Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

A moze puscicie filmy Poreby?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosc
Gość

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 12:57 am    Temat postu: A moze puscicie filmy Poreby? Odpowiedz z cytatem

Czy mozna spodziewac sie filmow Bohdana Poreby, np: 1986 Złoty pociąg 1983 Katastrofa w Gibraltarze 1980 Polonia Restituta 1973 Hubal 1963 Daleka jest droga Dziekuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Hubala zobaczyłbym chętnie jeszcze raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franczak1963

PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie wyżej wymienione filmy już były, więc mogą poczekać. Za to powinno się pokazać, o co proszę od lat, szczególnie te trzy pierwsze: Nad Odrą - 1965 Prawdzie w oczy - 1970 Gdzie woda czysta i trawa zielona - 1977 Penelopy - 1988 Siwa legenda - 1991
Cfeter

PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już gdzieś pisałem 'Penelopy" są przesłabe,ale dla Franczaka możnaby je przypomnieć. A resztę też bym chętnie obejrzał.Dorzucę jeszcze serial "Gniewko,syn rybaka".
Jaro

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Nad Odrą - 1965
W ogóle cykl "Dzień ostatni dzień pierwszy", z którego pochodzi ten film należałoby pokazać. Z filmów z tego cyklu tylko "Na melinę" Różewicza ujrzało światło dzienne (swoją drogą świetny film telewizyjny). A co z resztą?
Franczak1963

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było już na KP Na melinę, było Piwo, czas teraz na Nad Odrą. Czekam bardzo też na "Gdzie woda czysta i trawa zielona".
Franczak1963

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Wszystkie wyżej wymienione filmy już były, więc mogą poczekać. Za to powinno się pokazać, o co proszę od lat, szczególnie te trzy pierwsze: Nad Odrą - 1965 Prawdzie w oczy - 1970 Gdzie woda czysta i trawa zielona - 1977 Penelopy - 1988 Siwa legenda - 1991
Proszę jeszcze raz o te filmy. Mam nadzieję, że teraz ktoś kto układa programy przeczyta Smile
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tak zakładasz? że akurat teraz? Wiesz o czymś, o czym my nie wiemy? Cool Wink Pozdrawiam Wink
Franczak1963

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie Smile żywię jednak nadzieję, że w końcu ktoś je nada. Wiele filmów o które prosiłem było emitowanych, więc może i na te przyjdzie pora w końcu Smile Oby jak najszybciej.
Franczak1963

PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dalej czekam na powyższe filmy Wink A tymczasem Katastrofa w Gibraltarze - 6 stycznia o 20.00 na Historii
Franczak1963

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech ktoś z jakiejkolwiek telewizji w końcu zejdzie do archiwum i z łaski swojej raczy pokazać film Gdzie woda czysta i trawa zielona. Wystarczy zajść i wziąć z półki (a nie "odnaleĽć" jak TVP Kultura reklamuje cykl "Dzień ostatni...", bo w każdym archiwum są rejestry i porządek). Ze zdjęć mam oglądać ten i nie tylko ten film? Czekać nie wiadomo na co kolejne 20 lat? Myślę że wielu w końcu by się chciało dowiedzieć jak zagrał Borowski i inni. http://fototeka.fn.org.pl/strona/wyszukiwarka.html?key=Gdzie%20woda%20czysta%20i%20trawa%20zielona&search_type=tytul&lastResult[]=4461&result[]=4461&filter[kolorZdjecia][]=barwny
chojrak

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam chętnie bym sobie to przypomniał. Widziałem to strasznie dawno i pamiętam jako straszny gniot... Ciekawe jak bym odebrał ten film teraz? Przy okazji znalazłem wywiad z reżyserem sprzed paru lat: http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/131300,rezimowy-filmowiec-prl-niczego-nie-zaluje.html Jak zawsze jest ciekawie:
Cytat:
ja do PZPR wstąpiłem w 1969 roku, by walczyć z sowietyzacją kraju, i robiłem to bardzo długo i starannie, przez długi czas samotnie.
Samotny kowboj, "własnoręcznie"i "starannie" walczący z sowietyzacją... Można się wzruszyć!
Cytat:
Po 1956 roku nie było już w Polsce żadnego komunizmu, a za Gierka partia już bardzo chciała być liberalna. Pan nie wie, pod jaką opieką partii był KOR, a ja na to patrzyłem. Oj tak, pobici kurierzy wożący pieniądze do Radomia byli rzeczywiście pod troskliwą opieką esbeków. Ech proszę pana, to wszystko jest bardziej skomplikowane, niż wygląda. Bici byli szeregowi, młodzi chłopcy, którzy się czuli jak w "Kamieniach na szaniec". Ci ludzie najlepiej się czuli, gdy Polska w czasach stalinowskich była pod sowieckim butem, a zaczęło im przeszkadzać, gdy spod niego powoli wychodziła. Czy nie można było zmienić systemu, nie likwidując państwa polskiego?
"Bici byli młodzi chłopcy"... Starsi też byli bici. Ojciec Kuronia nawet dostał zawału w czasie napadu, a dzielni chłopcy "karatecy" honorowo nie pozwolili wezwać karetki...
Cytat:
Nigdy w życiu nie chciałem skrzywdzić człowieka i chyba nie krzywdziłem.
Dygat i Bareja mieli inne zdanie na ten temat...
Cytat:
Po kolaudacji "Przesłuchanie" trafiło na półki, a Bugajski wyemigrował. "Przesłuchanie" na półki? To nieprawda!
Cytat:
Bo mnie interesują trzy rzeczy: prawda, dobro i piękno.
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywiad "znalazł" Laughing Wklejałem już go 2 lata temu, nawet już nie pamiętasz że już wylewałeś nań swoją porcję jadu? To temat o filmach, więc zostaw pierwsze zdanie i resztą go nie zaśmiecaj. Chcesz to sobie znajdĽ co komentowałeś wtedy i jak już nie możesz się powstrzymać doklej to do odpowiedniego tematu.
karel

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
To temat o filmach, więc zostaw pierwsze zdanie i resztą go nie zaśmiecaj.
Laughing Laughing Laughing Ty tylko o filmach dyskusje prowadzisz. Wink

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj tylko, jest jeden a naciągając nawet dwa inne porębowe tematy by ów gdańszczanin mógł się tam produkować pozafilmowo. I ja także
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: