Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy drugiego planu
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaro

PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 4:04 pm    Temat postu: Aktorzy drugiego planu Odpowiedz z cytatem

Często myślę dlaczego przy recenzjach filmów wspomina się tylko o aktorach grających główne role, a o drugim planie się nie wspomina. Przecież tzw. "pozostałe role" też mogą być pięknie i interesująco zagrane. Przykładem np. Stanisław Milski - tak pięknie zagrał rolę alkoholika na komisariacie w "Pętli". Albo Jan Himilsbach w serialu "S.O.S.", lub w "Przepraszam czy tu biją". A Tadeusz Fijewski w "Chłopach", lub Zdzisław Maklakiewicz w "Polskich drogach"? Wpisujcie aktorów lub postacie drugiego planu z różnych filmów, które jakoś zapadły Wam w pamięć.
waldemar

PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, Himilsbach zagrał wiele epizodów, jak choćby portiera na budowie w "Nie ma róży bez ognia". W tym samym filmie, milczącego rozwodnika zagrał jak zawsze świetny Pokora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bbob

PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał Znicz: wiele, wiele ról w kinie przedwojennym zagranych mistrzowsko, np. roztargniony nauczyciel muzyki w "Zapomnianej melodii" i w ostatnio emitowanej "Róży" tragiczna postać Anzelma. "Zapomniana melodia": Michał Znicz i Jadwiga Andrzejewska "Róża": Michał Znicz jako Anzelm
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele jest takich ról, ale bez zastanowienia od razu wymieniam Piotra Fronczewskiego w "Ziemi obiecanej" i Semena Buczackiego w "Nocach i dniach".

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piszczyk

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę dodać Adama Pawlikowskiego, zagrał świetne role w "Rękopisie...", "Popiele i diamencie", "Kanale".

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 2:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalina Jędrusik genialna jako Lucy Zuckerowa w "Ziemi obiecanej" Wajdy.O tej roli dużo mówiono i pisano,mimo że drugoplanowa.Wybitna.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszczyk napisał:
Ja mogę dodać Adama Pawlikowskiego, zagrał świetne role w "Rękopisie...", "Popiele i diamencie", "Kanale".
Jak mogłem o nim zapomnieć! Niesamowity aktor, choć przecież bez żadnego aktorskiego wykształcenia. Dzięki, Piszczyk, że go wymieniłeś.

Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wikipedia podaje, że podobno Pawlikowskiego w wielu filmach dubbingował Zygmunt Listkiewicz ("Człowiek na torze"). Do aktorów drugiego planu dopisałbym Zygmunta Zintla, pamiętam go z "Czterech pancernych", "Pociągu" (cierpiał na bezsenność, a jednak zasnął), "Matki Joanny od Aniołów" (dostał nagrodę za rolę Wołodkowicza) i z serialu "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa" gdzie grał detektywa Hippollita Kwassa. Bardzo charakterystyczny aktor, obdarzony zapadającym w pamięć głosem, często angażowany przez reżyserów.
karel

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro napisał:
Wikipedia podaje, że podobno Pawlikowskiego w wielu filmach dubbingował Zygmunt Listkiewicz ("Człowiek na torze").
Ciekawe, nie słyszałem o tym. Ale w tych najsłynniejszych filmach z pewnością mówił własnym, niezwykle charakterystycznym.

Powrót do góry
tomski

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chciałbym przypomnieć Helenę Dąbrowską. Aktorka ta chyba najczęściej grała kwiaciarki. Jednak najbardziej pamiętam ją z filmu gdzie wcieliła sie w postać konduktorki - oczywiście "Pociąg" oraz z "Zezowatego Szczęścia" .
Allonsanfan

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym wyróżnił dwóch: Henryk Bąk - doskonały aktor ale przeważnie grywający role drugoplanowe lub epizody wspomniany już Adam Pawlikowski - jak wyżej
Powrót do góry
rysiek

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można nie wymienić Niemczyka, który przecież nie odmawiał nawet najmniejszych epizodów. Wspominany niedawno na forum Pluciński, Zygmunt Malawski, świetna rola w filmie " Godzina za godziną" Także Mieczysław Czechowicz znany przede wszystkim z wielu "rólek" i ról komediowych ( ciągle rechoczę oglądając jego i Płotnickiego w "świętej wojnie") Dodam jeszcze Jerzego Nowaka - mistrza drugich ról. Kto nie widział filmu "Hasło" niech żałuje...
Powrót do góry
Batiar Tońko

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Romuald Gierasieński mistrz drugiego planu kina przedwojennego. Pamiętam go z roli Majcherka z Królowej przedmieścia (1938). Gierasieński debiutował w niemych epizodach, te filmy nieme w któych grał bezpowrotnie zaginęły. Jego największa rolą z kina niemego był baloniarz w Uśmiechu losu wraz z Eugeniuszem Bodo i Włodkiem Macherskim zrobili świene trio. Z tej sceny zachował się do dnia dzisiejszego jeden fotos. Dam link: http://filmpolski.pl/fp/index.php/26285_2. Gierasieński w kinie dĽwiękowym był niezapomniany jako bileter Franek w Znachorze, albo i nawet Rzepka z Ada! To nie wypada! Wykonał także piosenkę w filmie Parada Warszawy (1937). Jego piosenka z tego filmu się nie zachowała.
Powrót do góry
noni

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara Rachwalska. Wspaniała i niezwykle skromna.
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym dodała jeszcze Józefa Nalberczaka. Najbardziej pamietam go z ról komediowych - kierowcy w "Brunecie wieczorową porą", robotnika w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" - pamiętacie jaki miał świetny dojazd do pracy? Smile no i nauczyciela w "Daleko od szosy". Grywał też w filmach młodzieżowych - "Koniec wakacji", "Do przerwy 0:1".
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

Skocz do: