Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy niezależne na festiwalu w Gdyni 12 - 17 września
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość

PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na I Tarnobrzeskim Festiwalu Filmów Niezależnych "Bartoszki" podczas projekcji filmu "Uciec stąd" pod koniec filmu publicznosć śmiała się ironicznie i było słychać odgłosy znudzenia i zniecierpliwienia, a część widzów poprostu wyszła z widowni. Głównym powodem były dialogi, gra aktorska i interpretacja.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na I Tarnobrzeskim Festiwalu Filmów Niezależnych "Bartoszki" podczas projekcji filmu "Uciec stąd" pod koniec filmu publicznosć śmiała się ironicznie i było słychać odgłosy znudzenia i zniecierpliwienia, a część widzów poprostu wyszła z widowni. Głównym powodem były dialogi, gra aktorska i interpretacja.
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zmienia to jednak faktu, że film jest O CZYMś - o dzieciakach z blokowiska, które chcą się z niego wyrwać. Zaletą dobrego filmu jest m.in. to, że da się go streścić w jednym zdaniu. To dobre ćwiczenie - polecam! Także jeżeli chodzi o klasykę kina... Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: Pią Paź 21, 2005 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest bardzo dużo filmów mówiących o czymś, a marnie wykonanych. Mam nadzieję że to nie jest cel do którego dąży kinomatografia. Film to nie tylko pomysł. Trzeba być obiektywnym w ocenie. Jeżeli fim ma dobrą treść i złe wykonanie, to chwalmy pozytywnie to pierwsze, a krytykujmy negatywnie to drugie. A co powiemy jeśli mamy twórcę, który zrobił film z dobrym scenariuszem i realizacją, a twórcę który zrobił film tylko z dobrym scenariuszem, a słabą realizacją. Przy Waszym sposobie oceny oba filmy są tak samo dobre, no bo przecież mówią o "czymś"! Stawiajmy sprawę jasno i mówmy co jest w filmie dobre i slabe, a nie uogólniajmy i manipulujmy: no to, jest dobty flim, albo nie to slaby film. Mam wrażenie, że tutaj faworyzuje się pewne osoby ponad wszystko! Pełna ocena składników filmu może nam jedynie określić jego wartość w ocenie osoby krytykującej.
Powrót do góry
Wojtek KinOFFteka

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Gościu, oczywiście w dużej mierze się z Tobą zgadzam - proszę Cię, pamiętaj tylko, że rozmawiamy o kinie offowym, któremu jesteśmy w stanie trochę więcej wybaczyć - przede wszystkim, jeżeli chodzi o niedociągnięcia warsztatowe. Szczerość młodego reżysera, który ma odwagę wziąć kamerę i sportretować świat wokół siebie w moim odczuciu usprawiedliwia m.in braki aktorskie. Jeżeli chodzi o "Uciec stąd", to NAPRAWDę jedyny zarzut z mojej strony (na co Mathiasowi zwracałem uwagę w prywatnej korespondencji) dotyczył postaci na wózku inwalidzkim (sumienia). Wydawało mi się to kalką z Kieślowskiego, w dodatku było nie najlepiej zagrane. Dużą zaletą filmu był dla mnie język - lubię, gdy ludzie rozmawiają na ekranie tak, jak w życiu. W polskim kinie portretującym blokowiska to rzadkość - np. w "Cześć, Tereska" dialogi młodych ludzi brzmiały dość sztucznie. Pozdrawiam WOjtek
Powrót do góry
mathias mezler

PostWysłany: Pią Paź 28, 2005 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi gosciu! Nikt tutaj niestety nie jest faworyzowany ponad wszystko. Przykro mi jesli zmarnowałem Twój czas. Autorzy "Całej zimy bez ognia" też zmarnowali mój czas, jednak ogladałem ten film do końca pomimo skromnej grupki widzów, jaka dała radę do końca. Dla ciekawostki mogę podpowiedzieć, że nie prosiłem się na festiwal do Tarnobrzegu - mój film został zaproszony przez organizatorów w momencie opublikowania listy zakwalifikowanych twórców do Gdyni. Więc zanim odezwą się następni internetowi hejrzety po prostu zastanówcie się, kto jest na serio w tej sytuacji hipokrytą. Ja robię swoje i nie myślcie, że wasza tchórzliwa internetowa krytyka zamknie mnie - wręcz przeciwnie... Utwierdze się tylko w przekonaniu, że muszę robić swoje autorskie kino - niedostępne dla takich znawców jak Wy! Dobranoc Spokojnej nocy
Powrót do góry
stanek

PostWysłany: Sob Paź 29, 2005 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawzajem Mateusz!
Powrót do góry
stanek

PostWysłany: Sob Paź 29, 2005 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn. nawzajem dobrej nocy!
Powrót do góry
stanek

PostWysłany: Nie Paź 30, 2005 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mathias czytales listopadowy film, oto wypowiedz bodo Koxa dla magazynu film nt. Uciec Stąd: "WeĽmy taki "Uciec stąd" Mathiasa Mezlera, który konkurował z nami w Gdyni. Ten film nie był zrobiony - on był wymęczony, wysrany wręcz". - co ty na to? i co pan Wojtek na to?
Powrót do góry
kalose nienosze
Gość

PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale osso wam chossi?/? niek se kazdy te filmy produkuje jak kce i jakie kce. tfurczosc nie polega na robieniu propagandy tylko na tforzeniu. krencmy te filmu wiec zamiast smucic. a kto dobrze filmy krenci, tego historia oceni i doceni, a reszta pojdzie w zapomnienie.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak czytalem dzisiaj po powrocie do poznania... Szkoda, ze Bodo nie powiedzial mi tego wczoraj na Krakffie prosto w twarz - Film Prokopa lubi takie txty. Toczyc "wojne" i puszczac dissy w mediach najlatwiej.
Powrót do góry
stanek

PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisalem przed chwila na filmforum, Staniszewski czesto nie autorzyuje wypowiedzi. Mi np. nie dal do przeczytania artykulu i pozmienial niektore zdania, tak ze sens zdania pozostawal pdoobny, a jednak brzmial inaczej. Wydaje mi sie, ze Bodo (na tyle co go znam) nie przepuscil by tego tekstu o wysraniu Smile Dominiak napewno w swoim wywiadzie by takich slow nie publikowal, by spasowal na wymuszonym.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Lis 01, 2005 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pozwalam sobie jeszcze na jechanie nazwiskami i tytulami - tymbardziej tak niekonstruktywnie
Powrót do góry
stanek

PostWysłany: Wto Lis 01, 2005 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MAthias my prowadzimy ta sama dyskusje na dwoch forach :] To sie nazywa reklama!!! I pamietajcie mowimy o filmie "Uciec stad"! Najbliższy pokaz filmu "Uciec Stąd" Mathiasa Mezlera odbędzie się 6 listopada w Nowej Soli o godznie 15.30 - Kino "Odra" ul. Wojska Polskiego 37
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Lis 01, 2005 12:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez lansu prosze... wystarcza mi jebani hejterzy z komentarzy Filmforum, ze komus wygryzam tam rodzyny z tylka rzekomo - pisza niewiedzac ze jestem bardzo nieugodowa osoba i dodatkowa ktora zostala zaproszona do wspolpracy z redakcja
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino OFFowe – Forum KinOFFteki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: