Telewizja Kino Polska

Zapraszamy do udziału w naszym forum! 

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy dziecięcy po latach
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karampuk

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 4:17 pm    Temat postu: Aktorzy dziecięcy po latach Odpowiedz z cytatem

Zachwycają naturalnym talentem, wdziękiem. Grają, grają, grają... Są prawdziwymi gwiazdami. Lat kilka, niekiedy nieco dłużej. Potem dorastają, przestają być uroczymi, niewinnymi dziećmi. I słuch o nich ginie. Co się dzieje ze znanymi niegdyś aktorami dziecięcymi? Niektórzy wybierają drogę aktorstwa dorosłego, stąd wszyscy wiemy, jaka jest kariera Stasia Tarkowskiego czy Pawła Jankowskiego z "Wojny domowej". Niektórzy wypływają po latach, jak H. Gołębiewski, czyli niezapomniany Cegiełka. Inni pojawiają się w zupełnie innych niż aktorstwo dziedzinach , jak choćby Filip łobodziński, o Jacku i Placku nie wspominając Smile Co się dzieje z pozostałymi? Czym się zajął w życiu dorosłym Marek Piegus? Co robił Szatan z 7 klasy? Albo Majka Skowron czy Anula z "Wojny domowej"? Losy bohaterów "Tolka Banana" przedstawił swego czasu St. Jędryka w filmie dokumentalnym, czasem telewizja pokazuje np. dorosłego Marka Karwowskiego czy Nel Rawlison. A co z innymi "bohaterami tamtych lat"? Coś wiecie? Zapraszam do refleksji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daro74

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Sikora czyli "Ariel"z Szaleństwa Majki Skowron i "Jurek" z Koniec Wakacji zmarł przedwcześnie w 1996 r.będąc mężem Grażyny Wolszczak Sad
noni

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie parę dni temu w "Rozmowach w toku" było parę takich gwiazd sprzed lat. Między innymi Anula z "Wojny domowej". Jakiś czas temu z kolei były m. in. dzieciaki z "Rodziny Leśniewskich. A swoją drogą Anula - jakaś lekko zdziwaczała. Może spowodowane jest to jej chorobą? http://rozmowywtoku.onet.pl/1438551,1,archiwum.html ...
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojej, przegapiłam.Sad Czy są jakieś powtórki tego programu, bo nie mogę znaleĽć? Ewentualnie jakieś "streszczenie odcinka" czy coś w tym stylu? Rozumiem, że ta starsza pani z kokardą to Anula? Wierzyć się nie chce... No, ale minęło już pewnie ponad czterdzieści lat.
Powrót do góry
noni

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że nieraz były powtórki przed południem. Z pewnym opóĽnieniem. Tak, ta pani z kokardą to Anula. A zgadniesz wszystkich??? Wink ...
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostałych - tak: Marka Karwowskiego czy Kariokę widziałam już jako dorosłych, Jagoda - bardzo podobna, a Krzysztof Janczar i Agnieszka Krukówna są aktorami, więc nie było problemu. Kłopot miałam z Pippi - przyznam szczerze, że najpierw myślałam, że to Anula i zastanawiałam się nad panią z kokardą - dopiero póĽniej sie zorientowałam. A co tam robiła pani Krakowska? Ona chyba nie grała jako dziecko?
Powrót do góry
noni

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie widziałam niestety całego odcinka. Sad Przypuszczam, że występowała w roli jakiegoś eksperta.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem kawałek. Fajnie było posłuchać wspomnień Krzysztofa Janczara i Elżbiety Góralczyk. Mnie interesuje co się stało z Edwardem Dymkiem i Romanem Mosiorem, którzy grali w "Wakacjach z duchami". Ktoś wie?
Ring

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro napisał:
Mnie interesuje co się stało z Edwardem Dymkiem i Romanem Mosiorem, którzy grali w "Wakacjach z duchami". Ktoś wie?
Roman Mosior od lat 80-tych mieszka w Niemczech, parę razy do roku przyjeżdża do Wrocławia gdzie mieszkają jego rodzice. Edward Dymek mieszka nadal we Wrocławiu. Niestety nie bardzo ułożyło mu się w życiu. Jeśli pamiętacie Joannę Duchnowską (obecnie Todisco), która grała w kilku odcinkach "Wakacji z duchami", jako Dziewiątka, a w "PodróĽy za jeden uśmiech" kolonistkę Martę w odcinku 2, to mogę poinformować, że od wielu lat mieszka w Australii i jest dziennikarką radiową. W sierpniu była w Polsce, bo w Warszawie mieszkają jej rodzice, których odwiedza regularnie.
Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Losy bohaterów "Tolka Banana" przedstawił swego czasu St. Jędryka w filmie dokumentalnym" Krampuk a mozesz coś więcej powiedzieć?
karampuk

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film dokumentalny "Tolek Banan i inni" z 1995 roku. Reżyser St. Jędryka wraca do bohaterów swojego filmu i spotyka się z nimi po latach. Wspólnie wspominają czasy kręcenia filmu i opowiadają o obecnym życiu. Filip łobodziński - wiadomo, H. Gołębiewski "Cegiełka" wtedy był jeszcze przed "Edim" i swoim wielkim come-backiem, Karioka - artystka malarka mieszkająca we Francji (podobno już nie). Filipek wyjechał do Szwecji, tam prowadził sklep z artykułami fotograficznymi (swoją droga, niewiele się zmienił). Cygan, nie pamiętam, co robi, ale nadal gra na skrzypcach, zresztą pięknie grał nad grobem filmowego Szymka Krusza, bo tam się bohaterowie z reżyserem też udali. Film widziałam tylko raz, właśnie jego pierwszą (i jedyną?) emisję, więc już niewiele pamiętam.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ring, dziękuję za odpowiedĽ.
Allonsanfan

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ring napisał:
Edward Dymek mieszka nadal we Wrocławiu. Niestety nie bardzo ułożyło mu się w życiu.
Czy mógłbyś to trochę rozwinąć, Ring? Pamiętam dobrze Edwarda Dymka - "Papuas" w "Podróży za jeden uśmiech", także "Wakacje z duchami", "Abel, twój brat". Ciekaw jestem co się z nim dzieje obecnie. W ogóle bardzo interesujący temat. Dodam pare nazwisk dawnych aktorów dziecięcych. Może ktoś wie co się z nimi dzieje obecnie? Mariusz Kozłowski - niezapomniany "Gruby" z serialu o tym tytule. To chyba jego jedyna rola filmowa. Grzegorz Roman czyli Marek Piegus. Także m. in. w "Stawce więcej niż życie". Bogdan Izdebski - m. in. w filmach Nasfetera. Także w "Podróży za jeden uśmiech"(grał kumpla "Papuasa"),"Profesorze na drodze", "Nie zaznasz spokoju"(gitowiec "Lord")Wiem że obecnie żyje w Kanadzie. Grażyna Michalska -"Nie będę cię kochać", "Motyle". PóĽniej aktorka dorosła m. in. "Ziemia obiecana" i "Baryton"(na nim zakończyła filmową karierę). Bożena Fedorczyk - również -"Nie będę cię kochać" i "Motyle". I to wszystko jeśli idzie o film. Krzysztof Sierocki - ten mały mądrala w okularach z "Motyli" i "Nie będę cię kochać". Także w "Ten okrutny, nikczemny chłopak" i "Moja wojna, moja miłość". Piotr Szczerkowski - m. in. "Motyle" i "Ten okrutny, nikczemny chłopak" Na koniec o jednym aktorze dziecięcym któremu się powiodło. Konstanty Miodowicz(tak, ten sam) w filmie "Cierpkie głogi". Gra tam rolę mocno niesympatyczną - przywódcy bandy chłopaków znęcających się nad koleżanką. No, ten to zrobił karierę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ring

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Allonsanfan napisał:
Ring napisał:
Edward Dymek mieszka nadal we Wrocławiu. Niestety nie bardzo ułożyło mu się w życiu.
Czy mógłbyś to trochę rozwinąć, Ring?
Mogę tylko napisać, że miał ogromne problemy osobiste, które ostatecznie zaprowadziły go w bezdomność. Ostatnie informacje są takie, że ktoś się nim opiekuje i pan Dymek ma dach nad głową. Dzięki tej osobie udało mi się raz, krótko, porozmawiać z nim telefonicznie. Tytułem wyjaśnienia: swego czasu poszukiwałem informacji o panach Dymku i Mosiorze na prośbę Henryka Gołębiewskiego, który przy okazji udzielania mi wywiadu wspomniał, że od lat nie ma z nimi kontaktu. Informacje, które znalazłem przekazałem panu Gołębiewskiemu. Co dalej z tego wynikło napisać nie mogę, bo to już są prywatne sprawy zainteresowanych i nie jestem upoważniony do ich rozpowszechniania. Tak trochę obok głównych poszukiwań znalazłem maila do pani Duchnowskiej i nawiązaliśmy kontakt. Kiedy w sierpniu przyjechała do Polski zadzwoniła i miałem przyjemność spotkać się z nią przy kawie. O Mariuszu Kozłowskim z serialu "Gruby" czytaj tutaj: http://film.onet.pl/seriale/0,1370083,artykul.html z boku w ramce sa tez linki do artykułów o innych aktorach dziecięcych Pozdrawiam
Powrót do góry
Allonsanfan

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, Ring za odpowiedż i za link. Widzę że jeśli idzie o dawnych aktorów dziecięcych to naprawdę sporo wiesz w temacie. Moje uznanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

Skocz do: