Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Czterej Pancerni I Pies
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
potworek

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film "Popioły" powstał przed "Czterej pancerni i pies" trudno więc mówić że nadal piękna, zresztą pani Pola Raksa i dzisiaj jest ładną kobietą. Co prawda nie mal nie pokazuje się w TV ale gdzieś rok temu pokazywali ją gdy był mowa o jakieś fundacji dobroczynnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliot

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 4:24 am    Temat postu: Ucięta piosenka z czołówki "Pancernych" Odpowiedz z cytatem

Jako ciekawostkę powiem, że piosenka z czołówki "Czterech Pancernych" wcale nie zaczyna się od słów "Deszcze niespokojne" bo to już druga zwrotka. Mam oryginał z pierwszą zwrotką, zupełnie nieznaną. Ot piosenka była zbyt długa, to ją ucieli.
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pancerni od 3 lutego na TVP Historia.
Capitol-Dali

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto wie, która to będzie emisja tego serialu? Razz Pozdrawiam Wink
aro7777

PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam sentyment do tego serialu - gdy słyszę piosenkę "Deszcze niespokojne", to wracają wspomnienia z dzieciństwa, gdy zasiadałem przed czarno-białym telewizorem i oglądałem Szarika i załogę Rudego. Lubię ten serial nadal, również ze względu na kapitalne role aktorów ... w ogóle nie obchodzi mnie ta rozdmuchana propaganda wokół tego serialu, gdyż serial ten miał być w założeniu przygodowy i swoją rolę spełnia znakomicie.
Holt_

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro7777 napisał:
Mam sentyment do tego serialu - gdy słyszę piosenkę "Deszcze niespokojne", to wracają wspomnienia z dzieciństwa, gdy zasiadałem przed czarno-białym telewizorem i oglądałem Szarika i załogę Rudego. Lubię ten serial nadal, również ze względu na kapitalne role aktorów ... w ogóle nie obchodzi mnie ta rozdmuchana propaganda wokół tego serialu, gdyż serial ten miał być w założeniu przygodowy i swoją rolę spełnia znakomicie.
zawsze mówię przypieprzającym się do CPiP - wywalcie do kosza "Trzech muszkieterów", przecież tam są historyczne bujdy.....
Brunner

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy wiemy jacy aktorzy grali główne rolę w pancernych i że byli świetni. Ale proponuje wspomnieć o drugim planu i może wybrać ulubionego? Przypomnę: Mieczysław Stoor- Kalita, Wiesław Michnikowski- Zubryk, Mieczysław Czechowicz- Konstanty, Jerzy Turek- Józek, Roman Kłosowski- Staśko, Barbara Krafftówna- Honorata, Tomasz Zaliwski- Magneto, Marian Opania- Zadra, Aleksander Bielawski- Pawłow,
Brunner

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy wiemy jacy aktorzy grali główne rolę w pancernych i że byli świetni. Ale proponuje wspomnieć o drugim planu i może wybrać ulubionego? Przypomnę: Mieczysław Stoor- Kalita, Wiesław Michnikowski- Zubryk, Mieczysław Czechowicz- Konstanty, Jerzy Turek- Józek, Roman Kłosowski- Staśko, Barbara Krafftówna- Honorata, Tomasz Zaliwski- Magneto, Marian Opania- Zadra, Aleksander Bielawski- Pawłow,
Holt_

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
musiałbym eybrać pomiędzy Czechowiczem a Michnikowskim, a taki wybór to okrucieństwo Smile Ale ok...Czechowicz. Scena szpitalnego podrywu "na wiosnę i ptaki"......poezja Smile Smile
Brunner

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dalej: Artur Młodnicki- lekarz, Zygmunt Kęstowicz- dowódca, Stanisław Jasiukiewicz- West, Tadeusz Fijewski- Czereśniak, Stanisław Gronkowski- Kugel, Hanna Skarżanka- Natasza, Andrzej Herder- żandarm, Józef Nalberczak- Fiodor, Zygmunt Hübner- rotmistrz, Zdzisław Karczewski- Jefim. Wilhelmiego, Kalinowskiego, Kłosińskiego i Pyrkosza zaliczam do głównych. Wszystkie rolę wspaniałe!
Brunner

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po naprawdę długich wahaniach: 1. Tadeusz Fijewski 2. Barbara Krafftówna 3. Mieczysław Stoor 4. Mieczysław Czechowicz 5. Wiesław Michnikowski 6. Stanisław Jasiukiewicz 7. Hanna Skarżanka 8. Józef Nalberczak 9. Roman Kłosowski 10. Zygmunt Hübner
chojrak

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulubiony krytyk prawicy i wszystkich Prawdziwych Polaków napisał fascynujący artykuł pt. "O czterech pancerfaustach i polskim psie". Do poczytania tutaj: http://klopotowski.salon24.pl/304988,o-czterech-pancerfaustach-i-polskim-psie kilka wyimków:
Cytat:
Był sympatyczny dla prostaczków, zręczny dla fachowców, uroczo naiwny dla wyrafinowanych.
Cytat:
PRL trafiła na śmietnik historii, ale TVP dalej grzeje nas ciepłem przyjaĽni polsko-radzieckiej.
Cytat:
Kto chce, niech sobie dogadza w domu, przy zasłoniętych oknach, jak przy brzydkim nałogu.
Kłopotowski daje niechcący, po raz kolejny, upust frustracji z powodu tego filmu. Wynika jasno, że "4P i p" są "za dobrzy". Spalić taśm nie wypada, zostaje zatem zakaz emitowania. Kłopotowski to inteligentny facet, ale bzdury jakie wypisuje są zadziwiające. Wspólczuje prawicowcom, oni nie wiedzą co z tymi filmami począć ("Kloss", "Czterej pancerni", "Popiól i diament", "Pokolenie" i wiele, wiele innych). I mimo, że to prawicowe forum, proszę poczytać jaki czytelnicy mu dali odpór w komentarzach... No i dostało się tam mocno, tak zachwalanemu tutaj nowemu serialowi o roku 1920... Ciekaw jestem zdania koleżeństwa .
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubię Kłopotowskiego , ale w tym artykule przegiął totalnie. Czterej pancerni są serialem po prostu dla rozrywki i to bardzo dobrej rozrywki Exclamation Tak ten serial odbieram po latach podobnie jak Klossa . A jak ktoś chce dochodzić prawdy historycznej to niech sobie poczyta książki na ten temat.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
Czterej pancerni są serialem po prostu dla rozrywki i to bardzo dobrej rozrywki Exclamation Tak ten serial odbieram po latach podobnie jak Klossa . A jak ktoś chce dochodzić prawdy historycznej to niech sobie poczyta książki na ten temat.
I o to chodzi. Niejednokrotnie podkreślaliśmy to tutaj na forum. Mógłby sobie Kłopotowski przejrzeć nasze wpisy na temat tego serialu Wink

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dziesiątki milionów trupów po sowieckiej stronie gnije w podglebiu "Czterech pancernych" a przyuczone psy nie nic czują smrodu.
To ostra krytyka wszystkich miłośników tego serialu. Jesteśmy jako te "przyuczone psy". Już był tu przywoływany kiedyś niejaki Włodarczyk, który potępił całą kinematografię PRL-owską ,z Wajdą na czele. Czy na prawicy nie ma ludzi o zdrowym umyśle? Mam wrażenie, że ten, wielce spóĽniony, antykomunizm wyżarł im doszczętnie komórki mózgowe. Jak to ładnie ktoś napisał w replice: zróbcie chłopaki lepszy film "po słusznej linii", i wtedy pogadamy... Pozdrawiam wszystkie przyuczone psy!
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Skocz do: