Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Eugeniusz Bodo - jego życie i śmierć...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze wspomnień: "Bodo był człowiekiem o zacnym sercu, bardzo uczynnym, wrażliwym na niedolę ludzką. Jeżeli ofiarował komuś swoją przyjaĽń – bez reszty można było na niej polegać... W sprawach uczucia raczej epizodysta. Jeżeli kochał, to w sposób cygański, krótki i marginesowy. Pierwszą kobietą, która zatrzymała Go przy s...obie na dłużej była piękna, czarnoskóra Tahitanka Reri. Niestety obca mentalność i nałóg alkoholizmu, z którego na próżno Bodo starał się ją wyleczyć – rozłączyły ich." za Cafe Bodo (facebook)
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze wspomnień: "W wolnych chwilach od pracy w teatrze i filmie – Bodo pasjonował się filatelistyką. Posiadał chyba jeden z najwspanialszych zbiorów, cenne okazy znaczków w sześćdziesięciu ośmiu klaserach… Był też jako aktor bardzo pracowity, bardzo od siebie i od innych wymagający. Ale umiał też sprzedać swój talent. W ...kieszeni miał bardzo korzystny kontrakt z jedną z największych amerykańskich wytwórni filmowych, gdy wybuchła wojna w 1939…" za Cafe Bodo (facebook)
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze wspomnień. Geń mieszkał (wraz z matką) w różnych miejscach Warszawy, najpierw na "(...) ulicy ks. Skorupki (obecnie Sadowa), potem wyprowadzili się na Zielną, póĽniej Warecką, a następnie Marszałkowską. Z tego okresu pamiętam, że Bodek był małomówny, bardzo kochał Matkę, był raczej domatorem, lubił domowe roboty, między innymi wyszywał z koralików makatki, którymi zawieszał ściany…" za Cafe Bodo (facebbok)
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o kobiety pociągała go egzotyka. Obiektem jego westchnień były więc cudzoziemki o oryginalnej karnacji. "Nie interesowały go panie z tzw. wyższych sfer, eleganckie i wytworne damy. Nie nawiązywał nigdy romansu z jakąś piękną aktorką, gustował za to w cichych, skromnych dziewczynach z ludu, w pannach sklep...owych, w szwaczkach, czy krawcowych. A już największą słabość miał do kobiet o kolorowej skórze." - Ludwik Starski za Cafe Bodo (facebook)
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A. Mirek żegnając sie z Bodo w więzieniu w Butyrkach podarował mu najcenniejszą rzecz jaką miał: półcienny woreczek na chleb, na co Bodo "oderwał z poły płaszcza kwadrat z podszewki, wysupłał z ręcznika nici, pożyczył od kogoś grubą, wykonaną więziennym sposobem igłę i zawijając na kolanie brzegi materiału podszył je.... Wyszła chusteczka. To było wszystko, co mógł mi ofiarować". Alfred Mirek ma ją do tej pory, oprawiona wisi na honorowym miejscu..... Prof. Alfred Mirek zmarł 28 czerwca 2009 http://gulaghistory.org/exhibits/days-and-lives/prisoners/18
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak umierał Eugeniusz Bodo http://www.rp.pl/artykul/201366_Jak_umieral_Eugeniusz_Bodo_.html
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach śpij, kochanie Słowa: Ludwik Starski, muzyka: Henryk Wars, wykonuje duet: Eugeniusz Bodo i Adolf Dymsza (piosenka z filmu "Paweł i Gaweł") W górze tyle gwiazd, W dole tyle miast, Gwiazdy miastu dają znać, że dzieci muszą spać. Ach, śpij kochanie, jeśli gwiazdki z nieba chcesz - dostaniesz, Czego pragniesz, daj mi znać, Ja ci wszystko mogę dać, Więc dlaczego nie chcesz spać? Ach, śpij bo nocą, kiedy gwiazdy się na niebie złocą, Wszystkie dzieci, nawet złe, Pogrążone są we śnie, A ty jedna tylko nie. Aaa, aaa, były sobie kotki dwa, Aaa, kotki dwa, szarobure, szarobure obydwa. Ach, śpij bo właśnie, księżyc ziewa i za chwilę zgaśnie, A gdy rano przyjdzie świt, księżycowi będzie wstyd, że on zasnął, a nie ty http://www.youtube.com/watch?v=EXy5KURe52c
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Umówiłem się z nią na dziewiątą" ósma cztery jakaś płyta ósma dziewięć ktoś coś czyta To nie ważne, najważniejsza dziś jest ona Pierwsza - siódma, trzecia, piąta Ktoś mi wszystko dziś poplątał Ale jedno, jedno wiem Ref: Umówiłem się z nią na dziewiątą Tak mi do niej tęskno już Zaraz wezmę od szefa akonto Kupię jej bukiecik róż Potem kino, cukiernia i spacer W księżycową jasną noc I będziemy szczęśliwi, weseli Aż przyjdzie północ i nas rozdzieli I umówię się znów na dziewiątą Na dziewiąta tak jak dziś Jak ten czas powoli leci Pierwsza druga, w pół do trzeciej Do dziewiątej jeszcze tyle tyle godzin Gdyby można zrobić czary Ponapędzać te zegary By dziewiąta była już Ref: Bo umówiłem się z nią na dziewiątą... http://www.youtube.com/watch?v=2xlKRtF9FkE
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdjęcia z filmów Eugeniusz Bodo na Fototece Filmoteki Narodowej http://fototeka.fn.org.pl/strona/wyszukiwarka.html?search_type=osoba&key=bodo+eugeniusz
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdjęcia Eugeniusz Bodo w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego http://www.audiovis.nac.gov.pl
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

program do filmu "Czerwony błazen" http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=114894&from=publication
nawka

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baby, ach te baby.... (Zabawka) Tylko spojrzeć się w krąg, Tyle pól, tyle łąk, Na słoneczku się mieni i lśni, Aż porywa i rwie, Takie piękne są wsie, Lecz piękniejsze są bardziej od tych wsi: Refren: Kochane baby, ach te baby, Człek by je łyżkami jadł, Tęgi chłop, co lekko w ręku łamie sztaby, Względem baby Jest tak jak dziecko całkiem słaby. Baby, ach te baby, Czym by bez nich był ten świat? Co tu łgać, co tu kryć, Spróbuj bez baby żyć, Gdy ci uda się taka sztuka, toś jest chwat! 2. Gdy wszystkiego masz dość, Kiedy bierze cię złość, A na duszy ci smutno i Ľle, Kiedyś chmurny i zły, Kiedy w oczach masz łzy, Jedno tylko rozwieje troski twe: Refren: Kochane baby... http://www.youtube.com/watch?v=xvXyhC27buU&NR=1
eMeM

PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 2:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z zapartym tchem czytałem wszystkie ciekawostki na temat E. Bodo. z chęcią poczytałbym coś podobnego o innych aktorach i aktorkach z tamtej epoki. dziękuję. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nawka

PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję Smile) A jutro..... 18.10.2010 o godzinie 17.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie, Al. Solidarności 62 Wydawnictwo Muza oraz VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga zapraszają na spotkanie z Ryszardem Wolańskim, autorem książki "Już nie zapomnisz mnie", biografii Henryka Warsa. http://www.muza.com.pl/?module=news&id=500&sms_ss=facebook&at_xt=4cb72546befd5b94%2C0 Na pewno będzie można jutro usłyszeć dużo ciekawych anegdot z życia Warsa....
nawka

PostWysłany: Sob Paź 23, 2010 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

‎- Jaką drogą może sobie według pana film polksi zdobyć sympatje opinji publicznej? - Stwórzmy jedno arcydzieło, a zdobędziemy sobie serca i "kieszenie" w kraju i opanujemy Zagranicę! - Czy ten wysoki cel przyświecał Panu, gdy przystąpiłeś do reżyserji "Czerwonego błazna?" - Wierzę, że będzie to w granicach naszych możliwo...ści, coś artystycznie wykończonego. Z niezwykłą pedanterją opracowuję każdy szczegół. Mam przed oczyma pewien wyraĽny cel reżyserski i jemu pozostaję wierny w każdej sytuacji. Jest to rzecz nawskroś współczesna - wszystko odbywa się w błyskawicznym tempie - poprostu ekstrakt teraĽniejszości. - A w jakim duchu utrzymał pan stronę inscenizacyjną? Akcja odbywa się w ramach dekoracyjnych nawskróś realistycznych. Nowatorstwo tego filmu polega na tem, że udało mi się rozwiązać kilka problemów inscenizacyjnych. Jeden z nich to problem piosenki w filmie. Dotychczas stosowano bardzo prymitywną metodę: śpiewak otwierał szerzej i węziej usta, co miało oznaczać - śpiew. Był to efekt bardzo słaby. - Dla zaciekawienia pana i czytelników "Kinoteatru" muszę zachować w tajemnicy mój sposób inscenizowania piosenki - jest to wyzyskanie efektu "nature morte"... W filmie tym bierze udział Warszawa - po raz pierwszy odgrywają się tu sceny w teatrach warszawskich, jak n.p. w "Qui pro Quo", gdzie wystąpi p.Jarossy i reszta zespołu tegoż teatrzyku. - Pierwiastek sensacyjny jest coprawda silny, niemniej należy on do rodzaju filmów "oczyszczających". Główną jego ideą jest poświęcenie jako wyraz miłości braterskiej - wszelka drastyczność erotyczno-seksualna została wyeliminowaną - problem miłości potraktowany wyniośle, które to momenty odcinają się dodatnio na tle "zepsutej" współczesności. - Którzy z wykonawców wysuwają się na pierwszy plan? - Jest to film nawskroś ensembl'owy - każda chociażby najmniejsza rola jest bardzo ważną. Na pierwszy plan wysuwa się więc praca zbiorowa zespołu. Role kobiece kreują: p. Helena Makowska, zaszczytnie znana publiczności polskiej, debiutują: niezwykle uzdolniona p. Ney, przyszła Pola Negri II, która ją i zewnętrznie przypomina i urocza Wanda Smosarska siostra Jadwigi. Z pośród panów: Boelke, który się zapowiada na wybitną siłę filmową; Bodo, grający z typowo amerykańskim spokojem, świetny amant p. Hnydzinski i panowie L. Owron I Kaczanowski. Operatorem na miarę zachodnio-europejską jest p. inż. Steinwurcel, stroną dekoracyjną kieruje p. Vlaszak, kierownictwo literackie spoczywa w rękach p. T. Kończyca. Pomocą reżyserską służy mi p. J. Gardan. - Kiedy ujrzy Warszawa "Czerwonego błazna?" - Przypuszczalnie już w połowie paĽdziernika. O prawo wyświetlania go ubiega się kilka kin stołecznych. Mamy już liczne zamówienia z prowincji... wywiad z Henrykiem Szaro Kino-Teatr, 22.09.1926, Nr 1 [pisownia oryginalna, nawet ta "polksi"]
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

Skocz do: