Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Heimkehr i inne - propaganda w filmie III Rzeszy i ZSRR
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wacuś

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwinto napisał:
A czy ktoś (Wacuś do Ciebie Wink ) może przybliżyć mi sylwetki tych polskich aktorów którzy gralio w niemieckich (nazistowskich) filmach?
Kwinto, przepraszam, że się nie odzywałem. Igo Sym właściwie był austryjakiem. Takie obywatelstwo zachował. Nigdy nie uważł się za polaka...Grał głównie w filmach niemieckich. PrzyjaĽnił się z Marlrną Ditrych. Nauczył ją (to był jego popisowy numer) gry na...pile. Grał z powodzeniem także w polskich teatrach i filmach. Pierwszy raz pojawił się w polskim filmie w 1925 w "Wampirach Warszawy" Wiktora Biegańskiego. Ostatni raz wystąpił w melodramacie "żona i nie żona w 1939 roku. (Film nie miał polskiej, normalnej premiery, był wyświetlany już podczas okupacji...) Pojawił się jeszcze w "Złotej masce" ale ze względu na Syma film przemontowano... Gdy wybuchła wojna jako obywatel niemiecki został mianowany przez hitlerowców dyrektorem Theater der Stadt Warschau. Otrzymał też koncesję na Teatr Komedia. Zginął z wyroku AK, zastrzelony w swoim mieszkaniu na Mazowieckiej 10. W wynku akcji represyjnej niemcy zesłali do oświęcimia między innymi Leona Schillera i Stefana Jaracza. Rodzina Damięckich musiała ukrywać się do końca wojny, z powodu rozesłanych za nimi listów gończych... To krótko o Igo Symie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franczak1963

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wacuś jakbyś miał jakieś jeszcze zdjęcie Samborskiego, a jeszcze lepiej Bricka-żelskiego to będę wdzięczny. W dokumencie "Wina Ikara" jest kilkunastosekundowy fragment, mówią tam akurat po polsku i chciałbym porównać
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Samborski: Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęć żelskiego niestety nie znalazłem...
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Very Happy
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUTAJ Ciekawe zdjęcia z lat okupacji. Przedstawia też widoki reklam teatrzyków (dział reklamy), a także zdjęcia przedstawień z Theater der Stadt Warschau (dział kultura). Wacuś, czy poznajesz może aktorów, którzy tam grają? Słabo widać, ale może dojrzysz kogoś Very Happy
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na te zdjęcia Samborskiego myślę, że świetnie by sobie poradził grając zarówno Stalina, Hitlera, jak i Mussoliniego. Chyba niezły aktor był z niego? Taki charakterystyczny. Jak sądzicie? (Wacuś w szczególności, jako znawca Very Happy)
Powrót do góry
adi

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak mu dobrze z oczu patrzy, i w jakim towarzystwie ??
Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozory mylą...ale twarz mi znana i nawet nie wiedziałem że to "on"
Wacuś

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, uważam, że Samborski to bardzo dobry aktor. Specjalizował się w rolach tzw. czarnych charakterów na początku bardzo często grywał carskich oficerów. Na pierwszym zdjęciu, które zamieściłem - jako pułkownik Sierow w jednym z pierwszych dĽwiękowców - "Na Sybir". Na drugim - w filmie "Dziesięciu z Pawiaka". Ostatnie zdjęcie pochdzi z melodramatu sensacyjnego "Szpieg w masce". Samborski zagrał w nim Pedra - szpiega, agenta obcego państwa, który niszczy miłość Rity Holm (Ordonka) nie pozwalając wyrwać się (cytat z filmu) "z tego bagna". Należy wspomnieć jeszcze "Gehenne" gdzie Samborski zagrał zaborczego i okrutnego stryja Kościeszę. ....Ciekawa jest dosyć jego "kreacja" aktorska w "Kłamstwie Krystyny". Pierwszy raz nie występuje on chyba w roli do końca negatywnej.... Uważam, że był świetny. Bardzo charakterystyny...hmm...ciekawy w swoich rolach. Szkoda, że tak zakończył swoją karierę, i tak zapisał się w kartach naszej historii. Myślę, że przed wojną nikt się tego nie spodziewał. Dodam jeszcze odnośnie "Szpiega w masce", że Igo Sym zagrał w tym filmie....szefa polskiego kontrwywiadu! Co sądzicie na ten temat?
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy wiecie jak zginął Kazimierz Junosza Stępowski?????? Wiem coś na ten temat.... Wink Przemująca rola profesora Wilczura w najbardziej kasowym przedwojennym melodramacie "Znachor" 1937 reż. Michał Waszyński.
Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to napisz bo ciekaw jestem.
piszczyk

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A czy wiecie jak zginął Kazimierz Junosza Stępowski??????
Z tego co sobie przypominam, został zastrzelony przez AK-owców, którzy przeprowadzali egzekucję na jego żonie - konspiratorce gestapo.
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. piszczyk ma rację. został zastrzelony przez dwóch AK-owców w swoim mieszkaniu. Wyrok był przeznaczony dla jego żony. Nie stety zginął Junosza-Stępowski. Podobno AK nie wiadomo dlaczego wysłało na egzekucje dwóch młodych i niedoświadczonych ludzi, którym poprostu puściły nerwy i dla tego zepsuli akcję. żona Stępowskiego również zginęła - akcję powtórzono... O życiu Junoszy-Stępowskiego nakręcono film fabularny o ile dobrze pamiętam to na początku lat 80.
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To był film Oszołomienie z 1988 roku Very Happy Całkiem niezły.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny
Strona 2 z 25

Skocz do: