Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy niezależne na festiwalu w Gdyni 12 - 17 września
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Pią Sie 12, 2005 10:52 am    Temat postu: Filmy niezależne na festiwalu w Gdyni 12 - 17 września Odpowiedz z cytatem

Witam! Wreszcie dotarł do nas program filmów niezależnych. Jestem ciekaw waszych opinii. Część filmów można było zobaczyć na tegorocznych festiwalach - część (jak np. Diabeł) dopiero w Gdyni będzie miała swoją premierę. Moim zdaniem największe szanse na zwycięstwo mają "Siedem grzechów popcooltury", "Towar" i "Uciec stąd" (który już 10 września pokazujemy w KinOFFtce!). Pierwszy z nich to profesjonalna produkcja, z dobrymi aktorami i inteligentnym scenariuszem. Choć wszystko przybrane jest w lekką, żartobliwą formę to film mówi o rzeczach ważnych - zagubieniu w konsumpcyjnym świecie, terrorze wiecznych wyborów i konsumpcji... bardzo dobrze się to ogląda. "Towar" (mój cichy faworyt) to kryminał z krwi i kości - zwroty akcji, strzelaniny, femme fatale, gangsterzy, tarantinowski humor, zaskakujące zakończenie... mam nadzieję, że uda nam się go pokazać w KinOFFtce. O filmie Mathiasa Mezlera pisałem już przy temacie poświęconym filmowi "że życie ma sens". Pozdrawiam i czekam na relacje/przewidywania. Wojtek XXX Festiwal polskich filmów fabularnych – Gdynia 2005 - Konkurs Polskie Kino Niezależne 1. Diabeł reż. Tomasz Szafrański 40 min. 2. Emilia reż. Piotr Matwiejczyk 76 min. 3. Homo Father reż. Piotr Matwiejczyk 76 min. 4. Marco P. i złodzieje rowerów reż. Bodo Kox 34 min. 5. Numer reż. Andrzej Mathiasz 93 min. 6. Siedem grzechów popcooltury reż. Adam Bortnowski, Doman Nowakowski 91 min. 7. Stacja Mirsk reż. Robert Wrzosek 44 min. 8. Tego pytania usłyszeć nie chciała reż. Mariusz M. Mościcki 30 min. 9. Towar reż. Abelard Giza 60 min. 10. Uciec stąd reż. Mathias Mezler 55 min. 11. Ugór reż. Dominik Matwiejczyk 61 min. Poza konkursem: 1. Afera na zamku Bartenstein reż. Rafał Buks i Paweł Czarzasty 75 min. 2. Brand New World reż. Andrzej Wójcik i Ewan Jones-Morris 56 min. 3. Fortuna to przewrotna pani reż. Ryszard M. Nyczka 80 min.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mathias mezler

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiscie jestem bardzo ciekaw "Diabła" Szafrańskiego, bo jego "Koniec wojny" przypadł mi wcześniej bardzo do gustu:) Mam nadzieje, że moją uwagę zwróci także HOMOFATHER ze względu na ciężką tematykę jaką porusza - mam nadzieje, że nie zostanie ona banalnie przedstawiona (niestety sa glosy, ze to komedyjka) - to nie jest temat, ktory mozna sobie pozwolic, zeby zawalic - stawiam bardzo wysoko poprzeczke tej produkcji i mam nadzieje, ze sie nie zawiode. pozdrawiam
Powrót do góry
MediaTek

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim faworytem zdecydowanie "Diabel" Tomka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stanek
Gość

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wygral "ugór" dominika matwiejczyka, nagrode specjalna dostal "homo fahter" piotra matwiejczyka, a nagorde za kreacje aktorska otrzymal bodo kox. czyli wroclawska "mafia" zgarnela nagrody Razz. a tak powaznie to filmy, kotre wygraly poruszaja tematy trudne i omijane czesto szerokim lukiem przez profesjonalnych filmowcow. Zuawazylem, ze bestorskie komedie nie maja sznas Sad A szkoda... bo wlasnie takie planuje w sowim zyciu robic. A co wy sadizcie o werdykcie? Czy jury nie chcialo pokazac jacy sa intelektualni?? I jakie to dobre filmy wybieraja?
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i okazało się, że nie ma mocnych na klan Matwiejczyków Smile Pierwsza nagroda - "Ugór" Dominika Matwiejczyka, nagroda specjalna - "Homo father" jego brata, Piotra. Poczytujemy sobie za honor, że większość filmów "cudownych braci polskiego offu" emitowaliśmy w Kino Polska. Fanów ucieszy pewnie wiadomość, że na drugą połowę listopada planujemy emisję kultowej "Krwi z nosa" wyrezyserowanej przez Dominika. Okazuje się więc, że aby robić filmy trzeba po prostu je... robić. O czym wiedzieli już Quentin Tarantino i Jean-Luc Godard, którzy nie zawracali sobie głowy szkołami filmowymi, tylko uczyli się reżyserii na planach, tak jak Dominik i Piotr Smile Ja żałuję, że jury nie dostrzegło znakomitego kryminału "Towar" Abelarda Gizy, który bije na głowę wszystkie filmy Pasikowskiego i Lubaszenki... A jakie są wasze wrażenia? Pozdarwiam Wojtek
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek Prokopowicz powiedział w uzasadnieniu, że jury szukało przede wszystkim prawdy w filmach... Rzeczywiście, nagrody są trochę jednostronne - jurorzy zdecydowali się nagrodzić filmy poruszajace tzw. "poważne" tematy. Filmy zrobione z przymrużeniem oka, takie jak "Siedem grzechów pokultury", również traktujące o poważnych sprawach, ale w lżejszej formule, zostały całkowicie pominięte... trochę szkoda. Z drugiej strony - nie ma takiego werdyktu jury, który by wszystkich uszczęśliwił. Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
stanek
Gość

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2005 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale badzmy szczerzy... kogo interesuja powazne tematy? Mnie np. nie, chociaz poluje i juz drecze Pitorak o "Homo Father" ale to tylko dlatego, ze to zrobil Piotr, a Piotr wszystko robi siwetnie. Gydby to orbil kto inny, nawet bym nie zworcil na taki film uwagi! Wg. mnie w "Konkursie kina niezaleznego w Gdyni" powinni zrobic jeszcze kategorie: Nagroda Publicznosci
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2005 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie interesują poważne tematy! Uważam, że off to nie tylko zabawa i kabaret a la łyżka czyli Chilli i "Emilia". Akurat w offie można pokazać na poważnie ciemniejszą stronę rzeczywistości - w głównym nurcie producent może wymagać by było "weselej", by w drugim planie pojawiał się Bogusław Linda i Joanna Brodzik... W offie reżyser nie może się tłumaczyć naciskami producenta czy wymaganiami publiczności. Nikt oprócz niego nie jest odpowiedzialny za kształt artystyczny filmu - obojętnie, czy będzie to komedia, czy dramat. Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
mathias mezler

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z przedmowca jak zapewne wielu udalo sie przekonac z internetu... czas parodii w kinie niezaleznym juz dawno minal - czas rozpoczac operowanie inteligentnym dowcipem jesli juz chce sie uprawiac taki gatunek filmowy... chociaz z drugiej strony patrzac na swiatowe kino niezalezne trudno doszukac sie w nim pozycji komediowych
Powrót do góry
stanek
Gość

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za granica kino OFFowe glownie funkcjonuje jako niskobudzetowe kino autorskie... :/
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mathiasie, jest bardzo dużo pozycji komediowych w światowym kinie niezależnym - przypomnij sobie chociażby pierwsze filmy Kevina Smitha, czy (z nowszych rzeczy) ostatni film twórców South Park. Wydaje mi się, że nie warto tworzyć sztucznych podziałów na prawdziwych i nieprawdziwych twórców niezależnych. Rozumiem, że irytuje Cię naśladowanie wzorców kina gatunkowego, nie mówienie własnym głosem...ale komedia czy pastisz, jeżeli są inteligentnie i z pasją opowiedziane dostarczają widzom takiej samej przyjemności jak kino zaangażowane! Piszę to z pozycji widza, rozumiem, że Wy - jako reżyserzy możecie mieć na te sprawy inne zapatrywania... Pozdrawiam Wojtek PS Jak odebrano "Uciec stąd" a Gdyni?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tych drugich bylem fanem przez wiele lat:) posiadam w szafie cala kolekcje tshirtow south parkow:] wracajac do kina to jednak wydaje mi sie ze luzne gatunki pozostaja w niszy kina niezaleznego - nie mam nic przeciwko temu gatunkowi tak dlugo jak jest one autorskie... sam mam marzenie stworzyc kiedys cos w tym gatunku zeby opowiedziec cos o Polakach z dystansem i ironia - jednak do takich kwestii trzeba bardzo dorosnac Jesli chodzi o "Uciec stad" w Gdyni to niestety nikt z mlodej widowni nie zadawal mi zadnych pytan, tylko jakis czlowiek ktory moglby byc moim dziadkiem zadal mi pewne absurdalne pytania typu "Czy ten film jest o hip hopie?" [sic!!!] aha i jeszcze rozmawialem z doktorantka z uniwerku gdanskiego ktora pisze prace doktorancka o kinie niezaleznym i byla w wielkim szoku slyszac jezyk jakim operuja bohaterowie "Uciec stad" - chyba z 5 razy zadala mi pytania czy na serio uzywa sie takiego jezyka tam skad pochodze. Poznalem sie tez z Grzegorzem Lipcem:) Dosc duzo ludzi z mojej okolicy widzialo film w telewizji i bylo pod wielkim wrazeniem, ze probowalem pokazac jak jest tam gdzie spedzilem wiekszosc swojego dotychczasowego zycia:) (czyt. po ukonczeniu filmu spakowalem sie i wyprowadzilem z zelbetonu:] )
Powrót do góry
mathias mezler

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powyzej napisalem JA - mathias mezler:) Tyle ze zapomnialem sie zalogowac:) zapomnialem tez dodac ciekawa rzecz pro po publiki, ktora spotkala mnie na przegladzie w zielonej gorze... Po projekcji podszedl do mnie jakis dziadek z gratulacjami i zaczal opowiadac ze kiedys mieszkal pare klatek ode mnie i ze w ogole pracowal w instytucji Miasto Projekt, ktora byla odpowiedzialna za postawienie na ziemii Nowego Miasta czyli mega blokowiska poznanskiego i strasznie groteskowy wydal mu sie fakt, ze glowny bohater "US" chce wyjechac do USA - do kraju w ktorym zaprojektowano jego blok, bo ponoc wlasnie stamtad do Polski przyszedl projekt wielkiej plyty - koleczko sie zamyka wiec:) dodal tez ze ma watpliwosc czy moi rowiesnicy rozumieja na serio co sie dzieje w tym filmie - wydaje mu sie ze widza tam tylko penerow, bloki i hip hop. Tez mam takie podejrzenie:)
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi,ale UCIEC STAD bardzo mnie rozczarowalo... Po tych wszystkich pochwalach, ktore moglam tu przeczytac spodziewalam sie czegos przynajmniej przyzwoitego. Rozmawialam w gdyni z wieloma osobami i zdecydowana wiekszosc byla tego samego zdania. Podobnie jurorzy... Mysle, ze stad brak pytan - byles na festiwalu, wiec na pewno widziales dyskusje chocby po HOMO FATHER. Prowadzacy musial ja przerwac, bo zaczynala sie nastepna projekcja. I nie mow, ze chodzilo o to, ze mlodzi ludzie nie zrozumieli Twojego filmu. To wygodne tlumaczenie, szkoda, ze przy okazji obraza widzow. Szczegolnie, ze na konkursie niezaleznym naprawde niewiele jest "przypadkowych" osob. Pozdrawiam i zycze powodzenia przy nastepnych projektach:)
Powrót do góry
mathias mezler

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to poprosze o bardziej konstruktywna krytyke niz taka:)
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: