Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Heimkehr i inne - propaganda w filmie III Rzeszy i ZSRR
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Franczak1963

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie zamykamy, bo temat jest też do innych filmów propagandowych oraz do różnych ciekawostek samego Heimkehra, które gdzieś tam pewnie jeszcze się znajdą
wit69

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2014 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@chojrak-nie pisałem że był to film"cywilny".Określenie "film Wieczny Żyd" nie musiało odnosić się do tego fabularnego tytułu z Wikipedii,ale równie dobrze mogło odnosić się do jakiegokolwiek materiału,w którym użyto tytułu "Wieczny Żyd".Materiał montażowy też mógł mieć taki tytuł i też jest poniekąd filmem.
chojrak

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wit69 napisał:
@chojrak-nie pisałem że był to film"cywilny".

Oczywiście. To ja napisałem. Dyskutujemy tu o możliwości pokazania filmu "Heimkehr", a więc nie o jakichś kronikach frontowych, filmach dokumentalnych, czy montażowych - tylko WŁAŚNIE propagandowych filmach "cywilnych".

wit69 napisał:
Określenie "film Wieczny Żyd" nie musiało odnosić się do tego fabularnego tytułu z Wikipedii,ale równie dobrze mogło odnosić się do jakiegokolwiek materiału,w którym użyto tytułu "Wieczny Żyd".

Smile Mocne!
A tak po naszemu?

wit69 napisał:
Materiał montażowy też mógł mieć taki tytuł i też jest poniekąd filmem.

Taaaa, wszystko w końcu możemy nazwać filmem...
Sęk w tym, że nie wszystko nazwać możemy "hitlerowskim filmem propagandowym "Wieczny Żyd"... Smile
A przecież wyraźnie to podobno oglądałeś w TV KP...

Moim skromnym zdaniem, raczej się mylisz w tej sprawie.

Albo dyskutujemy o FAKTACH, albo o tym co "mogło mieć" jakiś tytuł i ewentualnie "poniekąd" jest dyskutowanym filmem... Wink

Franczak1963 napisał:
Nic nie zamykamy, bo temat jest też do innych filmów propagandowych oraz do różnych ciekawostek samego Heimkehra, które gdzieś tam pewnie jeszcze się znajdą

Sens wątku jest jasny i oczywisty, no ale w końcu to Ty jesteś jego autorem, więc masz tu głos wiodący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
admin
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:

Wątek pozostanie otwarty do dyskusji na temat filmu. Wszelkie posty off-topic bądź dalsze rozważania o możliwości emisji będą skutkowały jego zamknięciem.

Pozdrawiam
Administrator
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą życie forumowicza nie jest usłane różami...
Rolling Eyes
Mat w jednym posunięciu!
Powrót do góry
wit69

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@chojrak-wszelkie moje wyjaśnienia złożyłem już Adminowi i żadnych niejasności w tej sprawie nie stwierdził.Nakreśliłem opisowo co oglądałem.Zresztą od samego początku nie twierdziłem że oglądałem"hitlerowski film fabularny",a jedynie "hitlerowski film propagandowy" (jak się okazało montażowy,wpleciony w materiały polskiej produkcji).Na początku tego filmu-materiału był tytuł "Wieczny Żyd".Sprawa wyjaśniona.Nie wiem po co jeszcze prowokujesz i zarzucasz mi jakieś rozmijanie się z prawdą,jakbym nie wiedział co oglądałem,albo próbował wmawiać że oglądałem coś czego nie było na antenie.
chojrak

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wit69 napisał:
Sprawa wyjaśniona.Nie wiem po co jeszcze prowokujesz i zarzucasz mi jakieś rozmijanie się z prawdą,jakbym nie wiedział co oglądałem,albo próbował wmawiać że oglądałem coś czego nie było na antenie.

Owszem sprawa jest wyjaśniona. Niestety mało pomyślnie dla Ciebie.
Wbrew Twoim zapewnieniom, filmu rzeczonego NIE WIDZIAŁEŚ (przynajmniej nie w Kino Polska).
I nie prowokuję tu nikogo, stwierdzam po prostu goły fakt.
To nie ja wiję się przecież w ekwilibrystycznych próbach udowodnienia, że było coś, czego nie było... Wink
Pomyliłeś się - OK. Zdarza się każdemu. Ale podobnie jak w "sprawie biografii Hitlera", palnąłeś coś z czego identycznie jak tu nie dajesz rady się wykaraskać... Nie lepiej powiedzieć: "Sorry, pomyliłem się"?

wit69 napisał:
Zresztą od samego początku nie twierdziłem że oglądałem"hitlerowski film fabularny",a jedynie "hitlerowski film propagandowy"

No i tu się kochanieńki nieco mylisz, bo podałeś (cytuję całe Twoje zdanie):
Cytat:
KP pokazywała jakiś czas temu hitlerowski film propagandowy "Wieczny Żyd" i jakoś nikt z tego powodu nie ucierpiał.

A to, jak już wiemy nie jest prawdą.
Taki argument w dyskusji o możliwości emisji "Heimkehr" (gdyby oczywiście był prawdziwy) rzeczywiście miałby sens. Skoro dało się wyemitować jeden, to czemu nie drugi? Tak się jednak składa, że ten argument upadł...

I to by było na tyle.
Powrót do góry
admin
Site Admin

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wszyscy już sobie wszystko wyjaśnili, teraz dajmy sobie czas na przemyślenia, powiedzmy 2 tygodnie.
Jeżeli w międzyczasie ktoś będzie miał ochotę na merytorycznego posta w temacie, proszę o PM.

Pozdrawiam
Administrator
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plakatu z tego filmu chyba jeszcze nie było

http://static1.stopklatka.pl/library/D9/ED/121525407.jpg/1.0/121525407.jpg

Jako że w tym temacie było nieco o aktorach grających podczas okupacji, to uzupełnię coś o Stanisławie Igarze.

E-teatr podaje, że debiutował w marcu 1945 roku w Teatrze Popularnym w Warszawie. Otóż było to na pewno wcześniej. Igar wstępował już w jawnym Teatrze Nowości w kwietniu 1944 w spektaklu 'Kobieta bez skazy". Rolę główną miała w nim znana z Heimkehra - Hanna Chodakowska.

Miesiąc potem z tym spektaklem zespół pojechał do Krakowa by wystąpić "w barwach" innego jawnego teatru - Maska. Co ciekawe występu w nim uniknął Tadeusz Białoszczyński, który poszedł do szpitala na operację.

Igar zresztą miał pewne problemy po wojnie. Doniósł na niego Jan Świderski jakoby Igar pracował w niemieckim radio. Igar w związku z tym oszczerstwem wystosował pismo do lubelskiego ZASP. Pozew jednak oddalono gdyż Igar nie był członkiem ZASP, ale z zarzutów Świderskiego go uwolnił. Nie omieszkano mu jednak tego występu (było ich 4) w Krakowie wypomnieć i zablokowano członkostwo w ZASP do 1950 roku.

Sam potem tłumaczył, że po wyrobieniu Erlaubnisskarty w lutym podjął pracę najpierw w teatrze amatorskim we Włochach.
chojrak

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plakat, można powiedzieć taki sobie.
Jakiś melodramat, czy co?
Juz ciekawszy jest ten "Heimkehr", też trójkącik (ich dwóch- ona jedna), ale przynajmniej kolorowy! Wink I pełen emocji! A tu...?

Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popraw plakat bo coś nie poszło.

W Heimkerze propozycję zagrania od Gustawa Ucickiego miała również Irma Kozłowska (tylko dwie role w filmie i aż 30 lat pomiędzy), lecz ją odrzuciła.
chojrak

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Popraw plakat bo coś nie poszło.

A co sie dzieje?
U mnie wygląda zupełnie koszer...
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie coś jest

http://www.filmposter-archiv.de/images/default/default.jpg
chojrak

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ożesz!

No to linka podaję:

http://www.filmposter-archiv.de/filmplakat.php?id=5557
Powrót do góry
haku32

PostWysłany: Czw Sty 29, 2015 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To samo Smile
Może trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem?

Odświeżyłem i już w porządku. Na forum też się już zmieniło.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Następny
Strona 23 z 25

Skocz do: