Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy drugiego planu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaro

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że temat ożył, co bardzo mnie cieszy. Ja bym jeszcze dopisał Mariana łącza. Ulubiony aktor Jerzego Passendorfera, zagrał w wielu jego filmach m.in. w "Barwach walki", "Kierunek Berlin" czy "Janosiku". Poza tym świetne epizody w "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" (fantastyczny dialog z Józefem Nalberczakiem), "Alternatywach 4", oraz w serialu "Dom". Dodam jeszcze Michała Szewczyka, który grał m.in. w "Końcu nocy", "Zamachu", "Sygnałach", potem m.in. w "Samochodziku i templariuszach" i "Kapitanie Sowie na tropie".
karampuk

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak mi się jeszcze przypomniał Bogdan Baer - pamietam go głównie z "Czterdziestolatka" i "W labiryncie", ale ma przeciez na koncie wiele świetnych ról.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karel

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karampuk napisał:
Tak mi się jeszcze przypomniał Bogdan Baer - pamietam go głównie z "Czterdziestolatka" i "W labiryncie", ale ma przeciez na koncie wiele świetnych ról.
Tak, np. "Ludzie z pociągu" Kutza albo serial "Lalka".

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Baer to przede wszystkiem "Fucha" i "Czarodziej z Harlemu". Przynajmniej dla mnie Very Happy
noni

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I obowiązkowo Zdzisław (Bene) Rychter. Ilość ról, czy też epizodów, które zagrał jest powalająca Shocked Wiekszość z nich zapada w pamięć.
Powrót do góry
rogas86

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę , że trzba tutaj wymienić również Mieczysławę ćwiklińską, wspaniałą przedwojenną aktorkę, której już samo pojawienie się na ekranie, powodowało pojawienie się uśmiechu na twarzy. Pani Miecia była wilką gwiazdą, lecz grała role jedynie drugoplanowe, lub nawet całkowicie poboczne. Jednak nie przeszkodziło jej to w zrobieniu z siebie legendy. Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci polskiego kina przedwojennego. Warto dodać, że była ona angażowana do wilu filmów o różnej tematyce. Takie gwiazdy jak np. Barszczewska zrobiły przed wojną kilkanaście filmów, Mieczysława ćwiklińska zrobiła ich przed wojną 36!!!!. To chyba absolutny rekord.
tomski

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karampuk napisał:
A ja bym dodała jeszcze Józefa Nalberczaka. Najbardziej pamietam go z ról komediowych - kierowcy w "Brunecie wieczorową porą", robotnika w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" - pamiętacie jaki miał świetny dojazd do pracy? Smile no i nauczyciela w "Daleko od szosy". Grywał też w filmach młodzieżowych - "Koniec wakacji", "Do przerwy 0:1".
świetny aktor, genialne role i epizody zapadające w pamięć . Debiutował w 1948 roku w filmie "Skarb". Prywatnie ponoć niezwykle ciepły i życzliwy człowiek. Bardzo lubiał piłkę nożną - często gościł na łazienkowskiej, na Legii. KP przypomni "Skarb" 6 i 7 paĽdziernika. A wcześniej bo 4 paĽdziernika na TVP1 "Milioner" .
Jaro

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nalberczak był też przyjacielem Tadeusza Janczara, razem rozpoczynali karierę w Teatrze Objazdowym I Armii WP, studiowali w Szkole Dramatycznej Janusza Strachockiego, razem zdawali egzamin eksternistyczny. Razem też występowali w teatrach m.in. w Rozmaitościach w Warszawie. Nalberczak to przecież także "Jołki-połki" w "Czterech pancernych..." i klakier w "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy".
Krępak Że Tak Powiem

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Jaro napisał:
Wikipedia podaje, że podobno Pawlikowskiego w wielu filmach dubbingował Zygmunt Listkiewicz ("Człowiek na torze").
Ciekawe, nie słyszałem o tym. Ale w tych najsłynniejszych filmach z pewnością mówił własnym, niezwykle charakterystycznym.
Jakoś nie słyszałem o Listkiewiczu, ale za to Pawlikowskiego dubbingował na pewno Niemczyk w Stawce oraz Holoubek(!) w Dzięciole. A tak przy okazji, Niemczyk oprócz wielu świetnych ról głównych, miał całą masę epizodów, każde jego pojawienie się na ekranie, to było wydarzenie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Krępak Że Tak Powiem

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i nie do końca zgodzę się w sprawie Henryka Bąka. To aktor, który zagrał sporo, również głównych ról. Wystarczy wspomnieć pokazywanych niedawno "Dyrektorów", czy "Najważniejszy dzień życia", "Hazardzistów".
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Nalberczak zagrał też kierowcę dużego Fiata w "Brunecie". Madziu, nie czekaj z obiadem, ja dziś będę póĽniej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
waldemar

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście, na Henryka Bąka nie dam złego słowa powiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piotrekpg

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadziwiające,ale tak naprawdę aktorką drugiego planu była Kalina Jędrusik.No,może przez chwilę w genialnym filmie niemieckim "Hotel Polanów" była niekwestionowaną gwiazdą...Tyle że te małe role Kaliny zawsze były genialne.Kalina Jędrusik... Kalina Jędrusik jako Zuckerowa - miara jej talentu i aktorskiej odwagi.Tak, odwagi.Powiedziała mi kiedyś : "Dlaczego patrzycie na Zuckerową i mówicie o mojej intymności?Ta rola była efektowna,żeby nie powiedzieć efekciarska.Takie było nasze z reżyserem założenie...Jestem aktorką.Potrafię zagrać psa i kota,starą babę i dziwkę..." Bo Kalina Jędrusik była fascynującą kobietą.Bo Kalina Jędrusik była genialną aktorką.I tyle...
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomniał mi się jeszcze Włodzimierz Boruński, nie zagrał w wielu filmach, a pamiętam go głównie jako sąsiada Karwowskich w "Czterdziestolatku", Szumana z "Lalki" i krawca w "Zazdrości i medycynie". Ale przede wszystkim - z "Polskich dróg". Genialna rola żyda szukającego opiekunów dla swojej wnuczki i popełniającego potem samobójstwo w restauracji - wzruszająca scena.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanisław Milski - fantastyczny aktor, grał przeważnie role drugoplanowe, chociaż zagrał też duże rolę w "Celulozie" Kawalerowicza, "Miasteczku" Drobaczyńskiego, łęskiego i Dziedziny, "Faraonie" Kawalerowicza, "Hrabinie Cosel" Antczaka. Ale epizody też grał świetne, wystarczy wspomnieć fantastyczne rolę w "Popiele i diamencie", "Dziś w nocy umrze miasto", "Pętli", "Gdzie jest generał", "Nie lubię poniedziałku".
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

Skocz do: