Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy drugiego planu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtek b'ham

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 1:51 pm    Temat postu: Bolesław Płotnicki, Janusz Paluszkiewicz, Zdzisław Szymański Odpowiedz z cytatem

Rachwalska, Nalberczak, Milski (Szatan z 7-klasy to wieksza rola, ale swietny byl w Orle jako szef portu w Tallinie) jak najbardziej. Ja dopiszę B. Płotnickiego. Tworzyl czasem tandem z W. Kowalskim w Gdzie jest Generał, Janosiku. Komedie z lat 60-tych i 70-tych. Role u Barei, w serialach Jędryki. Bardzo rzucał się w oczy , nawet w epizodzie. Byli jeszcze Janusz Paluszkiewicz (Pokolenie) i Zdzisław Szymański (Westerplatte; czesto nawet nie wymieniany w napisach, a miał sporo ciekawych ról)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jaro

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paluszkiewicza pamiętam głównie ze "Stawki...", ale także z "Westerplatte", z "Kolumbów", "Ballady o Januszku". A Szymański to rzeczywiście bardzo dobry aktor, dziś praktycznie zapomniany. Inna sprawa, że grał praktycznie same epizody. A zadebiutował w "Zakazanych piosenkach". Potem role m.in. w "Westerplatte", "Nie lubię poniedziałku", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", a pod koniec życia w serialach "Dom", "Jan Serce", "07 zgłoś się". No i to on w "Stawce..." przekazał Klossowi hasło "Najlepsze kasztany są na placu Pigalle".
Markiz

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja jeszcze wspomnę o Bruno O'ya. Aktor estońskiego pochodzenia głównie mi się kojarzy z Wilczymi Echami oraz rolą Józwy Butryma w Potopie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aecjusz 44

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 3:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Henryk Hunko "etatowy"odtwórca wszelkiego rodzaju ról czarnych charakterów(to zasługa wyglądu ale i charakterystycznego głosu).
Powrót do góry
wojtek b'ham

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 2:08 pm    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Wspomne jeszcze o jednym kompletnie zapomnianym chyba aktorze, a mianowicie Józefie łodyńskim, który miał sporo ciekawych ról w latach 50-tych i na poczatku 60-tych. Wyróżnial go dosc specyficzny głos. Np. wspomniane Orzeł, Westerplatte ale tez Pociąg, Ogniomistrz Kaleń, Wolne miasto, Pieczone gołąbki.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nikt jeszcze nie wspomniał o Andrzeju Krasickim. Krasicki nie był aktorem zawodowym. Był dyrektorem administracyjnym teatrów warszawskich. Współtworzył pierwsze po II wojnie światowej teatry warszawskie. W filmie zadebiutował w 1957 roku epizodem w "Kapeluszu pana Anatola". Ogółem zagrał ponad 200 ról drugoplanowych. Dosyć często obsadzany w rolach oficerów niemieckich - m.in. w "Stawce...", "Czterech pancernych..." czy "Kolumbach", a także w filmach np. "Naganiacz" czy "Westerplatte".
jaśko

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Krasicki - pamiętam go z filmu "nie ma mocnych" jako księdza - jego wartburg palił 10 litrów Very Happy
Bareizm

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa Milde-Prus ...moja żona Zofia.."Miś"

a także m.in.w "Alternatywach" i "Tulipanie"

Ostatnio zmieniony przez Bareizm dnia Pon Kwi 28, 2014 3:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bareizm

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Mularczyk

"Król Maciuś I"

"Dwaj Panowie N"

"Pieczone gołąbki"

"Nie lubię poniedziałku"...kurka wodna Wink

"Poszukiwany,poszukiwana"

wit69

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nikt nie wspomniał o Krystynie Feldman,przeglądałem wpisy i jakoś nie zauważyłem.Mistrzyni drugiego planu.
Wspaniały epizod w 40-latku-"spóźnił się,nie śpiewa i jeszcze gitary od mandoliny nie odróżnia..." Laughing
Bareizm

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wit69 napisał:
Chyba nikt nie wspomniał o Krystynie Feldman,przeglądałem wpisy i jakoś nie zauważyłem.Mistrzyni drugiego planu.
Wspaniały epizod w 40-latku-"spóźnił się,nie śpiewa i jeszcze gitary od mandoliny nie odróżnia..." Laughing

Fakt ,mistrzostwo świata Laughing
Pani Krystyna rzeczywiście,prócz Nikifora ,grała role drugoplanowe.
karel

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do filmografii Mularczyka dodałbym świetną niewielką rolę mechanika samochodowego w "Zamachu" Passendorfera.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2015 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takim dobrym aktorem drugiego planu jest (zmarły przedwcześnie) Piotr Grabowski. Zawsze świetnie odgrywał swoje role i dobrze do nich pasował.
W "Zabij mnie glino" zagrał zbyt pewnego siebie policjanta, w "Ekstradycji"
zagrał świetna role agenta, bardzo dobrze spełniał się na planie serialu "Dom"
gdzie grał politycznego. Ale powinienem zacząć od jego waznej roli w "Znachorze" gdzie zalecał się do Wilczurównej i konkurował o cią z paniczem Czyńskim.

Nie ma jego roli która by mi się nie podobała, żałuję że tak szybko odszedł.
Jak dla mnie znaczący wkład w kino. Ku pamięci wklejam kadr z jego pierwszej roli w filmie p.t. "Pieczone gołąbki" (człowiek w budce):

Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2015 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:
Takim dobrym aktorem drugiego planu jest (zmarły przedwcześnie) Piotr Grabowski. Zawsze świetnie odgrywał swoje role i dobrze do nich pasował.
W "Zabij mnie glino" zagrał zbyt pewnego siebie policjanta, w "Ekstradycji"
zagrał świetna role agenta, bardzo dobrze spełniał się na planie serialu "Dom"
gdzie grał politycznego. Ale powinienem zacząć od jego waznej roli w "Znachorze" gdzie zalecał się do Wilczurównej i konkurował o cią z paniczem Czyńskim.

Nie ma jego roli która by mi się nie podobała, żałuję że tak szybko odszedł.
Jak dla mnie znaczący wkład w kino. Ku pamięci wklejam kadr z jego pierwszej roli w filmie p.t. "Pieczone gołąbki" (człowiek w budce):

a ja przyznam szczerze, że nie ma roli Piotra Grabowskiego która... by mi się podobała.
Niestety
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
a ja przyznam szczerze, że nie ma roli Piotra Grabowskiego która... by mi się podobała.
Niestety

A to inny przykład fajny aktor Wojciech Machnicki. Kojarzę go tylko z postaci mundurowych jakie gra. Widziałem go jako milicjanta w "07 zgłoś się",
zagrał też gestapowca w "Polskie drogi", W "Enduro Boys" zagrał chyba komendanta głównego Policji a ostatni film i też postać mundurowa.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 3 z 12

Skocz do: