Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Zapomniane: Podziemny front i Powrot doktora von Kniprode.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtek b'ham

PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 12:37 pm    Temat postu: Zapomniane: Podziemny front i Powrot doktora von Kniprode. Odpowiedz z cytatem

Czy jest jakas szansa na emisje tych dwóch seriali? Nie pamietam zeby na przestrzeni ostatnich 20 lat te seriale byly emitowane. Moze to z powodu Armii Ludowej. Ja w kazdym razie nigdy ich nie ogladalem, a o komiksy sie ludzie biją na aukcjach. Mysle ze warto to rozwazyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franczak1963

PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też już wielokrotnie wspominałem o nich. Na próżno. Nie chcemy już słyszeć odpowiedzi w stylu: nie pokażemy bo nie możemy. Proszę podać konkretną przyczynę (albo człowieka z imienia i nazwiska), kto przytrzymuje te filmy (i nie tylko te), że przez 20 lat jak nie więcej nikt ich nie pokazał. Czas skończyć z kręceniem się w kamiennym kręgu prawie tych samych tytułów.
Jaro

PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś w ogóle kiedyś widział któryś z tych seriali?
Jędruś

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 1:38 am    Temat postu: Podziemny Front Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie że Podziemny Front to był tytuł takiego cyklu pół godzinnych filmów wojennych. Jako dziecko widziałem (tak mi się wydaje 1 albo 2 te filmy) Niestety prawie tego nie pamiętam. A o tym drugim serialu nigdy nawet nie słyszałem???????????? Nie wydaje mi się aby taki serial istniał. Pozdrawiam Jędruś
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 9:00 am    Temat postu: Re: Podziemny Front Odpowiedz z cytatem

Jędruś napisał:
A o tym drugim serialu nigdy nawet nie słyszałem???????????? Nie wydaje mi się aby taki serial istniał. Pozdrawiam Jędruś
Istnieje, istnieje... SprawdĽ na filmpolski.pl Smile

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 11:02 am    Temat postu: Podziemny Front Odpowiedz z cytatem

No faktycznie przeczytałem i są oba te seriale wymienione. Podziemny Front 7 półgodzinnych odcinków każdy jako zamknięta całość (tu sie nie myliłem) i ten Powrót 2 odcinki po 50 min.(co to za seria 2 odcinki)?? Jeśli istnieją one jeszcze gdzieś w archiwach to warto przypomnieć je ze względu na obsadę.Kreczmar,Opania,Wiśniewska,Mikulski,Stypułkowska.Englert, Kosudarski,Pietruski, Hanin , Chamiec i inni Pamiętam że ten serial miał jakieś problemy już w chwili pierwszej emisji ale nie mam dowodu na to:wydaje mi się że nigdy nie pokazano tych filmików w tv, w całości ale mogę się mylić. To było 40 lat temu z hakiem. Kto zna odpowiedz w czym tkwi zagadka nie pokazywania tych filmów???
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedstawiona jest w nich Armia Ludowa oraz poszukiwania niemieckiego zbrodniarza. Teraz nie są to tematy wygodne. A nie pokazują by się komuś nie narazić. Konformizm i polityka, oto dlaczego.
karel

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę by był to najważniejszy powód. Parę filmów o Armii Ludowej widziałem i nie umarłem od tego, podobnie jak osoby filmy te imitujące( mam przynajmniej taką nadzieję Wink ). Musi chodzić chyba jeszcze o coś innego, ale wszystko i tak pozostaje w sferze domysłów.

Powrót do góry
wojtek b'ham

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 4:07 pm    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

http://www.dystrybucja.tvp.pl/?nid=376&pid=6&item=2609 Biorac pod uwage sytuacje ten serial to chyba lezy w podziemiach archwium, a klucz ktos wyrzucil. Jednoczesnie jest na stronach tvp oferta dystrybucji. O co tu chodzi? Co do AL to przykladowo pierwszy odcinek Stawki tez do az tak wygodnych nie nalezy. http://www.allegro.pl/item335083046_podziemny_front_pierwsze_wyd_super_unikat_od1zl.html Jako ze odcinki np O zycie wroga sa i w serialu i w komiksie to powiem ze czytajac komiks nie natrafilem na jakies nie wiadomo jakie historie, któreby wypaczyly moj umysł, a sadze ze tresc filmu i komiksu jest podobna. Na filmpolski.pl von Kniprode nawet nie jest opisany. Front tez ledwo ledwo tam istnieje, takze wnioskuje ze te seriale przez lata nie byly emitowane. Nawet taką Ballade o Januszku mozna bylo czasem w nocy w tv wypatrzec. A co do zabunkrowanych filmow. Filmoteka niby chcialaby odswiezac itp ale pieniedzy nie ma. Sadze ze gdyby jakis maniak-milioner sie pojawil i zaproponowal odrestaurowanie (oczywiscie chcac jakies prawa do wydania czy emisji) to i tak szefostwo FN nie pozwoliloby sie dobrac do tych kopii. Woleliby zeby gnily dalej niz komus pozwolic uzyskac chocby polowe praw.
Powrót do góry
Figga

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy mi się wydawało czy ja tam gdzieś widziałam nazwisko Mikulski Twisted Evil Question
On tak ładnie kradnie co się da. Te Brylanty, fanty, futra dwa. Gdy ktoś coś przeciwko niemu ma - to nie ja. On tak ładnie kradnie, że miło przy nim i na dnie. Moje serce także w końcu skradł - no i wpadł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem, że moje komiksy są aż tyle warte. Smile) Choć chyba nie aż tyle, bo są z końca lat 70-ych, a więc to raczej drugie, albo trzecie wydanie. Ciekawa sprawa z tymi filmami Możliwe, że po prostu obróbka taśmy sporo kosztuje, bo argumenty o "polityczności nie licującej z czymś tam" są absurdalne. W obecnych czasach, nie tylko na KP, ale i w TVP są wyświetlane filmy, których scenariusz ma się równie niedorzecznie do rzeczywistości jak "Podziemny Front". Choćby "Czterej pancerni i pies" którzy niedawno się skończyli na TVP2, a środowiska tzw. "kombatanckie", już dawno chciały zakazać emisji tego filmu. A Kino Polska ma akurat zupełną dowolność w tej kwestii, w końcu prywatna stacja... Jedyny problem to faktycznie wydobycie tego z zakurzonych archiwów TVP, odkupienie i ewentualne podrasowanie taśmy. Tyle...
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 5:44 pm    Temat postu: Podziemny Front Odpowiedz z cytatem

Tak Figga w odcinku 7 pt. O życie wroga w roli Stefana (głównej) występuje S.Mikulski Polecam ci inny znacznie lepszy film z Mikulskim Godziny Nadziei. Jana Rybkowskiego z 1955. Jeden z moich ulubionych filmów wojennych.
Powrót do góry
Figga

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ! muszę poszukać !!!! Wink ile ja się tu keczy dowiaduje ;D
On tak ładnie kradnie co się da. Te Brylanty, fanty, futra dwa. Gdy ktoś coś przeciwko niemu ma - to nie ja. On tak ładnie kradnie, że miło przy nim i na dnie. Moje serce także w końcu skradł - no i wpadł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jaro

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem ten film ("Godziny nadziei"). Rzeczywiście, jak na owe czasy, bardzo dobrze nakręcony, chyba jeden z lepszych filmów Rybkowskiego. Ale ja bardziej zapamiętałem z aktorów Bronisława Pawlika, w jednej z pierwszych swoich ról.
karel

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro napisał:
Oglądałem ten film ("Godziny nadziei"). Rzeczywiście, jak na owe czasy, bardzo dobrze nakręcony, chyba jeden z lepszych filmów Rybkowskiego. Ale ja bardziej zapamiętałem z aktorów Bronisława Pawlika, w jednej z pierwszych swoich ról.
Ja się tym filmem trochę rozczarowałem. Niby to taki wstęp do Szkoły Polskiej, ale film nierówny. Dobrze zrealizowany pod względem warsztatowym, solidny, z pewnych względów mający swoje miejsce w historii. Poza tym raczej niewiele więcej. Bardzo nie podobało mi się w tym filmie patetyczne zakończenie.

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: