Telewizja Kino Polska

Zapraszamy do udziału w naszym forum! 

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

JERZY DOBROWOLSKI - mistrz filmowej satyry
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldemar

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 7:20 pm    Temat postu: JERZY DOBROWOLSKI - mistrz filmowej satyry Odpowiedz z cytatem

Kto pamięta w ilu i w jakich polskich komediach zagrał Jerzy Dobrowolski, przeważnie zresztą z Jajackiem Fedorowiczem? "Motodrama", "Nie ma róży bez ognia", "Poszukiwany, poszukiwana" - tyle pamiętam. I co jeszcze? Ten facet potrafił nas rozbawiać do łez, choć w sumie był mało znanym polskim aktorem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piszczyk

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam go jeszcze w "Rejsie" oraz w "Hydrozagadce", jeden z moich ulubionych aktorów komediowych. Zawsze śmieję się do łez na scenach z jego udziałem. Moja ulubiona to "Dobrze, to jezioro damy tu, a ten niech sobie stoi w zieleni" Very Happy Very Happy z "Poszukiwanego...". Szkoda, że nie zagrał w zbyt wielu filmach ale bardziej znany był jako kabareciarz.

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W "Rejsie"? Nie pamiętam by tam grał. Jako kto?
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie szkoda, że tak niewiele grał w filmach. Ja najbardziej lubię go w "Nie ma róży bez ognia". Jest tam po prostu genialny Laughing Laughing A w"Rejsie" gra zaledwie epizod. Podobno jego udział w filmie był zdecydowanie większy, ale akurat dużą ilość scen, w których się pojawiał trzeba było usunąć ze względu na ingerncję cenzury
waldemar

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, w "Motodramie" i w "Poszukiwany, poszukiwana" też był genialny! No, on w ogóle był genialny...
Powrót do góry
Figga

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On zawsze grał fajne sceny. Co prawda nie oglądałam wszystkich filmów z jego udziałem co tu wymienione jest, ale "Poszukiwany ..." i "Nie ma róży..." oglądałam i nie mogłam się przestać śmiać. Razz
On tak ładnie kradnie co się da. Te Brylanty, fanty, futra dwa. Gdy ktoś coś przeciwko niemu ma - to nie ja. On tak ładnie kradnie, że miło przy nim i na dnie. Moje serce także w końcu skradł - no i wpadł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adi

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldemar napisał:
W "Rejsie"? Nie pamiętam by tam grał. Jako kto?
Służbowo, na statek...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adi

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle w takich przypadkach polecam : http://filmpolski.pl/fp/index.php/111454 * 1974 - NIE MA RóżY BEZ OGNIA Dialogi, Obsada aktorska (Jerzy Dąbczak, były mąż Wandy), * 1974 - PORTRET CZYLI JAK BYć KOCHANYM (4) w 40 - LATEK Obsada aktorska (fotoreporter), * 1972 - POSZUKIWANY POSZUKIWANA Obsada aktorska ("wieczny" dyrektor), * 1971 - MOTODRAMA Obsada aktorska (prezes klubu motorowego), * 1971 - KłOPOTLIWY GOść Obsada aktorska (kierownik wydziału lokalowego Rady Narodowej), * 1970 - REJS Obsada aktorska (pasażer bez biletu, kolega "kaowca"), * 1970 - HYDROZAGADKA Obsada aktorska (tłumacz żon maharadży), * 1970 - DZIURA W ZIEMI Obsada aktorska (Józef Gibasiewicz, zastępca przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej), * 1969 - NOWY Obsada aktorska (Miecio, naciągacz pod biurem zatrudnienia), * 1969 - JAK ZDOBYć PIENIˇDZE, KOBIETę I SłAWę Obsada aktorska (reporter; w części III: "Jak zdobyć sławę"), * 1967 - PARYż - WARSZAWA BEZ WIZY Obsada aktorska, * 1963 - ZDARZENIE I w ROZWODóW NIE BęDZIE Obsada aktorska (fotograf w USC; nie występuje w czołówce), * 1960 - ZEZOWATE SZCZęśCIE Obsada aktorska (protokolant w więzieniu; nie występuje w czołówce), * 1953 - PIˇTKA Z ULICY BARSKIEJ Obsada aktorska (student; nie występuje w czołówce)
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Adi, jesteś prawdziwą encyklopedią. Ale, w "Rejsie" i tak Dobrowolskiego nie kojarzę, mimo że oglądałem ten film ze dwa razy. Czas więc chyba na trzecie obejrzenie...
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, mówię, że go wycięli Smile Faktycznie trudno go zauważyć po ingerencji cenzorskich nożyczek.
piszczyk

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrowolski wystąpił w "Rejsie" w pierwszej scenie, razem z Tymem "służbowo" weszli na stetek, póĽniej go już nie widać.

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, Jerzy Dobrowolski występuje jedynie w scenie wejścia na statek. Razem z Tymem obserwują marynarza, który wchodzi bez biletu na statek ze skrzynką w ręku. Wtedy rodzi się pomysł aby udawać pracowników. Jerzy podchodzi do zaspanego biletera i mówi "Służbowo..., na statek" a w tym czasie Stanisław Tym przechodzi pod barierką. (chyba nic nie pomyliłem ?) PóĽniej już Dobrowolskiego nie pokazują. [Cała ta scena odbywa się na bulwarze wiślanym w Toruniu]
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na Dobrowolskiego, tylko taki mały filmowy epizod w "Rejsie", to faktycznie pewien niedosyt.
Powrót do góry
potworek

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięi Adiemu poznałem pełną listę filmowych dokonań J Dobrowolskiego jest tych filmów trochę wiecej niz sadziłem , ale i tak stanowczo za mało. Szkoda że w tak niewielki stopniu filmowcy wykorzystali jego talent. Nie wiedziałem że grał w "Piątce z ulicy Barskiej" zapewne jaiś epizod ale zawsze (napisałem to bo chociaż jest film z epoki socrealizu to mi się podobał) Dobrowolski jak już tu ktoś napisał zajmował się przedewszystkim kabaretem , nigdy nie widziałem go na żywo. Bardzo lubiłem jego występy w radio. tam też był świetny.
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrowolski grał w radio świetne skecze z Ireną Kwiatkowską i chyba Wojciechem Pokorą, ale nie pamiętam tytułu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: