Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy drugiego planu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Franczak1963

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i też grał w półkownikach: Kto ty jesteś i Generale Berlingu...

ja pamiętam go najbardziej z Wysokich lotów i Godności Smile
rafal dajbor

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładne wspomnienie o Tadeuszu Madei: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/221265.html?josso_assertion_id=8CE9C550BB6BDC37
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rafal dajbor

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktor Edward Sosna został dziś pięćdziesiątym siódmym rozmówcą o Mariuszu Gorczyńskim. Franczak1963 się ucieszy, bo to kolejny aktor grający w "profilowych" (zrealizowanych w zespole filmowym "Profil") filmach będących dziś "półkownikami". Smile

Sosna jest wciąż czynny zawodowo, gra na scenie i w filmach, ale ja jakoś z ostatnich lat najbardziej zapamiętałem go z tej reklamy społecznej, w której gra starszego pana, co to opowiada, że tyle przeżył, a nie stać go na leki.

Mariusz Gorczyński żył 57 lat, więc mam teraz po jednym rozmówcy na każdy rok życia bohatera strony. Smile
rafal dajbor

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dalej robię swoje. Smile Pięćdziesiątym ósmym rozmówcą, którego wypowiedź zawisła na stronie o Mariuszu Gorczyńskim jest kultowa postać warszawskiego świata artystycznego i środowiska LGBT, a także niezwykle charakterystyczny aktor drugiego planu - Ryszard Czubak znany jako "Rita". Zapraszam do lektury, oczywiście. Smile
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
środowiska LGBT

A czy nie dałoby się aby to forum mogło być wolne od tego środowiska?

Czy nie dałoby się umieścić tego pierdu historii ludzkości w jakąś zamknięta awangardę aby odbiorcami tegoż byli tylko i wyłącznie ci właściwi?
A już najmniej niewinne i niczego nieswiadome dzieci, które widać gołym okiem należy chronić przed internetem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal dajbor

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:
rafal dajbor napisał:
środowiska LGBT

Czy nie dałoby się umieścić tego pierdu historii ludzkości w jakąś zamknięta awangardę aby odbiorcami tegoż byli tylko i wyłącznie ci właściwi?
A już najmniej niewinne i niczego nieswiadome dzieci, które widać gołym okiem należy chronić przed internetem.

Większego zestawu bredni, w dodatku bredni nie merytorycznych, zideologizowanych i nie na temat, dawno nie czytałem. Very Happy

Tych, u których litery L, G, B i T nie powodują paroksyzmów - zapraszam do lektury. Smile
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
Większego zestawu bredni, w dodatku bredni natury ideologicznej i nie na temat, dawno nie czytałem. Very Happy

Aj tam, aj tam. W sumie to ja mieszkam w kraju bardziej tolerancyjnym na eksponowanie takich zalet...kultowych środowisk ...czyli chyba tu nie pasuję powinienem wracać
do Polski Exclamation

Co do efektu paroksyzmu wydaje mi się, że jestem raczej stały w poglądach i
kilka lat temu wyraził bym się tak samo. To nawet nie jest zależne od skali zjawiska ale od samego faktu występowania Very Happy. Choć ostatnia reprezentacja lewacka tegoż środowiska w sejmie z poprzedniej kadencji nastawiła mnie jeszcze bardziej zaczepno-obronnie to jest fakt Cool Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
rafal dajbor

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego, użyłem najbardziej obojętnego i informacyjnego sformułowania, jakiego tylko można użyć. "Środowisko LGBT" nie jest określeniem ani afirmującym, ani potępiającym. Jest stwierdzeniem faktu.

Przeszkadza Ci "sam fakt występowania"??? Tego to już naprawdę nie rozumiem. Mi także przeszkadza wiele agresywnych kampanii, zachowań, itp. podejmowanych przez bardzo różne środowiska. Czasem i przez środowisko LGBT. Ale przeszkadzanie "samego faktu występowania" jest trochę... dziwne.

Natomiast nazywanie ludzi "pierdem historii ludzkości" z powodu ich seksualnych orientacji jest Drogi Kolego poniżej wszelkiej kultury.
karel

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:

Zgadzając się z wszystkim co napisał powyżej Rafał muszę Cię zmartwić dodatkowo: istnieje prawdopodobieństwo i niebezpieczeństwo, że osoby z "tego środowiska" od lat korzystają z tego forum Exclamation

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
Kolego, użyłem najbardziej obojętnego i informacyjnego sformułowania, jakiego tylko można użyć. "Środowisko LGBT" nie jest określeniem ani afirmującym, ani potępiającym. Jest stwierdzeniem faktu.

A to już pozostaw ocenę innym. Na pewno identyfikujące grupę i/lub zachowania. Reszta kwestia interpretacji. Jak identyfikujące to dalej działa tak jak z marką, w dobie internetu jeszcze szybciej.

Oglądałeś może jakieś filmy fabularne skierowane do tej grupy? Pytam bo nie wiem jak w PL ale u mnie to już od dawna jest. [komedia, w której chłopak przyłapany w pokoju przez rodziców na wkładaniu sobie warzyw w dupę i to tylko mały zadatek - i to jest komedia]. Może chciałbyś tytuł tego filmu? A ty uwierzysz że to nie jest afirmacja? A figa! z tego samego powodu jak wyżej.

W internecie prezentuje sie różne zachowania seksualne. Niektóre z nich doczekały się swoich angielsko brzmiących identyfikujacych określeń. Ułatwia
to ich wyszukanie winternecie w 3 sekundy.
Czy uważasz, że niz się nie stanie jeśli wymienię tutaj te nazwy? Nadal uważasz, że wszystko Ci wolno?

Osobiście do nikogo nic nie mam. Okreęliłem zjawisko społeczne odebrane przez Ciebie jako określenie wulgarne skierowane personalnie. karel na forum mile widziani są wszyscy miłośnicy fimów polskich i każdy chętny. Jeśli tylko darują sobie tego typu sformuowania będzie OK. Jeśli nie to nie będzie OK i będę o tym pisał. Ale nadal nikt nie zabrania ani ja nikomu tutaj być.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że gdyby Rafał zamieścił informację o rozmowie z krawcem, który szył marynarki Mariuszowi Gorczyńskiemu, to byłaby to reklama krawiectwa. Rolling Eyes

Cytat:
Oglądałeś może jakieś filmy fabularne skierowane do tej grupy? Pytam bo nie wiem jak w PL ale u mnie to już od dawna jest. [komedia, w której chłopak przyłapany w pokoju przez rodziców na wkładaniu sobie warzyw w dupę i to tylko mały zadatek - i to jest komedia].

Być może Cię to zdziwi, ale osoby nie będące gejami/lesbijkami itp. też wkładają sobie czasami różne rzeczy w różne miejsca...
Debilne filmy są debilnymi filmami, niezależnie od tego, do kogo są kierowane; są ich setki, albo i tysiące. I stwierdzi to zarówno hetero, jaki i homoseksualista. LGBT nie ma nic do rzeczy, bo głupota jest niezależna od orientacji seksualnej.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
rafal dajbor

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo nie bardzo zrozumiałem Twój wywód, wyłapałem natomiast skierowane do mnie pytanie: "Nadal uważasz, że wszystko ci wolno"? To odpowiem - tak. W ramach prawa i regulaminu forum, dopóki nie przekraczam ani jednego, ani drugiego, wolno mi wszystko. Jeżeli ktoś wykaże posługując się odpowiednimi paragrafami lub regulaminami, że sformułowanie "środowisko LGBT" jest sformułowaniem którego nie wolno używać - przeproszę i wykasuję. Ale dopóki nie - będę używał, podobnie jak wielu innych skrótów (PKP, PWSFTviT, PiS, WFDiF, ZUS, BBWR, PZU, a nawet - i tu znów coś ze świata erotyki: BDSM. A także PKS, PKO, itp. (nomen omen)).

Strona o MG istnieje od 2007 roku. To już 9 lat. Lwia część, jakieś nawet 99% odwiedzających ją widzi, że to promocja Mariusza Gorczyńskiego. Także odwiedzający ją moi znajomi. Zdarzało mi się jednak, że zarzucano mi, iż "zapewne nieświadomie", "w sposób mimowolny", "nie mając tego na celu", "nie do końca zdając sobie z tego sprawę" promuję doborem moich rozmówców pewne idee: "komuchów" (bo Bronisław Cieślak i Janusz Kłosiński), nacjonalizm i antysemityzm (bo Bohdan Poręba), klerykalizm i film "Smoleńsk" (bo Mirosława Marcheluk), Platformę Obywatelską (bo Jacek Fedorowicz i Barbara Borys-Damięcka). Jakoś to wytrzymałem. Smile Strona też. Więc i uwagi, że afirmuję wsadzanie sobie warzyw w odbyt bo reklamując nową wypowiedź napisałem, że jej autor to znana postać środowiska LGBT też jakoś przetrzymam. Very Happy

Tylko jak tak przypominam sobie kto stawiał mi tego rodzaju zarzuty, to choć były to osoby o skrajnie różnych poglądach, łączy je jedno - niesłychanie dyskretna, nienachalna, mało krzykliwa i nie rzucająca się w oczy inteligencja. A także zacietrzewienie ideologiczne po którejś - lewej lub prawej - skrajności. Także apeluję do Kolegi słowami klasyka: "nie idźcie tą drogą". Bo po co?

karel, krawca Gorczyńskiego nie znam, ale jedna moja koleżanka-aktorka z Teatru Żydowskiego w młodości dorabiała sobie jako garderobiana na planie "Kapitana Conrada" i zapamiętała, że wkładała na Gorczyńskiego mundur carskiego oficera, tak więc prawie trafiłeś. Very Happy
nałka

PostWysłany: Sro Maj 04, 2016 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:
rafal dajbor napisał:
Większego zestawu bredni, w dodatku bredni natury ideologicznej i nie na temat, dawno nie czytałem. Very Happy

Aj tam, aj tam. W sumie to ja mieszkam w kraju bardziej tolerancyjnym na eksponowanie takich zalet...kultowych środowisk ...czyli chyba tu nie pasuję powinienem wracać do Polski Exclamation

Nie wracaj! W Polsce już i tak mamy nadmiar homofobów, kolejny nie jest nam do niczego potrzebny.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sro Maj 04, 2016 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
Strasznie pobieżnie czytasz wpisy naszego emigranta zatem... Wink

nałka napisał:
Paj-Chi-Wo napisał:
Aj tam, aj tam. W sumie to ja mieszkam w kraju bardziej tolerancyjnym na eksponowanie takich zalet...kultowych środowisk ...czyli chyba tu nie pasuję powinienem wracać do Polski Exclamation

Nie wracaj! W Polsce już i tak mamy nadmiar homofobów, kolejny nie jest nam do niczego potrzebny.
Smile

Los Oskara Wilda mówi nam, że z tą tolerancją w Wielkiej Brytanii to nie było aż tak różowo...
Szekspir tez zdaje się swoje Sonety pisał do faceta w niejakim skryciu.
Może tak dr. PCW zacznie lustrację od Sokratesa, Michała Anioła, Leonarda Da Vinci, a dopiero potem zechce wymiotować na tych ojczystych?
rafal dajbor

PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszej Gazecie Stołecznej jest nekrolog aktora Bogusława Sara. Grał on drugoplanowe role w wielu filmach, m.in. w sławnych/niesławnych dziełach Wionczka "Godność" i "Czas nadziei", w "Zmiennikach" ("rozbije się, a nie zatrzyma się" Smile) oraz we współczesnych filmach i serialach.

Przy okazji - autor książki o Barei Maciej Replewicz podkreśla, że Bareja dbał, by aktorzy "profilowi", czyli grający w filmach zespołu "Profil" nie grali w jego filmach. A gówno prawda, czego Bogusław Sar jest przykładem. A także Maria Klejdysz, Mariusz Gorczyński, Jerzy Złotnicki, Stanisław Gawlik... Zdzisław Wardejn - Sławoj-Składkowski w "Zamachu stanu" grał w "Zmiennikach". Zakrzeński - Piłsudski z "Polonii Restituty" był Zagajnym w "Misiu". Występujący w "Zamachu stanu" Zdzisław Szymborski nie tylko w "Zmiennikach" zagrał, ale był w nich drugim reżyserem. Smutne to i niemądre, gdy autor zamiast opisywać rzeczywistość historyczną tak ją ugniata i formuje, by pasowała mu pod tezy.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12

Skocz do: