Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy dziecięcy po latach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Allonsanfan napisał:
Powiedz mi jedno. Czy rozmawialiście także o tym "niefilmowym" okresie(20 lat) z życia Henryka Gołębiewskiego? Nie chcę żadnych szczegółów. To był zdaje się nienajlepszy okres w życiu p. Henryka ...
Tak , bowiem tak się akurat złożyło, że w tym trudnym dla niego okresie dowiedziałem się o jego problemach - zanim jeszcze H.G. pojawił się w prasie i kinie po wielu latach - a mając tę wiedzę od ludzi z jego sąsiedztwa na warszawskim Mokotowie , poprzez nich zwróciłem się z ofertą pracy dla niego , ale nie doszło wtedy do kontaktu między nami. W tej rozmowie w metrze chciałem się m.in. dowiedzieć, czy zostało mu to przekazane i dlaczego wtedy nie skorzystał z tej mojej propozycji pomocy - okazało się , że akurat miał już pracę ( wraz ze swoim psem został zatrudniony w ochronie ) .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
witalis

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W "Edim" Gołębiewski był rzeczywiście dobry, ale głównie dzięki warunkom fizycznym i tej swojej "naturszczykowatości". Po prostu dodał postaci niepowtarzalnego autentyzmu. To że teraz gra głównie epizody pokrewne Ediemu wynika chyba jednak po prostu z ograniczonych możliwości. Jerzy Stuhr napisał po tym filmie, że amatorowi choćby tak zdolnemu jak Gołębiewski, trzeba dać do rąk niemowlę, żeby wzruszył. Sam nie potrafi.
Powrót do góry
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witalis napisał:
Jerzy Stuhr napisał po tym filmie, że amatorowi choćby tak zdolnemu jak Gołębiewski, trzeba dać do rąk niemowlę, żeby wzruszył. Sam nie potrafi.
Chyba nie tu jest istota problemu czy ktoś potrafi lub nie - po pierwsze aby autentycznie zagrać taką rolę ( w odniesieniu do scen z kategorii dotykających sfery emocji macierzyńsko-ojcowskich ) to trzeba mieć to w swojej biografii , jako prywatnie przeżyte doświadczenie. Natomiast Henryk Gołębiewski został ojcem dopiero jako 52-latek, w 2008 roku, więc ładnych kilka lat po "Edim".
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

weteran_pl napisał:
aby autentycznie zagrać taką rolę ( w odniesieniu do scen z kategorii dotykających sfery emocji macierzyńsko-ojcowskich ) to trzeba mieć to w swojej biografii , jako prywatnie przeżyte doświadczenie.
Chciałbym się upewnić, że dobrze zrozumiałem: wg Ciebie autentycznie i przekonująco może taką rolę zagrać tylko ktoś, kto już osobiście doświadczył czym jest bycie matką czy ojcem?

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Chciałbym się upewnić, że dobrze zrozumiałem: wg Ciebie autentycznie i przekonująco może taką rolę zagrać tylko ktoś, kto już osobiście doświadczył czym jest bycie matką czy ojcem?
Sceny umierania musieli by zatem grać jedynie aktorzy nieżyjący... Wink Morderców - mordercy itd. Myślę, że nawet w świecie aktorów - amatorów nie jest to prawda. Gołębiewski za młodu grał po prostu siebie, ale za to jak!
Powrót do góry
witalis

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

weteran_pl napisał:
witalis napisał:
Jerzy Stuhr napisał po tym filmie, że amatorowi choćby tak zdolnemu jak Gołębiewski, trzeba dać do rąk niemowlę, żeby wzruszył. Sam nie potrafi.
Chyba nie tu jest istota problemu czy ktoś potrafi lub nie - po pierwsze aby autentycznie zagrać taką rolę ( w odniesieniu do scen z kategorii dotykających sfery emocji macierzyńsko-ojcowskich ) to trzeba mieć to w swojej biografii , jako prywatnie przeżyte doświadczenie. Natomiast Henryk Gołębiewski został ojcem dopiero jako 52-latek, w 2008 roku, więc ładnych kilka lat po "Edim".
Tylko że Edi nie był ojcem tego dziecka Razz Nie w tym rzecz. Chodzi o to, że według Stuhra aktor-naturszczyk pewnych barier nie przeskoczy. W dużym uproszczeniu to niemowlę służy jako rekwizyt i sam ten widok jest wzruszający, a nie "gra" Gołębiewskiego. W tym filmie świetny jest Jacek Braciak i to on tam tak naprawdę gra. Gołębiewski sobie po prostu jest; i nie przeczę że jest wspaniały. Ale to rola wprost idealna dla niego - naturszczyka i tylko w takiej kategorii jest dobra.
Powrót do góry
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edi nie był także matką tego dziecka Razz i dlatego to co napisałem o sferze dotykającej emocji macierzyńsko-ojcowskich , nie odnosiło się do scenariusza filmu "Edi" a miało charakter ogólniejszy. Bowiem można świetnie zagrać policjantkę czy kominiarza - bez uprzedniego wykonywania tych zawodów, natomiast niezmiernie trudno w sposób przekonywujący oddać w filmie emocje , których się nie zna, bo ich się po prostu nie przeżyło.
Powrót do góry
mateo

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro mowa o Panu Golębiewskim- także mialem okazję go spotkać, a raczej oglądać przy pracy w trakcie kręcenia zdjęć do "Walęsy" w reżyserii Wajdy. Przepraszam za jakość:
Powrót do góry
Allonsanfan

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisaliście o umiejętnościach aktorskich Henryka Gołębiewskiego być może jest prawdą. Mogłem po "Edim" przecenić umiejętności aktorskie pana Henryka. Ze względu na starą sympatię do niego z czasów dzieciństwa. Chciałem po prostu widzieć w nim naprawdę aktora a nie Himilsbacha nr 2. Choć z drugiej strony, Jan Himilsbach to też była postać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chojrak

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Allonsanfan napisał:
Chciałem po prostu widzieć w nim naprawdę aktora a nie Himilsbacha nr 2. Choć z drugiej strony, Jan Himilsbach to też była postać.
Kino polskie bez Himilsbacha, czy Gołębiewskiego było by o wiele smutniejsze i uboższe... Dla pocieszenia : Zbigniew Cybulski w oczach kilku forumowiczów także nie umiał grać! Wink Kino to magia.
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Allonsanfan napisał:
Chciałem po prostu widzieć w nim naprawdę aktora a nie Himilsbacha nr 2. Choć z drugiej strony, Jan Himilsbach to też była postać.
Kino polskie bez Himilsbacha, czy Gołębiewskiego było by o wiele smutniejsze i uboższe... Dla pocieszenia : Zbigniew Cybulski w oczach kilku forumowiczów także nie umiał grać! Wink Kino to magia.
i tu się z Kolegą zgodzę Exclamation Fantastyczni aktorzy mimo że amatorzy , a Zbyszek Cybulski to jest potęga i basta!
Powrót do góry
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Pon Gru 31, 2012 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.plotek.pl/plotek/56,79592,12829011,Jako_dzieci_byli_gwiazdami_seriali__Co_dzis_robia.html
Powrót do góry
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Sro Sty 02, 2013 3:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkanie z aktorami z serialu "Samochodzik i templariusze" w Jerzwałdzie cz.1 http://www.youtube.com/watch?v=dsufVIAjXbg .............. Tolek Banan i inni - spotkanie z aktorami serialu: http://www.youtube.com/watch?v=Snfn8dYOapQ
Powrót do góry
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://film.gazeta.pl/film/5,71984,8265306,Aktorzy_dzieciecy_sprzed_lat__Co_u_nich____cz__I.html
Powrót do góry
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie jest Piotruś z "Domowego przedszkola" ? http://muzyka.onet.pl/publikacje/szlagiery-nie-tylko-z-matplanety,1,5399945,wiadomosc.html
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 15 z 18

Skocz do: