Teatr tv „Dym” W.Faulknera;
21.1. Teatr tv „Urząd” T.Brezy;
23.1. Tv Studio Literackie „Opowieść wigilijna” K.Dickensa;
25.1. „Wielki Bobby” K.Gruszczyńskiego;
28.1. Teatr tv „Mandragora” N.Machiavelli;
30.1. „Studio 63” - „Świadkowie albo Nasza Mała Stabilizacja” T.Różewicza;
31.1. Teatr Kobra „Ostatnia wizyta” R.Koeflera;
1.2. „Cyrulik sewilski” P.A.Beaumarchaisa;
4.2. Teatr tv „Tragedia florencka” O.Wildea;
7.2 Teatr Kobra „Siedem trupów poszukuje mordercy” H.Pfeiffera;
11.2. Teatr tv „Urząd” T.Brezy;
13.2. Mały Teatr tv „Styks” Z.Nienackiego;
14.2. Teatr Kobra „Sprawa Normana Linga” J.Joykillera;
18.2. Teatr tv „Bez posagu” A.Ostrowskiego;
20.2. Tv Studio Literackie „Śniadania 1943 roku” W.Aksjonowa;
21.2. Teatr Kobra „Rozkoszne popołudnie” A.Kaczanowskiego;
22.2. Popularny Teatr tv „Jak wam się podoba” W.Szekspira;
25.2. Teatr tv „Stawka na martwego dżokeja” I.Shawa;
27.2. Teatr tv „Studio 63” - „Wieża Malowana”;
28.2. Teatr Kobra „Świat jest chory nażółtaczkę” - J.Janczura;
1.3. Poznański Teatr tv „Horyzont Afrodyty”trzy jednoaktówki „Chiton dla Laertosa” L.Proroka, „Tęsknota za Julią” S.Flukowskiego, „Gra” T.Łubieńskiego.
4.3. Teatr tv „Miasteczko zamknięte” Z.Herberta;
7.3. Teatr Kobra „Złota klatka” J.Janczura;
10.3. Mały Teatr tv „Pan Bennet” A.Fredry;
11.3. Teatr tv „Wesele” S.Wyspiańskiego;
18.3. Teatr tv „Hrabia Cagliostro” A.Tołstoja;
19.3. „Berenika” J.Racinea;
20.3 Tv Estrada Poetycka „Po to jesteśmy”.
21.3. Teatr Kobra „Pensjonat pod Aniołem Stróżem” B.Miecugowa;
22.3. Katowicki Teatr tv „Śmierć mojej starej”
25.3. Teatr tv „Sędzia i jego kat” F.Dunrenmatta;
27.3. Teatr tv „Stduio 63” - „Proces w Liege”,
28.3. Teatr Kobra „Akcja Lucy” H.Blumredera;
29.3. Estrada Poetycka „Poezja i muzyka” ( recytacje G.Holoubek );
29.3. Tv Teatr Popularny „Tranzyt” A.Seghers;
1.4. Teatr tv „Aktorki” i „Parias” jednoaktówki A.Strindberga;
4.4. Teatr Kobra „Dziwni lokatorzy” J.P.Ferriore;
5.4. Komedio-farsa „Wice i Wacek” Z.Przybylskiego( transmisja z Teatru Rozmaitości );
8.4. Teatr tv „Ostatni” B.Drozdowskiego;
11.4. Teatr Kobra „Murowane alibi” C.Roberstson;
17.4. Mały Teatr Tv „Kubuś Fatalista” D.Diderot (I fragment);
19.4. Tv Studio Literackie „Sąd” W.Tendriakowa;
21.4. Teatr tv „Romans pani majstrowej” W.Rapackiego;
22.4. Teatr tv „Szczęście małżeńskie” G.de Maupassanta;
24.5. Teatr Popularny tv „Alkad z Zalemei” L.h.Morationa;
29.4. Muzyczny Teatr tv „Zelida i Valcour albo Bonaparte w Kairze” opera K.ogińskiego;
2.5. Teatr Kobra „Kolekcjoner” J.Janczura;
6.5. Teatr tv „Spotkanie w ciemnościach” H.Auderskiej;
13.5. Teatr tv „Żabusia” G.Zapolskiej;
20.5. Teatr tv „Dzieje jednego pocisku” A.Struga;
22.5. Mały Teatr tv „Kubuś Fatalista” D.Diderota część 2;
27.5. Teatr tv „Droga do Dover” A.A.Milne;
29.5. „Studio 63” - „Tapczyk i Żołka” S.Zielińskiego;
30.5. Teatr Kobra „Śmierć w garnku” H.K.Ronbłoma;
3.6. Teatr tv „Kaprys” A.Musseta;
6.6. Teatr Kobra „Ballada o pięciu pomylonych” J.T.Joykillera;
10.6. Teatr tv „Środek nieba” A.Wydrzyńskiego;
14.6. „Tymon Ateńczyk” W.Szekspira ( transmisja z Teatru Klasycznego );
17.6. Teatr tv „Cyd” P.Corneillea;
19.6. Tv Studio Literackie „Cedrowy dwór” K.Choińskiego;
20.6. Teatr Kobra „Umrzesz za tydzień” A.Szypulskiego;
21.6. Występ Wrocławskiego Teatru „Pantonima”;
24.6. Teatr tv „Pierwszy dzień wolności” L.Kruczkowskiego;
25.6. Opera „Halka” S.Moniuszki ( transmisja z Opery Leśnej w Sopocie );
26.6. Teatr tv „Studio 63” - „15 sekund” J.Przymanowskiego
28.6. Tv Teatr Popularny „Igraszki trafu i miłości” Marivaux;
29.6. „Madame Sans Gene” komedia A.Marianowicza i J.Minkiewicza wg sztuki Sardou;
1.7. Teatr tv „Lato w Nohant” J.iwaszkiewicza;
3.7. „Kubuś Fatalista” D.Diderota ( 3 odcinek );
8.7. Teatr tv „Pierwsza lepsza” A.Fredry;
9.7 „Moralność Pani Dulskiej” G.Zapolskiej ( transmisja z Teatru Kameralnego w Warszawie );
11.7,. Teatr Kobra „Śmierć jest twoim przeznaczeniem” A.Atkinsona;
12.7. „Teatr Klary Gazul” P.Merimee: 1) „Sposobność”, 2) „Niebo i piekło”, 3) „Karoca świętych sakramentów” ( transmisja z Teatru Starego w Krakowie );
15.7. Tv Teatr Popularny „Dzieje Józefa” W.Perzyńskiego;
17.7. „Kubuś Fatalista” D.Diderota ( 3 odcinek, powtórka ? );
22.7. Teatr tv „Henryk VI na łowach” W.Bogusławskiego;
31.7. Teatr tv „Studio 63” - „Jego mała dziewczynka” T.Karpowicza;
1.8. Muzyka i poezja „Pomnik z płomienia”;
5.8. Teatr tv „Zaręczyny aktorki” J.Korzeniowskiego;
8.8. „Aida” J.Verdiego ( transmisja z Werony );
9.8. „Kupiec” Plauta ( transmisja z Teatru Powszechnego w Warszawie );
12.8. Teatr tv „Pan Topaz” M.Pagnola;
20.8. „Przedziwny kochanek” P.Corneiliea (przeniesienie inscenizacji teatralnej );
26.8. Teatr tv „Na łaskawym chlebie” I.Turgieniewa;
29.8. Teatr Kobra „Samolotem do Londynu”.
30.8. „Ożenek” M.Gogola ( transmisja z Teatru Dramatycznego w Warszawie );
2.9. Teatr tv „Trio” J.Joycea;
6.9. „Uczciwa dziewczyna” C.Goldoniego ( transmisja z Teatru Nowego w Łodzi );
9.9 „Szczygli zaułek” G.B.Shawa;
10.9. „Dwa zmartwienia Obłamowa” I.Gonczarowa;
12.9. Teatr Kobra „Znowu łut szczęścia” J.Jaxa;
16.9. Teatr tv „Szelmostwa Skapena” Moliera;
20.9. „Pierścień wielkiej damy” C.K.Norwida ( transmisja z Teatru Kameralnego );
22.9. „Tajemnica Starego Miasta” - Krotochwila w jednym akcie;
23.9. Teatr tv „Ruchome piaski” P.Choynowskiego;
25.9. Teatr tv „Studio 63” - „Ziemi przypisani” J.Kawalca;
26.9. Teatr Kobra „Wizyta u mordercy” J.Joachima;
30.9. Teatr tv „Dzień jego powrotu” Z.Nałkowskiej;
3.10. Teatr Kobra „Serenada o zmroku” R.Hey'a;
4.10. „Dwanaście krzeseł” ( transmisja z Teatru Powszechnego w Łodzi );
7.10. „Kordian” J.Słowackiego;
10.10. „Jedwabna drabinka „ opera buffo Rossiniego ( adaptacja tel-filmowa );
14.10. Teatr tv „Zakręt” T.Dorata;
16.10. Tv Studio Literackie „Notatki z frontu” E.Kapijewa;
17.10. Teatr Kobra „Siódmy skok” J.Janczura;
18.10. Katowice Teatr Tv „Sława i chwała” J.Iwaszkiewicza;
21.10. Teatr tv „Taniec księżniczki” L.H.Morstina;
25.10. Łódzki Teatr Tv „Głupi Jakub” T.Rittnera;
28.10. Teatr tv „Wielki człowiek do małych interesów” A.Fredry;
30.10. Teatr tv „Studio-63” - „Stworzenie świata” J.Janickiego;
31.10 Teatr Fantastyki „Kobra” - „Cała prawda” P.Mackie;
4.11 Teatr tv „Skandal w Hellbergu” J.Broszkiewicza;
11.11 Teatr tv „Ocean” A.Sztejna;
14.11 Teatr Kobra „Wisielec” M.Carpentera;
18.11. Teatr Tv „Ballada ciesielska” B.Berman;
22.11 „Sprawa” A.Suchowo-Kobylina ( transmisja z Teatru Narodowego w Warszawie );
25.11 Teatr tv „Romans Teresy Hennert” Z.Nałkowskiej;
28.11. Tv Teatr Fantastyki „Człowiek, który zynił cuda” H.G.Wellsa;
2.12. Teatr tv „Szklana menażeria” T.Wiliamsa;
5.12 Teatr Kobra „Już nigdy nie skłamię” L.Verneuili;
9.12. Teatr Tv „Rosmersholm” H.Ibsena;
13.12 Katowicki Teatr Tv „Odejście Korbuta” K.Korcellego;
16.12 Teatr tv „Prometeusz w okowach: Ajschylosa;
19.12 TV Teatr Sensacji „Sfinks” - „Koniec świata o ósmej” S.Lema;
22.12. Mały Teatr Tv „Węzeł rodzinny” J.Wasylkowskiego
23.12. Teatr tv - tytuł ???
24.12. Teatr tv „Syn marnotrawny” S.Trembeckiego wg Woltera;
25.12 Łódzki Teatr tv „Rozbójnik” K.Capka;
26.12 „Pan Pimpionone” opera buffo.
27.12. „Płatonow” A.Czechowa ( transmisja z Teatru Dramatycznego w Warszawie );
31.12 Teatr tv „Dom otwarty: M.Bałuckiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal dajbor



Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 537
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2016 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nagrał ktoś może ostatnio "Romea i Julię" w reżyserii Jerzego Gruzy? Szło to ostatnio na Kulturze, a ja jakoś przegapiłem. Wdzięczny będę za udostępnienie. Smile
_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl
http://forum.polskiekino.com.pl - nasze forum w nowym miejscu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
statysci



Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 442

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2016 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemysławie,świetna robota Very Happy
Dzięki wielkie i pozdrawiam Smile
_________________
...No aż tak wzruszające to to nie jest...

Zapraszam w Karkonosze:

http://www.szklarskaporeba.pl/o-szklarskiej-porebie/atrakcje-i-zabytki/194-karkonosze.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1958
3.1. "Pamiętnik Anny Frank" ( transmisja z Teatru Dramatycznego ).
15.1. Balet "Parada Parnel".
17.1. "Głupi Jakub" T.Rittnera ( transmisja z PWST ).
20.1. "Śmieszna historia "A.Salacrou.
22.1. Operetka "Bal w operze" Milluckera ( transmisja z Gliwic ).
29.1. "Jedna chwila" T.Rittnera.
6.2. Teatr tv "Podróż Anny Boleyn".
10.2. Teatr tv "Świt, dzień i noc" Nicodemiego.
17.2. Teatr tv "Tęsknota za Julią" S.Flukowskiego.
20.2. Estrada Literacka "Prometeusz Goethego".
24.2. Teatr tv "Nie igra się z miłością" Musseta.
28.2. "Aszantka" W.Perzyńskiego,( transmisja z Tetaru Narodowego ).
5.3. "Salon" Green'a.
6.3. Teatr tv "Wypadek" Galdwella.
13.3. "Małpia łapka" W.Jacobsa.
15.3. "Chirurg" Czechowa.
17.3. Teatr tv "Apollo w Cellac" J.Giraudox.
19.3. "Miłość i gniew" J.Osborn'ea ( transmisja z Teatru Ateneum ).
20.3. Teatr tv "Nie płacz synku" T.Williamsa.
26.3. Teatr tv "Kamienna dłoń" W.Smólskiego.
28.3. "Dziewczyna z dzbanem" L.de Vegi.
31.3. Teatr tv "Ślepy Geronimo i jego brat" A.Schnitzlera.
7.4. Teatr tv "Apollo w Bellac" J.Giraudoux.
10.4. Teatr tv „Szymon Chrząszcz znieważa sakrament małżeństwa” wg powieści K.Makuszyńskiego „Perły i wieprze”.
12.4. Teatr sensacji „Głos mordercy” H.M.Cloy.
14.4. Teatr tv „Żeglarz” J.Szaniawskiego.
21.4. „Opera za trzy grosze” Brechta.
23.4. Balet „Szecherezada” M.Rymskij-Korsakowa.
26.4. Teatr Sensacji „Przygody ojca Browna z panem Lampke”.
28.4. Opera „Aptekarz”.
1.5. Teatr tv i Teatr Komedia „Porwanie Sabinek”.
4.5. „Karabiny matki Carrar” B.Brechta.
7.5. „Wracamy późno do domu” ( sztuka z Teatru Rozmaitości z Wrocławia ).
14.5. „Zaklinacz deszczu” ( sztuka z Teatru Ludowego w Nowej Hucie ).
16.5. „Nasze miasto” T.Wildera ( transmisja z Teatru Współczesnego w Warszawie ).
17.5. Teatr Sensacji i Fantastyki „Dwie rurki z kremem” cz.1.
19.5. Teatr tv „Opera za 3 grosze”.
23.5. „Zaklinacz deszczu” ( transmisja z Teatru Powszechnego ).
24.5. Teatr Sensacji i Fantastyki „Dwie rurki z kremem” cz.2.
26.5. Teatr tv „Mały książe” A.de Saint Exupery.
29.5. „Daj buzi Kasiu” S. i B.Spewack.
2.6. Teatr tv „Lord August pełni swą powinność” G.B.Shawa.
6.6. Estrada poetycka „Poezja B.Leśmiana”.
9.6. Teatr tv „Dama kameliowa” A.Dumasa.
11.6. Teatr tv „Spadek” Maupassanta.
12.6. Młodzieżowy Teatr tv „Ania z Zielonego Wzgórza” L.M.Montgomery.
21.6. Teatr Sensacji i Fantastyki „Klim - prywatny detektyw” P.Chaney'a cz.1.
25.6. „Teatr tv „Paryżanka” H.Becque'a.
26.6. Teatr tv „Zmarnowane życie” A.Tarna.
27.6.”Opera za trzy grosze” ( transmisja z Teatru Narodowego w Warszawie ).
28.6. Teatr Sensacji i Fantastyki „Klim - prywatny detektyw” P.Chaney'a cz.2.
4.7. "Trzy siostry" Czechowa ( transmisja z Teatru Moskiewskiego MCHAT )
6.7. Teatr tv "Komedia konkursowa" A.Asnyka.
9.7. "Wyspa siedmiu nieszczęść" nowele T.Kwiatowskiego.
9.7. "Wiśniowy sad" A.Czechowa ( w wykonaniu teatru MCHAT ).
12.7. Teatr Sensacji i Fantastyki "Pod wesołym młynem".
14.7. "Kolonia karna" F.Kafki.
19.7. "Korale" L.Kunki.
25.7. Teatr Sensacji "Strach".
26.7. Teatr Sensacji i Fantastyki "Skrzydlaty osioł".
28.7. "Żegnaj doktorze Picot" L.Vestraete.
30.7. "Szarlatan" F.Caldwella.
3.8. "Korale" L.Kunki.
6.8. "Mur" J.P.Sartre'a.
18.7. "Okazja" Johnsona.
21.8. "Antygona" Anouilh'a ( transmisja z Małej Sali Teatru Dramatycznego )
23.8. Teatr Kobra "Gdzie jest Zosia" I.Dobosz.
30.8. Teatr Kobra "Dolina strachu" A.C.Doyle'a.
1.9. Estrada literacka "Koło rycerskie".
8.9. Teatr tv "Żegnaj doktorze Picot" L.Vestraete.
10.9. "Dzika kaczka" H.Ibsena ( transmisja z Teatru Starego w Krakowie ).
11.9. Teatr Kobra "Kto z was jest mordercą".
13.9. Operetka "Wiktoria i jej huzar" - ( transmisja z Teatru Muzycznego w Krakowie ).
15.9. "Satyry Rodocia" oraz "Wystrzał" A.Puszkina.
17.9. "W sieci" J.Kisielewskiego ( transmisja z Teatru Polskiego we Wrocławiu ).
18.9. Teatr Kobra "One dwie i on jeden" część 1, C.Rece.
19.9. "Kowal, pieniądze i gwiazdy" J.Szaniawskiego.
22.9. Teatr tv "Crainquebille" A.France'a.
24.9. Opera "Fradiavolo" Auber'a ( transmisja z Opery Śląskiej w Bytomiu ).
25.9. Teatr Kobra "One dwie i on jeden" część 2, C.Rece.
26.9. "Miarka za miarkę" W.Szekspira ( transmisja z Teatru Nowego w Łodzi ).
28.9. "Znak" G.de Maupassanta.
29.9. Teatr tv "Rajmunda" J.Bonavonio.
2.10. Teatr Kobra "Czarna walizka".
8.10. "Księżniczka Turandot" C.Gozzi ( transmisja z Teatru Ludowego w Nowej Hucie ).
10.10. "Maria Stuart" J.słowackiego ( transmisja z Teatru Polskiego ).
13.10. Teatr tv "Rajmunda" J.Bonavonio.
18.10. Operetka "Tangolita" P.Abrahama.
20.10. Teatr tv "Szczęście Frania" W.Perzyńskiego.
23.10. Teatr Sensacji i Fantastyki Kobra "Sobowtór" H.Elczewskiej.
24.10. Teatr tv poznańskiej "Mariusz" M.Pagnola.
27.10. Teatr tv "Słowa Norwida".
30.10. Teatr Sensacji i Fantastyki Kobra "Siedemnastka przynosi szcęście".
31.10. "Amfitrio" F.Zabłockiego ( transmisja z Teatru Współczesnego w Warszawie ).
3.11. Teatr tv "Zawieja" W.Panowej.
5.11. "Bal pośegnanych" P.Zwona ( transmisja z Teatru im.Słowackiego w Krakowie ).
10.11. Teatr tv "Zawieja" W.Panowej.
13.11 Teatr Sensacji i Fantastyki Kobra "Wizyta na małej planecie" G.Vidala.
14.11. "Pan Pautilla i jego sługa Matti" B.Brechta.
15.11. Telewizyjny Teatrzyk "Pod Piłatem" i "Wygwizdów" część 1.
17.11. Teatr tv "Romans pani majstrowej" W.Rapackiego.
19.11. "Kamienny świat" balet S.Prokofiewa ( transmisja z Morawskiej Ostrawy ).
23.11. "Milczenie morza" Versorse'a.
24.11. "Poczta" R.Tagore.
26.11. "Słowo o Jakubie Szeli" B.Jasieńskiego.
27.11. Teatr Sensacji i Fantastyki Kobra "Fatalna pomyłka" M.Leblanca.'
28.11. "Wojna i pokój" L.Tołstoja ( transmisja z Teatru Powszechnego w Warszawie ).
1.12. "Romans pani majstrowej" W.Rapackiego.
5.12. "Rozmowa filozofa z marszałkową D" Diderota.
7.12. "Gadatliwy włamywacz" Walece.
8.12. Opera "Szopka mistrza Piotra".
10.12. Opera "Otello" Verdiego ( transmisja z Pragi ).
11.12. Teatr Kobra "Koniec świata o godzinie 8".
12.12. Teatr tv poznańskiej "Kamienny gość".
15.12. Teatr tv "Ptak" J.Szaniawskiego.
18.12. Opera "Zelida i Valcour czyli Bonaparte w Kairze" K.M.Ogińskiego.
19.12. "Lekarz mimo woli" Moliera.
22.12. "Milczenie morza" Vaercorsa.
25.12. Opera "Halka" S.Moniuszki ( transmisja z Teatru Nowego w Łodzi.
26.12. "Baśń o Rycerzu Gwiazdy Wigilijnej" H.HGórskiej.
27.12. "Zaczęło się w banku" L.Fodora ( transmisja z teatru w Chorzowie ).
29.12. "Orfeusz" J.Cocteau.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75, 76  Następny
Strona 74 z 76

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group