Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy dziecięcy po latach
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karampuk

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 5:17 pm    Temat postu: Aktorzy dziecięcy po latach Odpowiedz z cytatem

Zachwycają naturalnym talentem, wdziękiem. Grają, grają, grają... Są prawdziwymi gwiazdami. Lat kilka, niekiedy nieco dłużej. Potem dorastają, przestają być uroczymi, niewinnymi dziećmi. I słuch o nich ginie. Co się dzieje ze znanymi niegdyś aktorami dziecięcymi? Niektórzy wybierają drogę aktorstwa dorosłego, stąd wszyscy wiemy, jaka jest kariera Stasia Tarkowskiego czy Pawła Jankowskiego z "Wojny domowej". Niektórzy wypływają po latach, jak H. Gołębiewski, czyli niezapomniany Cegiełka. Inni pojawiają się w zupełnie innych niż aktorstwo dziedzinach , jak choćby Filip łobodziński, o Jacku i Placku nie wspominając Smile Co się dzieje z pozostałymi? Czym się zajął w życiu dorosłym Marek Piegus? Co robił Szatan z 7 klasy? Albo Majka Skowron czy Anula z "Wojny domowej"? Losy bohaterów "Tolka Banana" przedstawił swego czasu St. Jędryka w filmie dokumentalnym, czasem telewizja pokazuje np. dorosłego Marka Karwowskiego czy Nel Rawlison. A co z innymi "bohaterami tamtych lat"? Coś wiecie? Zapraszam do refleksji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daro74

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Sikora czyli "Ariel"z Szaleństwa Majki Skowron i "Jurek" z Koniec Wakacji zmarł przedwcześnie w 1996 r.będąc mężem Grażyny Wolszczak Sad
noni

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie parę dni temu w "Rozmowach w toku" było parę takich gwiazd sprzed lat. Między innymi Anula z "Wojny domowej". Jakiś czas temu z kolei były m. in. dzieciaki z "Rodziny Leśniewskich. A swoją drogą Anula - jakaś lekko zdziwaczała. Może spowodowane jest to jej chorobą? http://rozmowywtoku.onet.pl/1438551,1,archiwum.html ...
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojej, przegapiłam.Sad Czy są jakieś powtórki tego programu, bo nie mogę znaleĽć? Ewentualnie jakieś "streszczenie odcinka" czy coś w tym stylu? Rozumiem, że ta starsza pani z kokardą to Anula? Wierzyć się nie chce... No, ale minęło już pewnie ponad czterdzieści lat.
Powrót do góry
noni

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że nieraz były powtórki przed południem. Z pewnym opóĽnieniem. Tak, ta pani z kokardą to Anula. A zgadniesz wszystkich??? Wink ...
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostałych - tak: Marka Karwowskiego czy Kariokę widziałam już jako dorosłych, Jagoda - bardzo podobna, a Krzysztof Janczar i Agnieszka Krukówna są aktorami, więc nie było problemu. Kłopot miałam z Pippi - przyznam szczerze, że najpierw myślałam, że to Anula i zastanawiałam się nad panią z kokardą - dopiero póĽniej sie zorientowałam. A co tam robiła pani Krakowska? Ona chyba nie grała jako dziecko?
Powrót do góry
noni

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie widziałam niestety całego odcinka. Sad Przypuszczam, że występowała w roli jakiegoś eksperta.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem kawałek. Fajnie było posłuchać wspomnień Krzysztofa Janczara i Elżbiety Góralczyk. Mnie interesuje co się stało z Edwardem Dymkiem i Romanem Mosiorem, którzy grali w "Wakacjach z duchami". Ktoś wie?
Ring

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro napisał:
Mnie interesuje co się stało z Edwardem Dymkiem i Romanem Mosiorem, którzy grali w "Wakacjach z duchami". Ktoś wie?
Roman Mosior od lat 80-tych mieszka w Niemczech, parę razy do roku przyjeżdża do Wrocławia gdzie mieszkają jego rodzice. Edward Dymek mieszka nadal we Wrocławiu. Niestety nie bardzo ułożyło mu się w życiu. Jeśli pamiętacie Joannę Duchnowską (obecnie Todisco), która grała w kilku odcinkach "Wakacji z duchami", jako Dziewiątka, a w "PodróĽy za jeden uśmiech" kolonistkę Martę w odcinku 2, to mogę poinformować, że od wielu lat mieszka w Australii i jest dziennikarką radiową. W sierpniu była w Polsce, bo w Warszawie mieszkają jej rodzice, których odwiedza regularnie.
Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Losy bohaterów "Tolka Banana" przedstawił swego czasu St. Jędryka w filmie dokumentalnym" Krampuk a mozesz coś więcej powiedzieć?
karampuk

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film dokumentalny "Tolek Banan i inni" z 1995 roku. Reżyser St. Jędryka wraca do bohaterów swojego filmu i spotyka się z nimi po latach. Wspólnie wspominają czasy kręcenia filmu i opowiadają o obecnym życiu. Filip łobodziński - wiadomo, H. Gołębiewski "Cegiełka" wtedy był jeszcze przed "Edim" i swoim wielkim come-backiem, Karioka - artystka malarka mieszkająca we Francji (podobno już nie). Filipek wyjechał do Szwecji, tam prowadził sklep z artykułami fotograficznymi (swoją droga, niewiele się zmienił). Cygan, nie pamiętam, co robi, ale nadal gra na skrzypcach, zresztą pięknie grał nad grobem filmowego Szymka Krusza, bo tam się bohaterowie z reżyserem też udali. Film widziałam tylko raz, właśnie jego pierwszą (i jedyną?) emisję, więc już niewiele pamiętam.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ring, dziękuję za odpowiedĽ.
Allonsanfan

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ring napisał:
Edward Dymek mieszka nadal we Wrocławiu. Niestety nie bardzo ułożyło mu się w życiu.
Czy mógłbyś to trochę rozwinąć, Ring? Pamiętam dobrze Edwarda Dymka - "Papuas" w "Podróży za jeden uśmiech", także "Wakacje z duchami", "Abel, twój brat". Ciekaw jestem co się z nim dzieje obecnie. W ogóle bardzo interesujący temat. Dodam pare nazwisk dawnych aktorów dziecięcych. Może ktoś wie co się z nimi dzieje obecnie? Mariusz Kozłowski - niezapomniany "Gruby" z serialu o tym tytule. To chyba jego jedyna rola filmowa. Grzegorz Roman czyli Marek Piegus. Także m. in. w "Stawce więcej niż życie". Bogdan Izdebski - m. in. w filmach Nasfetera. Także w "Podróży za jeden uśmiech"(grał kumpla "Papuasa"),"Profesorze na drodze", "Nie zaznasz spokoju"(gitowiec "Lord")Wiem że obecnie żyje w Kanadzie. Grażyna Michalska -"Nie będę cię kochać", "Motyle". PóĽniej aktorka dorosła m. in. "Ziemia obiecana" i "Baryton"(na nim zakończyła filmową karierę). Bożena Fedorczyk - również -"Nie będę cię kochać" i "Motyle". I to wszystko jeśli idzie o film. Krzysztof Sierocki - ten mały mądrala w okularach z "Motyli" i "Nie będę cię kochać". Także w "Ten okrutny, nikczemny chłopak" i "Moja wojna, moja miłość". Piotr Szczerkowski - m. in. "Motyle" i "Ten okrutny, nikczemny chłopak" Na koniec o jednym aktorze dziecięcym któremu się powiodło. Konstanty Miodowicz(tak, ten sam) w filmie "Cierpkie głogi". Gra tam rolę mocno niesympatyczną - przywódcy bandy chłopaków znęcających się nad koleżanką. No, ten to zrobił karierę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ring

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Allonsanfan napisał:
Ring napisał:
Edward Dymek mieszka nadal we Wrocławiu. Niestety nie bardzo ułożyło mu się w życiu.
Czy mógłbyś to trochę rozwinąć, Ring?
Mogę tylko napisać, że miał ogromne problemy osobiste, które ostatecznie zaprowadziły go w bezdomność. Ostatnie informacje są takie, że ktoś się nim opiekuje i pan Dymek ma dach nad głową. Dzięki tej osobie udało mi się raz, krótko, porozmawiać z nim telefonicznie. Tytułem wyjaśnienia: swego czasu poszukiwałem informacji o panach Dymku i Mosiorze na prośbę Henryka Gołębiewskiego, który przy okazji udzielania mi wywiadu wspomniał, że od lat nie ma z nimi kontaktu. Informacje, które znalazłem przekazałem panu Gołębiewskiemu. Co dalej z tego wynikło napisać nie mogę, bo to już są prywatne sprawy zainteresowanych i nie jestem upoważniony do ich rozpowszechniania. Tak trochę obok głównych poszukiwań znalazłem maila do pani Duchnowskiej i nawiązaliśmy kontakt. Kiedy w sierpniu przyjechała do Polski zadzwoniła i miałem przyjemność spotkać się z nią przy kawie. O Mariuszu Kozłowskim z serialu "Gruby" czytaj tutaj: http://film.onet.pl/seriale/0,1370083,artykul.html z boku w ramce sa tez linki do artykułów o innych aktorach dziecięcych Pozdrawiam
Powrót do góry
Allonsanfan

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, Ring za odpowiedż i za link. Widzę że jeśli idzie o dawnych aktorów dziecięcych to naprawdę sporo wiesz w temacie. Moje uznanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 1 z 18

Skocz do: