Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

POLSKIE DUBBINGI
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bareizm

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Część III jutro Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli szykuje się trylogia. Wink

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Bareizm

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rety,bo poczuję się niczym Pan Hoffman Wink
Ale może uda mi zmieścić pozostałych zaplanowanych w ost.części.
Jaro

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przełomie grudnia i stycznia TVP Historia emitowała serial "Ja, Klaudiusz" z polskim dubbingiem (m.in. Stanisław Brejdygant, Tadeusz Bartosik, Roman Wilhelmi). Ta wersja była długo uznawana za zaginioną. Muszę powiedzieć, że dubbing mnie zachwycił. Ponieważ sam serial jest również świetny, więc mam nadzieję, że doczekamy się edycji DVD.
Bareizm

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smerfy, część III :

Barbara Bursztynowicz-Sasetka

Katarzyna Łaniewska-Hogata

Aleksandra Koncewicz-Matka Natura

Tomasz Bednarek-Smerf Poeta

Andrzej Ferenc-Smerf Malarz

Robert Rozmus-Smerf Zgrywus

Jarosław Domin oraz Zbigniew Suszyński ,jako Smerf Laluś

Artur Kaczmarski-Kot Klakier

I to by było na tyle.
Do zobaczenia po zakończeniu sezonu skoków narciarskich.
Zamorano

PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serial BBC "Elizabeth R" ("Elżbieta Wielka"). Fragmencik Aleksandra Śląska dubbinguje Glendę Jackson:

https://www.youtube.com/watch?v=ViRk5UtpSVM

Liczę, że stanie się to samo co z "Ja, Klaudiusz" Wink
Zamorano

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym razem znalazłem trochę dłuższy, 9 minutowy fragment dubbingu serialu "Ostatnie dni Pompejów":

https://www.youtube.com/watch?v=wRZsKSXm1a8
Film_Polski

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 8:12 pm    Temat postu: Waterloo Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś oglądał (a może nawet nagrywał?) dziś w godzinach 13:00 - 15:55 (w Kino Polska, a jakże) - film historyczny produkcji włosko-sowieckiej pt. "Waterloo" z roku 1970, w reżyserii S. Bondarczuka, z Rodem Steigerem w roli Napoleona Bonaparte, Christopherem Plummerem w roli Wellingtona oraz Orsonem Wellesem?

Miałbym pytanie: czy film został nadany z oryginalnym kinowym dubbingiem z początku lat 70.? Jeśli tak, to byłby to chyba pierwszy przypadek emisji w tej telewizji filmu pełnometrażowego z dubbingiem kinowym sprzed 1989 roku. Z drugiej zaś strony, pokaz filmu całkowicie zagranicznego bez polskiego dubbingu aktorskiego (jak gdyby istniał nieaktorski) - w stacji o nazwie Kino Polska byłby mało uzasadniony.
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 1:10 pm    Temat postu: Sam sobie odpowiem? Odpowiedz z cytatem

Mija pięć dni, od kiedy zapytałem na forum o wersję językową "Waterloo". Nikt mi nie odpowiedział. Wygląda na to, że osoby pisujące w serwisie internetowym telewizji Kino Polska mają lepsze rzeczy do roboty, aniżeli oglądanie Kino Polska. Mnie samego zresztą nie wyłączając.
Na szczęście wygląda na to, że "Waterloo" wchodzi na dłużej do repertuaru telewizji Kino Polska. Zapowiedzieli już powtórki filmu:
- w sobotę 13. czerwca o godz. 13:00
- w niedzielę 14. czerwca o godz. 16:40
- w czwartek 18. czerwca o godz. 17:10
- w piątek 19. czerwca o godz. 12:20.
Sam zatem sprawdzę.

PS Gdyby tak jeszcze telewizja Kino Polska zechciała pokazać "Walkę o Rzym" (inny film niedawno pokazywany w warszawskim Kinie Iluzjon, stąd wiadomo, że wersja dubbingowa wciąż istnieje).
PPS Kryminału produkcji węgierskiej pt. "Morderca jest w domu" ze Stanisławem Mikulskim w roli głównej (niedziela, 7. czerwca, godz. 13:50) - też zapewne nikt nie oglądał?
Powrót do góry
Lubelak

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pamiętacie genialnie zrobiony "Asteriks" w wersji z Wiesławem Drzewiczem w roli tytułowej? TVP puszczała to gdzieś w 2 połowie lat 80-tych. Czy ta wersja się gdzieś w archiwach uchowała?
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 1:18 pm    Temat postu: Re: Waterloo Odpowiedz z cytatem

Film_Polski napisał:
Czy ktoś oglądał (a może nawet nagrywał?) dziś w godzinach 13:00 - 15:55 (w Kino Polska, a jakże) - film historyczny produkcji włosko-sowieckiej pt. "Waterloo" z roku 1970, w reżyserii S. Bondarczuka, z Rodem Steigerem w roli Napoleona Bonaparte, Christopherem Plummerem w roli Wellingtona oraz Orsonem Wellesem?
Przyznam że miałem ochotę obejrzeć ten film w KP ale jak zobaczyłem że jest z dubbingiem od razu zmieniłem kanał. Jak ja nie cierpię dubbingu w filmach. Very Happy
Brunner

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od tego jest KP żeby przypominać filmy (ze starymi) dubbingami, inna rzecz, że rzadko tę swoją misję spełnia. Ja przełączałem za każdym razem, kiedy widziałem że "Siedemnaście mgnień wiosny" było z lektorem. Natomiast bez końca mogę oglądać wersję dubbingową ze wspaniałymi rolami (TAK, ROLAMI, bo to były kiedyś czasy kiedy dubbing i słuchowiskach dawały wspaniałe pole do popisu do stwarzania RÓL, A CZĘSTO I KREACJI) Piotra Pawłowskiego, Janusza Kłosińskiego i Zdzisława Mrożewskiego.
karel

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno KP pokazała "Waterloo" w reżyserii Siergieja Bondarczuka. Film w gwiazdorskiej obsadzie (Rod Steiger, Christopher Plummer, Orson Welles). Nagrałem i zamierzałem obejrzeć. Ale wytrwałem bardzo krótko, bo jest to wersja z polskim dubbingiem, a ja tego niestety w filmach aktorskich zwyczajnie nie trawię.
Kiedy zobaczyłem w programie ów film, to zastanawiałem się dlaczego ta stacja zdecydowała się go puścić i co ten film ma wspólnego z Polską. Nie wpadłem na to, że może chodzić o dubbing...
Może ktoś będzie zainteresowany w sprawdzeniu tego, kto udzielił głosów postaciom w dziele Bondarczuka. Ja nie miałem cierpliwości ani ochoty, bo - jak wspomniałem - film wyłączyłem krótko po rozpoczęciu oglądania.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Niedawno KP pokazała "Waterloo" w reżyserii Siergieja Bondarczuka. Film w gwiazdorskiej obsadzie (Rod Steiger, Christopher Plummer, Orson Welles). Nagrałem i zamierzałem obejrzeć. Ale wytrwałem bardzo krótko, bo jest to wersja z polskim dubbingiem, a ja tego niestety w filmach aktorskich zwyczajnie nie trawię.
Kiedy zobaczyłem w programie ów film, to zastanawiałem się dlaczego ta stacja zdecydowała się go puścić i co ten film ma wspólnego z Polską. Nie wpadłem na to, że może chodzić o dubbing...
Może ktoś będzie zainteresowany w sprawdzeniu tego, kto udzielił głosów postaciom w dziele Bondarczuka. Ja nie miałem cierpliwości ani ochoty, bo - jak wspomniałem - film wyłączyłem krótko po rozpoczęciu oglądania.

http://dubbingpedia.pl/wiki/Waterloo
Jaro

PostWysłany: Czw Lip 16, 2015 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:

Hm, szczerze mówiąc, namówiłeś mnie, żeby ten film obejrzeć, skoro to z polskim dubbingiem. Mam nadzieję, że to początek jakiegoś większego cyklu. Jeśli tak, to od razu zgłaszam swoją propozycję, mianowicie "Wyrok w Norymberdze". Lata temu miałem okazję widzieć ten film z polskim dubbingiem i byłem oczarowany. Szczególne wrażenie wywarł na mnie Łomnicki, podkładający głos za Montgomery'ego Clifta.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12

Skocz do: