Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy zmarli tragicznie lub przedwczesnie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daras

PostWysłany: Pon Lip 13, 2015 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
karel napisał:
Czytałem ten tekst. Bardzo smutny...

Mam opory żeby się do niego zabrać...
Cholera, serio mam opory :/

Dlaczego w wyższych szkołach technicznych uczymy się o oporze materiałów, a w pedagogicznych nie wykłada się o oporze istoty ludzkiej?

Antoni Makarenko (1888 – 1939, radziecki pedagog i pisarz). Wink

P.S.
Gdyby ktoś pytał. Nie przeczytałem, choć zacząłem...

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Student

PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Nie wiedziałem gdzie to dać, a sprawa (smutna) tyczy przedwcześnie zmarłego aktora.
Właściwie, to jego rodziny...
Artykuł w czasopiśmie przeczytałem.

Jest tak, żona Wielkiego Aktora wyeksmitowała sądownie z własnego mieszkania syna Wielkiego Aktora.
Nazwisko tego Aktora nie pada w tym reportażu ani razu, ale każdy je odcyfruje. Tytuły podrozdziałów są dość znamienne:
Do widzenia, do jutra
Pokolenie
Salto
Wraki

Tytuł całości: "Popiół"...

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1622489,1,wojna-domowa-w-cieniu-filmowej-legendy.read

czytałem .............i smutne to strasznie, przygnębiające, kurczę zastanawiałem się dlaczego tak się stało i tak się dzieje........ Sad
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nałka napisał:
karel napisał:
Czytałem ten tekst. Bardzo smutny...

Równie smutna zmowa milczenia wokół tego tematy, przez tyle lat - niepojęte!

Czy ja wiem, czy zmowa?
O tym, że syn Aktora jest parkieciarzem pisano tu i ówdzie już wiele lat temu. Czy w sytuacji, gdy rodzina nie życzy sobie medialnego zgiełku, należy mimo to włazić w ich życie? Wszystko na sprzedaż?
Tak po prawdzie, sytuacji takich jak ta są tysiące. Syn aktora, nawet największego, dalej jest zwykłym człowiekiem, z przynależnym mu prawem do popełniania błędów, dokonywania złych wyborów , buntów etc.
Podałem linka, by pokazać, że życie/los dopada nawet największe nazwiska , a nie by epatować, czy coś takiego. A już z pewnością nie po to, by w jakiś sposób uderzyć w Aktora. Artykuł także jest napisany z bardzo dużą powściągliwością i dyskrecją. Po prostu warto o tym wiedzieć, tak myślę. A wnioski niech każdy sobie wyciągnie własne z tej historii.
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalina Jędrusik chorowała na astmę. Udusiła się.

Ostatnio zmieniony przez usciwierz dnia Pon Lis 16, 2015 4:16 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrekpg napisał:
Kalina Jędrusik zmarła nagle,w parną i gorącą noc,7 sierpnia 1991 roku.Serce odmówiło posłuszeństwa.Ten niespodziewany koniec lata...Jakiś czas póĽniej Maja Komorowska powiedziała Agnieszce Osieckiej : "Widzisz Agnieszko,Kalina kochała tylu mężczyzn i tyle zwierząt,a teraz całą tę miłość przeleje na Pana Boga.Jak On to wytrzyma?"...Kalina nienawidziła cyfry "siedem".Mówiła "ta kosa" i obdarowywała epitetami,których tutaj nie sposób zacytować.Ta nienawiść była zresztą odwzajemniona,bo w datach dla Kaliny tragicznych zawsze były siódemki.

Przyczyną śmierci Kaliny Jędrusik była astma. Zwyczajnie i po prostu udusiła się we własnym domu. Była sama i nikt nie mógł jej pomóc.
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gapcior napisał:
Aleksandra śląska zmarła na raka, a może ktoś wie na co zmarł Józef Nowak w 1984 roku, miał tylko 59 lat.

Zmarł na raka.
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
majkel napisał:

Z tego co ja kiedyś (chyba w jakimś programie w TV) o nim słyszałem, to Zbyszek lubił wskakiwać do pociągów w biegu, i ponoć często to czynił. Aczkolwiek mogę coś przeinaczać.

Lubił, lubił. I w wielu filmach korzystał z tej umiejętności. Np. w "Pociągu", gdzie wskakiwał do jadącego wagonu bez żadnych dublerów. Wskakiwał i wyskakiwał. Do czasu...

Z tej umiejętności skorzystał też w filmie "Salto".
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro napisał:
A wiesz Figga, że pierwotnie Maćka Chełmickiego miał zagrać Stanisław Mikulski? Czytałem o tym w jakiejś książce.

Miał grać, ale Wajda wybrał Cybulskiego.
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jef Costello napisał:
* Roman Sykała (1923-1972) - samobójstwo
Janusz Majewski pisze w książce "Retrospektywka", że Sykała dokonywał malwersacji finansowych będąc dziekanem łódzkiej szkoły filmowej, odszedł z uczelni, co 'zaproponowano' mu jako możliwość uniknięcia procesu; dalej Majewski dodaje jeszcze romans i wyprowadza wniosek o załamaniu psychicznym, a w konsekwencji samobójstwie.

Waldemar napisał:
A jak zmarł Mieczysław Czechowicz?

Wydaje mi się, że w okolicznościach jego śmierci nie było nic gwałtownego, czy tragicznego. Ciekawe było chyba raczej to, że wbrew sceniczno-filmowemu emploi rubasznego wesołka był to człowiek bardzo zamknięty w sobie, stroniący od wszelkiego życia towarzyskiego.

wojtek b'ham napisał:
Byl jeszcze aktor Michal Gazda (1927-1969) zginal w wypadku samochodowym.

tak jak piszesz, był mężem Barbary Krafftówny; w udzielonym w ubiegłym roku wywiadowi "Vivie!", aktorka wspominała, że tak dokładnie to był zawał serca w czasie prowadzenia samochodu.

Allonsanfan napisał:
Do listy dodałbym troje trochę zapomnianych aktorów: (...)
Krystyna Chimanienko

Trochę niezręczne określenie w stosunku do niej, ale rozumiem, że chodzi ci raczej o filmową karierę (w końcu to forum kanału "Kino"). Chimanienko była wybitną aktorką studenckiego Kabaretu Stodoła i Teatru STS.

Keram napisał:
A mnie interesują okoliczności śmierci (...) Mariusza Dmochowskiego (1930-1992).

również za Majewskim podam, że przyczyną śmierci był alkoholizm.

Mieczysław Czechowicz chorował na serce. Bał się poddać operacji, która mogla uratować mu ycvie. Zmarł na atak serca.
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Pon Lis 16, 2015 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usciwierz napisał:

I jeśli dobrze pamiętam, to w ,,Pokolenie" Wajdy.
chojrak

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:
usciwierz napisał:

I jeśli dobrze pamiętam, to w ,,Pokolenie" Wajdy.

Dobrze pamiętasz.
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Sro Lis 18, 2015 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="xiexie"]
Belus napisał:
Joanna Jedlewska była ciężko chora, nie wiem dokładnie na co, w każdym razie to było przyczyną Jej śmierci. Wspominała mi tym moja mamuśka, która na uniwerku miała zajęcia z profesorem Jedlewskim - ojcem tej aktorki. Co do Andrzeja Antkowiaka to czy on przypadkiem też nie zmarł w wyniku jakiejś choroby?

Andrzej Antkowiak. Bezpośrednią przyczyną śmierci był tętniak mózgu. Nie wiem tylko czy zmarł na stole operacyjnym czy już po operacji. Tętniak zdaje się był wynikiem pobicia. Pewności nie mam.
W tym czasie wujek (przyszywany, ale zawsze wujek Smile był już po rozwodzie z ciocią i każde z nich przeprowadziło się w inne miejsce. Wujek wylądował w Olsztynie, gdzie doszło do tej tragedii. Próbowałam podpytać mamę czy wie cos więcej, ale stwierdziła, że nawet ciocia nie znała juz okoliczności śmierci byłego męża.
Wtedy kiedy to się stało ja byłam 11 letnim dzieckiem, a jak wujostwo mieszkali tuż obok to byłam jeszcze mniejsza.
Wujka pamiętam jak przez mgłę. Kojarzy mi się jakoś tak na czarno (czarne ubranie, ciemne włosy lekko falowane). Szczerze mówiąc to większą namiętność wzbudzał we mnie dziecięcy samochodzik na pedały, którym można było jeĽdzić, a który stał w wynajmowanym przez wujostwo mieszkaniu.
Wujek onieśmielał i tak jakbym się go troszkę bała (teraz myślę, że nie tyle wujek, ale wstrętny bazyliszek na literę A., który niszczy ludziom zdrowie i życie, i który ciężko odpuszcza jak wpadniesz w jego szpony).
Szkoda, że tak to się wszystko potoczyło, bo aktorem był ponoć bardzo dobrym (głównie teatralnym), miał doskonałe warunki zewnętrzne i talent.

Dobrze, że ktoś Go tutaj wspomniał. I wstyd przyznać, ale jakoś tak nie przykładałam większej wagi do tego kim był wujek. Po prostu był.
Teraz chętnie bym obejrzała filmy, w których grał.
Pozdrawiam.
Ps. o dramacie jaki był udziałem aktorki Anny Szczepaniak dowiedziałam się dopiero teraz. Biedna kobieta.
A swoją drogą ten mój wujaszek musiał być niezłe ciacho skoro wzbudzał takie namiętność, z odebraniem sobie życia włącznie przez zakochaną kobietę.
Mama mówiła, że oboje z ciocią tworzyli piękną parę. Nałóg wujka zniszczył ich szczęście . Gdyby nie to, może wujek nie wyjechałby do Olsztyna, nie miał tętniaka i żyłby do dzisiaj. Może...[/quote

Anna Szczepaniak była tak zakochana w A. Antkowiaku, że nie mogła pogodzić się z rozstaniem z ukochanym. Targnęła się na swoje życie. Skutecznie zresztą. Była to miłość toksyczna. Antkowiak w stanie upojenia alkoholowego poniżał i bił Annę. Analizę tej tragedii zostawmy psychologom.
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Sro Lis 18, 2015 5:34 pm    Temat postu: Re: Andrzej Nardelli Odpowiedz z cytatem

[quote="nałka"]
Ken napisał:
W czerwcu 1972(utonął?) - miał 25 lat. Z tego co pamiętam był blisko związany z Magdą Umer.

to jakas pomylka, moze się przyjaĽnili, ale z pewnością nie byli parą - Andrzej Nardelli był homoseksualista.

A temat rzeczywiscie ciekawy.[/quot

Magda Umer nie miała nic wspólnego z Nardellim.
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Sro Lis 18, 2015 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meliba napisał:
Bardzo mnie dziwi to, że w mediach prawie przemilczano odejście 26 maja Marka Walczewskiego. To był fantastyczny, charakterystyczny aktor. Ostatnio wiele miejsca poświęcano zmarłym aktorom, a o nim cicho. Bez względu na wszystko należy mu się hołd. Wielka strata dla polskiego kina.

Strata wielka. Zmarł na chorobę Alzheimera. Choroba miała przebieg piorunujący. Zniszczyła wspaniałego aktora w ciągu jednego roku.
Powrót do góry
usciwierz

PostWysłany: Sro Lis 18, 2015 6:52 pm    Temat postu: Re: Bogumił Kobiela Odpowiedz z cytatem

Jef Costello napisał:
wojtek b'ham napisał:
- Bogumil Kobiela (1931-1969) - wypadek samochodowy

w dzisiejszej GW jest wspomnienie Jerzego Gruzy o Kobieli - w 40. rocznicę śmierci.
http://wyborcza.pl/1,75475,6806800,Kobiela__nasz_Woody_Allen.html
Gruza mówi m.in. o wypadku:
Cytat:
Bobek kupił bmw 1600, samochód raczej mały i lekki, ale wyśrubowany, o dużym przyspieszeniu. Jechał nim z żoną na chałturę na Wybrzeże. On nie zapiął pasów, ona tak. Samochód dobrze trzymał się drogi - oni siedzieli z przodu, bagaże były z tyłu. Przejechali już część trasy, gdy zaczął padać deszcz. Zrobiło się ślisko, więc przydałoby się większe obciążenie wozu. Widzą, że na autostopie stoi dwóch facetów. Gośka mówi: "WeĽmy ich". Bobek się zatrzymał i wtedy okazało się, że faceci mają ciężkie bagaże - namiot, plecaki. Kładą je obok siebie, na tylnym siedzeniu. Tam też przesuwa się środek ciężkości, wóz traci stabilność. Jest zakręt, Bobka znosi na drugi pas, łapie czołówkę z tirem. Gośka prawie wyskakuje przez okno. Bobek zostaje przygnieciony przez autostopowicza, który wbija go w kierownicę. DĽwiga się jednak. Transportuje żonę do szpitala, jeszcze chodzi, ale stopniowo gaśnie. Wreszcie pada - pękła mu wątroba. Przewożą go do Gdańska, próbują robić operację. Ta się nie udaje.
Z Bobka robi się postać tragiczna.

BMW 1600 na tamte czasy był wozem prestiżowym a na pewno nie był samochodem małym. Gabarytowo był ciut większy od F 125. W tamtych czasach małe były: Fiat 500, Zastawa 750, Trabant 600 itp. Wtedy to był wóz porównywalny do dzisiejszych: Ford Mondeo, Citroen C5, Volkswagen Passat. To gwoli ścisłości
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Następny
Strona 41 z 43

Skocz do: