Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

TEATR TELEWIZJI
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 74, 75, 76  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1959

1.1. Opera "Cyrulik sewilski" Rossiniego.
3.1. Operetka "Życie paryskie" Offenbacha.
5.1. "Pigmalion" G.B.Shawa.
6.1. "Intermedium jasełkowe"
8.1. Kobra "Wizyta na małej planecie".
9.1. "Dom kobiet" Z.Nałkowskiej ( transmisja z Teatru Nowego w Łodzi ).
15.1. Teatr "Jesienny wieczór".
21.1. Opera "Madame Butterfly" Pucciniego ( transmisja z Teatru Muzycznego w Krakowie ).
22.1. Teatr Kobra "Podwójny żart".
25.1. Młodzieżowy Teatr tv "Ania z Zielonego Wzgórza" L.Montgomery.
28.1. "Morlaność Pani Dulskiej" G.Zapolskiej ( transmisja z Teatru Klasycznego w Warszawie ).
29.1. Estrada poetycka - poezja starofrancuska.
29.1. Teatr Kobra :Pamiętnik babci".
2.2. Teatr tv poznańskiej "Świerszcz za kominem" Dickensa.
5.2. Teatr Kobra "Szpieg".
6.2. "Mademoiselle" J.Deval'a.
9.2. Młodzieżowy teatr tv "Ania z Avonlea".
16.2. Teatr tv "Zdemaskowanie Blanco Posmeta".
19.2. Teatr Kobra "Powiem wam jak zginął".
21.2. "Krysia Leśniczanka" ( transmisja z Teatru Operetki w Łodzi ).
23.2. "Pani Bovary" G.Flauberta.
25.2. "Elżbieta królowa Anglii" F.Brucknera ( transmisja z Teatru Powszechnego w Warszawie ).
26.2. Teatr tv "Kaszmirowy szal" E.Labiche'a.
27.2. "Majątek albo imię" J.Korzeniowskiego ( przeniesienie z Teatru im.Jaracza w Łodzi ).
2.3. Teatr tv "Macbeth".
4.3. "Żywot Józefa" ( przeniesienie z Teatru Nowego ).
5.3. Teatr Kobra "Noc bez końca".
9.3. "Jesienny wieczór" F.Durenmatta.
16.3. Teatr tv "Pluskwa".
18.3. "Gra miłości i śmierci" ( transmisja z Teatru Nowego w Łodzi ).
20.3. "W małym domku" T.Rittnera ( transmisja z Teatru Ludowego w Warszawie ).
23.3. "Cienie" wg.S.Szczedrina.
26.3. Estrada poetycka "Spojrzenia".
27.3. Teatr tv katowickiej "Księżyc zaszedł".
29.3. Operetka "Mankamenta edukacji" E.Chabrier'a.
2.4. Teatr Kobra "Wygrywa nr 247".
6.4. Teatr tv poznańskiej "Trzy noce".
8.4. "Burza" W.Szekspira.
10.4. Estrada literacka "Listy Słowackiego".
13.4. Teatr tv "Czym żyją i od czegu umierają" H.Eisenreicha.
15.4. "Uciekła mi przepióreczka" ( transmisja z Teatru Jaracza w Łodzi ).
16.4. Teatr Kobra "Szmaragdy Maharadży" H.S.Kellera.
17.4. "Madame Sans Gene" ( transmisja z Teatru Syrena w Warszawie ).
20.4. Opera "Zamek w Czorsztynie" K.Kurpińskiego.
22.4. "Ożenek" M.Gogola.
23.4. "Przy trakcie" A.Czechowa.
27.4. Teatr tv warszawskiej "Zawisza Czarny" J.Słowackiego.
29.4. "Wesołe kumoszki z Windsoru" ( transmisja z Opery Śląskiej w Bytomiu ).
4.5. Teatr tv "Jezioro Bodeńskie".
6.5. "Fantazy" ( transmisja z Teatru we Wrocławiu ).
8.5. "Parady" ( transmisja z Teatru Dramatycznego ).
11.5. "Akcja Wega" F.Durenmatta.
14.5. Teatr Kobra "Pan Lamberthier" L.Werneuil.
18.5. "Freuda teoria snów" A.Cwojdzińskiego.
21.5. Estrada poetycka "Jeździec miedziany".
22.5. Balet "Jezioro łabędzie P.Czajkowskiego.
25.5. Teatr tv "Czym żyją i od czego umierają".
28.5. Teatr Kobra "Żebrak".
29.5. "Panna mężatka" J.Korzeniowskiego.
1.6. Teatr tv poznańskiej "Santa Cruz" M.Frischa.
3.6. "Kapitan z Koepenick" ( transmisja z Teatru Starego w Krakowie ).
7.6. Opera fantastyczna "Opowieści Offenbacha" ( transmisja z Teatru Muzycznego w Krakowie ).
8.6. "Spotkanie w pociągu" W.Hildesheimera.
10.6. "Skiz" G.Zapolskiej ( transmisja z Teatru Starego w Krakowie ).
11.6. Teatr Kobra "Umarły zbiera oklaski" J.Alexa.
15.6. "Cudzoziemka" G.Soria.
18.6. Estrada poetycka "Romanse hiszpańskie".
19.6. "Romulus Wielki" F.Durrenmatta.
21.6. "Maski Arlekina".
22.6. Teatr tv "Zawisza Czarny".
25.6. Teatr Kobra "Ślady na piasku".
9.7. Teatr Kobra "Gdyby Zagłoba był detektywem".
17.7. "Trąd w pałacu sprawiedliwości" U.Betti.
22.7. Estrada Poetycka "Poezje W.Broniewskiego".
27.7. Teatr tv "Gracze" M.Gogola.
30.7. Teatr Kobra "Niebo może poczekać".
3.8. Teatr tv "Królowa Francji" W.Wildera.
7.8. Transmisja z teatru ( brak tytułu ! ).
20.8. Teatr Kobra "Twarz z przyszłości" G.Krupkata.
28.8. Teatr tv "Siedem kobiet" J.Barrie.
7.9. Operetka Muzycznego Teatru tv "Mankamenty edukacji".
11.9. "Czarująca szewcowa" ( transmisja z Teatru Narodowego ).
17.9. Teatr Kobra "Noc mistrza Villona".
19.9. "Odyssea" ( transmisja z Opery Warszawskiej ).
21.9. Teatr tv "Sąd ostateczny".
23.9. "Wojny trojańskiej nie będzie" J.Giraudoux ( transmisja z Teatru Starego w Krakowie ).
24.9. Teatr Kobra "Błękitny diament".
2.10. "Wizyta starszej pani" ( transmisja z Teatru Dramatycznego ).
4.10. "Historia jednej miłości".
9.10. Teatr tv "Z chłopa król" P.Baryki.
10.10. Estrada muzyczno-literacka "Było - nie było".
12.10. Teatr tv łódzkiej "Przy trakcie".
16.10. Opera „Dama pikowa” P.Czajkowskiego.
19.10. Teatr tv „Wieczory generalskie”.
22.10. Teatr Kobra „Każę aktorom powtórzyć morderstwo” J.Alexa.
29.10. Estrada Literacka „Żebrak” M.Szołochowa.
30.10. „Nora” H.Ibsena ( transmisja z Teatru Kameralnego w Warszawie ).
31.10. Operetka „Boccaccio” ( transmisja z Operetki Łódzkiej ).
2.11. Estrada Literacka „sceny dramatyczne z „Dziadów” A.Mickiewicza.
5.11. Teatr Kobra „Anonimy”.
8.11. Fragmenty baletu „Pietruszka” I.Strawińskiego.
9.11. Studio Literackie „Płomienie” sceny i fragmenty powieści S.Brzozowskiego.
13.11. „Biederman i podpalacze” M.Frischa.
16.11 „Podróż” S.Dygata.
19.11. Teatr Kobra „Pastylki na katar”.
20.11. „Sonata kreutzerowska” L.Tołstoja.
23.11. Estrada Literacka „sceny dramatyczne z „Dziadów” A.Mickiewicza ( powtórka ).
27.11. „Szkoła żon” Moliera ( transmisja z Teatru Narodowego ).
29.11. Występ artystów Teatru Opery i Baletu w Moskwie.
30.11. Muzyczny Teatr tv „Cosi Tan Tutt” - „Tak czynią wszyskie”.
2.12. „Fircyk w zalotach” F.Zabłockiego ( transmisja z Teatru Powszechnego ).
3.12. Teatr Kobra „Alibi”.
6.12. Balet „Romeo i Julia” ( transmisja z Warszawy).
7.12 Teatr tv „Do niedzieli niedaleko” B.Witek-Swinarskiej.
9.12 „Księżniczka Turandot” transmisja z Teatru Dramatycznego.
10.12 Studio literackie „Różaniec z granatów” K.Prószyńskiego.
11.12 Teatr Tv Łódzkiej „Upiory” H.Ibsena.
13.12 Teatr tv katowickiej „Do ostatniego człowieka” R.Malleta.
17.12 Teatr Kobra „Kameleon” E.Walleca.
18.12. Teatr tv katowickiej „Do ostatniego człowieka” R.Malleta.
21.12. Teatr tv „Rakieta Thundorbolt” M.Promińskiego ( nagrodzona III nagrodą na konkursie telewizyjnym ).
23.12. „Mężczyzna” G.Zapolskiej ( przeniesienie z Teatru im.Wyspiańskiego w Katowicach ).
24.12. „Nawrócony” B.Prusa.
25.12. Muzyczny Teatr tv „Ptasznik z Tyrolu” K.Zellera.
27.12. Opera „Cyganeria” Pucciniego ( transmisja z Pragi ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1960

4.1. Teatr tv
7.1. Teatr Kobra "Kameliowy trop" Hodgera i Pereywala.
11.1. "Różaniec z granatów" K.Pruszyńskiego.
14.1. Teatr Kobra "Sprawa k-43".A.Lacha.
25.1. Muzyczny Teatr tv "Nowy Don Kichot czyli sto szaleństw".
27.1. Teatr tv Łódzkiej "Korsarz i lady" B.G.Shawa.
28.1. Teatr Kobra "Jesteś tylko diabłem" J.Alexa.
29.1. "Lis i winogrona" G.Figueirede ( transmisja z Teatru Narodowego ).
1.2. "Bunt aniołów" A.France'a.
5.2. "Heloiza i Abelard" R.Vaillanda ( transmisja z Teatru we Wrocławiu ).
8.2. Teatr tv "Śluby powszednie" D.Roksanowicza.
11.2. Teatr Kobra "Za wczoraj" Ch.B.Stephana.
14.2. "Baśń o Kalifie Bocianie" bajka W.Hauffa.
15.2. Teatr Tv "Godzina dwunasta" A.Arbuzowa .
18.2. Estrada Literacka "Nowa miłość" J.Iwaszkiewicza.
25.2. Teatr Kobra "Zdrada" R.Dowersa.
28.2. Estrada Poetycka "Ballady" F.G.Lorca.
29.2. Tv Studio Literackie "Rzeczywistość" J.Putramenta.
2.3. Teatr tv "Wierna rzeka" S.Żeromskiego.
4.3. "Zemsta nietoperza" J.Straussa ( transmisja z operetki wrocławskiej ).
7.3. Teatr tv "Proces Joanny d'Arc" A.Seghers.
10.3. Teatr Kobra "Olbrzym" I.Iredyńskiego.
11.3. "Hamlet" W.Szekspira.
14.3. Teatr tv "Mario i czarodziej" T.Manna.
16.3. "Rigoletto" Verdiego ( transmisja z Teatru Muzycznego w Krakowie ).
17.3. Teatr Kobra "Kasa pancerna".
21.3. Teatr tv "Białe noce" F.Dostojewskiego.
25.3. Teatr tv Katowickiej "Strach i nędza III Rzeszy".
28.3. Estrada Literacka "Nowa miłość" J.Iwaszkiewicza.
4.4. Teatr tv "Marie i czarodziej" T.Manna.
7.4. Teatr Kobra "Scenariusz zbrodni".
8.4. "Osioł nad strumieniem" A.deMusseta ( przeniesienie z Teatru Śląskiego ).
11.4. Teatr tv "Zawadiaka mimo woli" A.Moravia.
14.4. TEatr Kobra "Imię twoje jest moim wrogiem" W.O'Donnel.
17.4. Muzyczny Teatr tv "Ritta" opera Donizettiego.
21.4. Teatr Kobra "Hotel pod Spokojnym Słońcem" J.Alexa.
22.4. "Nie jesteśmy aniołami" K.Feher ( transmisja z Teatru Ludowego ).
25.4. Tv Studio Literackie "Rzeczywistosć" Putramenta.
2.5. "Płomienie" S.Brzozowskiego.
5.5. Teatr Kobra "Będę mówił prawdę i tylko prawdę".
8.5. Estrada Literacka "Obrazki śpiewające" L.Schillera.
12.5. Teatr Kobra "Zabiłam" J.Jaxy.
13.5. "Wesele" S.Wyspiańskiego ( transmisja z Teatru Polskiego we Wrocławiu ).
15.5. Teatr Tv "Troja, miasto otwarte" K.Brandysa.
19.5. Teatr Kobra "Tylko 10 minut" A.Armstronga.
20.5. Teatr im.Eugeniusza Wachtangowa "Foma Gerdiejew" M.Gorskiego ( transmisja z teatru Polskiego w Warszawie ).
23.5. Teatr tv "Biała" A.Rudnickiego.
27.5. Teatr tv Katowickiej "Pensjonat Azyl" K.Strzałki.
30.5. Teatr tv "Na godzinę przed premierą".
2.6. Teatr Kobra "Śmierć w Dolinie Wiatrów" M.Kozłowskiego.
5.6. Teatr tv "Pola Elizejskie 1945" S.Dygata.
9.6. Teatr Kobra "Morderca przyjdzie za godzinę".
10.6. "Henryk...na łowach" W.Bogusławskiego ( transmisja z Teatru Narodowego.
15.6. Opera "Carmen" Bizeta ( transmisja z Opery im.Moniuszki w Poznaniu ).
16.6. Teatr Kobra "Kobieta" A.C.Doyla.
17.6. Teatr tv łódzkiej "Złota kareta" L.Leonowa.
19.6. Estrada literacka "Granica" Z.Nałkowskiej ( powtórka ).
25.6. "Żebyśmy tylko zdrowi byli" ( transmisja przedstawienia z teatru Buffo ).
27.6. Muzyczny Teatr tv "Przygoda króla Artura" - opera.
30.6. Teatr Kobra "Powrót o siódmej" R.C.Sherriffa.
2.7. Operetka "Fajerwerk" P.Burkharda ( transmisja z Operetki w Warszawie ).
4.7. Teatr tv "Fantazje" A.de.Musset.
7.7. Teatr Kobra "Organy Hamonda" A.Wydrzyńskiego.
8.7. "Gracze" M.Gogola i "Niedźwiedź" W.Czechowa ( transmisja z Teatru Narodowego w Warszawie ).
10.7 Operetka "Clivia" N.Dostała ( transmisja z Wrocławia ?).
11.7 Teatr tv "człowiek który zdemoralizował Handeyburg" M.Twaina.
14.7. Teatr Kobra "Samolot do Londynu" J.Alexa.
22.7. Teatr tv "Zawisza Czarny" J.Słowackiego.
28.7. Teatr Kobra "Nie żal mi Ciebie" J.Jaxy.
7.8. Estrada Literacka "Poezja Safony".
18.8. Teatr Kobra "Strach ma wielkie oczy" M.Fonnamo.
22.8. Teatr tv "Dzicy ludzie".
27.8. Operetka "Bal w operze" R>Henbergera ( transmisja z Teatru Operetki w Łodzi ).
28.8. Estrada Literacka - wiersze i pieśni F.G.Lorca.
12.9. Teatr tv "Łuczniczka" J.Szaniawskiego.
15.9. Teatr Kobra "Hotel Grand Babylon" A.Bennetta.
19.9. Teatr tv "Mężczyzna w damskim kapeluszu" K.I.Gałczyńskiego.
22.9. Teatr Kobra "Rzeczy nie kłamią" J.Jaxy.
25.9. Estrada Literacka "Kłopoty redaktora".
26.9. Teatr tv "Amy Foster".
3.10. Teatr tv Poznańskiej "Odys płaczący" R.Brandstadiera.
5.10. Balet "Drewniany książe" B.Bartoka ( transmisja z Budapesztu ).
6.10. Teatr Kobra "Lut szczęścia" J.Jaxy.
9.10. Tv Studio Literackie "Pasażerka".
11.10. Występ baletu Teatru Wielkiego ZSRS ( transmisja z Sali Kongresowej ).
17.10. Teatr tv "Fantazje" A.Musseta.
19.10. Teatr tv łódzkiej "Pod drzwiami" W.Borcharta.
20.10. Teatr Kobra "Makabryczne upominki" M.Made..
21.10. Operetka "Baron cygański" J.Straussa.
24.10. "Podróż do zielonych cienie" F.Methlinga.
27.10. Tv Studio Literackie "Orzeł czy reszka".
28.10. "Rewizor" M.Gogola ( transmisja z Wrocławia ?).
30.10. Estrada poetycka "Strofy o srebrnym ekranie".
31.10. Muzyczny teatr tv "Rita" G.Donizettiego.
1.11. Estrada literacka: Sceny dramatyczne z poematu "Dziady" A.Mickiewicza.
3.11. Teatr Kobra "Tajemnica złotych binokli" A.C.Doyla.
4.11. Operetka "Kraina uśmiechu" F.Lehera ( transmisja z teatru muzycznego w Krakowie ).
7.11. Teatr Tv "Bajka noworoczna" W.Dudincewa.
10.11. Teatr Kobra "Samolot do Londynu" J.Alexa.
14.11. Teatr tv katowickiej "Ucieczka" M.Bułgakowa.
17.11. Teatr Kobra "Ulica Henrietty" W.Balickiej.
21.11. "Jedna chwila" T.Rittnera.
24.11. Teatr Kobra "Śmierć przychodzi co miesiąc".
28.11 Teatr tv łódzkiej "Warszawianka" S.Wyspiańskiego.
1.12. Teatr Kobra "Świadek" H.Simpsona i R.Rytona.
4.12. "Podróż do zielonych cienie" F.Methlinga.
6.12. Balet Moisiejewa w Sali Kongresowej.
12.12. Estarad Literacka "Dzień listopadowy".
15.12. Teatr Kobra "Weekend w pensjonacie Cyprys".
18.12. Estrada literacka "Wielki testament" F.Villona.
19.12. Teatr tv "Mieć i nie mieć" E.Hemmingwaya.
24.12. Teatr tv "Śluby panieńskie" A.Fredry.
25.12. Operetka "Bajadera" E.Kalmana.
30.12. "Kandyda" G.B.Shawa ( trasmisja z Teatru Kameralnego w Warszawie ).
31.12. Teatr Kobra "Przed północą i po północy" J.Jaxy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1961

1.1. Estrada Literacka "Piosenki Berangera"
2.1. Teatr tv "Niemcy" L.Kruczkowskiego;
9.1. Estrada Literacka "Dzień listopadowy" J.Iwaszkiewicza.
11.1. Estrada Literacka "Kraszewski w Warszawie".
12.1. Teatr Kobra "Człowiek istota omylna".
16.1. Teatr tv "Jutro" jednoaktówka K.Korzeniowskiego.
18.1. Balet "Córka Kastylii" R.Gliera ( transmisja z Lipska ).
19.1. Teatr Kobra "Śmierć idzie przez pustynię".
20.1. Opera "Traviata" G.Verdiego.
23.1. Tv Studio Literackie "Ta trzecia" wg noweli H.Sienkiewicza.
26.1. Teatr Kobra "Pies Baskervillów" część 1, A.C.Doylea.
27.1. Teatr tv łódzkiej "Chórzystka" i "Łabędzi śpiew" A.Czechowa.
30.1. Teatr tv "W poszukiwaniu postaci scenicznych" L.Pirandella.
2.2. Teatr Kobra "Pies Baskervillów" część 2, A.C.Doylea.
6.2. Teatr tv "Polowanie" W.Sokorskiego.
9.2. Tv Studio Literackie "Na spotkanie z legendą".
10.2. Teatr tv katowickiej "Na dnie" M.Gorkiego.
13.2. Teatr tv "Aelekiniada".
16.2. Teatr Kobra "Kryptonim Rudy" J.Janczura i H.Jakóbczaka.
17.2. "Wesele Pana Balzaka" J.Iwaszkiewicza ( transmisja z Teatru Kameralnego w Warszawie ).
22.2. Estrada Literacka "Dom Pychy" i Zabić człowieka" nowele J.Londona.
23.2. Teatr Kobra "Mały skórzany woreczek" J.Alexa.
27.2. Muzyczny Teatr tv "Zabawa u górników" operetka K.Zellera.
2.3. Teatr Kobra "Morderca składa wizytę" J.Kosa.
6.3. Studio Literackie "Orzeł czy reszka" Bekesza.
9.3. Teatr Kobra "Kobieta" I.Strzemińskiej.
10.3. "Dr Knook czyli triumf medycyny" ( transmisja z Teatru Współczesnego w Warszawie ).
13.3. Teatr tv "Pastwisko na Derborance" F.Ramuza.
15.3. "Odprawa posłów greckich" J.Kochanowskiego.
16.3. Teatr Kobra "Antofagasta umrze o północy" A.Wydrzyńskiego.
17.3. "Hejże na stolicę" ( transmisja z Teatru Syrena w Warszawie ).
20.3. Estrada Literacka "Wspomnienia z teraźniejszości".
21.3. Estrada Literacka Fragmenty "Pokolenia" B.Czeszki.
23.3. Teatr Kobra "Puszka soku pomarańczowego".
24.3. Teatr tv łódzkiej "Romans" Turgieniewa.
27.3. Teatr tv "Noc 1002" C.Norwida.
1.4. Teatr Kobra "Portret" J.Kosa.
3.4. Teatr tv "Wszyscy jesteśmy geniuszami" R.Merle.
4.4. "Cyd" Wyspiańskiego.
6.4. Teatr Kobra "Zaczęło się w sobotę" Z.Zeydler-Zborowskiego.
7.4. Teatr tv poznańskiej "Podróż Don Kichota".
8.4. Wodewil "Karnawał warszawski" C.Danielewskiego.
10.4. Teatr tv "Niezawodny system" G.Feydeau.
17.4. Teatr tv "Odprawa posłów greckich" J.Kochanowskiego.
18.4. "Klub kawalerów" M.Bałuckiego ( transmisja z Teatru Klasycznego w Warszawie ).
20.4. Teatr Kobra "Proszę się obudzić" H.Morawy.
24.4. Teatr tv "Bal manekinów" B.Jasieńskiego.
25.4. "Radość z odzyskania śmietnika" wg powieści J.Bandrowskiegoo "Generał Barcz" - ( transmisja z Teatru Ludowego w Nowej Hucie ).
27.4. Teatr Kobra "Tajemnica kajuty kapitana" A.C.Doylea.
1.5. Tv Studio Literackie "Pierwsza rocznica" Katajewa.
4.5. Teatr Kobra "Genowefa czyli serdeczna trucizna" W.Borera i A.Rodleya.
8.5. Teatr tv "Zdrada" I.Babela.
11.5. Teatr Kobra "Kryptonim Mściciel" J.Janczura.
15.5. Estrada Literacka - fragmenty z poematu "Beniowski" J.Słowackiego.
16.5. "Wieczór Trzech Króli" W.Szekspira ( transmisja z Teatru Narodowego ).
22.4. Teatr tv "Gawędy wuja" S.Mrożka.
29.5. Teatr tv "Anna Karenina" L.Tołstoja.
5.6. Teatr tv "Zakręt" T.Dorsta.
6.6. "Legenda" S.Wyspiańskiego ( transmisja z Krakowa ).
8.6. Teatr Kobra "Skarb pirata" M.Higgins.
12.6. Teatr tv "Rzecz o teatrze" wg powieści J.W.Goethego "Wilhelm Meist".
14.3. Teatr tv katowickiej "Wzgórze 35" J.Lutowskiego.
15.6. Teatr Kobra "Weekend" S.Branta.
16.6. "Ich czworo" G.Zapolskiej ( transmisja z Teatru Kameralnego w Warszawie ).
21.6. Estrada Literacka "Czarna suknia" S.Wygodzkiego.
23.6. Teatr tv z Łodzi "Przechadzka między dobrem a złem" M.Choromańskiego.
26.6. Teatr tv "Romans prowincjonalny" K.Filipowicza.
28.6. "Teatr osobny" program poetycki Teatru eksperymentalnego.
29.6. Teatr Kobra "Dr Beveriea" L.Verneuil,
3.7. Estrada Literacka "Córki zmarłego pułkownika"
6.7. Teatr Kobra "Gabinet nr 13" E.Wallecea.
7.7. Sztuka "Cyrograf" B.Witek-Swinarskiej ( transmisja z teatru Ateneum w Warszawie ).
10.7. Teatr tv "Apollo z Bellec" J.Giraudoux.
13.7. Teatr Kobra "Śmierć pod żaglami" Ch.Showla.
14.7. "Na drabinie" F.Felińskiego ( transmisja z teatru Kameralnego w Warszawie ).
17.7. Teatr tv "Brat marnotrawny" O.Wildea.
20.7. Teatr Kobra "Pokój bez okien" B.Snow.
21.7. Estrada Literacka "Sezon" jednoaktówka W.Perzyńskiego.
24.7. Teatr tv "Oni wiedzą co to jest miłość" M.Huboya.
31.7. "Niezawodny system" farsa G.Feydeau ( transmisja z teatru Komedia w Warszawie ).
3.8. Teatr Kobra "Ciotka Luiza" P.Lovene.
6.8. Tv Estrada Literacka "Kobieta jest diabłem".
7.8. Teatr tv "Nagroda młodych" M.Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej.
10.8 "Poskromienie złośnicy" W.Szekspira ( Transmisja z Teatru Klasycznego, gościnny występ Teatru Dramatycznego z Koszalina ).
14.8. Teatr Tv Łódzkiej "Krach" J.Londona.
17.8. Teatr Kobra "Ten który przyjdzie".
18.8. "W słońcu" L.Hieronima Morstina ( Transmisja z Teatru Ludowego w Warszawie ).
21.8. Teatr tv "Głos człowieka" J.Cocteau.
24.8. Teatr Kobra "Gdy wieczór zapada" K.Wrońskiego.
28.8 Teatr tv "Prowincjuszka" J.Turgieniewa.
4.9. Muzyczny Teatr tv "La serwa padrena" ("Służąca panią") opera G.B.Pergolesiego.
7.9. Teatr Kobra "Kwiat lotosu" J.Kosa.
8.9. "Człowiek z budki suflera" T.Rittnera.
11.9. Teatr tv "Rzecz o teatrze" J.W.Goethego.
14.9. Teatr Kobra "Pod Biegunem" S.Stewarta.
18.9. Występ Zespołu Chińskiego Centralnego Teatru i Baletu.
20.9. "Dziewczyna i gołębie" J.Iwaszkiewicza ( dla młodzieży ).
22.9. "Historia fryzjera Vasco" G.Schehade ( transmisja z Teatru Współczesnego ).
24.9. Tv Estrada Literacka "Zapis" P.Marivaux.
25.9. Teatr tv "Mistrz Pathein" Anonima.
27.9. Tv Estrada Literacka "Pieść" M.de France.
28.9. Teatr Kobra "Gasnący płomień" P.Hamiltona.
1.10. Tv Estrada Literacka "Erotyki rzymskie"
1.10. Opera "Straszny dwór" S.Moniuszki ( Transmisja z Opery w Poznaniu ).
2.10. Teatr tv "Placówka postępu" J.C.Korzeniowskiego.
5.10. Teatr Kobra "Błękitny Mauritius".
8.10. Tv Estrada Literacka "Kolegium" M.Promińskiego.
9.10. Teatr tv "Zegarek" J.Szaniawskiego.
12.10. Teatr Kobra "Agato strzelaj".
13.10. "Złoty cielak" I.Ilf i E.Piotrowa ( transmisja z Teatru Komedia w Warszawie ).
15.10. Tv Estrada Literacka "Niobe" K.I.Gałczyńskiego.
19.10. Teatr Kobra "Ćma, trupia główka" J.Alexa.
20.10. Teatr tv Katowickiej "Utalentowane natury" M.Sołtykowa-Szczedrina.
23.10. Teatr "Cena" J.Kuśmiarka.
25.10. Tv Estrada Literacka "Niby gaj" J.Andrzejewskiego.
30.10. Tv Studio Literackie "Ta trzecia" H.Sienkiewicza.
3.11. Teatr Tv Łódzkiej "Himmelkomando" Lebovica i Obrenovica.
5.11. Estrada Poetycka "Makowskie bajki" J.Ficowskiego.
6.11. Teatr tv "Prowincjuszka" I.Turgieniewa.
9.11. Teatr Kobra "Zabić człowieka" J.Janczura.
13.11 Teatr tv "Pan Jan" R.Vaillanda.
14.11. "Złoty cielak" I.Ilf i E.Piotrowa ( transmisja z Teatru Komedia w Warszawie )
15.11 Tv Studio Literackie "Człowiek na drodze" A.Maltza.
16.11 Teatr Kobra "Wichura" P.Jerzewskiego.
17.11 "Nigdy nie można przewidzieć" B.Shawa.
19.11 Estrada poetycka "Pieśni" M.de France.
20.11 Teatr tv "Sceny dramatyczne ze Słowackiego i Puszkina".
22.11 Opera "Sprzedana narzeczona" B.Smetany ( transmisja z Pragi ).
23.11. Teatr Kobra "Łańcuch" A.Korty.
27.11 Teatr tv "Hotel Astoria" A.Sztajna.
29.11 Estrada Literacka "Scena w czwórkę" E.Ionesco.
30.11 "Srebrna szkatułka" J.Gaisworthyego.
4.12. Teatr tv "Wygnańcy" J.Joycea.
10.12. Estrada Literacka "Zatrzśnij ostatnie drzwi" T.Capote.
11.12. Teatr tv "Choucas" Z.Nałkowskiej.
12.12. "Smok" E.Szwarca ( transmisja z Teatru Ludowego w Nowej Hucie ).
14.12. Teatr Kobra "Związek nieśmiertelnych" T.Banasiowej.
17.12. Estrada poetycka "Warszawska ulica".
18.12. "Zakręt" T.Dorsta.
20.12. Tv Studio Literackie "Koń" A.Rudnickiego.
21.12. Teatr Kobra "Mistyfikacja" H.Blumredera.
23.12. "Zemsta" A.Fredry.
25.12. "Pan Picwick w tarapatach" ( transmisja z Warszawy ).
26.12. "Dobre uczynki Wojciecha Ozdoby".
29.12. "Księżyc nieszczęśliwych" E.O'Neilla.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1964

1.1. Mały Teatr Tv „Delikatność uczuć” tryptyk K.I.Gałczyńskiego;
4.1. „Madame Sans-Gene” A.Marianowicz i J.minkieiwcz wg V.Sardou;
6.1. Teatr Tv „Rosmersholm” H.Ibsena;
9.1. Teatr Kobra „Pomyłka proszę się wyłączyć” W.Fletchera;
10.1. „Dla miłego grosza” A.Nałęcz-Korzeniowskiego ( transmisja z Teatru Powszechnego z Wwy );
13.1. Teatr tv „Frajer” - „Gołębie serce” J.Galsworthy'ego;
17.1. Katowice Teatr Tv „Rok 1944” J.Kuśmieraka;
20.1. Teatr Tv „Tonio Kruger” T.Manna;
22.1. Tv Studio Literackie „Krótkie spięcie” widowisko wg W.Tiendriakowa;
27.1. Teatr Tv „Papa” A.Caillaveta i R.Flensa;
30.1. Teatr Kobra „Cień podejrzenia” R.C.Scheriffa;
3.2. Teatr tv „Kwatery” J.Krasińskiego;
21.2. Łódzki Teatr Tv „Pan Puntila i jego sługa Matti” B.Brechta;
24.2. Teatr Tv „Wspólny pokój” Z.Uniłowskiego;
25.2. Katowicki Teatr Tv „Orfeusz” A.Swirczyńskiej;
27.2. „Pantofelski z krokodyla” B.Croncevica;
2.3. Teatr Tv „Hotel Astoria” A.Sztejna;
4.3. Teatr Tv „Punkt zwrotny” W.Odojewskiego;
6.3. „Dzika kaczka” H.Ibsena ( transmisja Teatru Rozmaitości w Warszawie );
9.3. Teatr Tv „Ladacznica z zasadami” J.P.Sartrea;
12.3. Teatr Kobra „Proces Mary Dugan” B.Veiiler;
13.3. „Kordian i cham” L.Kruczkowskiego ( przeniesienie z Państwowego Teatru w Poznaniu );
16.3. Teatr Tv „Pożegnanie” S.Dygata;
18.3 Tv Teatr Poezji „Pugaczow” S.Jesienina,
20.3. Katowicki Teatr Tv „Krata” P.Gojawiczyńskiej ( aktorzy Teatru im.Wyspiańskiego w Katowicach );
21.3. Wodewil „Słomkowy kapelusz” E.Labiche;
23.3. Teatr Tv „Droga do Czarnolasu” A.Maliszewskiego;
26.3. Teatr Fantastyczny Sfinks „Portret Doriana Graya” O.Wildea;
28.3. Teatr Poezji „Tatiana” fragmenty poematu „Eugeniusz Oniegin” A.Puszkina;
30.3. Teatr Tv „Dudek” G.Feydeau;
2.4. Teatr Kobra „Kolekcja Piotra Meunier” N.Randona;
3.4. „Sułkowski” S.Żeromskiego ( transmisja z Teatru Ludowego w Warszawie );
6.4. Teatr tv „Intratna posada” A.Ostrowskiego.
9.4. Teatr Sfinks „Diabeł we flaszce” R.L.Stevensona.
13.4. Teatr tv „Romantyczni” E.Rostanda;
15.4. Studio Literackie „Więzy krwi” F.Knorre.
20.4. Teatr tv „Kuglarze” Z.Skowrońskiego.
23.4. Teatr Kobra „Porwanie” Z.Skowrońskiego i J.Bratkowskiego.
24.4. Łódzki Teatr tv „Cela 267” L.Budreckiego i I.Kanickiego wg „Reportażu spod szubienicy”;
27.4. Teatr tv „Irkucka historia” A.Arbusowa.
29.4. „Cece” L.Pirandela.
4.5. Teatr Tv „Kaprysy Marianny” A.Musseta.
7.5. Teatr tv Sfinks „Formuła nieśmiertelności” A.Dnieprowa.
9.5. „Odprawa posłów greckiech” J.Kochanowskiego ( transmisja z dziedzińca arkadowego na Wawelu ! );
10.5. Teatr tv „Kochany kłamca” J.Kilty.
15.5. Teatr tv „Studio 63 - Katowice” - „Gry i zabawy” J.Broszkiewicza.
18.5. Teatr tv „Klara i Angelika” M.Dąbrowskiej.
21.5. Teatr Kobra „Niepokój”.
22.5. Teatr tv „Mój przyjaciel” M.Pogodina.
25.5. Teatr tv „Wiele hałasu o nic” W.Szekspira.
29.5. „Lekkomyślna siostra” W.Perzyńskiego ( transmisja z Teatru Narodowego w Warszawie ).
1.6. Tv Studio Literackie „Maturzyści” Z.Skowrońskiego.
4.6. Teatr Sfinks - „Czarna komnata profesora Tarantogi” S.Lema;
5.6. „Las” A.Ostrowskiego ( retransmisja z Teatru Słowackiego w Krakowie ).
8.6. Teatr tv „Środek nieba” A.Wydrzyńskiego.
9.6. Opera „Eros i Psyche” L.Różyckiego ( transmisja z Opery im.Moniuszki w Poznaniu ).
10.6. Tv Studio Literackie „Z pamiętnika samouków”.
14.6. Tv Estrada Poetycka „Czerwiec 64”.
15.6. Teatr tv „Pamiętnik matki” wg pamiętnika Marcjanny Fornalskiej.
18.6. Teatr Kobra „Ucieczka” J.Janczura.
19.6. „Odbudowa Błędomierza” J.Iwaszkiewicza ( Przeniesienie z Teatru Polskiego w Poznaniu ).
22.6. Teatr tv „Sprawa Bakrana” M.Krleży.
24.6. Teatr tv „Studio 63” - „Elza” L.Aragona.
25.6. Teatr Kobra „Spokojny weekend” J.Joachima.
29.6. Teatr tv „Don Juan” Moliera.
4.7. „Kim jesteś Galateo?” F.Suppego.
6.7. Teatr tv „Ostry dyżur” J.Lutosławskiego.
10.7. Łódzki Teatr Tv „Zrzut” wg „Barw walki” M.Moczara.
13.7. Teatr tv „Przygoda florencka” L.H.Morstina.
14.7. „Cena wolności” A.Wydrzyńskiego.
16.7. Teatr Kobra „Arszenik i stare koronki” J.Kesselringa.
17.7. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Popioły” S.Zeromskiego.
20.7. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Lato w Nohant” J.Iwaszkiewicza ( przeniesienie z teatru Sląskiego w Katowicach ).
24.7. Festiwal Teatralny „Medea” J.Parandowskiego ( przeniesienie z Teatru Dramatycznego w Częstochowie ).
27.7. Teatr tv „SKIZ” G.Zapolskiej.
29.7. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Brewerie czartowskie” wodewil J.Kulmowej ( przeniesienie z Teatru Polskiego w Bydgoszczy ).
30.7. Teatr Kobra „Wielkie derby” D. i C.Christie.
3.8. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Bracia” Z.Wróbla ( przeniesienie z Teatru im.Jaracza w Olsztynie ).
14.8. „Iwanow” A.Czechowa ( transmisja z Teatru Rozmaitości w Warszawie ).
17.8. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Henryk IV” W.Szekspira ( transmisja z Teatru Wybrzeże w Gdańsku ).
24.8. Teatr tv „Przyczynek do podróży Cocka” Giraudoux.
27.8. Teatr Kobra „Pociąg widmo” A.Ridleya.
28.8. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Koniec księgi VI” J.Broszkiewicza ( Transmisja z Teatru Starego im.Modrzejewskiej w Krakowie ).
31.8. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Rewizor” M.Gogola ( transmisja z Teatru Ludowego w Nowej Hucie ).
4.9. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Zaczarowane koło” L.Rydla ( przeniesienie z Teatru im.Osterwy w Lublinie ).
7.9. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Wieczny małżonek” Dostojewskiego ( przeniesienie z Teatru Polskiego w Poznaniu ).
11.9. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Pokój z niekrępującym wejściem” Hofmana ( przeniesienie z Teatru im.Bogusławskiego w Kaliszu ).
13.9. Opera „Cyrulik sewilski” G.Rossiniego.
14.9. Teatr tv „Mąż i żona” A.Fredry.
16.9. Teatr tv „Studio 63” - „Świadkowie czyli nasza mała stabilizacja” T.Różewicza.
21.9. Teatr tv „Człowiek z głową” J.Warmińskiego.
24.9. Tv Teatr Sfinks „Dama Pikowa” A.Puszkina.
25.9. 1 telewizyjny festiwal teatrów dramatycznych „Wieczór Trzech Króli” W.Szekspira ( transmisja z Teatru im.Jaracza w Łodzi ).
28.9. Teatr tv „Ta wieś mogiła” J.Broszkiewicza.
5.10. Teatr tv „Biedermann i podpalacze” M.Frischa.
8.10. Teatr Kobra „Wieczorny spacerek”.
12.10. Teatr tv „Niski pułap” M.Promińskiego.
19.10. Teatr tv „Milczenie morza” Vercorsa.
22.10. Teatr Sfinks „Człowiek który ważył dusze” A.Maurois.
23.10. Łódzki teatr tv „Grzech” S.Żeromskiego.
26.10. Teatr tv „Kandyd” Voitaire'a.
30.10. Katowicki teatr tv „Odwety” L.Kruczkowskiego.
1.11. Teatr tv „Podróż do zielonych cieni” F.Metheling.
2.11 Teatr tv „Mistrz” Z.Skowroński.
5.11 Teatr Kobra „Niezwykły seans” B.Veillera.
9.11. Teatr tv „Lubow Jarowaja” K.Treniewa.
11.11. Teatr tv „Studio 63” - „Nietutejszy” B.Wiernika.
16.11. Teatr tv „Ucieczka z Betlejemu” E.Niziurskiego.
18.11. Festiwal Sztuk Rosyjskich i Radzieckich „Człowiek z karabinem” M.Pogodnia.
19.11 Teatr Sfinks „Równanie Maxwella” A.Szypulskiego.
23.11. Teatr tv „Zrzut” wg „Barw walki” Moczara.
3.12. Teatr Kobra „Przyjaciel przyjdzie wieczorem” J.Companneza i Y.Noe'go.
7.12. Teatr tv „Kordian” J.Słowackiego.
11.12. Teatr tv „Czarne i białe piuropusze” A.Siekierskiego.
14.12 Teatr tv „Burza” W.Szekspira.
16.12. „Studio 63” - „Szekspir” ( sonety i monologi „Hamleta” ).
21.12. Teatr tv „Proszę wejść - otwarte” Z.Kubikowskiego.
24.12 Teatr tv „Miód kasztelański” J.I.Kraszewskiego.
25.12. Teatr tv „Intryga i miłość” Schillera.
28.12. Teatr tv „Kochany kłamca” J.Kilty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozwolę sobie w miarę sprawie dopisywać kolejne roczniki polskiego teatru od 1965 przez lata 70,80 i może bliżej współczesności. pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nałka



Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 1073

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 1:03 pm    Temat postu: Teatr Telewizji - rok po roku Odpowiedz z cytatem

Przemysław napisał:
pozwolę sobie w miarę sprawie dopisywać kolejne roczniki polskiego teatru od 1965 przez lata 70,80 i może bliżej współczesności. pozdrawiam Smile


super, a można uzupełniać gdy się znajdzie jakieś braki? Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, w końcu wspólnie można zrobić taką listę lepszą i z mniejszą ilością błędow Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas na rok 1965 ! Tutaj pojawia się STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE ( pierwsze dwa odcinkia anonsowano bez podania informacji że to część większej "serii", od 3 i dalej podawano już nr odcinka i informację że to cykl STAWKI... ).

4.1. Teatr tv „Przygoda z Agnieszką” E.Kabate'a.
8.1. Krakowski teatr tv „Niebezpieczne związki” 1 odcinek widowiska z cyklu „Dzwonić 4 razy”.
11.1. Teatr tv „Skąpiec” Moliera.
13.1. Teatr tv „Studio 63” - „Chłopaki” - ballady lipieckie.
15.1. „Most” J.Szaniawskiego.
18.1. Teatr tv „Dudek” G.Feydeau.
21.1. Teatr Kobra „Pamiętniki inżyniera Heyny”.
22.1. Łódzki Teatr tv „Wyspa pokoju” E.Pietrowa.
25.1. Teatr tv „Śmierć gubernatora” K.Kruczkowskiego.
28.1. Teatr Sensacji „Wróg jest wszędzie” A.Zbycha.
29.1. Katowicki Teatr tv „Szósty dzień tworzenia” S.Stampfla.
1.2. Teatr tv „Fantazy” J.Słowackiego.
3.2. Mały Teatr tv „Węzeł Rodzinny” J.Wasylkowskiego.
8.2. Teatr tv „Ifigenia w Taurydzie” J.W.Goethego.
11.2. Teatr Fantastyki Sfinks „Czarna walizeczka” C.M.Kornblutha.
15.2. Teatr tv „Pierścień wielkiej damy” C.K.norwida.
22.2 Teatr tv „Ucieczka z Betlejemu” E.Nizurskiego.
25.2. Teatr Sensacji „Łączniczka z Londynu” A.Zbycha.
26.2. Łódzki Teatr tv „Droga” L.Budreckiego i I.Kanickiego.
28.2. Teatr tv „Freuda teoria snów”.
5.3. „Dundo Maroje alboo rzymska kurtyzana” M.Drżića.
8.3. Teatr tv „Mąż idealny” O.Wilde'a.
11.3. Teatr Kobra „Siódmy sygnał” G.Simenona.
12.3. Katowicki Teatr tv „Sprawa Ottona Gardnera” J.Dąbrowskiego.
15.3. Teatr tv „Biurozaury” komediofarsa S.Ambregi.
17.3. Teatr tv „Studio 63” - „Nie ma Albertyny” M.Prousta.
22.3. Teatr tv „Miłość don Perlimplina de Belisty” F.G.Lorca.
25.3. Teatr Sensacji „W pułapce” A.Zbycha ( 3 odcinek „Stawka większa niż życie” ).
29.3. Teatr tv „Valpone” B.Johnsona.
31.3. Opera „Odrawa posłów greckich” W/Rudzińskiego.
9.4. „Dziewiąty sprawiedliwy” J.Jurandota.
12.4. Teatr tv „Dym” I.Turgieniewa.
22.4. Teatr Sensacji „F-19 działa” A.Zbycha ( 4 odcinek „Stawka większa niż życie” ).
23.4. Katowicki Teatr tv „Sen” T.Dostojewskiego.
26.4. Teatr tv „Szósty lipca” M.Szatrowa ( próba dramatu dokumentalnego ).
30.4. Łódzki Teatr tv :Matka” B.Brechta wg M.Gorkiego.
3.5. Teatr tv „Stara cegielnia” J.Iwaszkiewicza.
6.5. Teatr Kobra „Sprawa Denzingera” B.Bechera i J.Gregora.
10.5. Teatr tv „Mistrz” Z.Skowrońskiego.
17.5. Teatr tv „Rano przeszedł huragan” W.Machejka.
20.5. Teatr Sensacji „Kryptonim Edyta” - 5 odcinek z cyklu „Stawka większa niż życie”.
21.5. Katowicki Teatr tv „Patrzymy na siebie: W.Odojewskiego.
24.5. Teatr tv „Drzwi” L.Budreckiego i I.Kanickiego.
31.5. Teatr tv „Chłopaki” ( Ballady lipieckie ) E.Brylla.
1.6. Teatr Sfinks „Człowiek bez twarzy” A.Minkowskiego.
4.6. Wrocławski Teatr tv „Gospodarstwo” J.Iwaszkiewicza.
7.6. Teatr tv „Zabawa jak nigdy” W.Saroyana.
9.6. „Studio 63” - „Kwiaty polskie” J.Tuwima.
10.6. Teatr Kobra „Noc strachu” J.Willard.
14.6. Teatr tv „Dudek” G.Frydeau.
17.6. Teatr Sensacji „Oskarżenie” widowisko sensacyjno-szpiegowskie A.Zbycha ( uwaga spektakl z cyklu „Stawka większa niż życie” ).
18.6. Łódzki Teatr tv „DRAGON” W.Szustera.
21.6. Teatr tv „Przygoda pana Trapsa” wg słuchowiska Durrenmatta.
25.6. Teatr tv „Patrzymy za siebie” - tryptyk obyczajowy.
28.6. Teatr tv „Stanisław i Bogumił” M.Dąbrowskiej.
1.7. Teatr Sfinks „Ciemna gwiazda”.
2.7. II Tv Festiwal Teatralny „Dziecinni kochankowie” F.Crommelyneka.
5.7. II Tv Festiwal Teatralny „Moja droga do Polski” monodram B.Kurowskiego.
9.7. II Tv Festiwal Teatralny „Natręci” J.Bielawskiego.
12.7. Teatr tv „Ostrożnie - świeżo malowane” R.Fauchois.
15.7. Teatr Kobra „Zabiłem moją żonę” J.Tully.
16.7. II Tv Festiwal Teatralny „Kobiety z Niskavuori” H.Wuolijoki. ( przeniesienie z Teatru
Jaracza w Łodzi ).
19.7. Teatr tv „Głos” Z.Skowrońskiego.
22.7. „Żołnierze” widowisko B.Brylla.
23.7. II Tv Festiwal Teatralny „Miłość i gniew” J.osborne'a.
26.7. Teatr tv „Imieniny pana dyrektora” Z.Skowrońskiego i S.Słotwińskiego.
30.7. II Tv Festiwal Teatralny „Mazepa” J.Słowackiego ( przeniesienie z Tateru Ziemi Mazowieckiej ).
2.8. Teatr tv „Mąż i żona” A.Fredry.
9.8. II Tv Festiwal Teatralny „Karol IV””.
13.8. II Tv Festiwal Teatralny „Uciekła mi przepióreczka” S.Żeromskiego.
16.8. Teatr tv - dwie jednoaktówki A.Musseta „Trzeba się zdecydować” i „Kaprys”.
26.8. Teatr Kobra „Morderstwo z konieczności” R.Plomley'a.
27.8. II Tv Festiwal Teatralny „Garść piasku” J.Przeździeckiego.
30.8. II Tv Festiwal Teatralny „Barbara Radziwiłłówna” ( transmisja z zamku na Wawelu );
3.9. II Tv Festiwal Teatralny „Aktor „C.K.Norwid.
6.9. Teatr tv „Cudny wieczór” M.Rozowskiego.
10.9. II Tv Festiwal Teatralny „Romeo i Julia” W.Szekspira ( przeniesienie z Teatru Powszechnego w Łodzi ).
13.9. Teatr tv „Matka Joanna od Aniołów” J.Iwaszkiewicza.
17.9. „Order dla dzieci cudu” sztuka tv.
18.9. Ogłoszenie wyników II tv Festiwalu Teatrów Dramatycznych.
20.9. Teatr tv „Kresy” J.Lenarta.
24.9. „W gołębniku” - I.Nikorowicza.
25.9. „Loterya” - fraszka jednym akcie, S.Moniuszko.
27.9. Teatr tv „Adwokat i róże” J.Szaniawskiego.
30.9. Opera „Katarzyna Izmaiłowa” D.Szostakowicza.
1.10. Łódzki Teatr tv „Drzewo” J.Langera.
4.10. Teatr tv „Żałoba przystoi Elektrze” E.O'Neille'a.
6.10. Teatr tv „Żałoba przystoi Elektrze” E.O;Neille'a.
11.10. Teatr tv „Ladacznica z zasadami” J.P.Sartre'a.
13.10. Mały Teatr tv „Kaprys Łazarza” S.Grochowiaka.
14.10. Teatr Fantastyki Sfinks „Andromeda” A.Minkowskiego.
18.10. Teatr tv „Zapiski majora Pycia” J.Kaden - Bandrowskiego.
20.10. „Ucieczka” monolog na motywach powieści S.Kowalewskiego.
21.10. Teatr Sensacji „Tajemnica zamku Edelsberg” 7 odcinek cyklu „Stawka większa niż życie” A.Zbycha.
25.10. Teatr tv „Kapitan z Koepenick” K.Zuckmayera.
28.10. Teatr Sensacji „Piąta bomba” na podstawie nowli Julitty i Franciszka Bernasiów.
29.10. „Ptak” Szaniawskiego.
1.11. Teatr tv „Maria Stuart” J.Słowackiego.
3.11. Kameralna scena muzyczna „Porwanie” T.Kiesewettera” ( Opera Poznańska ).
4.11 Teatr Kobra „Noc na rozdrożu” G.Simenona.
8.11. „Dni Turbinych” M.Bułhakowa.
12.11 Łódzki teatr tv „Bohater naszych stron” J.M.Synge.
15.11. „Dni Turbinych” M.Bułhakowa.
18.11. Teatr Sensacji „Ostatnia broń Fuchrerea” A.Zbycha ( 8 odcinek „Stawka większa niż życie” ).
22.11. Teatr tv „Amant, autor i sługa” W.Bogusławskiego.
27.11 Teatr Rozrywkowy „Piękna Helena” operetka J.Offenbacha.
29.11. Teatr tv „Przygoda pana Trapsa” F.Duerrenmatta.
2.12 Teatr Kobra „Słyszycie? - znowu gra” J.Włodana.
6.12 Teatr tv „Pieją koguty” J.Bałtuszica.
10.12 Katowicki Teatr tv „Kłamstwo” A.Wydrzyńskiego.
13.12 Teatr tv „Pięć minut przed północą” J.Solovica.
16.12. Teatr Sensacji „Koniec gry” A.Zbycha ( z cyklu „Stawka większa niż życie” 9 odcinek ).
20.12. Teatr tv „Szklana menażeria” T.Williamsa.
22.12. „Studio 63” - „Mężczyzna” J.Cocteau.
27.12. Teatr tv „Kuglarze” Z.Skowrońskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław



Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 40

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1966

3.1. Teatr tv „Mistress Cheyney” F.Londsdale.
6.1. Teatr Sensacji „Kwiaty dla Shelli”.
10.1. Teatr tv „Koniec pani Cheyney” F.Lonsdale.
16.1. Mały Teatr tv „Warszawianka” J.Andrzejewskiego.
17.1. Teatr tv „Zegarek” J.Szaniawskiego.
20.1 Teatr Fantastyki Sfinks „Współczynnik wyobraźni” Z.Safjana.
21.1 Łódzki Teatr tv „Henryk IV” L.Pirandello.
23.1. „Studio 63” - „Jedzie żołnierz borem, lasem” polska poezja renesansowa.
24.1 Teatr tv „Aszantka” W.Perzyńskiego.
7.2. Teatr tv „Panna Rosita” G.Lorca.
10.2. Teatr Sfinks „Zeus musi lądować” A.Minkowskiego.
11.2. Katowicki Teatr tv „Wyboje” W.Tendriakowa.
13.2. Łódzki Teatr Niedzielny „Jesienna nuda” Niekrasowa.
14.2. Teatr tv „Dzikie palmy” W.Faulknera.
21.2. Teatr tv „Ostatni” M.Gorkiego.
24.2. Teatr Kobra „Czarna laleczka” G.Batsona.
25.2. „Marchołt gruby a sprośny” J.Kasprowicza.
28.2. Teatr tv „Dwie humoreski o stosunku do zwierząt” S.Mrożka.
4.3. Teatr tv „Noc wenecka - czyli zaślubiny Laurety” A.Musseta.
14.3. Teatr tv „Śluby panieńskie” A.Fredry.
17.3. Teatr Kobra „Zbrodnia” H.Bielskiego.
18.3. Teatr tv „W małym domku” T.Rittera.
21.3. Teatr tv „Huzarzy” P.A.Breala.
25.3. Teatr tv „Pierwszy i ostatni”.
28.3. Teatr tv „Kandyd” Woltera.
30.3. Łódzki Teatr tv „Złe krąży” J.Audiberti.
31.3. Teatr Kobra „Pościg” H.Bielskiego.
4.4. Teatr tv „Horsztyński” J.Słowackiego.
8.4. Katowicki teatr tv „Proces Ryszarda Waverly” R.Schneidera.
11.4. Teatr tv „Katarynka” B.Prusa.
14.4. Teatr Kobra „Oczekiwanie” W.Halla.
15.4. Teatr tv „Waga” W.Bilińskiego.
21.4. Teatr Kobra „Jedna godzina życia” B.Marivale.
25.4. Teatr tv „Montserrat” E.Reblesa.
28.4. Teatr Kobra „Znajoma z pociągu” A.Gilberta.
2.5. Teatr tv „Trzeci Maja” J.Krasowskiego.
6.5. Teatr tv „Zdobyty horyzont” G.Morcinka.
8.5. Teatr tv „Żołnierze” E.Brylla.
12.5. Teatr Sensacji „Przyznaję się do winy” cz.1, J.Bronisławskiego.
13.5. Teatr tv „Błękitni patrol” W.Halla.
15.5. Niedzielny Teatr tv „Duet” K.Makuszyńskiego.
16.5. Teatr tv „Pożegnanie z Marią” T.Borowskiego.
19.5. Teatr Sensacji „Przyznaję się do winy” cz.2. J.Bronisławskiego.
23.5. Teatr tv „Szwejk na tyłach” J.Haska.
25.5. Estrada literacka „Romanza we krwi”.
27.5. „Western na południku 15” S.Bratkowskiego ( transmisja z przedstawienia Tetaru im.Bogusławskiego w Kaliszu ).
30.5. Teatr tv „Jesienny wieczór” F.Durrennatta.
2.6. Teatr Kobra „Pomyłka, proszę się wyłączyć” L.Fletcher.
3.6. Teatr tv „Nie trzeba krzykiem zagłuszać ciszy nocy” Legut.
5.6. Niedzielny Teatr tv „Awantura w Chioggi” C.Goldoniego.
6.6. Teatr tv „Powrót do Lizbony” G.Eicha.
8.6. Teatr Jednego Aktora „Ojciec i syn”.
13.6. Teatr tv „Martwe dusze” M.Gogola.
16.6. Teatr Kobra „As pik”.
20.6. Teatr tv „Chłopcy” S.Grochowiaka.
26.6. „Studio 63” - „Listy do Delfiny” Z.Krasińskiego.
27.6. Teatr tv „Żeglarz” J.Szaniawskiego.
30.6. Teatr Sensacji „Pocztówka z Buenos Aires” odc.1.
1.7. III Festiwal Teatrów Dramatycznych „Żałosna tragedia pana Ardena z Feversham przez nieznanego autora opowiedziana” ( transmisja z Teatru Starego w Krakowie ).
4.7. Teatr tv „Papa” R.Flersa.
7.7. Teatr Sensacji „Pocztówka z Buenos Aires” odc.2 „Osaczeni”.
8.7. „Don Alvarez albo niesforna w miłości kompanija” S.H.Lubomirskiego.
11.7. III Festiwal Teatrów Dramatycznych „Warszawianka” S.Wyspiańskiego.
18.7. III Festiwal Teatrów Dramatycznych „Dzieci słońca” M.Gorkiego ( przeniesienie z Teatru Polskiego w Szczecinie ).
24.7. Teatr tv „Celadon i Astrea czyli romans królewski” scenariusz oparty na listach Sobieskiego i Marysieńki.
25.7. III Festiwal Teatrów Dramatycznych „Uciekła mi przepióreczka” S.Żeromskiego ( transmisja z Teatru Narodowego w Warszawie ).
29.7. III Festiwal Teatrów Dramatycznych „Śniadanie na trawie” ( transmisja z Teatru Komedia w Warszawie ).
1.8. Teatr tv „Homer i Orchidea”.
4.8. Teatr Sensacji „E19 działa” - 4 odc „Stawki większej niż życie” A.Zbycha.
8.8. III Festiwal Teatrów Dramatycznych „Fizycy” F.Durrenmatta.
11.8. Teatr Sensacji „Kryptonim Edyta” - odcinek „Stawki większej niż życie” A.Zbycha.
14.8. Opera „Kotka przemieniona w kobietę” J.Offenbacha.
15.8. „Wiele hałasu o nic” W.Szekspira.
18.8. Teatr Sensacji „Tajemnica zamku Edelsberg” z cyklu „Stawka większa niż życie”.
22.8. „Kolumbowie” R.Bratny.
29.8. III Festiwal Teatrów Dramatycznych „Zamek” F.Kafki.
1.9. „Koniec gry” 9 odcinek „Stawka większa niż życie” A.Zbycha.
2.9. Teatr tv „Szczęście Frania” W.Perzyńskiego.
5.9. Teatr tv „Stara cegielnia” (wznowienie).
12.9. Teatr tv „Amfitryon” F.Zabłockiego.
19.9. Teatr tv „Jedna noc” A.Minkowskiego.
21.9. Teatr Młodego Widza „Zamach w chełmińskiej gospodzie” A.Rymkiewicz.
22.9. Teatr Sensacji „Marie Octobre” J.Robert, J.Dovivier i H.Jeansen.
25.9. „Studio 63” - „Norwid” A.Hanuszkiewicza.
26.9. „Dzień bez kłamstwa” J.Montgomerego.
28.9. „Dziwny pasażer” T.Karpowicza.
29.9. Teatr Kobra „Dwaj panowie z Zodiaku” B.Gordon.
30.9. „Korupcja” A.Kuśniewicza.
10.10. Teatr tv „Za kulisami” C.Norwid.
13.10. Teatr Kobra „Zbrodniarze”.
14.10. Teatr tv „Obręcz korony” L.Budreckiego i E.Szustera.
17.10. „Ucieczka z Betlejem” E.Nizurskiego.
20.10. Teatr Sensacji „Czarny wilk von Hubertus” - 1 odcinek II serii „Stawki większej niż życie” A.Zbycha.
21.10 Opera „Flis” S.Moniuszki.
24.10. „Beniowski” J.Słowackiego.
27.10. Teatr Kobra „Obraz w czarnej ramie”.
31.10. Teatr tv „Ożenek Rembrandta” H.Balzaka.
2.11. Teatr Jednego Aktora „Dudek” C.Mc Cullers.
4.11 Gdański teatr tv „Za tych co w górze”.
7.11. Teatr tv „Jegor Bułyczew” M.Gorkiego.
10.11. Teatr Kobra „Samobójstwo”.
11.11. Łódzki Teatr tv „Eryk XIV” A.Strindberga.
14.11. Teatr tv „Szósty lipca” M.Szatrow.
17.11. Teatr sensacji „Hades nadal przyjmuje”.
18.11 Opera „Marta”.
21.11. Teatr tv „Miarka za miarkę” W.Szekspira.
23.11. Balet „Obrazki z wystawy” M.Mussorgskiego.
24.11 Teatr Sensacji „Noc w szpitalu” A.Zbycha ( 2 odcinek II serii „Stawki wiekszej niż życie” ).
25.11 Wrocławski Teatr tv „Wieś Stiepańczykowa i jej mieszkańcy” T.Dostojewskiego.
28.11 Teatr tv „Dom kobiet” Z.Nałkowskiej.
30.11. Mały Teatr tv „Śniadanie roku 1943”.
4.12. Teatr Niedzielny „Spotkanie w pociągu” W.Hildesheimera.
5.12 Teatr tv „Skowronek” J.Anauilha.
8.12. Teatr Kobra „Zabito człowieka”.
11.12. Teatr Niedzielny „Komedia z awansem”
12.12. Teatr tv „Oszukana” T.Manna.
14.12. Mały Teatr tv „Zamknięty przedział” Z.Kubikowskiego.
16.12. Łódzki Teatr tv „Dobry człowiek z Seczuanu” B.Brechta.
18.12. Teatr Niedzielny „Forteca” A.Barańskiego.
19.12. Teatr tv „Antygona” Sofokles.
21.12. Opera „Nefru”.
22.12. Teatr sensacji „Człowiek który stracił pamięć” 3 odcinek 2 serii „Stawki większej niż życie” A.Zbycha.
24.12. „Od Odtrowi świeci gwiazda” E.Brylla.
26.12. „Studio 63” - „Pan Tadeusz” A.Mickiewicza.
26.12. Teatr tv „Nocleg w Apeninach” A.Fredry.
28.12. Teatr tv „Jeźdźcy od morza” J.Milington-Synge'a.
30.12. Teatr tv „Szkoła miłości” P.Marivauxa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paj-Chi-Wo



Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 629

PostWysłany: Czw Maj 19, 2016 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewelacyjny teatr telewizji "Kuracja" reż. Wojciecha Smarzowskiego. Jak ktoś słyszał wcześniej o tzw. "psychuszkach", jak nie to poszukajcie określenia
psychiatria represyjna.

Na filmweb.pl ta sztuka się co niektórym tak spodobała, że powstała dyskusja dlaczego nie dołączają tego spektaktu jako do dorobku reżysera na stronie. Do dzisiaj tego nie zrobili. Mam na to tylko jeden wyraz KOMERCJA.

Chhholernie polecam to oglądnąć:

Arrow https://www.youtube.com/watch?v=wYhNELdwitw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal dajbor



Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 537
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 19, 2016 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:


Na filmweb.pl ta sztuka się co niektórym tak spodobała, że powstała dyskusja dlaczego nie dołączają tego spektaktu jako do dorobku reżysera na stronie. Do dzisiaj tego nie zrobili. Mam na to tylko jeden wyraz KOMERCJA.


A ja mam na to inny wyraz i to w dodatku trafny i właściwy - konsekwencja. Filmweb nie wpisuje do dorobków twórców filmowych przedstawień Teatru Telewizji. Nie ma więc żadnego powodu, dla którego miałby zrobić wyjątek dla "Kuracji".

M.in. właśnie dlatego nie korzystam z Filmwebu, a z filmpolski.pl. Poznając dorobek ekranowy danego twórcy, spis jego prac przeznaczonych na ekran, chcę móc zobaczyć w miarę możliwości jak najwięcej. Dlatego uważam, iż słusznie robi Redakcja filmpolski.pl, że wpisuje do filmografii także Teatry Telewizji. Ale redakcja Filmwebu tego nigdy nie robiła, taki jest jej wybór i jeżeli tak zdecydowali, to muszą się tego trzymać, bo inaczej na stronie będzie burdel. Nie można jednego Teatru Telewizji wpisać, a innych nie.
_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl
http://forum.polskiekino.com.pl - nasze forum w nowym miejscu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Paj-Chi-Wo



Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 629

PostWysłany: Czw Maj 19, 2016 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
A ja mam na to inny wyraz i to w dodatku trafny i właściwy - konsekwencja. Filmweb nie wpisuje do dorobków twórców filmowych przedstawień Teatru Telewizji. Nie ma więc żadnego powodu, dla którego miałby zrobić wyjątek dla "Kuracji".


Ale filmweb.pl wpisał na listę Małżowinę:
Arrow http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=127637


cyt.: Film (spektakl ?) został zaprezentowany w TVP 2 jako spektakl teatru telewizji w cyklu "Studio Teatralne Dwójki".


Czyli nie tak do końca jak mówisz?

http://www.filmweb.pl/person/Wojciech.Smarzowski

Tego akurat nie oglądałem i nie wiem czy to film czy teatr?

P.S. (5 mim później)

Ale fakt wychodzi na to, że Małżowina to jednak film.

No na pewno byłoby sporo zamieszania no bo jak teatry to dlaczego nie
krótkometrażowe czy etiudy itd.. filmpolski.pl to jak zbawienie.


Wracając teatr nadaje się na pełnometrażowy film. Czuję, że Smarzowski ma jeszcze wiele do nakręcenia... jeszcze sie narobi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hclnorek



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 35

PostWysłany: Czw Maj 19, 2016 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=Cy3iqSL6ap0
"Małżowina" w wersji panoramicznej i w HD, w internecie dotychczas była marna wersja VHSRip i w formacie obrazu 4:3.
A jeśli chodzi o "Kurację" to ostatnio nadano to w TV, 9 października 2011 r. po północy w TVP2. Szkoda że nie można natrafić na jego emisję w najbliższym czasie Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Geo Dutour



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 1:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się podobał "Mąż i żona"? Mnie zdziwiło, że w napisach końcowych podano nazwisko kaskadera. Gdzie tam scena kaskaderska? Bo chyba nie wyskok z okna w początkowej scenie...
_________________
Co ty myślisz, że u nas w Polsce nie ma takich kotłów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal dajbor



Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 537
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Geo Dutour napisał:
Jak się podobał "Mąż i żona"? Mnie zdziwiło, że w napisach końcowych podano nazwisko kaskadera. Gdzie tam scena kaskaderska? Bo chyba nie wyskok z okna w początkowej scenie...


Owszem, na przykład właśnie wyskok z okna. Nie musi jej wykonywać kaskader, ale kaskader na planie przy kręceniu takiej sceny musi być obecny.
_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl
http://forum.polskiekino.com.pl - nasze forum w nowym miejscu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 74, 75, 76  Następny
Strona 75 z 76

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group