Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Ze zycie ma sens
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artur

PostWysłany: Nie Cze 05, 2005 11:08 pm    Temat postu: Ze zycie ma sens Odpowiedz z cytatem

Czy znajda sie chetni zebys 'wymoc' powtorke tego dobrego filmu ? Very Happy Bodajze pierwszy film offowy ktorego nie wylaczylem i doogladalem do konca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

że życie ma sens wyemitujemy 27 lipca ok. godz. 22.30 (powtórka: 30 lipca również ok. 22.30). Pozdrawiam fanów grupy Sky Piastowskie Wojtek
Powrót do góry
radosuaf
Gość

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film byłby całkiem, całkiem, gdyby nie natrętnie moralizatorska końcówka, czyli coś, co zgubiło obraz p.t. "Requiem dla snu".
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Czw Cze 09, 2005 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że był to słabszy moment... podobnie jak ten, gdy do głównego bohatera przychodzą koledzy-narkomani, a on tęsknym wzrokiem patrzy na figurkę Matki Boskiej, chowa ją do szafu i wyciąga z niej marihuanę. Te dwa "moralizujące" nie przesłaniają jednak całości - film jest doskonały. Bardzo żałuję, że reżyserowi nie udało się zdyskontować tego sukcesu. On sam opowiada o tym w wywiadzie przed filmem. Tak na marginesie - filmów (polskich) bez skazy NIE MA. No, może oprócz "Rękopisu znalezionego w Saragossie" Smile. Czy zgodzi się pan ze mną? Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
drewno
Gość

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, ja bym sie nie zgodzil ze koncowka jest tak do konca moralizatorska. mysle ze to moral w "cudzyslowiu" Wink
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcówce dobre jest też - chyba jedyne w polskim kinie zależnym i niezależnym - wykorzystanie w ścieżce dĽwiękowej polskiego hip-hopu. Chodzi o numer Kalibra 44 z tekstem "dlaczego oczywiste dla mnie jest, ze ciebie nie ma" w scenie, gdy bohater, pogrążony w nałogu, obserwuje piękną kobietę w autobusie. Piosenka mówi o nieobecności Boga, w filmie zostaje użyta jako wyraz braku miłości... naprawdę wielkie kino. A wszystko nakręcone na SVHS! Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
Religiusz Wij
Gość

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 3:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O raju, ten film ciągle kręci Very Happy , nie widziałem Krwi Z nosa, bo ponoć porównywalny, ale jakoś nie chce mi się wierzyc, a poza tym kopia filmu nagranego "lata całe" - bo przecież w innej epoce dla kina off - no to wybaczciew państwo, ale zadam pytanie; kino offowe to to -ruchome, słabe jakościowo, Ľle nagrane, czy nagrane dostępnymi dla samorodków filmotwórstwa w danej chwili , czyli najczęściej słabymi jakościowo środkami? Generalnie na ile rozwinęło się kino off od daty premiery że życie ma sens? Nie tej Best Filmu, ale tzw. prapremiery z wersją 2h 20min.?
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy, kto choć trochę interesuje się polskim kinem offowym, dostrzeże jego rozwój - jeżeli porówna się filmy pokazywane na festiwalu "Jutro filmu" w 1995 roku z np. filmami z tegorocznej "Oskariady" to różnicę widać gołym okiem. Oczywiście, w dużej mierze decyduje tutaj dostępność sprzętu - dziś dużo osób stać na kamerę cyfrową i program do montażu. Pierwsi polscy offowcy montowali najczęściej na dwóch magnetowidach i trzech taśmach VHS Smile. Rozwinął się także język filmowy - proszę obejrzeć choćby KinOFFtekę 22 czerwca - pokażemy w niej film "Intelekt kollapse". Reżyser nawiązuje w nim do niemieckiego ekspresjonizmu, filmów Darrena Aronofsky'ego. Taka konsekwencja stylu rzadko zdarza się nawet wśród studentów szkół filmowych. Offowcy mogą sobie pozwolić na wiele - i w pełni z tej możliwości korzystają. Bodo Kox, który jest w stanie zrobić 40-minutowy, wystylizowany thriller o skromnym rowerzyście zamieniającym się w maniakalnego mordercę, może być tu najlepszym przykładem. Ważne - nie jest to kino robione z potrzeby młodzieżowego wygłupu. Czuć w tym dużą pasję, przyjemność robienia kina, bezinteresowność... wszystko to, czego często brakuje reżyserom "zależnym". Juliusz Machulski po obejrzeniu ww. filmu Bodo Koxa z rozrzewnieniem wspominał entuzjazm, jaki panował w ekipie kręcącej "Ostatni dzień lata". Na koniec - pan wybaczy, ale dziś zarzuty, że coś jest Ľle sfilmowane, nie mają najmniejszego sensu... czy to, że np. w "Cieniach" Cassavetesa trzęsie się kamera, dyskwalifikuje pana zdaniem ten film? On również, podobnie jak "że życie ma sens" był zrobiony z pasji, chęci zarejestrowania otaczającej nas rzeczywistości... Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
Religiusz Wij
Gość

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pełnym szacunkiem dla kina off nie były to zarzuty, ale moja prywatna prowokacja do tego by zacząć wielkie żniwa i zmusić samych twórców do przesiewu tego co banalne i nagrywane uniesieniem chwili od tego co konsekwentnie dąży do realizacji zamierzonych planów autorskich z możliwie największym uwzględnieniem jakości filmów obecnie prezentowanych, zwłaszcza jakości dĽwięku i poszanowania praw autorskich. Nie wymieniam celowo żadnych tytułów, ani dobrych ani złych, niech ich twórcy sami krytycznie spojrzą na swoje dzieła. Czekam na ich opinie, ufny w dalszy rozwój POLSKIEGO KINA NIEZALEżNEGO przytłaczjący konsekwentnie stłamszonych murzmi akademickimi zawodowców.
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Pon Cze 20, 2005 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że twórcy słuchają pana apelu Smile. Największą satysfakcją dla wszystkich, którzy zajmują się kinem niezależnym w Polsce jest moment, gdy reżyser, którego promowali zostaje zauważony przez szeroką publiczność - jak dzieje się to w przypadku Dominika Matwiejczyka i jego "Krwi z nosa". Część offowców kontynnuje swoją przygodę z kinem w szkołach filmowych - np. Jarosław Sztandera (reżyser genialnej etiudy "Po cud"), czy Szymon Butny - twórca pokazywanego w KP "Cezarego w miastach". Ich filmy różnią się od dzieł kolegów, którzy nie mieli zbyt wiele do czynienia ze środowiskiem niezależnym - są "drapieżne", bardziej odważne w formie, czerpią z tego, co obecnie najmodniejsze w kinie europejskim. Co najważniejsze - nie uciekają w nadmierną stylizację, estetyzm. Są bliżej życia. Myślę, że to jedna z najważniejszych cech, jakie można wynieść z kina offowego. Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
Grzesiek Lipiec
Gość

PostWysłany: Sob Lip 02, 2005 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heyka:) pierwszy raz jestem na Forum KINO PL i na bank nie ostatni - dodaje do ULUBIONYCH:) dzienx za dyskusje na temat żE żYCIE MA SENS. Jestem w sioku, że ten film wciąż żyje! Gratulacje dla ekipy KINO POLSKA za odwagę Twisted Evil jesteście jedyną tv, która zdecydowała sie wyemitować ten film i radość nas rozpiera, że idziemy w świat za pomocą satelity (Hot Bird? Shocked ) Very Happy Od roku czasu realizujemy żE żYCIE MA SENS 2. Zawsze marzyłem o zrobieniu jakiegoś sequela;) Film bedzie gotowy za kilka lat bo ma SPECYFICZNY scenariusz wymagający czasowych nakładów. Tym czasem realizujemy dokument o sporcie żużlowym, na którego punkcie ma hopla cała Zielona Góra. W listopadzie ruszamy ze zdjęciami do pełnometrażowej fabuły 100EURO. Oba filmy o żużlu i 100E. bedą gotowe w 2006r. wiec już teraz serdecznie zapraszam na seanse w całej Polsce (mam nadzieję). Wojtku, w archiwach THE SKY jest wiele krótkich form, które nie znają światła dziennego. Jeśli bedziecie zainteresowani ich emisją daj znać, mailika znasz:) Pozdrówka Smakówka Papatka Pacywka Very Happy Grzesiek Lipiec
Powrót do góry
radosuaf
Gość

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie filmy bez skazy? Miś Very Happy, Seksmisja... i dalej będzie już chyba kiepsko...
Powrót do góry
Andre-80

PostWysłany: Pią Lip 08, 2005 5:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten Film jest jak kawał mojego życiorysu ... Pokazuje życie zagubionych ludzi w "betonowej dżungli".
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Pon Lip 11, 2005 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło mi donieść, że Grzesiek Lipiec chyba doczekał się swojego następcy... mowa o Matthiasie Mezlerze, niezależnym reżyserze z Poznania. Jego film, zatytułowany "Uciec stąd", znają już uczestnicy tegorocznych festiwali kina niezależnego, a we wrześniu poznają go również widzowie KinOFFteki... Klimat filmu przypomina "że życie ma sens" - ponury klimat blokowiska, narkotyki, niewłaściwe wybory, zawiedziona przyjaĽń, narkotyki, chęć ucieczki... Podobny jest również sposób opowiadania - ciekawe ustawienia kamery, zabawy formą, dynamiczny montaż... nie są to puste efekty, po prostu młodzi ludzie w taki sposób postrzegają świat! W filmie Mathhiasa przewija się wątek jeszcze kilka lat temu nieobecny - główny bohater marzy o emigracji do innego kraju, nie widząc dla siebie przyszłości w Polsce. Podobnie sądzą jego koledzy. Wyrażona wprost frustracja, rozczarowanie krajem i brak perspektyw dla młodych ludzi - wszystko to bardzo szczere i przemawiające do wyobraĽni. Takiego filmu próżno szukać wśród "dorosłych" dzieł. Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
mathias mezler

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi milo:) Czekam z niecierpliwoscia i trema na telewizyjna premiere:] Chcialbym dodac, ze moja przygoda zaczela sie wlasnie w tym samym czasie, kiedy "Ze zycie ma sens" ujrzalo swiatlo dzienne - pojechalem specjalnie do Wwy zobaczyc w kinie:) Mam nadzieje kiedys uscisnac dlonie ekipie Sky za to, ze czesciowo przez nich rozpoczela sie moja aktywna przygoda z kinem:) pozdro mathias
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: