Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Czterej Pancerni I Pies
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Outsider

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładam do pieca. W przeciwieństwie do "Stawki większej niż życie", którą uwielbiam, nie lubię "Czterech pancernych i psa". Humor wojenno- koszarowy w tym serialu jest zupełnie nie w moim guście i wg mnie na niskim poziomie. Gajos i Wilhelmi grają tak bezbarwnie, że jest wprost nie do uwierzenia, że stali się wybitnymi aktorami, Pieczka nadmiernie szarżuje, a Pola Raksa wcale nie wygląda tak pięknie jak np. w "Beacie". Nigdzie nie dostrzegam tam choćby śladu koszmaru wojny, szlak bojowy od Lenino do Berlina był niewyobrażalnym piekłem, a nie wesołą wycieczką czołgiem z sympatycznym pieskiem. Wymowa propagandowa serialu nie ma dla mnie większego znaczenia, każdy odrobinę wykształcony człowiek zdaje sobie z niej sprawę. Nie mam też nic przeciwko pokazywaniu pancernych w telewizji, jeśli ktoś lubi oglądać to oglądać- jego rzecz. Artykuł Kłopotowskiego jest niemądry, łagodnie rzecz określając.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chojrak

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Outsider napisał:
Dokładam do pieca. W przeciwieństwie do "Stawki większej niż życie", którą uwielbiam, nie lubię "Czterech pancernych i psa". Humor wojenno- koszarowy w tym serialu jest zupełnie nie w moim guście i wg mnie na niskim poziomie.
Każdy lubi co innego i dobrze.
Outsider napisał:
Gajos i Wilhelmi grają tak bezbarwnie, że jest wprost nie do uwierzenia, że stali się wybitnymi aktorami, Pieczka nadmiernie szarżuje, a Pola Raksa wcale nie wygląda tak pięknie jak np. w "Beacie". Nigdzie nie dostrzegam tam choćby śladu koszmaru wojny, szlak bojowy od Lenino do Berlina był niewyobrażalnym piekłem, a nie wesołą wycieczką czołgiem z sympatycznym pieskiem. Wymowa propagandowa serialu nie ma dla mnie większego znaczenia, każdy odrobinę wykształcony człowiek zdaje sobie z niej sprawę.
Wilhelmi rzeczywiście chyba gra najgorzej, jest lekko "drewniany". Co do Gajosa brak zgody. Był początkującym aktorem i świetnie zagrał młodego, "nieopierzonego" żołnierza. Nie wiem czy Pieczka szarżuje, tam są po prostu wyraziste postacie. A co powiedzieć o Czereśniaku/Fijewskim? Jeżeli to jest szarżowanie, to ja proszę o same takie "szarże" w polskim kinie! Pola Raksa nie może być tak "bardzo piekna" bo jest wojna Wink. Mnie się podobała! Co do wojny, jest to serial dla młodzieży i ciężko żeby pokazali prawdziwy obraz wojny. Na obrazie "Bitwa pod Grunwaldem" Matejki, też nie ma kropli krwi... Inna sprawa czy należy kręcić filmy wojenne dla młodzieży...
Outsider napisał:
Nie mam też nic przeciwko pokazywaniu pancernych w telewizji, jeśli ktoś lubi oglądać to oglądać- jego rzecz. Artykuł Kłopotowskiego jest niemądry, łagodnie rzecz określając.
święte słowa.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłopotowski znowu nadaje! Tym razem o Wajdzie: http://lubczasopismo.salon24.pl/2rp.pl/post/305041,przebudzenie-wajdy Resentyment ciągle ten sam... On chyba przebywa w jakimś świecie alternatywnym.
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Outsider napisał:
Pola Raksa wcale nie wygląda tak pięknie jak np. w "Beacie".
trudno, żeby frontowa sanitariuszka biegała w pełnym makijażu zbuntowanej licealistki......
Outsider napisał:
Nigdzie nie dostrzegam tam choćby śladu koszmaru wojny, szlak bojowy od Lenino do Berlina był niewyobrażalnym piekłem, a nie wesołą wycieczką czołgiem z sympatycznym pieskiem.
po pierwsze - Pancerni nie szli od Lenino. Po drugie - film jest filmem przygodowym - do "Złota dla zuchwałych" albo do "Tylko dla orłów" zgłaszasz też podobne zastrzeżenia? Po trzecie - Majdanek, Kreuzburg, śmierć wielu kolegów, subtelnie (cenzura) wspomniany dramat płonącej Warszawy. Trochę tego jest. Po czwarte wreszcie - bardzo wiele epizodów opisanych w "CP" przez Przymanowskiego i sfilmowanych przez Nałęckiego, także tych "z koszarowym humorem" zdarzyło się naprawdę. Takie jest po prostu życie, obok dramatów zdarzają się sceny humorystyczne, taki mój zawód też składa się często z przeplatanych scen tragicznych i humorystycznych.
Outsider

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może inaczej: w "Czterech pancernych" nie podoba mi się nadmiernie radosna, beztroska atmosfera, brak nie tyle okrucieństw wojny, co brak pokazania trudów oraz żołnierskiej prawdziwej doli. To naprawdę nie była wesoła przygoda harcerzy podczas długiego obozu wędrownego, a z filmu tak to trochę wygląda, ten przekaz jest silniejszy i o wiele bardziej szkodliwy dla młodzieży, niż wszystkie domniemane i nie, przekłamania historyczne. W rodzinie miałem jedną osobę, która doszła do Berlina, serial ten właśnie z tych powodów oglądała z ironicznym uśmiechem. Może zresztą się mylę, a konwencja gatunku ma swoje prawa? Jestem tylko przeciętnym widzem, nie zaś wytrawnym krytykiem. Nic nie poradzę, że ta zastosowana do wojny, akurat do mnie nie przemawia. Daleki jestem jednak od upierania się i wszczynania gwałtownych sporów. Akademickich tylko, bo dzisiejsze nastolatki w zdecydowanej większości i tak szerokim łukiem omijają niestety czarno- białe filmy. Coś o tym wiem. Uwaga o Poli Raksie była z gatunku żartobliwych, a Tylko dla orłów i Złoto dla zuchwałych- zwłaszcza, to naiwne komercyjne bajki o wymyślonych zdaje się epizodach z czasów wojny, nie wiem co tu porównywać. Dobra uwaga Chojraka. Daj Boże by dziś ktoś z młodych aktorów tak umiał przeszarżować jak Pieczka. Nie widzę wśród nich właściwie nikogo uzdolnionego komediowo.
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czegoś tak totalnie idiotycznego jak bzdury wypisywane przez Kłopotowskiego o zniczu zapalonym Armii Czerwonej przez Wajde dawno nie czytałem. Pan Kłopotowski juz wcześniej wkurzył mnie swoimi dywagacjami na tema Czterech Pancernych ale teraz przegiął już totalnie. W jakimś innym wątku napisałem o Pancernych swoje zdanie. To dobry film i dobre aktorstwo głównie. Prawda historyczna? no cóż tak jak kolega w pierwszym poście 4 lata temu napisał. To film przygodowy nie historyczny. Dzisiejsze dzieciaki są mądrzejsze niż się Panu Kłopotowskiemu i innym dziś wydaje i wiedzą co to dokument a co film przygodowy i nie ma obawy by to pomyliły. To jeden z niewielu seriali które mogę bez znudzenia oglądać zawsze gdy jest emisja.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny artykuł "z prawej "strony: http://www.rp.pl/artykul/9146,654831-_Pancerni__u_zrodel_Sierpnia.html Oczywiście i tam opisany jest serial jako nachalna agitka i groteska, ale...
Cytat:
„Pancerni" – wiem, że dla wielu zabrzmi to dziwnie – dali Polakom, tym realnym Polakom z lat 60., a nie tym wymyślonym, z patriotycznej czytanki, albo tym wyspowym, z nisz poakowskich czy protodysydenckich – godność. Godność i poczucie siły.
i
Cytat:
Polacy lat 60 otrzymali dzięki temu potężny sygnał mentalny, potężną pigułę emocjonalno-intelektualną o treści: jesteśmy silni. Jesteśmy ważnym narodem. Nie można nas lekceważyć.
Ludzie! Wychodzi na to, że oprócz papieża i TW Bolka, komunę obalił Przymanowski... Jak ich ten film uwiera. Nieprawdopodobne!
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Kłopotowski znowu nadaje! Tym razem o Wajdzie: http://lubczasopismo.salon24.pl/2rp.pl/post/305041,przebudzenie-wajdy Resentyment ciągle ten sam... On chyba przebywa w jakimś świecie alternatywnym.
tutaj Kłopotowski przegiął totalnie ruszył dosłownie świętość a mianowicie Popiół i diament. Wspaniały niesamowity film ! A co miał zrobić Wajda kręcąc Popiół i diament czy Kanał? Przecież to rok 1955 i 1958 Exclamation CHWAłA WAJDZIE ZA TO żE ODWAżYł SIę TO POKAZAć CHOCIAż TYLE! a poza tym Kłopotowski powinien trochę poczytać analiz Popiołu i Diamentu a nie wypisywać bzdury
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
tutaj Kłopotowski przegiął totalnie ruszył dosłownie świętość a mianowicie Popiół i diament. Wspaniały niesamowity film ! A co miał zrobić Wajda kręcąc Popiół i diament czy Kanał? Przecież to rok 1955 i 1958 Exclamation CHWAłA WAJDZIE ZA TO żE ODWAżYł SIę TO POKAZAć CHOCIAż TYLE!
Chociaż tyle? Minęło 53 lata, nie ma już cenzury, a mimo to nikt nie zrobił bardziej wstrząsającego filmu o Powstaniu Warszawskim! Coś podobno dopiero Machulski przygotowuje...
Student napisał:
a poza tym Kłopotowski powinien trochę poczytać analiz Popiołu i Diamentu a nie wypisywać bzdury
Przecież to wyłącznie chodzi o politykę! Gdyby Wajda poparł prezesa, to z miejsca stał by się wieszczem kinematografii narodowej. Poza tym kanapowi antykomuniści nigdy nie wybaczą ludziom REALNIE zwalczającymi były ustrój. Wszyscy byli TW i wogóle marionetkami UB. To jest resentyment, z prawdą nie ma to kompletnie nic wspólnego. Nie mogą uderzyć w sztukę Wajdy, to wytykają mu, że np. nie ma matury (patrz posty Franczaka) itd...
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż tyle? Minęło 53 lata, nie ma już cenzury, a mimo to nikt nie zrobił bardziej wstrząsającego filmu o Powstaniu Warszawskim! napisałem to w tym sensie że nie mógł więcej pokazać w tamtych czasach to miałem na myśli Exclamation a czy Machulski podoła zadaniu ? śmiem wątpić , ale może....
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mocno się boję o Machulskiego, bo ostatnio strasznie obniżył loty. A to zdolna bestia.
Powrót do góry
Outsider

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Nie rozumiem tego wpisu Kłopotowskiego. Można polemizować i nie zgadzać się z dzisiejszą postawą Wajdy- mnie również nie wszystkie jego poglądy odpowiadają, ale nie w taki sposób. Po jakie licho wciągać do tego dwa wybitne filmy, wielkiego reżysera? Nie wierzę, że Kłopotowski nie rozumie wydĽwięku wstrząsających scen w kanałach i na śmietniku, przecież jest dość wysokiej klasy erudytą i znawcą kina. (i tu na forum znalazłem prostą lecz znakomitą analizę Karela na ten temat z 20 lutego 2007r.) Uważam, że to mały, niegodny i niepotrzebny atak wynikający z pobudek czysto politycznych lub wręcz osobistych. Poważnemu krytykowi filmowemu nie przystoi.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Outsider napisał:
(i tu na forum znalazłem prostą lecz znakomitą analizę Karela na ten temat z 20 lutego 2007r.)
Dziękuję za miłe słowa:) Do bardzo głębokiej warstwy forum sie dokopałeś Very Happy To chyba było przy okazji jednej z pierwszych moich dyskusji z kolega Franczakiem. Stare dzieje. Ale moje zdanie, na które sie powołujesz oczywiście sie nie zmieniło.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Wibracyjny

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoja droga który odcinek według was jest najlepszy .Dla mnie odc 14 CZERWONA SERIA
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wibracyjny napisał:
Swoja droga który odcinek według was jest najlepszy .Dla mnie odc 14 CZERWONA SERIA
popieram.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Skocz do: